View Poll Results: merita desfiintata echipa dinamo?

Voters
185. You may not vote on this poll
  • da

    102 55.14%
  • nu

    83 44.86%
Page 11 of 29 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 211 to 231 of 595

Thread: De ce este dinamo echipa cea mai dispretuita din Romania?

  1. #211
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Viole(n)t, perminte-mi sa-ti atrag atentia ca analiza pe care ai facut-o mai devreme este mai mult decat partinitoare.
    ...in acelasi exemplu (anii '80):
    1. la televizor nu se transmitea numai steaua-dinamo. Poate tu urmareai numai meciul asta 8) dar au fost multe meciuri ale Craiovei, Pitestiului la TV.
    2. "traseul celor 2 echipe" era transmis atunci cand NUMAI cele 2 echipe jucau in Europa. Atunci cand Craiova a mers in Europa au fost dati si ei la TV. Nu ratau conducatorii sa-si faca po****rizare pe seama valorilor din fotbalul romanesc.
    3. Cu cele doua echipe, s-au pus si altii (vezi Craiova, Pitesti) nu numai Poli. Ca Poli s-a lovit dupa aia...asta-i alta poveste.

    Asa ca tanarul din satul Tauni, putea alege daca nu icre negre, macar niste paste à la Carbonara (n-am gasit alta rima )

    ps. Subiectivismul tau apare iar in sfarsitul mesajului, vezi "cazuri izolate".

  2. #212
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gicu
    Viole(n)t, perminte-mi sa-ti atrag atentia ca analiza pe care ai facut-o mai devreme este mai mult decat partinitoare.
    Nici macar nu am pretentzia ca a fost o analiza. Mi-am spus punctul de vedere.

    Quote Originally Posted by gicu
    1. la televizor nu se transmitea numai steaua-dinamo. Poate tu urmareai numai meciul asta dar au fost multe meciuri ale Craiovei, Pitestiului la TV
    Primul meci la care am asistat a fost Poli-Dinamo 0-0 (prin 84). Acel meci s-a transmis intr-adevar la TV, din cate imi amintesc. Atunci insa aveam doar 6 ani.
    Fotbalul am inceput sa-l percep ceva mai tarziu, dupa mondialele din 86 (pe care le-am vazut pe TV Beograd), shi o spun cu toata sinceritatea ca in perioada 87-90 singurele meciuri interne transmise la TV erau dinamo-steaua. "Obiceiul" TVR-ului a tzinut catziva ani shi dupa revolutzie (pe ici pe colo se mai dadea cate un meci al Shtiintzei). Imi amintesc ca Poli participa in cupele europene shi nu a fost transmis nici un meci de la Timisoara din campionat.
    GANDESHTE-TE CA ACTUALII SPECTATORI DE 20-30 DE ANI (care, in opinia mea, populeaza in mare parte tribunele diviziei A acum) AU INVATZAT SA IUBEASCA FOTBALUL IN ACEA PERIOADA, CAND TOT CE "LI SE SERVEA" ERA STEAUA SHI DINAMO.

    Quote Originally Posted by gicu
    2. "traseul celor 2 echipe" era transmis atunci cand NUMAI cele 2 echipe jucau in Europa. Atunci cand Craiova a mers in Europa au fost dati si ei la TV. Nu ratau conducatorii sa-si faca po****rizare pe seama valorilor din fotbalul
    Ma refeream la finalul anilor 80!

    Quote Originally Posted by gicu
    3. Cu cele doua echipe, s-au pus si altii (vezi Craiova, Pitesti) nu numai Poli. Ca Poli s-a lovit dupa aia
    N-am zis ca doar Poli s-a pus cu ei. Am dat exemplu pe Poli. Mi s-a parut cel mai nimerit.

    Quote Originally Posted by gicu
    ps. Subiectivismul tau apare iar in sfarsitul mesajului, vezi "cazuri izolate".
    Cred ca nu ai intzeles ce am vrut sa spun.
    Ziceam ca unele zone (am dat exemplu Oltenia shi Banat) au rezistat "dinamovizarii" shi "stelizarii" (daca imi permitzi cuvintele), iar altele doar partzial, pe alocuri, izolat
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  3. #213
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    Fotbalul am inceput sa-l percep ceva mai tarziu, dupa mondialele din 86 (pe care le-am vazut pe TV Beograd), shi o spun cu toata sinceritatea ca in perioada 87-90 singurele meciuri interne transmise la TV erau dinamo-steaua.
    La sfarsitul anilor '80, din campionatul nostru TVR transmitea intr-adevar doar meciurile Dinamo-Steaua. Ba chiar tin minte ca, in septembrie '89, la victoria dinamovistilor in Ghencea cu 3-0 nu s-a transmis nimic. Si mai era si finala Cupei Romaniei, care se juca intre aceleasi echipe.

  4. #214
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Viole(n)t, ok! Nu m-am prins ca te refereai la sfarsitul anilor 80. Asa s-a intamplat in perioada aia

    Cat despre denumirea de "analiza" n-am facut altceva decat sa preiau din comentariile altor 2 utilizatori, ce-au urmat punctului tau de vedere

  5. #215
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Dar meciul Steaua - Universitatea? Cand nici la radio nu se dadea legatura... dupa golul lui Moisescu, am aflat la finalul meciului: "...este incredibil, dar tabela indica Steaua - U Craiova 0 la 2!!!". Si voi aveti pretentii de transmisiuni tv? Pai au fost anii in care Steaua si Dinamo si-au aratat muschii pe rand... si din pacate istoria asta pare sa nu aibe sfarsit in cazul campionatului romanesc!
    (A)

  6. #216
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Salutare tuturor. Imi place mult aceasta parte a forumului. Eu urasc dinamo dar sunt si realist sa imi dau seama ca nu merita sa fie desfiintata, noi de cine am mai rade?! )

    Ultimul campionat a fost luat cu blaturi iar ultima cupa a fost luata cu arbitrii (in ultimul meci ati jucat fotbal, dar voi erati odihniti, pe cand adversarii...), ce mai vreti!?

    Borcea ar trebui batut, nu stiu cum de nu l-a prins nimeni pe strada...Cand a spus ca a plans ca a luat Steaua Cupa Campionilor, cred ca a fost cel mai odios moment...pai naiba daca ar lua Dinamo Liga Campionilor nu am tine toti cu ea!? dar nu o ia...asa Steaua a luat-o si trebuie sa ne bucuram, dar in campionat fiecare tine cu ai lui.

    Ce suporteri prosti are Dinamo, sa va explic: Cand a fost transferat Danciulescu, "cainii rosii" au crezut ca e de cuviinta sa-l injure...ce prostie. Pai Armata Ultra il idolatriza iar ei il injura...pai acum aveau trofeul la ei in curte, trebuiau sa se mandreasca ca l-au luat, ca sa le faca in ciuda stelistilor, dar ei prosti...

    Atat deocamdata
    Hello

  7. #217
    junior
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    76
    Reputatie
    1
    "De ce este dinamo echipa cea mai dispretzuita din Romania?" -Pt. ca ceva trebuie sa fie normal shi in tzara asta(adik ura pt.ce reprez. dinamo moskva 2)! 8)

  8. #218
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1

    De ce e Dinamo cea mai dispretuita....?

    Poate imi spune cineva: DE CE NU AR FI???
    (A)

  9. #219
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1


    Buna intrebare!!!!!! Zece puncte Albastreata!!!
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  10. #220
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Va zic yo.
    Deoarece dinamo este singura echipa care trebuie lasat-a sa se pregateasca pt CL inainte ca trofeul de campioni sa fie cucerit
    In rest nu exista nici un motiv, asa ca am face bine sa incepem demersurile pt DESFIINTARE
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  11. #221
    incepator
    Join Date
    Feb 2003
    Posts
    15
    Reputatie
    1

    DINAMO este pe locul 94 in lume STEAUA si RAPID ??

    DINAMO a jucat 2 semifinale in Cupa Campionilo 1984 si in Cupa Cupelor 1990 si a dat nationalei sute de jucatori de valoare.
    FORZA DINAMO !
    12051974

  12. #222
    incepator
    Join Date
    Feb 2003
    Posts
    15
    Reputatie
    1

    DINAMO este pe locul 94 in lume

    POLI AEK TIMISOARA este un avort al echipei Fulgerul Bragadiru ,AEK mila celor de la Bucuresti pentru orasul Timisoara.
    AEK TIMISOARA a facut blat la Brasov,pentru ca aceasta echipa din Timisoara este cea mai slaba din divizia A din istoria fotbalului romanesc.
    uNIV cRAIOVA ESTE CEL MAI URAT CLUB DIN ULTIMI 10 ANI LA FEL CA SI ORASUL PE CARE IL REPREZINTA....PACAT DE CRAIOVA MAXIMA NU O MERITATI,VA UMILIT DINAMO SI STEAUA DE CATE ORI AU VRUT PE BUNE,
    RUSINE CRAIOVA.....................RUSINE AEK TIMISOARA(Poli a murit de mult,a fost odata ca niciodata) /fu/
    12051974

  13. #223
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    DINAMO este cea mai buna echipa din Romania ! Iata dovada :

    "Dinamo este in top 100
    Dinamo ocupa locul 94 īn clasamentul celor mai bune echipe din lume, īntocmit de Federatia Internationala de Istorie si Statistica a Sportului (IFFHS) si dat publicitatii, luni, la Wiesbaden.

    Dinamo se afla la egalitate cu echipa portugheza Uniao Leiria, ambele avīnd 118 puncte. Īn comparatie cu luna trecuta, Dinamo a urcat pe pozitia 94, de la locul 142.

    Echipa Steaua se afla pe locul 204 avīnd 78 de puncte, la egalitate cu echipele OGC Nice, Charlton Athletic, Independiente Avellaneda, FC Criciuma, Velez Sarsfield si FK Rostov. Steaua a urcat de pe locul 268.

    Formatia Rapid Bucuresti ocupa pozitia 319, cu 60,5 puncte, dupa ce luna trecuta se afla pe locul 383."

    Nu prea vad pe aici pe Craiova, iar de AEK nici urma !

    Cititi, comparati si dupa aceea vorbiti !
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  14. #224
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Bai Ferko, tu nu stiai ca de fapt Dinamo face aceste clasamente, sunt trucate tata. Rapid si Poli sunt de fapt pe unu si 2 iar noi pe 98756. Madridul are si el voie pe 3 dupa marile echipe.

  15. #225
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Ca bine zici Ieppy, doar Dinamo face si desface totul in fotbal. Curand le v-a desface si pe Rapid si pe AEK. Daca nu se sparg singure de cat se umfla in pene. Noi avem acum alta treaba - jucam la Moscova - unde ei "nu vor sa joace niciodata", sau nu pot.
    FORZA DINAMO !!!
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  16. #226
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Va tranteste gabilove alte doua-trei clasamente care spun ca steaua e prima echipa din Romania, nu dinamoul. Bucura-te ferko, dar ti sa-ti aduc aminte o stare de fapt:

    RAPID - Campioana Romaniei!

  17. #227
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ivanrobertadrian
    POLI AEK TIMISOARA este un avort al echipei Fulgerul Bragadiru ,AEK mila celor de la Bucuresti pentru orasul Timisoara.
    Dobosh nu e din Bucureshti. El a adus echipa la Timishoara.

    Quote Originally Posted by ivanrobertoadrian
    AEK TIMISOARA a facut blat la Brasov,pentru ca aceasta echipa din Timisoara este cea mai slaba din divizia A din istoria fotbalului romanesc.
    Pana una-alta, doar 2 echipe din 11 au batut pe Poli campionatul asta. Pe cand Dinamo a luat-o de la 3 echipe. SHI ATENTZIE!!! Dinamo shi Poli au jucat aproximativ cu aceeashi adversari.

  18. #228
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    adica ati jucat si cu steaua si cu rapid? Aveti grija la meciul cu rapid sa nu o comiteti ca ar fii foarte urat. /nope/ /nope/

  19. #229
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,063
    Reputatie
    1
    ieppy ce insinuezi, vrei sa-ti ridici toata Timisoara in cap ? ai grija de ce faci
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  20. #230
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    asta e culmea... sa fie comparata timisoara cu Dinamo...

    totusi, cate echipe a batut aek timisoara? Si cate a batut Dinamo?

    Oricum, nu mai e mult pana la meciul direct... 2 etape... Si vorbim dupa aia... Insa sunt sigur ca tot arbitrul va fi de vina cand o sa incaseze aek o jumate de duzina de goluri...

  21. #231
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    sunt obisnuit. Ei se considera mai buni decat noi atunci astept rezultatul cu rapid. De ce crezi ca vor ei sa joace cu Rapid in finala? Pai daca le dau o mana de ajutor in campionat poate le face si Rapidu o bucurie. Mai e oricum mult pana atunci. Cel mai bun sa castige si bla, bla, bla. You know how it is.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •