View Poll Results: Pronostic Steaua - Rapid

Voters
86. You may not vote on this poll
  • 1

    46 53.49%
  • X

    19 22.09%
  • 2

    21 24.42%
Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 296

Thread: Etapa 17: Steaua - Rapid

  1. #85
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Mai bine sa castige Steaua ca tare mi-e teama ca o sa mai impiedice cum a facut anul trecut in etapa 15... si de acolo s-a naruit totul.
    Asa ca forza Steaua

  2. #86
    incepator Picasso's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    UK
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    HAI RAPID! Sa speram ca Lucescu JR il va contacta pe senior si va aseza pe teren o echipa de neinvins! Sper ca baietii au invatat ceva din meciul de ieri
    [FONT=Arial][SIZE=4][COLOR=DimGray]O lumina s-a stins, un Sfant a plecat dintre noi. Doamne, adu-l inapoi![/COLOR][/SIZE][/FONT]

  3. #87
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    HAI RAPID !!!

  4. #88
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Picasso
    HAI RAPID! Sa speram ca Lucescu JR il va contacta pe senior si va aseza pe teren o echipa de neinvins! Sper ca baietii au invatat ceva din meciul de ieri
    Eu sunt convins ca is Razvan e in stare de asa ceva
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  5. #89
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    rapid joaca in deplasare si mai ales cu Steaua => Steaua 2-0 Rapid
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  6. #90
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Urmeaza Rapidul
    P.S. Diferenta dintre Steaua si Rapid e ca Steaua a reusit cu avantaj de un gol ce n-a reusit Rapidul cu un avantaj de trei goluri.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  7. #91
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Sa va dau un mic articolash din ProSportul de azi :

    “Nici o şansă cu Steaua!”
    Patronul giuleştenilor a anunţat, după egalul din Cotroceni, că de frica unui eşec nici nu mai vine miercuri în Ghencea. Pentru rapidişti, partida de sîmbătă seara părea a fi o sărbătoare pînă cînd “bancarii” au egalat în prelungiri, recuperînd fantastic handicapul de trei goluri. Copos a luat loc la tribuna a doua, printre suporterii de rînd ai vişiniilor, iar săriturile de bucurie după fiecare gol rapidist au fost înlocuite în final de o grimasă a feţei ce trăda dezamăgirea. Ce spuneţi, domnule Copos, despre acest meci incredibil?
    George Copos: A fost o experienţă unică. Am trecut de la extaz la agonie şi nu-mi venea să cred la final că am fost egalaţi după ce am condus cu trei goluri diferenţă.
    Ce trebuia făcut? Păi la scorul acesta era obligatoriu să închidem jocul. Nu vreau să găsesc vinovaţi, dar cred că în acest meci banca tehnică a greşit. Grigore trebuia introdus mai devreme. Ce mai, banca tehnică şi-a trădat lipsa de experienţă. Îmi aduc aminte de un meci al nostru la Galaţi, în anul în care am luat campionatul cu Mircea Lucescu. A dat gol Mutică şi scorul a rămas 1-0 pentru Rapid, deoarece Mircea a ştiut să închidă jocul.
    Aţi urmărit partida din mijlocul suporterilor...
    Da, totul părea aşa frumos. Era ca la o sărbătoare, dar pînă la urmă am plecat de la stadion foarte furios.
    Ce credeţi că va fi la meciul de miercuri cu Steaua?
    Nici nu vreau să mă gîndesc. Dacă repetăm figura din meciul cu Naţional, nu avem nici o şansă în Ghencea. De fapt sînt atît de mîhnit, încît nici nu voi mai veni miercuri la meci.

  8. #92
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    De inscris vom inscrie. Problema e sa inscriem un gol mai mult decat primim.
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  9. #93
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Eu zic ca Rapidul are sanse bune in ghena...la stelutza o sa se simta si oboseala ....e de mers pe un 2 la pariuri .....fara probleme....sTeaua nu a impresionat in cele 3 meciuri jucate pana acum in retur...
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  10. #94
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Meciul cu Rapid va arata cu totul altfel decat cel cu Dinamo. Cred k se va juca ceva mai deschis, mai ales ca Steaua s-a eliberat putzin de presiune, iar Rapidul trebuie neaparat sa faca puncte. In plus, Rapidul shtie sa profite mai bine decat Dinamo de fazele fixe, deci, cel putzin teoretic, Steaua va trebui sa atace mai cu spor decat aseara, pentru a anula un eventual gol primit din faza fixa.
    Parerea mea e ca rapidishtii nu vor rezista presiunii, pierzandu-se pe teren asha cum au facut-o dinamovishtii aseara. Pastrand traditzia ultimelor meciuri ale Stelei, preconizez un gol rapid, prin minutul 10-11. FORZA STEAUA !

    @catzel, ciocu' mic shi invatza ce-i ala respectul! In 15 ani de zile v-am batut de 14 ori. Voi....de 6. MEREU LA PICIOARELE NOASTRE! Asta suntetzi!
    ex-alpopa

  11. #95
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    du`te si pune 2
    cea mai buna cota pana in momentul de fata am gasit`o la gameboookers 3,40 pt. Rapid , deci e cota super buna

    Mai iei inca 2 meciuri sigure 1,15 si 1,10 la 1X , si iese ceva de genu : 3,4 * 1,15 *1,1=4,31

    100 $ * 4,31 = 431 $ , bani de o excusie pt. Champions League la anu`
    Succes , dar o sa pierzi ...

  12. 11th April 2005, 10:08
    Reason
    :)

  13. #96
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    @popica extaziatu' : tot noi conducem in clasamentul confruntarilor directe...asa ca invata tu ce e ala respect si nu mai vorbi aiurea ca incep sa cred ca esti ruda cu oierul.... :degete:
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  14. #97
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Bun catzelush , eu care credeam ca 3 zile te bagi sub pat dupa jocul de ieri a lu` Dinamo ...

    Ce daca conduceti in clasamentul confruntarilor directe ...?
    Conteaza prezentul , eventual trecutul "apropiat" sa`i zic asa , adica ultimii 10-15 ,. hai 20 de ani ,unde sunteti inferiori !

    Oricum , nu patam aici threadul Steauya - Rapid cu frustratile dinamovistilor ...

    Adio titlu

  15. #98
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    inca 2 zile pana la urmatoarea victima(=rapid)
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  16. #99
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    LA varsta ta....crezi destule..da multe le crezi prost
    Asa te amagesti tu? las ca iti trece
    Corect aici e alt topic
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  17. #100
    2 3 viorel 31's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Gaesti-Dambovita
    Posts
    501
    Reputatie
    1
    Steaua vs Rapid

    Restanta care poate decide in mare masura destinatia titlului de campioana pt acest sezon.
    NU este un meci decisiv dar daca Steaua castiga aceasta partida o sa aiba 7 pct avans fata de Dinamo si o sa fie greu de remontat de catre echipa din Stefan cel Mare aceasta diferenta.
    Cat despre Rapid daca pierd acest meci i-si iau adio de la titlu avand in acest retur si meci la Dinamo printre altele.
    Sper ca Steaua sa castige chiar si cu 1-0 dar sa castige...
    FORTZA STEAUA!
    [B]... Just precious ...[/B]

  18. #101
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    o analiza foarte pertinenta....nu sunt de acord cu ultimele 2 propozitii..in rest e ok
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  19. #102
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Un lucru e clar! Daca steaua bate si-a inlesnit MUUULT munca spre titlu! Daca rapid bate se redeschide lupta pt titlu!
    Daca e egal... Chiar nu stiu ce sa zic (oricum si un egal tot in favoarea stelei e)
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  20. #103
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vlad1607
    tot noi conducem in clasamentul confruntarilor directe
    M-am prins deci ce era cu trimiterea la "istorie" a galeriei dinamoviste! Ca doar in ultimii 30 de ani suntetzi rau de tot in inferioritate Avetzi 11 victorii shi nu mai putzin de 21 de infrangeri !!! Istorie domne !!!

    PS : dak vrei dovada de respect gandeshte-te la Stelea shi ce a facut el aseara
    ex-alpopa

  21. #104
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Mihai te tine la un pariu ... pe baza acestui meci ?
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  22. #105
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Cu Real mai fac pariu... daca e cazul
    Da sa port la avatar sigla lu Steaua sau pe Mirel nici gand
    aaaa si vrei sa-mi pui si in semnatura un steaua.ro (prietenii stiu de ce )
    Pai daca as pierde nu mai bine nu mai intru pe OLS decat sa ma vad cu "steaua in frunte"
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •