Results 1 to 6 of 6

Thread: Selas Golf Club - impresii

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    34
    Reputatie
    1

    Selas Golf Club - impresii

    Salut tuturor,

    Dupa o muuuult prea lunga perioada de pauza, explicabila prin multele proiecte in care sunt angrenat ( primul fiind familia mea care se incapataneaza sa creasca ...) am iesit azi la o runda de golf la Selas.

    Ma bucur mult pentru alegerea facuta, a fost o dupa amiaza cum nu se poate mai buna. Sigur, terenul este perfectibil, dar toti criticii lui nu tin cont de un lucru, orbiti probabil de fitzele lor de golferi europeni :

    NU AVEM 20 DE TERENURI DE GOLF IN ROMANIA, DIN CARE 19 SUNT DE COMPETITIE SI SELAS E AL 20-LEA !!!

    In peisajul romanesc, Selas este un teren bun. Este amenajat dupa particularitatile terenului, reclama indemanare si viziune si sunt convins ca lumea care va juca acolo isi va dori sa revina.

    Clubhouse-ul primeste nota 10, iar ownerul Catalin este de admirat ca in conditiile in care a avut un teren gol de nu-stiu-cate hectare nu s-a gandit la investitii rapid recuperabile gen lotizare, targ de masini sau targ de vite etc.

    In concluzie, thumbs up de la un foarte multumit,

    Sorin Danescu.

  2. #2
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Bravo, articol frumos si forte decent !
    THE TRUTH IS OUT THERE

  3. #3
    senior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    168
    Reputatie
    1

    Multe multumiri !

    Acum am vazut. Am fost foarte prins cu "Cupa Celor Patru Sporturi". Vestea proasta este ca nu am mai castigat eu, dar am avut participare mare si am reusit sa scap cu viata din meciul de polo. La golf , fratele meu a jucat de a rupt, iar la tenis m-am oprit in semifinale. Snooker-ul m-a tradat tura asta , dar nu a mai contat... Petrecerea de dupa a fost si ea foarte tare. Realitatea TV a filmat la noi trei zile pentru emisiunea MegaStory , emisiune ce se va difuza in doua sau trei saptamani.
    Revin la articol. Stiu ca terenul este perfectibil si de aceea am spus tuturor ca - pana in clipa in care nici macar o imbunatatire nu va mai fi posibila - nu voi opri procesul de perfectionare . Este important de spus ca s-au intalnit in aceasta cupa liderii Federatiei Romane de Golf , ai AJGR si PGA Romania si nimeni nu a fost ranit ! Asta nu inseamna ca nu am stat cu ochii pe ei ...

    Quote Originally Posted by sorin1010 View Post
    Salut tuturor,

    Dupa o muuuult prea lunga perioada de pauza, explicabila prin multele proiecte in care sunt angrenat ( primul fiind familia mea care se incapataneaza sa creasca ...) am iesit azi la o runda de golf la Selas.

    Ma bucur mult pentru alegerea facuta, a fost o dupa amiaza cum nu se poate mai buna. Sigur, terenul este perfectibil, dar toti criticii lui nu tin cont de un lucru, orbiti probabil de fitzele lor de golferi europeni :

    NU AVEM 20 DE TERENURI DE GOLF IN ROMANIA, DIN CARE 19 SUNT DE COMPETITIE SI SELAS E AL 20-LEA !!!

    In peisajul romanesc, Selas este un teren bun. Este amenajat dupa particularitatile terenului, reclama indemanare si viziune si sunt convins ca lumea care va juca acolo isi va dori sa revina.

    Clubhouse-ul primeste nota 10, iar ownerul Catalin este de admirat ca in conditiile in care a avut un teren gol de nu-stiu-cate hectare nu s-a gandit la investitii rapid recuperabile gen lotizare, targ de masini sau targ de vite etc.

    In concluzie, thumbs up de la un foarte multumit,

    Sorin Danescu.

  4. #4
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Reportajul de la Selas il asteptam si pe net, un link nu ar strica. N-ai mai venit in Suedia in vara asta... Felicitari pentru marirea familiei. Baiat ?
    THE TRUTH IS OUT THERE

  5. #5
    incepator belaZ's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    am vazut emisiunea... s-a schimbat mult terenul de cand am trecut pe acolo - in bine

    pacat ca golful a fost prezentat ca un sport "elitist"... este foarte accesibil pentru clasa de mijloc.

    http://www.realitatea.net/megastory.html (emisiunea din 3 Sept)

  6. #6
    senior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    168
    Reputatie
    1
    Salut,
    Nu am marit familia. Vreo premonitie?
    Sunt schimbari maricele. Pe 1 oct am cupa si voi posta cate ceva.
    Reportajul poate fi vazut pe You Tube - Catalin Beciu / mega story

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •