Page 14 of 228 FirstFirst ... 412131415162464114 ... LastLast
Results 274 to 294 of 4779

Thread: Abuzurile moderatorilor

  1. #274
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    nici macar nu-i asa de batran .pur si simplu e un tip ciufut si increzut.
    Recunosc, am multe defecte insa am o mare calitate care m-a ajutat tot timpul in viata: ma pricep la oameni!

  2. #275
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    da.
    eu chiar ma orientez dupa tine.
    daca porcai un om ,aproape sigur e de treaba .
    iar daca il perii ,mai mult ca sigur ca e un tip la fel de ciufut si nesuferit ca tine ...
    in rest , te pricepi ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  3. #276
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by timache View Post
    Imi aduc aminte ca la varsta lor eram la fel de aprins ca ei. Strigam pe strada "tineretul e la putere" dar totusi am avut un respect deosebit si permanent de la cei mai in varsta de la care am invatat multe.
    stii, noi nici macar nu strigam in strada tineretul e la putere, nu suntem activi de tineri in viata de partid si nici nu vom fi vreodata

    mai important, respectam oamenii in varsta, pe cei de la care CHIAR avem ce invata, dar se intampla sa nu ne pice bine propagandistii pontaci si oamenii care promoveaza realitati paralele.

  4. #277
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    stii,nu suntem activi de tineri
    .
    Uite, eu asta va reprosez
    Eu la varsta voastra ascultam Radio Kosut, am iesit in strada si am schimbat un sistem. Ca student atunci protestam la fiecare bula de apa in bere, la orice.Voi sunteti inerti, plini de voi si de bashini si......atat.

  5. #278
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Practic ne reprosezi ca nu ne-am nascut in acelasi timp cu tine/voi? Evident, in vremea aia ai facut ce ar fi facut orice om cu mai mult de un neuron.

    Ai iesit in strada si ai schimbat un sistem. Bun, foarte bine. Ti se pare ca la 25 de ani de la marea ieseala ai rezultatele dorite? Poate noi, ceilalti, am invatat cate ceva din trecut.

    Problema e ca tu si altii, de ambele parti ale baricadei, promovati iesirea in strada unii pentru a-l schimba pe ponta, altii pentru a-l schimba pe basescu, altii pentru a-l schimba pe klaus. Vrei confruntari de strada, peturi in asfalt, pontisti vs, basisti, 7.4 milioane vs. ********ii din diaspora, antenisti vs. b1tvisti. Cand se va vorbi despre iesirea in strada pentru nimicirea intregii clase politice, a intregului cancer, veti avea un argument, cand reprosezi ca nu am iesit in strada/nu iesim in strada pentru a da jos un regim care tie nu ti-a convenit, dar pe care cimi il considera poate bun, atunci nu mai ai niciun argument

    Ah, si cand generalizezi iarasi faci o mare greseala. O facea si Dario candva, acum nu mai stiu care e punctul lui de vedere.

  6. #279
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by timache View Post
    Uite, eu asta va reprosez
    Eu la varsta voastra ascultam Radio
    bine bre... abia se inventase radioul.... normal ca erai fascinat

  7. #280
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Practic ne reprosezi ca nu ne-am nascut in acelasi timp cu tine/voi? Evident, in vremea aia ai facut ce ar fi facut orice om cu mai mult de un neuron.

    Ai iesit in strada si ai schimbat un sistem. Bun, foarte bine. Ti se pare ca la 25 de ani de la marea ieseala ai rezultatele dorite? Poate noi, ceilalti, am invatat cate ceva din trecut.

    Problema e ca tu si altii, de ambele parti ale baricadei, promovati iesirea in strada unii pentru a-l schimba pe ponta, altii pentru a-l schimba pe basescu, altii pentru a-l schimba pe klaus. Vrei confruntari de strada, peturi in asfalt, pontisti vs, basisti, 7.4 milioane vs. ********ii din diaspora, antenisti vs. b1tvisti. Cand se va vorbi despre iesirea in strada pentru nimicirea intregii clase politice, a intregului cancer, veti avea un argument, cand reprosezi ca nu am iesit in strada/nu iesim in strada pentru a da jos un regim care tie nu ti-a convenit, dar pe care cimi il considera poate bun, atunci nu mai ai niciun argument

    Ah, si cand generalizezi iarasi faci o mare greseala. O facea si Dario candva, acum nu mai stiu care e punctul lui de vedere.
    pai fa tu mah ceva. surprinde-ma cu ceva. Nu pleca afara si pe urma sa imi dai lectii de cum sa traiesc eu aici. Fa ceva, orice. Nu sta ca o leguma.

  8. #281
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Nu am plecat afara si nici nu am de gand sa o fac. De asemenea, nici nu tebuie sa-i judeci tu pe altii ca pleaca afara. Poate pleaca pentru ca acolo isi pot pune in valoare talentul, poate pleaca din cauza guvernantilor sustinuti de tine si altii ca tine in 25 de ani.

    E misto ca imi ceri mie sa fac ceva, serios. Adica voi asteptati de la ratati, niste tineri cu basini in cap sa faca ceva?

    Si mai misto e ca atunci cand aia fac ceva si sunt rupti cu bataia pe la meeting-uri de politie si jandarmi tot voi, aia care cereti sa faca ceva, veniti aici si-i acuzati ca-s ultrasi, golani, inculti si mai stiu eu cum, ca-s basisti, ca dau cu petul in asfalt. La fel, tot voi, propagandistii mesajelor de la antena 3 va departati de oamenii cu creier, care ar putea face ceva, si va apropiati de asistati sociali si inutili, adica exact genul de oameni care ar putea crede mesajele voastre.

  9. #282
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    pe asta cu banarile politice,lasati-o mai moale...
    pai pe mine m-a banat ultima oara moderatorul Marius pt un simplu **** ponta
    si daca nici asta nu-i basist de-al meu,apai nu mai stiu cine...
    granita la Orsova!

  10. #283
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Aia a fost o greseala, nu primisem ordinele de la basescu si udrea si ma panicasem
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  11. #284
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    ei lasa,am gresit si eu,am uitat sa-ti dau PM si sa spun din partea carui serviciu ma adresez...
    granita la Orsova!

  12. #285
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Nu am plecat afara si nici nu am de gand sa o fac. De asemenea, nici nu tebuie sa-i judeci tu pe altii ca pleaca afara. Poate pleaca pentru ca acolo isi pot pune in valoare talentul, poate pleaca din cauza guvernantilor sustinuti de tine si altii ca tine in 25 de ani.

    E misto ca imi ceri mie sa fac ceva, serios. Adica voi asteptati de la ratati, niste tineri cu basini in cap sa faca ceva?

    Si mai misto e ca atunci cand aia fac ceva si sunt rupti cu bataia pe la meeting-uri de politie si jandarmi tot voi, aia care cereti sa faca ceva, veniti aici si-i acuzati ca-s ultrasi, golani, inculti si mai stiu eu cum, ca-s basisti, ca dau cu petul in asfalt. La fel, tot voi, propagandistii mesajelor de la antena 3 va departati de oamenii cu creier, care ar putea face ceva, si va apropiati de asistati sociali si inutili, adica exact genul de oameni care ar putea crede mesajele voastre.
    Vezi ? Iar nu ai inteles nimic. Eu nu ii condamn pe cei ce pleaca afara. dimpotriva.

    Eu nu ii inteleg pe cei ce au facut pasul asta , de ce ii mai fute grija de cei lasati in urma. Sau , daca ai ajuns undeva intr-un loc mai frumos si mai civilizat, povesteste-ne si noua cum e . Nu ne certa si nu ne invata cum sa traim aici. daca stiai tu cum, nu plecai.

  13. #286
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Mie mi se pare ca Eko si Eddy nu au certat pe nimeni si nu au invatat pe nimeni cum sa traiasca aici

  14. #287
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by timache View Post
    Vezi ? Iar nu ai inteles nimic. Eu nu ii condamn pe cei ce pleaca afara. dimpotriva.
    Mi se pare mie sau chiar e un pic de ipocrizie aici?

    Quote Originally Posted by timache View Post
    Eu nu ii inteleg pe cei ce au facut pasul asta , de ce ii mai fute grija de cei lasati in urma. Sau , daca ai ajuns undeva intr-un loc mai frumos si mai civilizat, povesteste-ne si noua cum e.
    Pai iti povestesc multi, da' nu-i asculti ca-s ********i, dupa parerea ta.
    Cum adica "de ce ii mai fute grija de cei lasati in urma"???? cati anisori ai???

    Quote Originally Posted by timache View Post
    Nu ne certa si nu ne invata cum sa traim aici. daca stiai tu cum, nu plecai.
    Poate ca unii au plecat tocmai ca stiau cum se traieste in Romania si asta nu i-a multumit. Nu te invata nimeni cum sa traiesti tu personal, ci doar discutam coruptia si hotia din Romania. Atat cat o vedem pe net, fara tangenta personala. Pe tine te multumeste?
    beleafer

  15. #288
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Mi se pare mie sau chiar e un pic de ipocrizie aici?


    Pai iti povestesc multi, da' nu-i asculti ca-s ********i, dupa parerea ta.
    Cum adica "de ce ii mai fute grija de cei lasati in urma"???? cati anisori ai???


    Poate ca unii au plecat tocmai ca stiau cum se traieste in Romania si asta nu i-a multumit. Nu te invata nimeni cum sa traiesti tu personal, ci doar discutam coruptia si hotia din Romania. Atat cat o vedem pe net, fara tangenta personala. Pe tine te multumeste?
    sa mor de am inteles ceva. Mai citeste si tu odata. Mie mi se pare ca am fost destul de clar. Mah omule, eu am vazut lumea, stiu cum e. Eu eventual va sfatuiesc sa nu mergeti vara la mamaia si iarna in poiana.Dar sa beneficiez eu de frumusetile Nisei si sa mi se rupa mie de ion iliescu, de comunisti , de mineriada.................. parca e prea mult.


    Vreti sa va spun ce e fain la Londra? dar la Paris? La Roma? La Bruxelles?

  16. #289
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Timache, cica moare unul si la Poata Raiului Sfantul Petru nu stie sa-l lase inauntru sau sa-l trimita in Iad, omul avea destule si bune si rele in catastif. Zice Sfantul, hai sa vezi cum e si tu decizi unde vrei. Intra in Rai, liniste si pace, ok. Se duc in Iad. Femei, muzica, bairam, bautura.... Omul zice, Sfinte aici e de mine. Ok. Raman acolo, distractie. Dupa 5 minunte vine Dracul si-i baga pe toti in cazanul cu smoala la fiert. Omul distrus cere explicatii. Dracul zice: "e simplu, cand ai venit prima data erai turist, acum esti emigrant"

    Cam asa imi povestesti tu despre vest, din perspectiva turistului.
    beleafer

  17. #290
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Timache, cica moare unul si la Poata Raiului Sfantul Petru nu stie sa-l lase inauntru sau sa-l trimita in Iad, omul avea destule si bune si rele in catastif. Zice Sfantul, hai sa vezi cum e si tu decizi unde vrei. Intra in Rai, liniste si pace, ok. Se duc in Iad. Femei, muzica, bairam, bautura.... Omul zice, Sfinte aici e de mine. Ok. Raman acolo, distractie. Dupa 5 minunte vine Dracul si-i baga pe toti in cazanul cu smoala la fiert. Omul distrus cere explicatii. Dracul zice: "e simplu, cand ai venit prima data erai turist, acum esti emigrant"
    Asta e

  18. #291
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    io n-am zis ca va e usor, eu zic doar sa va vedeti de drum si sa nu ne mai dati lectii.Nu zic sa nu ne dati sfaturi .

  19. #292
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Ok. Explica te rog diferenta intre "dat lectii" si "dat sfaturi".
    Cu exemple concrete de pe forum. Cand ai timp.
    beleafer

  20. #293
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    limbaj de urmat al unui moderator


    Hingherul
    obsedat textual

    Join Date: Oct 2008
    Location: Deasupra
    Echipa favorita: Doar Steaua
    Posts: 35,821
    Infractions: 1/1 (1)

    pisa-i-as familia de scursura infecta....

  21. #294
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Buna seara.
    Eliberati-l pe Sevilla, jinduieste saracul la libertate.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •