View Poll Results: pronostic

Voters
49. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    21 42.86%
  • egal

    10 20.41%
  • victorie Franta

    18 36.73%
Page 5 of 32 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 667

Thread: Romania - Franta 0-0

  1. #85
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,462
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Taquito View Post
    daca ar fi fost Mutu, Tamas si Torje ar fi fost altceva.

    dar cu Banel Nicolita, Ov. Petre, Bourceanu ce sa faci ? cine sa construiasca atacul ? trebuie sa inscriem !! Marica, anul acesta nu prea a jucat la echipele lui de club. la fel si Stancu in ultima vreme
    Stai linistit ne bat oricum.

  2. #86
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    poate ii iese zarul lui Piti...

    http://i.imgur.com/GMzX5.gif
    6x5 facea 30 cand am terminat eu scoala. Deci 0-3 pentru ai nostri...

  3. #87
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,626
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    ultimii 3 se anuleaza pentru ca nu mai au niciun rost. i`am explicat lui cipri ca depindem doar de noi

    al treilea rebut alb-rosu convocat de urgenta: Domnul simulare, jucatorul care se arunca in careu chiar daca e cu poarta goala
    Domnul simulare , asta de care spui tu la ora actuala este peste Marica si Bogdan Stancu..sa nu uitam ca are 5 goluri in 5 meciuri.....
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  4. #88
    FC Bihor keluba's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Varadinum
    Posts
    2,075
    Reputatie
    1
    decat marica, mai bine unu in carje... marica. un alt trofeu in vitrina rebuturilor.
    [B]„Du bist nichts, dein Volk ist alles“[/B]

  5. #89
    Anti-frustrati superchumbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    255.255.255.0
    Posts
    1,355
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duarte View Post
    ..sa nu uitam ca are 5 goluri in 5 meciuri.....

    ce performanta, cred ca iese gheata de aur sezonul asta.

    bine, asta daca mai stie sa alerge
    Omnia ad opinionen suspensa sunt

  6. #90
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duarte View Post
    Domnul simulare , asta de care spui tu la ora actuala este peste Marica si Bogdan Stancu..sa nu uitam ca are 5 goluri in 5 meciuri.....
    la fel de relevante sunt golurile sale precum pozitia din clasament a lui dinamo
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  7. #91
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by keluba View Post
    decat marica, mai bine unu in carje... marica. un alt trofeu in vitrina rebuturilor.

  8. #92
    Banned
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    53
    Reputatie
    0
    Selecționata B a României contra Franței
    Pentru meciul de mâine cu Franța, formula probabilă a “tricolorilor” pare a fi Tătărușanu – Săpunaru, Chiricheș, D. Goian, Raț – Nicoliță, C. Lazăr, Bourceanu, Cociș, Cr. Tănase – Marica. Iar o formulă a celor care, din diverse motive (suspendări, accidentări, retrageri, excluderi, neconvocări), nu fac parte din lotul pentru acest joc: Lobonț – Râpă, Tamaș, Papp, Șt. Radu – Torje, M. Rădoi, Chivu, Deac – D. Niculae, Mutu. Să sperăm însă că-i batem și așa…

    http://www.regelefotbal.ro/romania/s...contra-frantei

  9. #93
    Banned
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    53
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    Citeste cineva tot ce scrie asta ? ^^^^
    Asta e problema, că nu citește nimeni. Când am scris că naționala a ajuns pielea pulii, au citit toți. De asta presa sportivă nu mai e presă sportivă.

  10. #94
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Regele Fotbal View Post
    Asta e problema, că nu citește nimeni. Când am scris că naționala a ajuns pielea pulii, au citit toți. De asta presa sportivă nu mai e presă sportivă.
    Uite dacule,aici iti dau dreptate.Asta e jurnalism.Restul e manelism.

  11. #95
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Regele Fotbal View Post
    Franța: un ziarist francez a înființat FIFA
    Pe parcursul mai multor episoade, vă vom prezenta o istorie a fotbalului francez. Sunt fragmente din cartea “Legiunea străină (fotbalul sfârșitului de mileniu)”, scrisă de Octavian Stăncioiu și apărută în 2001, la Editura Mirador (Arad).

    În antichitate, legiunile cuceritoare ale Romei au răspândit și pe teritoriul de astăzi al Franței jocul cu mingea numit “harpastum”. Apoi, după 1130, aflăm că francezii practicau jocul “soule”, foarte po****r sub domnia lui Ludovic al VII-lea cel Tânăr (1137-1180). În 1319, regele Filip al V-lea (1316-1322) interzice disputele cu mingea, din cauza violenței lor, a dezordinilor produse și a distragerii bărbaților de la pregătirea militară. Prigoana continuă și în timpul domniei lui Carol al V-lea, dar jocurile cu “balonul” nu încetau să existe. Ba chiar revin în “legalitate” în sec. al XVI-lea, sub Henric al II-lea. Jocul “soule” va fi din nou interzis în 1781, ceea ce va duce la dispariția lui. Iată un “trecut” suficient pentru ca francezii să-și atribuie, și ei, paternitatea fotbalului.

    În 1893, Franța devine prima țară europeană din afara Marii Britanii cu un campionat național. Fotbalul francez participă la a doua ediție a Jocurilor Olimpice moderne, organizate chiar la Paris, în 1900. S-a disputat un singur joc, și acela cu caracter demonstrativ, echipa engleză Upton Park Londra dispunând cu 4-0 de Selecționata USFSA (Uniunea Societăților Franceze de Sporturi Atletice).

    Dacă englezii au pus bazele fotbalului organizat, înființarea federației internaționale este meritul unui francez. Robert Guerin, ziarist și trezorier al USFSA, alături de olandezul C.A.W. Hirschmann, încearcă unirea federațiilor naționale într-un for internațional. Proiectul eșuează în 1902 și 1903, dar prinde viață la 21 mai 1904. Atunci, la Paris, reprezentanții a șase federații naționale și ai unui club spaniol au înființat Federația Internațională de Fotbal-Asociație (FIFA), primul președinte fiind ales chiar Guerin. Prin federația sa scizionistă, Franța devine membră fondatoare și a unui alt for internațional (paralel cu FIFA), Uniunea Internațională Amatoare de Fotbal-Asociație (UIAFA), existentă doar între 1908 și 1914, dar care a organizat, în 1911, în Franța, Campionatul Amator al Europei. O denumire mult prea pretențioasă pentru o competiție la care au luat parte doar trei echipe, Franța, Anglia și Boemia, ultima fiind câștigătoare.

    În 1908, la primul turneu olimpic oficial de fotbal, francezii, deși lipsiți de cei mai buni jucători, se prezintă cu… două echipe, lucru permis încă de regulament! Ambele au fost însă ridiculizate de Danemarca, Franța B în sferturi (primul tur), Franța A în semifinale (unde s-a calificat direct), 0-9, respectiv… 1-17!! La ediția din 1912, francezii se înscriu, dar renunță să mai participe.

    Federația națională propriu-zisă ia ființă în 1919, în același an având loc, la Paris, și un turneu rezervat selecționatelor militare. În anul următor, Franța ia startul la JO de la Anvers, trecând de Italia în sferturi (3-1), dar pierzând cu 4-1 semifinala cu Cehoslovacia. În 1924, Olimpiada s-a desfășurat chiar la Paris. După 7-0 cu modesta Letonie, gazdele cedează cu 5-1 în sferturi, contra echipei care va cuceri titlul, Uruguay-ul. Patru ani mai târziu, la Amsterdam, “cocoșii” sunt eliminați încă din primul “foc”, 3-4 cu Italia.

    În toată această perioadă, precum și în anii care vor urma, fotbalul francez, capabil de unele rezultate bune, nu se număra totuși printre marile puteri.

    http://www.regelefotbal.ro/stiri/franta
    Interesant...

  12. #96
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    superoptimism pe toate canalele media: de la Boloni la Vladoiu - la Becali si Porumboiu. haide Romania!
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  13. #97
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    eu am mai vazut meciul asta:va fi 0-0.

  14. #98
    sport legend 10_koln's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,019
    Reputatie
    1
    Ceva de genul. Sanse ar mai fi sa se termine 2-1 pt Franta. Ce a patit hexagonul...nu-mi dau seama...

  15. #99
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Hai, ca deseara le jumulim cocoselul francezilor!

    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    superoptimism pe toate canalele media: de la Boloni la Vladoiu - la Becali si Porumboiu. haide Romania!
    Optimismul asta este de pe vremea cand juca gen de aur...acum a devenit desuet, chiar penibil! Astia sunt oameni care au fotbalul in singe, chiar nu vad ce a ajuns fotbalul din Romania?

  16. #100
    FC Bihor keluba's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Varadinum
    Posts
    2,075
    Reputatie
    1
    "- Ora 21.21 - Intra pe teren cele doua echipe, însotite de copii. Soprana Alexandra Coman si cântaretul Marcel Pavel vor interpreta imnurile Frantei si României. Suporterii vor putea cânta „Desteapta-te, române!", pentru ca versurile vor fi proiectate - în sistem Karaoke - pe ecranele suspendate ale stadionului „Arena Nationala". "

    [B]„Du bist nichts, dein Volk ist alles“[/B]

  17. #101
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Marcel Pavel va canta Imnul Romaniei. mie nu-mi place rapsodul asta, se screme cand canta, plagiaza melodii (la nunta lui Borcea a fredonat in gura mare: Esti mireasa vietii mele, melodie, care am impresia, este a lui Ovidiu Comornic).
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  18. #102
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    Ghiocul meu merge pe un egal.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  19. #103
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Ghiocul tau stie ca este titular Chiricheș?

    Parerea mea ca o luam la doua diferenta.

  20. #104
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,354
    Reputatie
    0
    2-0 zic si eu pentru Franta.

  21. #105
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by keluba View Post
    "- Ora 21.21 - Intra pe teren cele doua echipe, însotite de copii. Soprana Alexandra Coman si cântaretul Marcel Pavel vor interpreta imnurile Frantei si României. Suporterii vor putea cânta „Desteapta-te, române!", pentru ca versurile vor fi proiectate - în sistem Karaoke - pe ecranele suspendate ale stadionului „Arena Nationala". "

    Și totul va culmina cu ropote de apluze.

    http://image.shutterstock.com/displa...d-11177167.jpg
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •