Fiind primul meu post vrea sa salut pe toata lumea, ma scuzati daca nu vorbesc bine romaneste dar nu am mai fost in tara din `90 si nu am avut ocazia sa discut cu foarte multe persoane pana la intoarcerea in tara acum 2 saptamani.

Problema sta in felul urmator: In Automobilismul sportiv, karting, motociclism, fitness, sporturi de contact, inot sau alte sporturi pe apa. Exista loc pentru o investitie masiva pe piata din Romania?

Conditiile de sponsorizare sunt extrem de stricte, un investitor din Kuveit, nu dau nume fiindca este persoana publica si nu imi este permis, investeste in Romania in unul din aceste sporturi sume mari de bani de aproximativ 3 milioane de euro, cu conditii contractuale ca dupa 10 luni de activitate maxim sa obtin un profit de minim 22.000 de euro, mai exact 30.000 de dolari americani este specificat in contract.

Credeti ca in conditiile actuale se poate dezvolta o asemenea afacere in Romania dar cu aceste conditii indeplinite bine inteles fiindca altfel este un risc imens si daca da unde credeti ca merita investit?