View Poll Results: Pe ce loc va termina echipa feminina a Romaniei in finala mondiala?

Voters
62. You may not vote on this poll
  • 1

    4 6.45%
  • 2

    13 20.97%
  • 3

    24 38.71%
  • 4

    21 33.87%
  • 5-8

    0 0%
Page 5 of 102 FirstFirst ... 345671555 ... LastLast
Results 85 to 105 of 2140

Thread: Mondiale 2011 - Finala pe echipe + individual compus

  1. #85
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Nu cred ca Belgia are pe cineva la AA.
    Nu are,am verificat acuma.

    Daca Ana ia medalie la AA poate are o sansa,altfel premiul va merge la Komova.
    La baieti va lua Kohei.

  2. #86
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    O sa isi faca ana barna azi si in finala de la individual si mai ales ca lipseste in finala de la barna, ei i se va da acest premiu al elegantei

    LAS CA KOMOVA IA MEDALIE LA UB, SOL, BARNA, ECHIPE ETC NU II MAI TREBUIE SI LA ELEGANTA
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  3. #87
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Cred ca si aici s-ar putea sa transmita. Vad ca au in program si reluari. http://www.rtve.es/deportes/gimnasia/directo/ Merita incercat la ora concursului. (via DoubleFront)
    www.fangymnastics.com

  4. #88
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    dupa lupa multi viteji se arata, nu se mai schimba odata sefia frg???? http://www.prosport.ro/alte-sporturi...echipe-8853635 numai cand imi aduc aminte ce a facut federatia pentru marian cand a cazut in cap si nu stiau nici macar un diagnostic sa ii puna, il facusera oaia neagra, ma ia spumele
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  5. #89
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 21mai View Post
    O sa isi faca ana barna azi si in finala de la individual si mai ales ca lipseste in finala de la barna, ei i se va da acest premiu al elegantei

    LAS CA KOMOVA IA MEDALIE LA UB, SOL, BARNA, ECHIPE ETC NU II MAI TREBUIE SI LA ELEGANTA
    Din pacate pentru ea,cred ca nu ajunge intreaga pina la finalele pe aparate,o sa traga de ea la echipe si aa.

  6. #90
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Noi trebuie să ne facem exercițiile fără a ne gândi la ce loc vom ocupa la final sau ce se va întâmpla dacă va fi o ratare sau nu. Trebuie să rămânem concentrate pe fiecare aparat, să ne încurajăm și să ne susținem", a declarat mezina echipei, Diana Bulimar. in prosport, extraordianra bulimiciv-am zis ca o ador pe fata asta nu???
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  7. #91
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Oana,sa nu te superi pe mine tare te-as ruga sa nu-i mai zici "bulimici" gaseste si tu alt diminutiv ca asta nu merge,stii tu cu ce seamana,oricum strainii se intrec in jocuri de cuvinte nesimtite cu numele gimnastilor nostri,de ce sa le mai dam idei?

    Tocmai pentru ca o adori(si eu o iubesc de la Ploiesti 2008) sunt convinsa ca vei gasi alt mod de-a o alinta.

  8. #92
    sport legend Andraf's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    http://www.cool-itv.net/
    Aici exista Sport's TV cu 7 canale, pe canalul 4 este Digisport1. Merge doar cu IE si necesita instalare Sopcast, VLC Plugin, K-lite Codec Pack Full.
    Se vede foarte bine, cursiv...

    Edit: Degetica, am gasit ceva nu stiu daca te va ajuta, citeste aici
    http://vanelus.com/probleme.php
    Last edited by Andraf; 11th October 2011 at 12:21. Reason: completare
    [COLOR="Red"]HAI[/COLOR][COLOR="Yellow"] ROMA[/COLOR][COLOR="Blue"]NIA!!![/COLOR]
    Tare fetelor! Tare baieti!

  9. #93
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miafangina View Post
    Oana,sa nu te superi pe mine tare te-as ruga sa nu-i mai zici "bulimici" gaseste si tu alt diminutiv ca asta nu merge,stii tu cu ce seamana,oricum strainii se intrec in jocuri de cuvinte nesimtite cu numele gimnastilor nostri,de ce sa le mai dam idei?

    Tocmai pentru ca o adori(si eu o iubesc de la Ploiesti 2008) sunt convinsa ca vei gasi alt mod de-a o alinta.
    cu ce seamana...ca sunt curioasa
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  10. #94
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Mitz, nu face pe prostuta ca nu-i frumos

  11. #95
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MitzGym View Post
    cu ce seamana...ca sunt curioasa
    Miiiiiitz... nu mai fii curioasa. Treci pe FB daca vrei sa afli.

  12. #96
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dracsor View Post
    Miiiiiitz... nu mai fii curioasa. Treci pe FB daca vrei sa afli.
    okidoki o sa ii zic doar didi
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  13. #97
    senior Ana_Kitano's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Japonia-Kumamoto
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    ...Noi trebuie să ne facem exercițiile fără a ne gândi la ce loc vom ocupa la final sau ce se va întâmpla dacă va fi o ratare sau nu...cum zice ...21Mai....a prezentat aici dupa finala fetelor japoneze care s-au luptat teribil sa se califice...le-au luat imediat interviu ..si le-a intrebat ceva de genul cum este sa te califici pe pozitia 5 ..dupa cateva balbaieli,deoarece Koko nu intelegea ,zicea de genul cum adica pozitia5..si tot asa..apoi a facut o super fata deoarece nici macar nu stia ce pozitie .ocupa..ea era super fericita ca s-a calificat ..nu a mai contat pozitia..oricum super tare faza..asa ca HAI ROMANIA!!!!

  14. #98
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Eu nu stiu ce-ati avut cu Tanaka, e o gimnasta inalta, cu corp frumos, arata chiar bine si eu am fost de-acord cu premiul Ca as fi vrut sa-l ia Ana...e altceva.

    N-am inteles de ce un baiat din Marea Britanie?! Nu ar trebui sa fie Franta?

    Degetica, cu Mac eu n-am cum sa te ajut. Linkuri de la posturi diverse vor aparea pe fromsport exact inaintea concursului, deci aveti rabdare
    Pana atunci...mai adunam cu Digi. Eu le pun pe toate la Utile, in ultimul post. Se mai intamplat sa fie si offline uneori, de-asta cu cat mai multe cu atat mai bine.

    Lavi, ziceai ca mergi la cineva si nu poti sa incerci acum. Linkurile de pana acum au nevoie de Sopcast, cand intri pe unul din ele iti da acolo optiune de instalare. Deeeci...cam ala i-ar trebui, in primul rand
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  15. #99
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    senzational este cuvantul de aur al presei din romania, in 2 ziare binecunoscute de noi (l si c) in loc sa spuna ca azi fetele vor lupta pentru un loc pe odium in finala, se leaga de faptul ca baiatul marianei bvitang ar avea o relatie cu sandra izbasa, "bine" ca fata este accidentat, altfel erau in stare sa scrie ca din cauza baiatului nu mai merge ea la CM, trist ce tampenii poate sa debiteze presa noastra
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  16. #100
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Deci...Mihai si Cata, eu o sa va sun sa va intreb de canale

  17. #101
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 21mai View Post
    senzational este cuvantul de aur al presei din romania, in 2 ziare binecunoscute de noi (l si c) in loc sa spuna ca azi fetele vor lupta pentru un loc pe odium in finala, se leaga de faptul ca baiatul marianei bvitang ar avea o relatie cu sandra izbasa, "bine" ca fata este accidentat, altfel erau in stare sa scrie ca din cauza baiatului nu mai merge ea la CM, trist ce tampenii poate sa debiteze presa noastra
    pai daca sunt unii gata sa-i creada orice ar scrie...

  18. #102
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Buna tuturor!
    Daca vreti sa va exprimati parerile, au si cei de la Couch Gymnast poll
    http://www.thecouchgymnast.com/?p=4363
    Pana acum avem: USA hot favorite for gold, Russia for silver, China for bronze. A few votes for Romania for bronze.

  19. #103
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    e didi nu?? http://www.thecouchgymnast.com/?attachment_id=4314 pare suparata

    http://www.examiner.com/gymnastics-i...-s-team-finals asta ne intrebam si noi, sper sa se arbitreze exercitiul si nu prin comparatie cu china (

    saraca komova, sa nu ne miram daca va rata in finalele pe aaparate, o exploateaza la maxim rusii - finala pe echipe toate aparatele, individual toate aparatele

    nu imi place ca deschided pitic finala cu paralelul, mi se face inima cat un purice
    Last edited by 21mai; 11th October 2011 at 12:56.
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  20. #104
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Offtopic, știu, dar o veste bună n-are cum să strice: http://sport.hotnews.ro/stiri-alte_s...semifinale.htm .

  21. #105
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Romania is clearly in fourth place heading into the competition, just like last year. Unfortunately, they do not have the same Ana Porgras that was a rock for their team all the way though worlds in 2010. She missed both of her big events in prelims. I do have some faith that she will hit beam in finals, but bars? She’s been having trouble on that dismount since nationals. I think she may have landed about one of them in competition. Acutally, her problems with this dismount have been present since at least 2010, although they were nowhere near as bad. They decided to use her in finals, and I hope for her sake that she can actually hit that routine and even break 14. A 14 on bars, unfortunately, is very valuable to Romania. Racea will be counted on on the same events, and I have more faith in her. Most of Romania’s big numbers will be coming from veteran Catalina Ponor, but she needs backup, and a double pike dismount off of beam. Haidu will need to hit her two events, but she has demonstrated consistency on them this season so I’m not too worried. The same goes for Chelaru, who will compete vault and floor, and Bulimar, who will only compete floor. Romania will need to bring back that traditional Romanian consistency we saw in 2010 and in many past years to challenge for a team medal with their lower difficulty and low execution on bars. I predict a fourth place finish for them, but with meltdowns for Russia, China or even a potential one for the USA (I don’t expect this), they can finish on the podium."
    de pe http://betweentheolympics.wordpress.com/


    oricat nu le suport eu pe americance in situatia de mai jos au perfecta dreptate: http://gymnasticscoaching.com/new/20...eva-v-raisman/
    Last edited by 21mai; 11th October 2011 at 13:08.
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •