Results 1 to 3 of 3

Thread: Banel Nicolita

  1. #1
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1

    Banel Nicolita

    Transferat de curand in Franta, Banel Nicolita se alatura si el clubului select al stranierilor romani.

    Iata si primele sale impresii de dupa transfer:

    Dragă mamă, sokeres?

    Bonjur, jomapel Bănel Nicoliță, je 26 an, jeovien deo Făurei, Rumani e mentănan jeosui jueor o Santetiene.

    E frumoasă franceza, mai ales dacă îți place. Am o săptămînă aici și deja o rup binișor. Mă descurc mai bine în scris, că la parlit e mai greu, nu prea ai cu cine. În oraș se vorbște mai mult țigănește, cel puțin prin centru, unde o ard eu aici.

    V-am luat cîte un trenning Puma la toți. A lu' matale e galben cu dungi mov și mai are un cap de leu argintiu pe spate. Cred că merge bine cu ciocatele alea verzi, care ți le-am cumpărat din Luxemburg cînd am fost. Am dat 300 de euro pe ele și v-am mai băgat în buzunare cîte un adaos de 100 de euro și o ciocolată. Mîine mă duc la Atlassib și le pun pe mașină. Să te duci matale cu buletinul ală nou care ți l-am luat anul trecut, să le iei.

    Cu mîncarea mă descurc bine pînă acum. Mai am două găini fripte de la matele și una vie, care am s-o tai cînd dau primu gol. Sau autogol, important e să bag mingea în poartă.

    Aicea e cam aiurea, că sînt mulți negri. Eu sînt printre cei mai albi din echipă. Patronul cred că e supărat pe mine. Nu m-a chemat la el la palat, nu mi-a zis nimic la televizor. Nici măcar la meci, cînd trebuie să vină să zică cine intră în teren, nu a venit. Am fost numai noi cu antrenorul. Ăsta m-a băgat rezervă, se vede că nu e de meserie.

    Mi-e dor de voi, vă pup.
    Bănelaș


    Sursa aici.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  2. #2
    incepator arpaco's Avatar
    Join Date
    Jul 2022
    Location
    iran
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Încearcă să ajungă la cea mai bună poziČ›ie

    https://www.arpaco.ir/%d9%86%d8%b1%d...7%d8%b1%db%8c/
    Last edited by arpaco; 24th July 2022 at 13:56.
    <a href="https://www.arpaco.ir/%d9%86%d8%b1%d9%85-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d8%ad%d8%b3%d8%a7%d8%a8%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c/">نرم افزار حسابداری</ a>

  3. #3
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    hingherule, cu ce ocazie in iran?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •