Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 24

Thread: Tare, Sandra!!! Mesaje de incurajare.

  1. #1
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0

    Exclamation Tare, Sandra!!! Mesaje de incurajare.

    Dupa cum stim, Sandra nu trece momentan printr-o perioada prea buna din cauza problemelor de sanatate si a faptului ca nu a reusit sa fie in forma pentru Mondiale.

    Din acest motiv cred ca ar fi frumos sa-i scriem cateva mesaje de incurajare......sa stie ca suntem alaturi de ea si ca o sustinem in continuare. Mona se va ocupa ca toate mesajele sa ajunga la Sandra!

    Pe locuri, fiti gata.....START!
    www.fangymnastics.com

  2. #2
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Londra iti este datoare cu o medalie de aur. Multa sanatate si noroc! Noi te sustinem neconditionat.

    http://2012olympicsblog.co.uk/wp-con...ondon-2012.png

  3. #3
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    eu nu prea ma pricep la incurajari

    sandra,sa treci cu bine peste aceasta perioada!!!si sa ai rezultate EXCELENTE la anu'
    stim cu totii ca esti o fire foarte puternica si suntem siguri ca totul va fi bine!!!
    multa sanatate si mult noroc iti urez!
    trbuie sa ma si semnez?
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Draga Sandra,

    Am fost in sala la Europenele de la Berlin si am urmarit cu sufletul la gura finalele tale si ti-am tinut pumnii stransi-stransi pana mi-au intrat unghiile in piele. Vreau sa stii ca dupa a doua saritura mi-au dat lacrimile literalmente. M-am simtit atat de mandra ca venim din aceeasi tara, ca nu imi mai incapeam in piele de fericire (si asta inainte sa stiu rezultatul final).
    Romania are nevoie de o gimnasta ca tine: perfectionista, puternica mentalmente, talentata, ambitioasa. Mi-a placut cum ai intrat in spatiul de concurs: hotarata, gata de lupta. De mult Romania nu a mai avut o gimnasta cu o privire ca a ta. "Ce bine", mi-am zis, "ca nu se lasa impresionata de concurenta (ca drept sa spun, mie mi se cam inmuiasera picioarele). Ba dimpotriva, ea da tonul, ea e sefa". Sper ca si din punctul asta de vedere sa fii modelul si motorul generatiei noi.
    Nu stiu cat esti de trista sau de dezamagita de absenta de la Tokyo. Te asigur ca noi iti simtim deja lipsa, dar sper din tot sufletul ca nu te-a demoralizat foarte tare si ca vei dori in continuare sa faci gimnastica. Ai atatea de oferit acestui sport, si nu numai echipei noastre, care indiscutabil are mare nevoie de prezenta ta, dar si gimnasticii in general prin frumusetea, maturitatea si precizia executiilor tale. Iar eu personal as fi neconsolata fara Sandra Izbasa la sarituri si sol.
    Noi suntem alaturi de tine! Tare, Sandra!

  5. #5
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    "In lumea gimnasticii cind se vorbeste de Izbasa, de cele mai multe ori aduce in discutie "psihic puternic", "leader", "indrazneata"... Unii din interior mai zic si: Oscar! Si se pare ca au dreptate cu totii! Executiile Sandrei sunt de premiat. Fie ca e sol (interpretare), mai nou sarituri (asta e de regie?) sunt de Oscar si aplaudate la scena deschisa!" - Tess

    "Sandra este o artista" - Mariana Ristea

    "Sandra e puternica, frumoasa.." - Alina Alexoi

    Tare, Oscar! Ne vedem la Bruxelles (live) si, apoi, la Londra!


  6. #6
    junior
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    130
    Reputatie
    1
    Sandra,

    Te-am admirat din 2006, si in fiecare an mi-ai dat mai multe motive sa te admir mai mult. Esti o persoana deosebita, si orice s-ar intampla, ai lasat o amprenta enorma pe gimnastica romaneasca!

    Sper din tot sufletul sa ai putere sa treci peste momentele acestea si sa te concentrezi pentru la anul. De abia astept sa te vad din nou pe podium la Londra!

    Cu mult drag,
    Elle

  7. #7
    sport legend Andraf's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Sandra, esti o campioana in tot ceea faci, de la un concurs la altul ridici stacheta tot mai sus si asta nu o poate face oricine in gimnastica. Multi nu au crezut in revenirea ta dupa episodul din sept 2009. Multi inca cred ca nu mai ai putere/dorinta sa continui.
    Dar te cunosc si stiu ca aceste mici piedici pe care le-ai avut anul acesta, nu fac decat sa te motiveze sa iti urmezi visul.
    Esti o excelenta coechipiera si un leader desavarsit.
    Iti doresc multa-multa sanatate si imi doresc sa te vad la Londra, cu medalii la gat.
    [COLOR="Red"]HAI[/COLOR][COLOR="Yellow"] ROMA[/COLOR][COLOR="Blue"]NIA!!![/COLOR]
    Tare fetelor! Tare baieti!

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Sandra, de cand ai concurat prima oara la Europenele de junioare din 2004 s-a vazut ca esti o mare campioana. Ai luat argint la sol, ai zis ca in 2008 la Olimpiada vei ajunge cu o treapta mai sus, la aur - si asa a fost.
    Nu pot sa iti spun cat de mult a crescut respectul meu pentru tine cand am vazut cu cata tarie ai revenit dupa accidentarea din 2009 - la toate aparatele. Esti o luptatoare, esti o campioana, gimnastica are nevoie de tine si stiu ca nu ti-ai spus ultimul cuvant.
    Tokio e doar un pas, mai sunt multe inainte in care poti sa stralucesti.
    Atata timp cat mai iti place, mai vrei si mai poti - vei fi acolo sus - pentru ca acolo e locul tau. Ai mintea, psihicul, atitudinea si talentul necesar pentru asta.

  9. #9
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Anul trecut la nationalele de la Resita ,dupa concursul din prima zi ti-am spus:"Esti MARE,Sandra!" iar tu ai intrebat rizind "de ce?"Ti-am raspuns ca pentru felul in care ai revenit dupa acea groaznica accidentare.
    In ziua finalelor ai luat titlul national la sarituri iar pe podium aveai un zimbet ghidus "Ei,am facut-o si pe asta" ca peste citeva luni sa te vedem luind titlul european la sarituri!Jos palaria!
    Nu mai vorbesc de solurile tale,care ma emotioneaza si ma farmeca de fiecare data.

    Sunt convinsa ca ai puterea sa faci ce vrei si sa ajungi exact acolo unde vrei tu.
    Iti doresc sa fii sanatoasa si fericita!
    Mereu ai avut familia linga tine dar iti spun cu siguranta ca ne mai ai si pe noi alaturi;te iubim si te sustinem din toata inima!

    Si-ti spun din nou "Esti MARE,Sandra!" iar peste citeva luni vei fi iar campioana europeana si olimpica.

    Ne vedem la Bruxelles!

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    Curaj Sandra si insanatosire grabnica!!!

  11. #11
    sport legend GymnasticsFan's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Pitesti
    Posts
    890
    Reputatie
    1
    Recunosc ca imi este foarte greu sa incurajez pe cineva daca nu am trecut pe unde a trecut persoana respectiva. In scurta viata pe care am avut-o, am incercat sa fiu rezervata cu incurajarile pentru persoanele in a caror "piele nu am fost".

    De aceea, vreau decat sa iti spun povestea vulturului, pe care poate deja o stii Dar si daca o sti, o voi repeta.

    La varsta de 40 de ani, vulturul a ajuns deja la batranete; nici aripile si nici ciocul nu il mai ajuta - ciocul ajunge sa fie lung si incovoiat, iar aripile grele ii incetinesc zborul. Atunci, el este pus in fata unei alegeri: sa moara, sau sa treaca printr-un proces dureros de "intinerire"(de aici si expresia "intineresti iarasi ca vulturul"). Vulturul zboara si isi cauta un loc intr-o stanca pe un munte inalt. Acolo, isi loveste ciocul de stanca pana cand acesta cade. Minunea este ca alt cioc ii creste; cu acest nou cioc isi smulge unghiile, si apoi penele. Toata aceasta perioada dureaza 150 de zile. Dupa aceste zile, vulturul a "intinerit" si isi reia zborul plin de putere.

    Pentru mine Sandra tu esti un vultur. Stiu ca nu suna foarte frumos,dar acum stii deja la ce ma refer . Ai revenit dupa o accidentare si ai reusit sa iei medalia de aur la sarituri dupa o pauza de 7 ani. Esti extraordinara!!! Stiu ca inca mai este in tine acest spirit de vultur.

    Noi suntem alaturi de tine si te sustinem. Ne esti foarte draga, sa nu uiti asta

    p.s: Esti foarte frumoasa! Probabil ti-au spus-o multi, dar vreau sa ti-o spun si eu
    Last edited by GymnasticsFan; 10th October 2011 at 18:29.

  12. #12
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    De la Serena: I wish for Sandra to have a speedy recovery and she will be missed. I hope the best for her and to wish her the best of luck. Kisses.

  13. #13
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    "Fii cu curaj! Sterge-ti ochii. Adesea caderea e un mijloc spre a te ridica mai sus." - William Shakespeare

    Sanatate, noroc si mult curaj Sandra!
    Bruxelles si Londra te asteapta!

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Sandra,
    Cred ca am urmarit videoclipul de la solul din Beijing in comentariul BBC nu de zeci de ori, ci de sute de ori. De la aplauzele razlete atunci cand te anunta crainicul ca pe urma sa cuceresti sala cu fiecare diagonala, pe ritmul muzicii, de la aplauzele celor doi Liukin de pe margine, la privirile invidioase ale antrenoarelor rusoaice, la ropotele de aplauze cum termini exercitiul, la privirea speriata a lui Shawn de dupa, la strigatul de ROMANIA in timpul acordarii notei, pentru toate momentele astea, iti multumesc. Si ca sa inchei in nota comentariului lui Christine Still:
    She's giving everything on the dance, has to have enough in the locker still for the big last tumble. LONDRA 2012, no doubting!

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Sandra, m-am gandit mult la ce as putea sa iti spun si tu sa nu stii deja. Ca echipa are nevoie de tine? Ca inca mai ai un cuvant greu, decisiv de spus in gimnastica? Ca sunt mii de oameni care ti-au admirat de-a lungul timpului hotararea, determinarea, talentul, eleganta, frumusetea? Toate astea sunt sigura ca le stii.
    O sa iti spun doar : TARE Sandra!!! Vei fi la anul Campioana Olimpica si Europeana, si vei castiga si singurul titlu care inca iti lipseste: cel mondial. Trebuie doar sa vrei asta. Dar cred ca si asta stii
    Personal, iti multumesc. Pentru momentele frumoase pe care le-am trait datorita tie. Si imi doresc, si iti doresc, sa mai existe asemenea momente. Tare, Sandra!!!

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    adaug ceva:
    si eu vreau sa zic: Multumesc, Sandra

  17. #17
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    Sper sa treci cu bine pe aceasta perioada mai dificila. Esti o sportiva talentata care poate reusi tot ce-si propune.
    Mult succes si insanatosire grabnica. Londra te asteapta!

  18. #18
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Draga sandra, din 2008 incoace esti idolul multor generatii de fetite care iti vor calca pe urme intr-o buna zi la sol!! Pana cand va rasari o stea la fel de puternica ca tine, ramai in acest sport si uimeste-ne la fel de mult cum ai facut-o la berlin! Iti multumim ca existi, ca ne-ai facut sa ne simtim mandri ca suntem romani, ca ai dus mai departe traditia romaniei in gimnastica si in mod deosebit la sol si sarituri!!!god bless you with health, performance will just touch you!!!
    Last edited by 21mai; 11th October 2011 at 18:40.
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Draga Sandra,

    M-ai cucerit cu modul in care ai revenit pentru tine si pentru echipa Romaniei.

    Desi nu l-am trait la momentul respectiv, ci cativa ani mai tarziu, solul tau de la Beijing este unul din cele mai frumoase momente pentru mine. Asa zambet si asa bucurie nu mai vazuse gimnastica. In contrast, la Berlin ai aterizat acele sarituri extraterestre fara a schita vreun gest. Ai fost imperiala in ambele situatii, si asta numai tu o poti face.

    Meriti foarte multe si ma bucur ca ai fost asa de frumos rasplatita la Berlin. Acum, aurul olimpic te asteapta din nou.

    Tare! Recuperare usoara!

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    Draga Sandra, multumesc. Multumesc pentru emotiile pozitive pe care mi le transmiti cand te vad concurand. Multumesc pentru mandria pe care o resimt cand canta imnul dupa o reusita de a ta, ca la Berlin si ca la Beijing. Vreau sa te felicit pentru curajul si hotararea cu care ai revenit la un astfel de nivel de performanta dupa o groaznica accidentare care pe multe gimnaste le-ar fi descurajat. Esti un model de urmat ca profesionalism si implicare in ceea ce faci, esti o gimnasta frumoasa din toate punctele de vedere si sunt tare mandra de tine! Mai ai multe de spus in gimnastica, e clar. Asa ca iti urez sanatate si sa treci cat mai repede peste problemele care te-au impiedicat sa concurezi la Tokyo. Medalia de aur la Londra e a ta fara nicio indoiala! Iar medalia mondiala pe care nu o iei la Tokyo e pentru 2013, ca doar trebuie sa ai noi scopuri dupa ce redevii campioana olimpica, nu ?
    Asa ca... TAREEEEEEEEEEEEEEEEEEEE Sandra, ca mergeeeeeeeeee!

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Alina a citat ce am zis eu in primavara.

    Sandra e omul care stie ce vrea si face ce vrea pentru ca poate.

    Imi amintesc ce scria la gazeta in primavara lui 2008, cind bunicul Sandrei ii acorda gradul de sublocotenent pentru performantele de la Europene mentionind ca ar dori sa o vada Campioana Olimpica. Sandra i-a implinit voia bunicului si a devenit Campioana Olimpica. Cred ca atunci a inaintat in grad la maior sau colonel. Depinde doar de ea daca vrea sa se opreasca aici sau va ajunge general de armata. Daca vrea, poate!
    Last edited by Tess_AN; 12th October 2011 at 03:28.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •