View Poll Results: Cine va castiga a 66-a editie a Turului Spaniei?

Voters
12. You may not vote on this poll
  • Igor Anton

    2 16.67%
  • Joaquim Rodriguez

    3 25.00%
  • Michele Scarponi

    1 8.33%
  • Jurgen van den Broeck

    1 8.33%
  • Janez Brajkovic

    0 0%
  • Bradley Wiggins

    2 16.67%
  • Denis Menchov

    0 0%
  • Vincenzo Nibali

    3 25.00%
  • Andreas Kloden

    0 0%
  • Daniel Martin

    0 0%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 62 of 62

Thread: Vuelta a Espana

  1. #43
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Le-a zis unu pe facebook de ce ii zice Purito si nu ii zice Joaquim Rodriguez.Purito cica ar trebui sa-i zica decat apropiatii si nu mai stiu ce.Niste idioti.
    Comentatorii sunt groaznici, peste limita de enervanti, ironici si rautaciosi cu anumiti ciclisti iar pe altii parca ii cunosc personal ( imi aduc aminte de cinele lui "Miki" Alexandrescu cu pilotii de F1)
    Pacat ca ciclismul care este un sport atat de frumos nu are parte de niste comentatori pe masura, mai obiectivi si bine pregatiti.

    On topic: Nibali nu prea mai are sanse sa castige Vuelta anul asta
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    cum am mai spus turul nu este inca jucat. azi pe catararea de la pena cabarga a castigat chris froom, care s-a apropiat la 13 secunde de cobo. iar tricoul rosu se va juca probabil la sprinturi.

  3. #45
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    http://www.steephill.tv/players/yout...qJENRM&yr=2011 sunt ultimii 4 km ai etapei.Cine nu i-a vazut trebuie neaparat sa-i vada.Cei mai spectaculosi din aceasta Vuelta.

  4. #46
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    S-a cam terminat turul. Oarecum penibil cris cu incercarile din ultimele zile.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  5. #47
    Адриан Михай liverpool-kid's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bicaz-Neamt
    Posts
    2,108
    Reputatie
    1
    dupa 3 ani postez eu...incepe o Vuelta 2014 poate peste Giro ca si concurentii angrenati in cursa...froome vs quintana vs contador vs aru kelderman and co. ... ce spuneti va fi peste celelalte tururi?...pe nairo il vad ca un pitbull care rupe tot ce prinde...nu cred ca are rost un topic separat...cunoscatorii sa comenteze

  6. #48
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by liverpool-kid View Post
    dupa 3 ani postez eu...incepe o Vuelta 2014 poate peste Giro ca si concurentii angrenati in cursa...froome vs quintana vs contador vs aru kelderman and co. ... ce spuneti va fi peste celelalte tururi?...pe nairo il vad ca un pitbull care rupe tot ce prinde...nu cred ca are rost un topic separat...cunoscatorii sa comenteze
    Scoate-i pe Aru si Kelderman de acolo.Nu cred ca vor fi oameni care sa aiba sanse la GC.Purito trebuie pus neaparat.Il vad in top 3 la general si cu cel putin 2-3 victorii de etapa.Poate si mai multe daca nu-i face cadouri lui Dani Moreno.Ma astept ca Garmin sa faca senzatie sa produca haos in munti cu Talansky,Dan Martin,Hesjedal si Andre Cardoso.Contador are echipa slaba rau.Nici Sky nu e foarte buna.Doar Kennaugh si Nieve daca mai poate.Katusha cu Purito si Moreno vor fi o echipa foarte buna.La fel si Movistar cu Nairo si Valverde.Am asteptari mari de la Barguil si Chaves pentru turul asta.Si Adam Yates sper sa iasa la rampa cu cel putin o victorie de etapa.
    Pentru primele pozitii avem la general asa:Froome,Quintana,Contador,Purito,Horner,Uran,Va lverde.Tineri ca Aru,Kelderman,Yates,Chaves si Barguil pot surprinde oricand.De asemenea,tinand cont ca Vuelta nu m-as mira daca un rutier precum Talansky,Dan Martin sau Hesjedal vor termina in primii 3.
    De la Evans si Sanchez nu ma astept la mai mult de o victorie de etapa,de la Pinot la fel,iar de la Betancur tot ce sper sa mai lase ceva din alea 20 de kg peste greutatea sa ideala .A,si sa nu uit de Gesink care pare ca e pe drumul cel bun dupa acea operatie la inima din primavara.Sau cel putin asta a aratat in Polonia.

  7. #49
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Ieri a fost o etapa interesanta, am prins finalul etapei, castigata de Valverde. Nu-mi place deloc chestia cu bonificatiile alea de final. :|

  8. #50
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Ieri a fost o etapa interesanta, am prins finalul etapei, castigata de Valverde. Nu-mi place deloc chestia cu bonificatiile alea de final. :|
    De fapt,e ceva foarte benefic.In asa fel se evita luptele alea la final gen Schleck-Contador pe Tourmalet in 2010 cand niciunul n-a sprintat pentru victorie.Mie chiar mi se pare pacat ca nu au revenit la bonificatiile din anii precedenti cand se dadea 20 de secunde pentru victorie,12 pentru locul 2 si 8 pentru locul 3.

  9. #51
    sport legend quebec's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    EGGD + LROP
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Slabutz Froomie azi, Contador, Quintana si Purito cred ca ii puteau lua mai mult de 23 de secunde. Maine avem ITT unde englezul si Quintana vor lua cam un minut lui Contador si Valverde, Purito zic ca ajunge la 2 minute. Oricum senzationala prestatia pistolarului in Vuelta dupa ce a patit in Le Tour.

  10. #52
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by quebec View Post
    Slabutz Froomie azi, Contador, Quintana si Purito cred ca ii puteau lua mai mult de 23 de secunde. Maine avem ITT unde englezul si Quintana vor lua cam un minut lui Contador si Valverde, Purito zic ca ajunge la 2 minute. Oricum senzationala prestatia pistolarului in Vuelta dupa ce a patit in Le Tour.
    Contratimpul e poimaine.Maine e zi de pauza.
    Niciodata Quintana nu le va lua un minut lui Contador si Valverde.Poate invers.In mod normal va fi cam asa intre favoriti:
    1.Froome
    2-3.Contador si Uran (pana in jumatate de minut)
    4.Valverde (undeva la un minut sau poate si mai putin)
    5-6 Quintana-Purito (1:30 - 2 minute)

  11. #53
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Când spui contratimp, indiferent de traseu, te gândești la Chris Froome. Liderul echipei Sky a dominat autoritar exercițiul individual în raport cu ceilalți rutieri de clasament general în ultimii ani, iar șansele ca el să îmbrace tricoul roșu după etapa a zecea din Vuelta, disputată marți, între Real Monasterio de Santa María de Veruela și Borja, pe distanța a 36,7 kilometri, păreau uriașe. Quintana nu e încă un rutier care să fie și puternic la contratimp, Valverde părea în regres după dezastrul din penultima etapă a Turului Franței, iar Contador venea după o fractură de tibie, suferită nici cu două luni în urmă. Practic, britanicul, care abandonase și el în Le Tour, din cauza unor căzături, era singur cu poarta goală.

  12. #54
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) este noul lider din Vuelta, după ce i-a luat mai mult de un minut în contratimpul de marți lui Chris Froome (Sky), rutierul care părea principalul rival al spaniolului la victoria finală. Nairo Quintana (Movistar) a pierdut peste trei minute, după o căzătură care i-ar fi putut provoca abandonul
    Last edited by Paul Atreides; 2nd September 2014 at 20:59. Reason: ERR

  13. #55
    sport legend quebec's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    EGGD + LROP
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Ce Vuelta putem sa avem anul asta. Mult mai tare decat turul frantei unde Nibali s-a trezit fara adversari. Pacat de Quintana ca a cazut, nu cred ca mai poate recupare peste 3 minute in fata unui Contador renascut si a unui Valverde care cred ca va primi acum sprijinul lui Movistar. Purito e eternul loc 3-4 dar nu e scos din calcule. Vizavi de Froome, habar nu am ce a fost cu el azi, a pierdut unde trebuia neaparat sa castige. Daca ar trebui sa dau acum un castigator as merge pe Contador dar mai avem aproape 2 saptamani. A reintrat in calcule si Uran care pe munte s-ar putea lipi de un Putiro sau un Valverde si sa faca o surpriza.

  14. #56
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    Contador e vulpoi batran...astazi a mers bine de tot ! greu de crezut ca va mai fi invins ! e bun si pe munte....finalul e tot cu un contratimp...Froome nu e in forma...Quintana ar fi fost un rival redutabil pacat de cazatura....acum va incerca sa recupereze cat mai mult...Valverde sa vedem ce face...el nu prea a rezistat finalurilor...
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #57
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Pistolaru'!

  16. #58
    sport legend quebec's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    EGGD + LROP
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Marea problema a lui Contador e ca nu are echipa aici, se va bate de unul singur cu toti. Cei de la Movistar il vor ataca tot timpul. Azi cred ca Quintana va ataca daca se simte bine dupa cazatura de ieri.

  17. #59
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Nairo e out.

  18. #60
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    Ce etapa a fost azi ! Cu Froome in coasta lui Contador pana aproape de final ! Dar "Pistolarul" si-a aratat clasa ...tasnind fara a-i lasa sansa lui Froome.Victorie de etapa si probabil victorie in Vuelta ."Pistolarul" a tintit din nou !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #61
    sport legend quebec's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    EGGD + LROP
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Azi a castigat pistolaru turul, doar o cazatura il mai poate priva de locul 1. Froome pe 2 si Valverde pe 3. Mai e totusi etapa 20 in care clar ca Froome va ataca, chiar cu riscul sa piarda si locul 2 daca clacheaza.

  20. #62
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    va ataca dar nu-i poate lua 1 min jumate lui Contador...insa ar putea urca pe 2...
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •