View Poll Results: Pe ce loc va termina echipa feminina a Romaniei in finala mondiala?

Voters
62. You may not vote on this poll
  • 1

    4 6.45%
  • 2

    13 20.97%
  • 3

    24 38.71%
  • 4

    21 33.87%
  • 5-8

    0 0%
Page 2 of 102 FirstFirst 12341252 ... LastLast
Results 22 to 42 of 2140

Thread: Mondiale 2011 - Finala pe echipe + individual compus

  1. #22

  2. #23
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MitzGym View Post
    si eu o sa chiulesc maine
    pt "soacrele" forumului: am intrebat-o pe mama si ma lasa sa chiulesc)
    Mitz,daca ai fi copilul meu ti-as face scutire sa stai acasa sa te uiti la gimnastica,asa ca nu te voi lua la rost,te voi felicita(si pe ai tai)

    Gimnastii din concurs pot fi modele pentru orice tinar.

  3. #24
    junior ancaR's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    116
    Reputatie
    1
    Frumoase exercitiile de la antrenament! Eu va trebui sa ma multumesc cu quick hits maine, ca sunt la servici

  4. #25
    sport legend deni's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    790
    Reputatie
    1
    Super barne au reusit fetele! Cea mai nesigura mi s-a parut Ponor!
    E prima oara cand o vad pe Ama ca sta la coborare.
    Sper sa repete executiile de azi si maine in finala(cu imbunatatire pt Cata)!
    O gimnasta unica:Stela Nistor!
    You are the best:Ana&Ama!

  5. #26
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Vedeti ca digi 3 are in program gimnastica seara la ora 24,00 doua ore,probabil va fi reluarea finalei?Merita de urmarit.

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Ce barna frumoasa a reusit Ana azi in antrenament... cu asta avea in calificari minim 15.5
    Sper sa o repete si maine

  7. #28
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Amalia, sa inteleg ca trebuie sa-ti tinem pumnii sa ploua cat mai tare?
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  8. #29
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ama a stat la coborare pentru ca a facut doar 540 Dar e una dintre cele mai frumoase barne pe care le-am vazut la ea. E de medalie!!!

    Catalina sa aiba grija la cloche-ul cu 180 pentru ca i se poate intampla ca in Germania. Iar la Ana nu m-am uitat si nici nu o sa ma uit....din superstitie
    www.fangymnastics.com

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Multa bafta fetelor maine. Sa fie concentrate, unite, sa isi faca treaba cum pot mai bine. Deja am emotii de nu o sa pot dormi.
    Sincer, tot ce imi doresc este ca ele sa fie multumite de prestatia proprie. Si nu imi pasa daca e medalie sau nu.
    De votat votez realist, dar asta nu inseamna lipsa de sustinere.
    Nu m-am uitat la exercitiile de azi pentru ca stiu ce potential au la antrenamente.
    Hai Romania!!!

  10. #31
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Maine o sa le urmaresc pe fete (daca nu-mi face figuri antena) si-mi doresc sa le vad facand cele mai bune exercitii de care sunt capabile in momentul de fata, in asa fel incat oricare ar fi rezultatul sa fie toate multumite de ele insele.

    Hai fetele, hai Romania!!!

  11. #32
    senior Ana_Kitano's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Japonia-Kumamoto
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    Eu am votat pe locul 2 ..chiar daca sufletul imi spune ca va fi locul 1..realismul imi zice ca va fi 2...oricum pt mine oricum sunt de aur ..si sunt convinsa ca vom avea toti o mare surpriza..\au iesit pe 4 la calificari dupa atatea ratari..asa ca la capacitate maxima vor fi sus de tot..Hai Romania...eu binenteles m-am trezit la prima ora ..la mine-i 10 dimineata ..mi-am facut cafeluta ..mi-am adus multe perne ..mi-am incercat onlinetv ..merge, zic in sinea mea `Bun!!`...si asteptam sa inceapa ...binenteles nu incepe nimic deocamdata ca am gresit oraaaaa...si cand am realizat ca mai am de asteptat inca o jumatate de zi deja ma apuca spumele..offff...aici dau rezultatele la tv la 11 dimineata ..si eu neintelegand bine literele lor am crezut ca-i concursul..nu am mai intrat pe saituri sa vad exact orele de difuzare ...si tot citind p^ici ,p^colo..am realizat greseala..offff...vreau sa va zic ca sotiorul meu deja tine cu Romania (el fiind japonez)..la cat ma agit prin casa,ii explic ,ii spun ce bune sunt fetele noastre ..se bucura de ale noastre mai mult decat de ale lor..ehehehe..iar avatarul meu reprezinta steagul care de o saptmana si ceva sta nemiscat aici la mine-n casa si asteapta sa-l impachetez si sa mergem in Tokyo unde voi striga tare HAIII ROMANIAAAAAAAA!!!!!
    PS..foarte frumos gestul Danielei din Tokyo...nu vreau sa ma dau mare dar noi romanii din strainatate apreciem mai mult ceea ce se intampla la noi in tara decat multi care traiesc acolo...eu de ex sunt o fata simpla dar tot am facut un efort financiar sa merg in Tokyo la campionate ...nu puteam sa nu fiu acolo cu steagul si sa nu strig HAI ROMANIAAA!!..sa nu incurajez romanasii mei ...asta asa ..ca sa arat putin obrazul celor care au vorbit urat la adresa gimnastilor si mai ale antrenorilor nostri...(binenteles ,nu ma refer la critica obieciva si constructiva)..si la cei care au aruncat cu piatra!!..HAIII ROMANIAAAAA!!

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Esti tare simpatica, Ana!
    Te uiti on line la concurs? La digi sau la alt canal?

  13. #34
    senior Ana_Kitano's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Japonia-Kumamoto
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    da online daca merge digi ..acum merge ..dar mai tarziu cine stie ..sper ..daca nu ma uit la japonezi ,la tv si sper sa dea cat mai mult cu fetele noastre ...asta azi si maine ..de poimaine...HAIII ROMANIAAAA!!!..de la fata locului...parca nu mai am stare!!!!

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Multumesc. Exect asa e si la mine. Acum merge digi, se vede bine. Sa vedem la ora concursului ce va fi.

    Mie imi merge si asta, http://www.tvgratis.tv/tv-gratis-onl...-tv-japon.html
    se vede f. bine, se aude f. bine, problema e ca nu inteleg ce zic si nu e gimnastica acum.
    Ana, te rog spune-ne programul de la fuji cind transmit gimnastica in direct, reluare, interviuri... sa avem o rezerva pentru digi daca nu merge. Si pentru zilele cit tu esti la Tokyo, te rog. Multumesc frumos.

  15. #36
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Amalia, sa inteleg ca trebuie sa-ti tinem pumnii sa ploua cat mai tare?
    Nicio sansa! Dupa ceata care e acum si prognoza meteo, o sa am multa treaba la ora concursului

  16. #37
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Multumesc. Exect asa e si la mine. Acum merge digi, se vede bine. Sa vedem la ora concursului ce va fi.

    Mie imi merge si asta, http://www.tvgratis.tv/tv-gratis-onl...-tv-japon.html
    se vede f. bine, se aude f. bine, problema e ca nu inteleg ce zic si nu e gimnastica acum.
    Ana, te rog spune-ne programul de la fuji cind transmit gimnastica in direct, reluare, interviuri... sa avem o rezerva pentru digi daca nu merge. Si pentru zilele cit tu esti la Tokyo, te rog. Multumesc frumos.
    Tess, site-ul asta vad ca se incarca un video... si are o bara de incarcare acolo jos... Deci nu cred ca e in direct

  17. #38
    sport legend GymnasticsFan's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Pitesti
    Posts
    890
    Reputatie
    1
    Buna dimineata tuturor!

    Cata ne-a spus de mai multe ori - si are dreptate - sa incercam linkurile de acum, sa nu ne trezim cu 5 minunte inainte de concurs ca nu merg.

    Din pacate Cata, nu pot sa iti ascult sfatul, ca eu ma voi duce azi la cineva sa ma uit si nu am verificat nimic - si nici nu am cum pana nu ajung. Sper din tot sufletul sa nu apar cu 5 minute inainte disperata : "Mie nu imi mergeee". Dar daca o sa fie asa, sa stiti de ce, si sa ma ajutati Sper sa mearga link-urile de pe fromsport, sau cum se numeste.

    Are cineva un link cu digi online? Si de care sa stie sigur ca merge? Vreau deja sa mi le pun intr-un notepad pe toate

    Eu o sa plec de la serviciu la 12 fara 15 si o sa imi iau astazi o pauza mai mare de pranz ; de vreo 2 ore jumatate asa - am calculat eu cu tot cu drum. Trebuie doar sa stau mai mult la serviciu seara sa recuperez.

    Abia astept, le tin pumnii stransi fetelor.

  18. #39
    senior Ana_Kitano's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Japonia-Kumamoto
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    nu stiu ce sa zic..nu stiu daca merge fujitv caci japonezi sunt foarte strictii la a pune tv-urile in online..aici nu se pirateaza nimic ...dar va zic pentru orice eventualitate ..se transmite pe BSFujitv..sau pe Fujitv NEXT(in jurul orelor 14.00ziua..ora Japoniei ..deci la voi va fi 8 dimineata)..aici la mine in jurul orelor 12 ziua ..deci 6 dimineata Rom..transmite TKU,Kumamoto..sunt reluarile sau rezumatele zilei precedente ..in rest directurile sunt pe BSfujitv..orele de live...oricum ceva de genul...eu in general urmaresc http://www.rotv4u.com/..adica la mine merge zilnic saitul asta ..vad tot de la Stiri pana la emisiuni gen Burlacul etc...sper sa nu ma lase la greu ..ehehehe ca tare mi-as dori sa ascult comentariile in romana...mai sunt 4 ore ..HAI ROMANIAAA!!!

  19. #40
    sport legend GymnasticsFan's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Pitesti
    Posts
    890
    Reputatie
    1
    Da, dar pe fujitv asta e in limba japoneza presupun, nu?! Vreau sa inteleg si eu ceva totusi

  20. #41
    sport legend GymnasticsFan's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Pitesti
    Posts
    890
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by GymnasticsFan View Post
    Buna dimineata tuturor!

    Cata ne-a spus de mai multe ori - si are dreptate - sa incercam linkurile de acum, sa nu ne trezim cu 5 minunte inainte de concurs ca nu merg.

    Din pacate Cata, nu pot sa iti ascult sfatul, ca eu ma voi duce azi la cineva sa ma uit si nu am verificat nimic - si nici nu am cum pana nu ajung. Sper din tot sufletul sa nu apar cu 5 minute inainte disperata : "Mie nu imi mergeee". Dar daca o sa fie asa, sa stiti de ce, si sa ma ajutati Sper sa mearga link-urile de pe fromsport, sau cum se numeste.

    Are cineva un link cu digi online? Si de care sa stie sigur ca merge? Vreau deja sa mi le pun intr-un notepad pe toate

    Eu o sa plec de la serviciu la 12 fara 15 si o sa imi iau astazi o pauza mai mare de pranz ; de vreo 2 ore jumatate asa - am calculat eu cu tot cu drum. Trebuie doar sa stau mai mult la serviciu seara sa recuperez.

    Abia astept, le tin pumnii stransi fetelor.
    Sunt suficiente link-uri puse de Cata la utile; trebuie sa imi mearga ceva de acolo Eu ma uitam decat la primul post de acolo si de asta nu vedeam. Pentru cei care ati facut aceeasi greseala ca mine, sunt jos de tot.

  21. #42
    senior Ana_Kitano's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Japonia-Kumamoto
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    apropo..in afara de tku kumamoto ..restul sunt toate posturi tv platite ..deci cred ca sunt slabe sanse sa le poti vedea-n online

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •