Page 19 of 19 FirstFirst ... 9171819
Results 379 to 391 of 391

Thread: Romania - San Marino 1-0

  1. #379
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Un meci in care ne-am facut de ras. Tot asa fratilor!

  2. #380
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Piti, Piti lasa-ne, lasa-nee, lasa-neee!

    sa reamintim cine este selectioner

    http://jocmurdar.biz.ly/

    cum naiba sa pui barbugiu' asta expirat la echipa nationala? nu am vz aseara o idee de joc, absolut nimic ...sa faca 3 pase reusite:|. Ne rupe Franta la Bucuresti.

  3. #381
    sport legend
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    ce nationala jeane? ce atata agitatie pe aici? Puteti sa ironozati cat vreti, insa azi a fost romania B-San Marino. Sa ii ai pe Rat si Sapunaru pe flancuri, marica, Daniel Niculae, etc, si altfel arata echipa.
    Uita`te la stelutza ta. 1-1 in prima etapa cu o echipa semi-profesionista si 4-0 in etapa a doua dupa ce au facut 5 schimbari
    Pai NU il ai pe Sapunaru pe flancuri pentru ca vrea barbugiul ala pe Nicolita fortat fundas dreapta, in conditiile in care Romania are doi fundasi dreapta de meserie care nu sunt chemati. In schimb joaca impiedicatul de Tanase care nu a atins mingea in primele 8 minute si a avut prima preluare in minutul 10 (ca mai devreme a pasat din prima celui de la care primise pasa).

  4. #382
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sun View Post

    Prima ar fi eliminarea completa si definitiva a stricaciunilor
    A doua ar fi aducerea unui antrenor k lumea ( gen Petrescu, Olaroiu, Dorinel ), sau chiar unul strain.
    Din adunatura asta de betivi,manelisti si afemeiati nici Mourinho cu Guardiola nu pot face nimic.
    Poate doar Tonciu sa reuseasca ceva...

  5. #383
    sport legend
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Avem o nationala JENANTA (sincer, nu stiu ce cuvinte s-ar potrivi aici, cam toate ar fi eufemisme. Cred ca ar trebui inclusa "nationala romaniei" ca sintagma in DEX, ca expresie a neputintei supreme). Nu are sens sa ne pacalim ca nu are ce alti jucatori sa aduca. Aseara a inceput barbugiul cu tatarusanu, banel, tanase si gardos (4 impiedicati) plus ala de la pandurii care va fi transferat in vara la steaua. Practic barbugiul nu incearca decat sa le creasca valoarea (cota de piata, sa nu fie confuzii) jucatorilor de la steaua. Cu o selectie la misto nu putem avea decat rezultate la misto. Si o sa va mirati iar ca nu ne calificam la niciun turneu final in urmatorii 70 de ani. In momentul asta sunt putine echipele pe care noi putem sa le batem, chinuit si sunt destul de multe echipe care daca-si pun mintea cu noi ne bat. Rau, la scoruri peste cele din tenis...
    Stiu ca abia a venit, dar nu e niciodata prea devreme pentru demiterea barbugiului. Mai bine sa se duca sa triseze prin cazinouri si sa ne lase pe noi in pace. Varianta optima ar fi un antrenor strain (la banii pe care ii ia pitzi sunt convins ca se poate gasi un antrenor decent) care sa faca selectia pe bune. Ar fi macar un bun punct de plecare. Cu balanel fortat fundas dreapta si, cireasa pe coliva, motul pe c^&*t numit si capitan nu poti face o reconstructie. Acum trebuie sa promovam jucatori tineri, sa-i fortam sa joace la nivel inalt, chiar daca rezultatele sunt slabe la inceput (sunt slabe oricum, asa ca nu vad riscul). Dar asta nu se poate face daca selectia se va face in continuare in functie de interesele impresarilor. Steaua nu are de ce sa dea atatia jucatori la nationala, in conditiile in care nu joaca nimic (diferenta fata de Otelul a fost clara in supercupa si s-au chinuit cu vointa in prima etapa).

  6. #384
    incepator
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    de pregatire e bun meciul...1-0...pace!

  7. #385
    sport legend krokobaursolzos's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    La Bolta Rece
    Posts
    4,235
    Reputatie
    1

    Talking

    Quote Originally Posted by carlo View Post
    Din adunatura asta de betivi,manelisti si afemeiati nici Mourinho cu Guardiola nu pot face nimic.
    Poate doar Tonciu sa reuseasca ceva...
    ... daca "stoarce" ce trebuie, scoate ceva-ceva...
    Unde am fi azi daca s-ar fi aplicat Punctul 8 ?
    Cine uita e complice!
    Pana ce clasa politica nu se reformeaza de la sine, ICCJ are de lucru ...

  8. #386
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    6-0, minim.
    grinco, degeaba tii tu cu sanmarino. La 3-0 pt romania in minutul 20 sa nu arunci televizorul pe geam de nervi
    Na, te-ai convins cu ratatii astia?
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  9. #387
    sport legend grasu2's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    436
    Reputatie
    1
    Vad pe aici tot felul de verdicte precum: "Romania, rusinea Europei!", "dezafiliati-ne de la UEFA", "Romania cea mai slaba nationala", "jucatori de rahat", "generatie de loseri", etc. Dar ma fratilor voi ce nationala incurajati? Germania? Brazilia? Italia? Romania are o nationala de fotbal mediocra (locul 50+ in lume), formata din niste jucatori mediocri, cu antrenori fara palmares care nu au castigat decat ceva titluri obscure intr-o liga mediocra, etc. Daca largim un pic spectrul sa cuprindem intreaga "institutie" a Romaniei ar mai fi de spus urmatoarele: tara noastra este unde la mijlocul tuturor clasamentelor monidale (alea cu un dram de credibilitate - se exclude ce-i in presa noastra) fie ca vorbim despre tara asta din punct de vedere economic, social, politic, istoric ori geografic sau ca numar de locuitori.

    Ca atare va intreb: de unde atata revolta? Am castigat noi ceva vreodata ca nationala cu exceptia acelui turneu Under 19 prin anii 60 (parca)? Am fost si noi o data pe locul 3 in lume, gratie unei generatii de exceptie dar si atunci a fost doar o conjunctura: roadele regimului comunist si deschiderea tarilor din Est a dus la o crestere substantiala a nivelului fotbalistic (vezi Bulgaria, Rusia, Ucraina, Serbia si Romania). Cum sa fim noi "rusinea" cuiva, a Europei (de exemplu), cand astia nici nu stiu nici nu-i intereseaza cine suntem? Ce sa ne excluda UEFA, pentru ce? Ca suntem si noi parte din organizatia respectiva "europeana" formata din Uzbekistan, Israel si Rusia printre altele?

    In concluzie, nu este nici o tragedie ca am castigat cu 1-0 impotriva San Marino-ului ca acest rezultat nu e interesant pentru nimeni. Nu suntem Portugalia sau Spania sa vina cineva sa ne traga la raspundere. Am castigat, am acumulat puncte, jucam cu Franta pe 6 septembrie, tragem cu dintii de un egal si pierdem onorabil si NU SE VA INTAMPLA ORICUM NIMIC! Nu da nimeni nici doi bani pe locu 3 in nu stiu ce clasament de rahat de acum 15 ani. Noi nu contam, nu am contant, si nu vom conta NICIODATA in lumea fotbalului adevarat care se masoara in trofee!

  10. #388
    sport legend
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ciprica View Post
    Avem o nationala JENANTA (sincer, nu stiu ce cuvinte s-ar potrivi aici, cam toate ar fi eufemisme. Cred ca ar trebui inclusa "nationala romaniei" ca sintagma in DEX, ca expresie a neputintei supreme). Nu are sens sa ne pacalim ca nu are ce alti jucatori sa aduca. Aseara a inceput barbugiul cu tatarusanu, banel, tanase si gardos (4 impiedicati) plus ala de la pandurii care va fi transferat in vara la steaua. Practic barbugiul nu incearca decat sa le creasca valoarea (cota de piata, sa nu fie confuzii) jucatorilor de la steaua. Cu o selectie la misto nu putem avea decat rezultate la misto. Si o sa va mirati iar ca nu ne calificam la niciun turneu final in urmatorii 70 de ani. In momentul asta sunt putine echipele pe care noi putem sa le batem, chinuit si sunt destul de multe echipe care daca-si pun mintea cu noi ne bat. Rau, la scoruri peste cele din tenis...
    Stiu ca abia a venit, dar nu e niciodata prea devreme pentru demiterea barbugiului. Mai bine sa se duca sa triseze prin cazinouri si sa ne lase pe noi in pace. Varianta optima ar fi un antrenor strain (la banii pe care ii ia pitzi sunt convins ca se poate gasi un antrenor decent) care sa faca selectia pe bune. Ar fi macar un bun punct de plecare. Cu balanel fortat fundas dreapta si, cireasa pe coliva, motul pe c^&*t numit si capitan nu poti face o reconstructie. Acum trebuie sa promovam jucatori tineri, sa-i fortam sa joace la nivel inalt, chiar daca rezultatele sunt slabe la inceput (sunt slabe oricum, asa ca nu vad riscul). Dar asta nu se poate face daca selectia se va face in continuare in functie de interesele impresarilor. Steaua nu are de ce sa dea atatia jucatori la nationala, in conditiile in care nu joaca nimic (diferenta fata de Otelul a fost clara in supercupa si s-au chinuit cu vointa in prima etapa).
    Am uitat de tanase. alt idiot terminat care nu stie sa faca un ***** de preluare dar care e titular la nationala. Pentru piti nationala e un joc de noroc. Oare cat poate sa-i iasa?...

  11. #389
    sport legend
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by grasu2 View Post
    Vad pe aici tot felul de verdicte precum: "Romania, rusinea Europei!", "dezafiliati-ne de la UEFA", "Romania cea mai slaba nationala", "jucatori de rahat", "generatie de loseri", etc. Dar ma fratilor voi ce nationala incurajati? Germania? Brazilia? Italia? Romania are o nationala de fotbal mediocra (locul 50+ in lume), formata din niste jucatori mediocri, cu antrenori fara palmares care nu au castigat decat ceva titluri obscure intr-o liga mediocra, etc. Daca largim un pic spectrul sa cuprindem intreaga "institutie" a Romaniei ar mai fi de spus urmatoarele: tara noastra este unde la mijlocul tuturor clasamentelor monidale (alea cu un dram de credibilitate - se exclude ce-i in presa noastra) fie ca vorbim despre tara asta din punct de vedere economic, social, politic, istoric ori geografic sau ca numar de locuitori.

    Ca atare va intreb: de unde atata revolta? Am castigat noi ceva vreodata ca nationala cu exceptia acelui turneu Under 19 prin anii 60 (parca)? Am fost si noi o data pe locul 3 in lume, gratie unei generatii de exceptie dar si atunci a fost doar o conjunctura: roadele regimului comunist si deschiderea tarilor din Est a dus la o crestere substantiala a nivelului fotbalistic (vezi Bulgaria, Rusia, Ucraina, Serbia si Romania). Cum sa fim noi "rusinea" cuiva, a Europei (de exemplu), cand astia nici nu stiu nici nu-i intereseaza cine suntem? Ce sa ne excluda UEFA, pentru ce? Ca suntem si noi parte din organizatia respectiva "europeana" formata din Uzbekistan, Israel si Rusia printre altele?

    In concluzie, nu este nici o tragedie ca am castigat cu 1-0 impotriva San Marino-ului ca acest rezultat nu e interesant pentru nimeni. Nu suntem Portugalia sau Spania sa vina cineva sa ne traga la raspundere. Am castigat, am acumulat puncte, jucam cu Franta pe 6 septembrie, tragem cu dintii de un egal si pierdem onorabil si NU SE VA INTAMPLA ORICUM NIMIC! Nu da nimeni nici doi bani pe locu 3 in nu stiu ce clasament de rahat de acum 15 ani. Noi nu contam, nu am contant, si nu vom conta NICIODATA in lumea fotbalului adevarat care se masoara in trofee!
    Nicio legatura cu contextul european. Eram muritori de foame si in 94, poate mai muritori de foame si acum. Nu s-a rasturnat caruta cu talente doar in 94. Erau doar mai seriosi, mai muncitori si cu mintea la cap de la o varsta mai frageda. Nu fugareau bombe sexy ca sa apara pe sticla si desi erau pooate la fel de afemeiati si alcoolici ca astia de azi macar aveau decenta si bunul simt sa se ascunda.

    Aia a ta cu contextul european pica daca ne gandim la sarbi. Tara aia s-a rupt de...3 ori, daca retin bine si cu toate astea tot reusesc sa incropeasca o amarata de nationala care noua ne-a dat 5-0. CINCI...

    Nu este o tragedie? Corect, nu a murit nimeni. E jenant, umilitor, penibil.... e ce vrei tu. Si nu au nicio scuza, poate chiar ar trebui sa-si ceara EI scuze.

  12. #390
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Multumesc Argentinei ... ca nu a venit sa joace cu noi !
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  13. #391
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by grasu2 View Post
    Dar ma fratilor voi ce nationala incurajati? Germania? Brazilia? Italia?
    Germania, bineinteles. Din cand in cand si Romania. La alte sporturi de iarna numai Canada
    beleafer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •