View Poll Results: Cine va castiga campionatul?

Voters
39. You may not vote on this poll
  • Barcelona

    22 56.41%
  • Real Madrid

    13 33.33%
  • Valencia

    1 2.56%
  • Villarreal

    1 2.56%
  • Sevilla

    0 0%
  • Atletico Madrid

    1 2.56%
  • Malaga

    1 2.56%
  • Alta echipa

    0 0%
Page 19 of 19 FirstFirst ... 9171819
Results 379 to 398 of 398

Thread: Primera Division 2011-2012

  1. #379
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    nu e nicio greseala. in spania AS-ul si Marca, dar si cele catalane apar si duminica. asa ca era normal sa anunte realul pe primul loc. la fel cum faceau si cei de la gsp, fiindca e singurul ziar de sport de la noi, care apare duminica. eram suta la suta convins ca levante se va impune la vilarreal. si e interesant faptul ca e si cea mai batrana echipa din prima liga spaniola. deci vorba aia, cine nu are batrani sa-si cumpere.

  2. #380
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Eu nu inteleg ce se bucura unii mult ca e Real in fata Barçei. Pentru Real de-abia acum o sa inceapa meciurile grele ( Sevilla, Valencia, Atletico, etc), iar pentru Barça acum incep meciurile usoare. E o prostie sa spui ca acum Real acolo ramane. Mai e mult de jucat.

  3. #381
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sun View Post
    @Dytza : Daca era ziarul de duminica, e corect

    Pun pariu ca daca era barca in situatia lui Real acum, ( adica lider pentru o zi ), bagai prima pagina la Marca si ziceai " "
    Nu ma cunosti indeajuns de bine ca sa spui asta. Daca sport sau MD apareau duminica cu un astfel de titlu as fi avut aceeasi reactie, pentru ca mi se pare penibil sa te anunti lider inainte ca echipa favorita sa termine etapa acolo sa isi joace meciul.

    Nu am o parere prea buna despre modul 'partinitor' in care scriu ziarele de acolo in functie de anumite zone ale tarii. Dar, asta e trebuie sa le acceptam atat pe ele cat si pe ale noastre care preiau toate articolele (majoritatea mincinoase). Nu cred ca un anumit ziar (AS, Marca - Madrid, Sport, MD - Barcelona) poate reprezenta acea echipa. Dupa mine, un sfert de articolele celor de la Marca sunt defaimatoare pt. imaginea Realului

  4. #382
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Barca in frunte cu Messi face un meci genial la Granada...

  5. #383
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Barca in frunte cu Messi face un meci genial la Granada...
    E normal sa mai faca si meciuri proaste. Real in frunte cu gay-ul ce a facut la Levante si la Racing?

  6. #384
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    jocul Barcei in meciul de aseara a fost cel mai prost de multa vreme dar oricum nu mai prost decat stim noi cine
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  7. #385
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    da nu spui nimic de tusierul de la tribuna a doua ? in repriza a doua acesta a ridicat aiurea fanionul la un atac al celor de la granada. daca si cu granada aveti nevoie de arbitrii, atunci nu mai are rost ce sa comentam.

  8. #386
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ichigo View Post
    da nu spui nimic de tusierul de la tribuna a doua ? in repriza a doua acesta a ridicat aiurea fanionul la un atac al celor de la granada. daca si cu granada aveti nevoie de arbitrii, atunci nu mai are rost ce sa comentam.
    Esti din ce in ce mai penibil. Toate posturile tale de pe thread-ul asta cred ca sunt in legatura cu arbitrii si cum o ajuta pe Barça. Altceva nu mai stii.

  9. #387
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    atunci barca e ochipa jenanta, daca nu poate castiga un meci, numai atunci cand adversarul are doi oameni in minus. vorbesc doar despre ce vad, nu ceea ce vor alti sa vada. plus ca din cate stiu granada e nou promovata.
    Last edited by ichigo; 26th October 2011 at 11:45.

  10. #388
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ichigo View Post
    atunci barca e ochipa jenanta, daca nu poate castiga un meci, numai atunci cand adversarul are doi oameni in minus. vorbesc doar despre ce vad, nu ceea ce vor alti sa vada. plus ca din cate stiu granada e nou promovata.
    Ambele cartonase au fost acordate pe drept. In afara de offside-ul ala eronat, arbitrajul a fost foarte bun. Nu cred ca poti folosi cuvintele "furata" sau "ajutata" doar pentru un offside. Dar la voi a devenit un reflex. Exact despre ce vorbeam dupa emciurile cu toate penaltyurile neacordate lui messi carora le-am si pierdut sirul.

    P.S: Daca am sta sa numaram offside-urile fluierate aiurea lui Villa nu am termina pana cand si-ar incheia cariera...

    Victorie chinuita, cu un joc slab din partea echipei, Mascherano fiind singura exceptie.

  11. #389
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ichigo View Post
    atunci barca e ochipa jenanta, daca nu poate castiga un meci, numai atunci cand adversarul are doi oameni in minus. vorbesc doar despre ce vad, nu ceea ce vor alti sa vada. plus ca din cate stiu granada e nou promovata.
    mai nesimtitule, ia mai lasa tu Barcelona in pace. cand o sa te vad ca te ataci asa atunci cand Barca e dezavantajata, atunci o sa te luam in seama. si a fost dezavantajata deja destul in acest sezon. dar tu ai tacut malc.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  12. #390
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ichigo View Post
    nu e nicio greseala. in spania AS-ul si Marca, dar si cele catalane apar si duminica. asa ca era normal sa anunte realul pe primul loc. la fel cum faceau si cei de la gsp, fiindca e singurul ziar de sport de la noi, care apare duminica. eram suta la suta convins ca levante se va impune la vilarreal. si e interesant faptul ca e si cea mai batrana echipa din prima liga spaniola. deci vorba aia, cine nu are batrani sa-si cumpere.

    Astea au fost titlurile ziarelor catalane de azi. Si ghici ce, Barça a fost lider azi-noapte

    Din pacate, la noapte chiar vor avea motive sa titreze LÍDERES. La Levante e 2-2.
    EDIT: Sau nu... 3-2 Levante in minutul 90.

  13. #391
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    E macel pe Bernabeu, Realul joaca foarte frumos.

  14. #392
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Realul joaca perfect. Dar asteptam reactia obiectivilor care comentau aseara, in legatura cu offside-ul la Marco Ruben

  15. #393
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    3-0 si contraatacurile Realului sunt de departe cele mai bune din lume in momentul asta.

  16. #394
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Meci bun facut de Real. Inca nu suntem lideri, pentru ca Levante a castigat in minutul 93.

  17. #395
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Incredibil ce face Levante...cat a crescut in joc. Acum e lider in clasament si anul trecut isi lua 8-0 de la Real.

  18. #396
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    mai nesimtitule, ia mai lasa tu Barcelona in pace. cand o sa te vad ca te ataci asa atunci cand Barca e dezavantajata, atunci o sa te luam in seama. si a fost dezavantajata deja destul in acest sezon. dar tu ai tacut malc.
    am impresia ca tu esti copia fidela a lui duba de pe fotbal intern si incepi sa jignesti pe toata lumea, care nu e de acord cu tine. si scuza-ma dar nu se invarte pamantul in jurul tau.

    P.S. se pare ca au disparut moderatorii de pe spania, iar acest "duba" de mariomax, isi permite orice.

  19. #397
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Osasuna - Real 0-0, minutul 58...

    azi joaca Valencia!
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  20. #398
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Ce mizerie de meci face Realul pana acu. Tot timpul i-au hranit p-astia cu puncte...
    Muzzwrinka

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •