View Poll Results: Cine va castiga campionatul?

Voters
39. You may not vote on this poll
  • Barcelona

    22 56.41%
  • Real Madrid

    13 33.33%
  • Valencia

    1 2.56%
  • Villarreal

    1 2.56%
  • Sevilla

    0 0%
  • Atletico Madrid

    1 2.56%
  • Malaga

    1 2.56%
  • Alta echipa

    0 0%
Page 5 of 19 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 398

Thread: Primera Division 2011-2012

  1. #85
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razor View Post
    Pai acolo nici nu se pune problema sa fi fost...la Ronaldo alta a fost treaba pentru ca a si fost calcat.
    Cred ca te uiti la meci la cuptorul cu microunde.

  2. #86
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razor View Post
    Macar aici a fost jumatate de fault...spre deosebire de plonjonul lui Messi de mai devreme.
    a fost in careu sau afara ma? nu ti-e rusine?

    Barca a jucat prost si a facut doar egal, putea chiar si sa piarda. Real a jucat execrabil [cat am urmarit eu] dar a marcat arbitrul pentru ei, acuma Mouinio e linistit
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  3. #87
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    in primele 3 secunde, uitati-va la jucatorul basc ce se loveste de arbitru si apoi se da lovit

    in alta ordine de idei, Messi are de invatat de la Torje. Simularile argentinianului sunt slabe rau... ineficiente

  4. #88
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    tu esti nefericit rau ma. apari si tu cand e ceva de comentat despre Barcelona. vai de capu' tau
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  5. #89
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Si ce ma intereseaza pe mine cum a jucat Barcelona ? Nu am comentat nimic in legatura cu jocul lor , am comentat doar in legatura cu simularea lui Messi...pe care vad ca tot ezitati sa o comentati , o tineti pe a voastra cu Ronaldo.

    Sau ce ? Ti-ar fi parut rau sa se dea penalty la faza aia si sa castigati ?

  6. #90
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razor View Post
    Si ce ma intereseaza pe mine cum a jucat Barcelona ? Nu am comentat nimic in legatura cu jocul lor , am comentat doar in legatura cu simularea lui Messi...pe care vad ca tot ezitati sa o comentati , o tineti pe a voastra cu Ronaldo.
    Nu am ce comenta la faza lui messi pentru ca nu e penalty. Si atat.

    Dar nu stiu cat de penibil poti sa fii sa spui "macar aici a fost jumatate de penalty". Sau ala e mai penalty ca altu.

    3-2, btw.

  7. #91
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razor View Post
    Si ce ma intereseaza pe mine cum a jucat Barcelona ? Nu am comentat nimic in legatura cu jocul lor , am comentat doar in legatura cu simularea lui Messi...pe care vad ca tot ezitati sa o comentati , o tineti pe a voastra cu Ronaldo.

    Sau ce ? Ti-ar fi parut rau sa se dea penalty la faza aia si sa castigati ?
    a fost afara sau in careu? zecimea de fault la trisorul sef ma refer...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  8. #92
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Aici discutam doar despre INTENTIA jucatorilor , nu de ce a dictat arbitrul sau nu...si din punctul asta de vedere la Ronaldo macar se dicta cel putin fault (daca a fost in afara careului sau nu asta nu stiu pentru ca nu am vazut reluarea) , pe cand la Messi a fost simulare clara unde nu se dadea nimic.

    Eu nu vorbesc de penalty , ci de faptul ca Ronaldo macar obtinea un fault pe cand Messi poate doar un galben.

  9. #93
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    a fost o faza la limita. un arbitru mai hotarat l-ar fi trimis la vestiare. doar asa probabil s-ar dezvata de la simulari astfel de jucatori. sa fie penalizati chiar si atunci cand a fost putin fault. pentru ca dupa calcarea aia usoara Ronaldo s-a aruncat clar.

    Realul a primit o rusine de penalty, dar se pare ca asta nu e o problema asa mare. daca primea Barcelona asa un penalty inexistent, era circ pe aici si plin de...frustrati.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  10. #94
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Joc destul de slab al Realului, dar pana la urma a castigat cu 4-2. Asta e important.

  11. #95
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raul View Post
    Joc destul de slab al Realului, dar pana la urma a castigat cu 4-2. Asta e important.
    mai zilele trecute Moiunio declara ca numai Barcelona castiga cand joaca prost. altfel stau insa lucrurile cand arbitrul tine mortis sa te vada invingator...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  12. #96
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Si fara arbitru tot castigam. Getafe tot ceda la un moment dat.

  13. #97
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Iata faza cu Ronaldo, printre altele.

    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #98
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raul View Post
    Si fara arbitru tot castigam. Getafe tot ceda la un moment dat.
    povesti cu scufite.

    vezi ca Mouinio va face rana la....

    vad ca preiei orice fraza a lui ca un papagal: http://www.sport.es/es/noticias/liga.../1146501.shtml

    @miril, eu zic sa te menajezi pentru cand va primi Barca asa un 'penalty'
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  15. #99
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Ronaldo e in stare sa manance c**** pentru un penalty sau o lov libera. Nici macar nu a fost in careu...

  16. #100
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yonutz96 View Post
    Ronaldo e in stare sa manance c**** pentru un penalty sau o lov libera. Nici macar nu a fost in careu...
    nu, dar a fost prea aproape de careu ca sa nu se dea. plus ca era pentru Real...

    yonutz, n-are cum sa pape c**** CR, pentru ca il cam papa pe tot Mouinio:

    "nu a fost penalty, dar CR nu simuleaza ca altii..."

    daca asta nu papa rahat, nu papa nimeni...or fi multi care simuleaza, poate toti au facut-o odata, insa CR e tata lor
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  17. #101
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Si mai zic astia ca Messi simuleaza sau nu stiu ce... Daca a simulat o data ce? mare lucru. Pe gaynaldo nu il intrece nimeni.











    Si asta nu e tot.

  18. #102
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Chiar nu era nevoie.

  19. #103
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    pe mine unul ma surprinde ca anul acesta barca a facut primul pas gresit. e drept ca anu trecut au pierdut acasa 2-0 cu hercules aliante, insa si realul a facut 0-0 cu osasuna la pamplona.

  20. #104
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    nici ei nu reuseau mai mult de un egal daca nu le baga arbitrul mingea in poarta cand ii calarea Getafe...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  21. #105
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ichigo View Post
    pe mine unul ma surprinde ca anul acesta barca a facut primul pas gresit. e drept ca anu trecut au pierdut acasa 2-0 cu hercules aliante, insa si realul a facut 0-0 cu osasuna la pamplona.
    facuse 0-0 la mallorca si tot 0-0 la levante in primele 5 etape

    m-a luat rasul cand am vazut la tv o stire de genul "dupa mai bine de 3 ani realul este la o diferenta mai mare de un punct fata de barcelona "
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •