Page 15 of 32 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast
Results 295 to 315 of 660

Thread: Vai de perla onesteanului

  1. #295
    manager Onesteanul's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Cum spuneam, esti complet rupt de semantica limbii romane: "a muta" <> "a deschide nou"
    Deci multumesc inca o data ca imi confirmi asta, cum am banuit ti ti-am atras atentia universitatile nu se mut, ci deschid noi "puncte de lucru" daca limba asta de lemn este pe intelesul tau.
    Ca si Societati Comerciale, nu se muta nicaieri! Ci pur si simplu, apare o noua Societate Comerciala cu sediul in orasul respectiv care se autointituleaza Universitate.
    Ti-as sugera un desen ajutator, dar cum nu te-a ajutat cu nimic in chestiunea palmaresului Otelului, ma indoiesc ca o sa fie cazul aici.

    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Si toate astea-s cu sediul in Onesti?
    caci despre Universitatile din Onesti discutam.
    [/QUOTE]

    Nu ma intereseaza Universitatile din Onesti! N-am absolvit una, n-am calcat in niciuna! Am preferat una de stat dintr-un centru universitar de renume!
    Le-am mentionat pe cele din Onesti doar ca fapt divers pentru a lamuri curiozitatea unui timisorean si apoi ai aparut tu dezvoltand subiectul, cu un scop doar de tine cunoscut.

  2. #296
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Ce tacere s-a asternut . Nu mai esti coios?

    Stai linistit,nu am nevoie de acceptul tau.Esti persoana publica,esti vedeta ,ai dat interviuri in presa.

  3. #297
    manager Onesteanul's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim S View Post
    Accepti sa-ti fac publica viata ta mizera? Atentie ce raspunzi.
    Faci o mare confuzie, rahatel! Nu suntem la acelasi nivel!
    Faptul ca am petrecut cateva ore ieri si azi pe forum nu inseamna ca mi-am transformat existenta intr-una trista, asemanatoarei celei pe care o duci tu, vesnic prezent pe toate forumurile!

  4. #298
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim S View Post
    Il fac celebru .Va promit ca-l fac celebru.
    L-ai facut deja! Crezi ca-i d'ici -de'colo sa fie bagat in...seama de atatia useri?! Unde mai pui ca a dat deja un interviu....
    La urmatorul io zic ca-l bate pe ala cu nu stiu, praf il face!

    LE
    Hopaaaa...a jucat fotbal cel putin la nivel de liga2 (dupa propria-i afirmatie si daca bine-mi amintesc...la Foresta?!); a terminat si o universitate de stat, celebra/de renume! Lasati-l putin si aflam ca a fost nominalizat si la premiul Nobel...
    Last edited by 2stupiddogs; 13th October 2011 at 17:38.
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  5. #299
    manager Onesteanul's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim S View Post
    Ce tacere s-a asternut . Nu mai esti coios?

    Stai linistit,nu am nevoie de acceptul tau.Esti persoana publica,esti vedeta ,ai dat interviuri in presa.
    De la 17.24 (cand ai postat mesajul anterior) la 17.30 (cand l-ai postat pe acesta) "s-a asternut tacere"?
    Se vede ca esti obisnuit sa-ti duci trista existenta doar pe forumuri!

  6. #300
    manager Onesteanul's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim S View Post
    Esti persoana publica,esti vedeta ,ai dat interviuri in presa.
    De fapt, asta te macina pe tine! Atatia ani petrecuti pe forumuri, zeci de mii de mesaje postate, si nu ti-a cerut nimeni niciun interviu...

  7. #301
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by 2stupiddogs View Post
    L-ai facut deja! Crezi ca-i d'ici -de'colo sa fie bagat in...seama de atatia useri?! Unde mai pui ca a dat deja un interviu....
    La urmatorul io zic ca-l bate pe ala cu nu stiu, praf il face!
    Profita de prezenta lui in mijlocul nostru,cica se retrage.
    Nu-ti pare cunoscuta atitudinea asta? Reactiile lui nu iti sunt familiare?


    Asta crede ca viata e asa simpla si neteda precum suprafata creierasului lui.Adica intri,blestemi un oras precum Timisoara dupa care te fac astia ministru. Nu korci tata,tu trebuie sa platesti.Cu dobanda.Cu varf si indesat.


    Si vei plati mah.

  8. #302
    manager Onesteanul's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim S View Post
    Profita de prezenta lui in mijlocul nostru,cica se retrage.
    Nu-ti pare cunoscuta atitudinea asta? Reactiile lui nu iti sunt familiare?
    Ti-au mai dat cu tifla si altii? Nu ma surprinde!
    Nu e usor sa gasesti pe cineva care sa iti tina companie pe toate forumurile! De asta ar trebui sa-l apreciezi mai mult pe Banatean!

    Quote Originally Posted by tim S View Post
    Adica intri,blestemi un oras precum Timisoara dupa care te fac astia ministru.
    Prostovane, te-am mai intrebat dar vad ca tot eviti raspunsul : in orasul ala al vostru, toti isi raporteaza existenta in jurul fotbalului si il pupa in cur pe iancu? Sau doar tie ti-a redat onoarea?

  9. #303
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    YES! Peste 300 de comentarii in nici 24 de ore! http://img163.imageshack.us/img163/8...oticonyeah.gif
    E celebru!
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  10. #304
    manager Onesteanul's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 2stupiddogs View Post
    YES! Peste 300 de comentarii in nici 24 de ore! http://img163.imageshack.us/img163/8...oticonyeah.gif
    E celebru!
    Daca imi deschid fan-club, promit sa-ti dau o functie de conducere! Oameni asa devotati ca tine sunt greu de gasit, Giani!

  11. #305
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Onesteanul View Post
    Ti-au mai dat cu tifla si altii? Nu ma surprinde!
    Nu e usor sa gasesti pe cineva care sa iti tina companie pe toate forumurile! De asta ar trebui sa-l apreciezi mai mult pe Banatean!



    Prostovane, te-am mai intrebat dar vad ca tot eviti raspunsul : in orasul ala al vostru, toti isi raporteaza existenta in jurul fotbalului si il pupa in cur pe iancu? Sau doar tie ti-a redat onoarea?
    De ieri ma jignesti in continuu fara ca cineva sa ia atitudine ; deci asculta mah ***** imputit,da ,in Timisoara toata lumea isi raporteaza existenta in jurul lui POLI.
    Nimeni nu te-ar fi condamnat daca ii faceai orice lui Iancu ,mai labar impotent, dar tu ai insistat sa-ti prezinti blestemele asupra echipei de fotbal a Timisoarei .


    Te rog sa faci si tu urmatorul mesaj la fel de sticky precum este blestemul tau asupra noastra:

    BLESTEMUL LUI TIM ASUPRA LUI CRISTIAN:


    Cristi, sa ai parte in toata viata ta, tu si toti cei dragi tie, de ceea ce iti doresc eu.


    Atat.
    Last edited by tim; 13th October 2011 at 17:53.

  12. #306
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim S View Post
    Profita de prezenta lui in mijlocul nostru,cica se retrage.
    Nu-ti pare cunoscuta atitudinea asta? Reactiile lui nu iti sunt familiare?
    Sunt obisnuit cu astia. Ma intreb doar (nu c-ar avea vreo importanta), acum, dintre cei care posteaza de pe acel user, care tasteaza? fotbalistu'; universitaru' sau nominalizatu'?!
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  13. #307
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Onesteanul View Post
    Aici in Romania, nu mai exista tendinta studentilor de a merge in orasele universitatilor, ci universitatile se muta in orasele posibililor studenti.
    Quote Originally Posted by Onesteanul View Post
    Patronii care detin aceste "Universitati" isi deschid cu usurinta una noua acolo unde considera ca este cazul.
    Quote Originally Posted by Onesteanul View Post
    Ca si Societati Comerciale, nu se muta nicaieri! Ci pur si simplu, apare o noua Societate Comerciala cu sediul in orasul respectiv care se autointituleaza Universitate.
    Quote Originally Posted by Onesteanul View Post
    Ti-as sugera un desen ajutator,
    Desen? Pai fa-ti tie unul si vezi cum de la primul enunt in care spui ca "universitatile se muta in orasele" ai ajuns la vorba mea, ca nu se muta si recunosti ca se deschid noi, asa cum ti-am spus.


    Quote Originally Posted by Onesteanul View Post
    Nu ma intereseaza Universitatile din Onesti! ..
    Le-am mentionat pe cele din Onesti doar ca fapt divers pentru a lamuri curiozitatea unui timisorean si apoi ai aparut tu dezvoltand subiectul, cu un scop doar de tine cunoscut.
    Pai m-ai facut curios, mai ales ca sustii ca sunt 3 sau 4!
    Deci, care exact sunt?
    Altfel daca nu poti sa produci evidenta in a sustine asa ceva, (este o chestiune serioasa si anume sa sustii ca intr-u oras exista universitate cand nu este, sau nu vedem dovezi depre asa ceva), parerea mea este ca daca nu poti sa aduci dovezi cu linkuri (ca vad ca te pricepi) risti sa iti pierzi credibilitatea pe forum, risti ca orice altceva spui s afie tratat ca o simpla scorneala nesustinuta de realitate.

    Uite, cat am cautat eu scurt pe wikipedia la pagina orasului tau nu se mentioneaza absolut nimica despre invatamant superior in Onesti.
    http://ro.wikipedia.org/wiki/One%C8%99ti

    iar la litera O in lista universitatilor din Ro, apare doar Oradea:
    http://ro.wikipedia.org/wiki/Lista_u...Rom%C3%A2nia#O

    Deci da-mi voie sa pun la indoiala afirmatia ta prin care sustii ca in Onesti sunt 3-4 Universitati.
    Last edited by TheIceMan; 13th October 2011 at 18:03.
    beleafer

  14. #308
    manager Onesteanul's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim S View Post
    De ieri ma jignesti in continuu fara ca cineva sa ia atitudine ; de ci asculta mah ***** imputit,da ,in Timisoara toata lumea isi raporteaza existenta in jurul lui POLI.
    Nimeni nu te-ar fi condamnat daca ii faceai orice lui Iancu mai labar impotent dar tu ai insistat sa-ti prezinti blestemele asupra echiei de fotbal a Timisoarei .


    Te rog sa faci si tu urmatorul mesaj la fel de sticky precum este blestemul tau asupra noastra:

    BLESTEMUL LUI TIM ASUPRA LUI CRISTIAN:


    Cristi, sa ai parte in toata viata ta, tu si toti cei dragi tie, de ceea ce iti doresc eu.



    Atat.
    Ma ******* ipocrit, dar aprecierile tale la adresa moldovenilor de ieri cum le-ai cataloga? Sau poate "incestuos" e vreun apelativ cu rol de compliment acolo de unde provii!

    In al 2-lea rand, jegule, urarile mele s-au referit exclusiv asupra existentei voastre ca microbisti! Nu m-am legat de sanatatea, viata sau familia voastra, dar pentru un dezaxat mintal ca tine, aparent aspectele astea sunt imposibil de observat!

    Nu in ultimul rand, cretinule, am mai spus-o: cand iti respecti familia, nu te legi de a altora! Mesajul de mai sus arata extrem de clar cat de mult tii la cei care au nesansa sa isi duca existenta alaturi de un dezaxat ca tine!

  15. #309
    manager Onesteanul's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    ...........
    Ramai la parerile tale! Chiar nu ma intereseaza sa ti le schimb!
    Dar ai grija cand te intorci in Romania (chiar si cand te opreste Politia) sa nu te faca baietii pe metoda Maradona!

  16. #310
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    ....
    Deci da-mi voie sa pun la indoiala afirmatia ta prin care sustii ca in Onesti sunt 3-4 Universitati.
    Tu nu te-ai prins inca?! Daca nu-i fura iancu....acum dadeau fum (de ex) Freiburg-ului! Repet, daca nu-i fura iancu! http://img403.imageshack.us/img403/1318/careeste.gif
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  17. #311
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Onesteanul View Post
    Ramai la parerile tale! Chiar nu ma intereseaza sa ti le schimb!
    Nu-i vorba de parerile mele, ci e vorba ca te faci singur de ras, cu afirmatii cat se poate de serioase in aparenta, nesustinute practic, de dovezi concrete. Extrapoland, putem spune ca pe acelasi principiu fals acuzi pe Iancu de furt la RAFO, Am putea sspune, dat totusi nu o facem.

    Quote Originally Posted by Onesteanul View Post
    Dar ai grija cand te intorci in Romania (chiar si cand te opreste Politia) sa nu te faca baietii pe metoda Maradona!
    Habar nu am despre ce vorbesti, adica despre ce-i vorba in metoda aia, dar oricum tin sa-ti precizez ca pe mine nu "m-a facut", nimeni niciodata nici in Ro nici in alta tara.
    beleafer

  18. #312
    manager Onesteanul's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Nu-i vorba de parerile mele, ci e vorba ca te faci singur de ras, cu afirmatii cat se poate de serioase in aparenta, nesustinute practic, de dovezi concrete. Extrapoland, putem spune ca pe acelasi principiu fals acuzi pe Iancu de furt la RAFO, Am putea sspune, dat totusi nu o facem.
    N-am cum sa ma fac de ras in fata unui individ incapatanat ca un catar, caruia atunci cand i se pune pata pe cineva sau ceva (ex: Otelul), cauta sa atace pe toate threadurile, sustine niste aberatii doar de dragul de a contesta adevaruri cunoscute de o tara intreaga, cu un subiectivism si o lipsa de ratiune care nu fac altceva decat sa-l discrediteze!

    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Habar nu am despre ce vorbesti, adica despre ce-i vorba in metoda aia, dar oricum tin sa-ti precizez ca pe mine nu "m-a facut", nimeni niciodata nici in Ro nici in alta tara.
    Pentru toate exista un inceput! Si am un feeling ca pentru tine o sa fie cand te intorci in Romania!

  19. #313
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,381
    Reputatie
    0
    are rost sa ma sesizez, sau lasam sectiune de hardcore aici?
    despre ce e vorba pana la urma?
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  20. #314
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Onesteanul View Post
    N-am cum sa ma fac de ras in fata unui individ incapatanat ca un catar, caruia atunci cand i se pune pata pe cineva sau ceva (ex: Otelul), cauta sa atace pe toate threadurile, sustine niste aberatii doar de dragul de a contesta adevaruri cunoscute de o tara intreaga, cu un subiectivism si o lipsa de ratiune care nu fac altceva decat sa-l discrediteze!
    Bine, lasa vrajeala, sunt sau nu 3 universitati in Onesti? cu nume, link etc, ca altfel toata vorbaria ta este exact egala cu zero.
    Quote Originally Posted by Onesteanul View Post
    Si am un feeling ca pentru tine o sa fie cand te intorci in Romania!
    Ai un feeling gresit, ca de obicei, cred.
    beleafer

  21. #315
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ess View Post
    are rost sa ma sesizez, sau lasam sectiune de hardcore aici?
    despre ce e vorba pana la urma?
    baga mare! nincs kegyelem
    beleafer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •