Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 66

Thread: Drama in baschet . Baschetbalist omorat cu bestialitate intr-un club

  1. #1
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0

    Drama in baschet . Baschetbalist omorat cu bestialitate intr-un club

    UPDATE 20:00: Căpitanul lui CSS Giurgiu a murit pe patul de spital, după ce a făcut două stopuri cardiace! Americanul Hardy Chauncey nu a rezistat operației pe creier și a murit la Spitalul "Bagdasar - Arseni"

    UPDATE: Căpitanul lui CSS Giurgiu a făcut al doilea stop cardiac și are șanse de unu la sută de supraviețuire: "Cert e că are șanse de unu la sută", a declarat la Sport.ro președintele Federației Române de Baschet, Carmen Tocală.

    UPDATE: Starea baschetbalistului american Hardy Chauncey, de la CSS Giurgiu, este "destul de proastă", el fiind adus în pre-comă cu leziuni cerebrale și urmează să fie operat, potrivit lui Florian Bica, purtătorul de cuvânt al Spitalului "Bagdasar - Arseni", din București.

    Sportivul a fost adus adus în pre-comă, este monitorizat și supravegheat. Starea lui generală este destul de proastă, a spus Bica.

    Hardy Chauncey va fi operat de medici de la Neurochirurgie, el având leziuni cerebrale.

    Potrivit medicului, este o operație dificilă și cu risc, așa cum sunt toate intervențiile de acest gen


    --------------------------------------------------------------------------------

    Întâmplare groaznică în baschetul românesc. Un jucător al CSS Giurgiu e în comă după ce a fost bătut de persoane necunoscute undeva în Giurgiu.

    Americanul a ajuns la spital în stare gravă după ce a petrecut alături de colegi după victoria în fața celor de la Dinamo! Chauncey Hardy a fost lovit cu bestialitate de mai multe persoane duminică dimineață.

    Chauncey Hardy a ajuns inițial la spitalul din Giurgiu, în comă, după care a fost transferat la un spital din București. Medicii au declarat, pentru Realitatea TV, că tânărul va fi operat de urgență, starea sa de sănătate fiind foarte gravă.

    "Am auzit și eu astăzi despre incident. Nu am fost acolo dar de la alți colegi am aflat că s-ar fi luat cineva de el într-un club. Nu a fost bătaie generală sau ceva de genul ăsta. În momentul de față se află la București și va fi operat la cap", a declarat pentru ADS Giurgiu, Alin Guță, căpitanul formației CSS.

    Managerul echipei CSS Giurgiu, Alin Guță, a declarat, pentru MEDIAFAX, că baschetbalistul Hardy Chauncey a fost bătut, iar starea lui este gravă, în timp ce unul dintre coechipierii sportivului susține că acei colegi care au fost în club împreună cu acesta spun că nu au văzut și nu știu nimic.

    Baschetbalistul american Hardy Chauncey, de la CSȘ Giurgiu, se află internat în spitalul Bagdasar-Arseni, din București, după un incident care a avut loc, sâmbătă noapte, la Giurgiu, la câteva ore de la câștigarea meciului cu Dinamo.

    Hardy Chauncey a fost cel mai bun jucător în meciul de sâmbătă seara, pe care echipa sa l-a câștigat, în prelungiri, cu Dinamo București, scor 91-86. Americanul a înscris 22 de puncte, aflându-se pe teren tot meciul.

    Coechipierul lui Hardy Chauncey, Levar Seals, a susținut că nu știe prea multe amănunte despre incident, el adăugând că este ciudat că ceilalți colegi de echipă spun că nu știu nimic, n-au văzut nimic.

    "Nu cunosc amănunte, deoarece nu am fost împreună cu ei. Hardy și cu alți cinci-șase coechipieri au fost în singurul club din Giurgiu. E un pic ciudat faptul că ceilalți colegi de echipă spun că nu știu nimic, n-au văzut nimic. Când m-au sunat dimineață să-mi spună, am crezut că-i o glumă. Eu sunt în București, venim în fiecare weekend, poate acesta a fost norocoul meu că n-am fost și eu acolo", a declarat Seals pentru MEDIAFAX, adăugând că Hardy Chaucey este în stare foarte gravă și că, din informațiile pe care le deține, urmează să fie operat.

    Purtătorul de cuvânt al Poliției Giurgiu, comisar Mirela Gheța, a declarat că Poliția a fost anunțată de reprezentanții Spitalului Județean din Giurgiu, unde sportivul a fost internat inițial, că un tânăr a ajuns la spital în comă.

    Ea a spus că deocamdată se fac cercetări în acest caz pentru a se stabili dacă a fost vorba despre o agresiune sau despre un accident.

    Gheța a precizat că Poliția nu a fost sesizată că ar fi avut loc o bătaie în clubul unde se afla baschetbalistul.

    Conform sursei citate, în acest caz au fost audiate până în prezent aproximativ zece persoane, respectiv colegi ai sportivului și angajați ai clubului, fiind ridicate și imaginile surprinse de camerele de supraveghere.

    R.I.P
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #2
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    Bai Lordule, tot cu morti ? Urita treaba s-a-ntimplat. Mi-aduce aminte de handbalistul nostru...I-o fi pus mina pe tita uneia de-acolo, cine stie, ca ma-ndoiesc c-avea datorii la camatari.
    Last edited by dextercioby; 9th October 2011 at 21:24.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  3. #3
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #4
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    plm, incredibil

    mai rau ca si in cazul handbalistului ...

  5. #5
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    E regretabil gestul, imi pare rau de el si familia lui, dar sper ca puscariasii aia i-au dat si pentru Teo Peter macar o bucata in mecla, daca nu mai multe.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  6. #6
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    In alta dezordine de idei, sa vedem daca e nevoie sa-l sune ambasadorul lor pe baselu' ca pseudojustitia noastra sa-si faca treaba...
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  7. #7
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    iesim si noi la o vanatoare de garoi sau continuam sa stam ca mamaligile?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  8. #8
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dextercioby View Post
    dar sper ca puscariasii aia i-au dat si pentru Teo Peter macar o bucata in mecla, daca nu mai multe.

    Cata minte ai omule? ce legatura are una cu alta? astfel de afirmatii ma fac sa imi fie rusine ca traiesc in tara asta ...parca are asta vreo vina ca americanii nu l-au pedepsit pe puscasul marin.

    Sper sa primeasca pedeapsa pe viata boratii aia.

  9. #9
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hingherul
    iesim si noi la o vanatoare de garoi sau continuam sa stam ca mamaligile?
    Be my guest. Cinii vagabonzi, ciorile si baetzi cu ghiul, lantz de haur si cefe late ar trebui exterminati, dar fix in cazurile astea laba de aia de injustitie actioneaza si te trezesti legat cit ai clipi...Sugea-mi-ar .... toata politia animalelor, nu ma lasa sa omor maidanezii...Hai ca m-am enervat.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  10. #10
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Celso View Post
    Cata minte ai omule? ce legatura are una cu alta? astfel de afirmatii ma fac sa imi fie rusine ca traiesc in tara asta ...parca are asta vreo vina ca americanii nu l-au pedepsit pe puscasul marin.
    [...]
    Ok, poate e o timpenie ce-am scris, dar e un dram de frustrare ca numai romanilor li se intimpla nenorociri de genul asta...Lasa si altora, ce-s mai breji ? Si-ar tre'i sa-ti fie rusine ca treiesti in tara asta din mii de alte portocalii motive, asta ar fi printre ultimele...

    Mi-am adus aminte ca o faza 80% la fel s-a-ntimplat cu celebrul JCvDamme care era sa fie trimis intr-o lume fara pacate tot in urma unui scandal intr-un club, tot de neste baetzi cu lantz de haur...
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  11. #11
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    cica vine FBI-ul. in aia e speranta sa scoata la iveala toate magariile dintre primar, militie si boratii astia nespalati ce-si spun "interlopi".
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  12. #12
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dextercioby View Post
    sper ca puscariasii aia i-au dat si pentru Teo Peter macar o bucata in mecla, daca nu mai multe.
    Am zis!

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    ciudate comentarii...
    degeaba le explici ca in cazul teo peter puscasul marin avea protectie diplomatica si nu putea fi retinut sau anchetat de autoritatile romane.
    De fapt protectia e data de acordul SOFA, la fel ca orice militar american aflat in orice tara de pe teritoriul european.
    la fel ca orice militar roman aflat sa zicem in Europa sau de ce nu in afganistan. Ei nu pot fi judecati de autoritatile afgane pentru un omor ci doar de tribunalul militar roman.
    rumanul in schimb o tine de-a matzu gaia in cazul teo peter...ca americanii au comis ceva ilegal.

    e normal ce se intampla in tara aia, daca aia din clanul butoane or fi gandit ca dexter asta...e prea deasa ceatza...
    Oamenii inteligenti discuta idei. Oamenii mediocri discuta evenimente. Restul oamenilor discuta alti oameni.

  14. #14

  15. #15
    sport legend Fedayn's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,303
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dextercioby View Post
    E regretabil gestul, imi pare rau de el si familia lui, dar sper ca puscariasii aia i-au dat si pentru Teo Peter macar o bucata in mecla, daca nu mai multe.
    daca'ti spun ca esti cretin....te superi?
    "Life is like a box of chocolate, you'll never know what you gonna get"

  16. #16
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    caca maca. cu tiganii astia trebuie sa procedezi ca in evul mediu. sa iasa presedintele pe post sa spuna "cine omoara un tigan, 100 RON recompensa". si s-a rezolvat toata problema

  17. #17
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    caca maca. cu tiganii astia trebuie sa procedezi ca in evul mediu. sa iasa presedintele pe post sa spuna "cine omoara un tigan, 100 RON recompensa". si s-a rezolvat toata problema
    Uiti ca presedintele e fan al tiganilor,si a dansat cu niste cealadai si mai notorii din clica de ciori...
    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  18. #18
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Silmar22 View Post
    Uiti ca presedintele e fan al tiganilor,si a dansat cu niste cealadai si mai notorii din clica de ciori...
    vorbim de un presedinte ipotetic intr-o lume paralela, de la chioru' actual nu poti avea pretentii

  19. #19
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Ce fata de boss are tiganu' ala, 'tu-i rasa mamii lui de cioroi infect.
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  20. #20
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Grinco View Post
    Ce fata de boss are tiganu' ala, 'tu-i rasa mamii lui de cioroi infect.
    macar aia din Yakuza sau Mafia au bunul simt sa arate a mafioti, astia is niste tigani borati partzari gainari ce se cer impuscati

  21. #21
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    "Clientul meu se afla in local impreuna cu mai multi prieteni si prietene. Baschetbalistul a venit si s-a luat de una dintre fete. I s-a spus sa plece, dar a incercat sa lovesca. Din ce am inteles eu, a incercat sa se apere efectiv de un atac al respectivului baschetbalist, de altfel si diferenta de talie este semnificativa intre ei. Clientul meu are circa 1,65 inaltime si este destul de putin solid. I-ar fi cerut sportivului sa-i lase prietenii in pace, acesta nu a vrut.

    Clientul meu l-a impins si l-a dezechilibrat, probabil. Apoi a plecat acasa fara sa stie ce s-a intamplat acolo, iar cand a aflat despre deces s-a predat singur"
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •