Page 1 of 19 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 391

Thread: Romania - San Marino 1-0

  1. #1
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1

    Romania - San Marino 1-0

    Se pare ca in locul Argentinei jucam cu Uzbekistan.

    Meciul ar fi programat pe 10 august, in Austria.

    Portari: Ciprian Anton Tătărușanu (FC Steaua București) și Costel Fane Pantilimon (FC Timișoara)

    Jucători de cîmp: Srdjan Luchin (FC Timișoara), Bănel Nicoliță, Florin Gardoș (ambii, FC Steaua București), Vlad Chiricheș (CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu), Paul Papp (Sporting Club Vaslui), Adrian Avrămia (ACSMU Politehnica Iași), Florin Ilie (FC Timișoara), Iasmin Latovlevici (FC Steaua București), Viorel Nicoară, Gabriel Mureșan (ambii, FC CFR 1907 Cluj), Doru Mihai Pintilii (CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu), Nicolae Stanciu (FC Unirea Alba Iulia), Tiberiu Bălan (FC Sportul Studențesc), Cristian Tănase (FC Steaua București), Mircea Cristescu (FC Brașov), Gabriel Torje (FC Dinamo București), Ionuț Năstăsie (FC Steaua București), Sorin Daniel Strătilă (FC Astra Ploiești), Ciprian Brata (CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu), Alexandru Mihăiță Chipciu (FC Brașov), Marius Alexe (FC Dinamo București), Ovidiu Herea (FC Rapid București), Costin Curelea (FC Sportul Studențesc)


    Pe 8 august se vor alătura lotului și cei 10 stranieri selecționați pentru acest amical: Cristian Săpunaru (FC Porto), Gabriel Tamaș (West Bromwich Albion), Ștefan Radu (SS Lazio), Dorin Goian (Glasgow Rangers), Răzvan Raț (FC Sahtior Donetk), Răzvan Cociș (FK Rostov), Costin Lazăr (PAOK Salonic), Bogdan Stancu (Galatasaray), Adrian Mutu (AC Cesena), Bogdan Stancu (Galatasaray) și Ionuț Mazilu (Arsenal Kiev)
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  2. #2
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Ce amical de lux am gasit...

  3. #3
    senior LucioCodinho's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    150
    Reputatie
    1
    mi se pare o tampenie :| sunt unii jucatori de care nu am auzit (avramia, stanciu, brata, stratila) si nu sunt prezenti rapa, bourceanu sau mai ales sanmartean

  4. #4
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Uzbekistan e echipa buna...o sa fie greu...Shatisk ala e vedeta....

    mai e si baijramov...si ala e bun
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  5. #5
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Da' Bogdan Stancu de ce e de doua ori trecut acolo?
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  6. #6
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Uzbecii au și ei o grupă de foc în calificările asiatice, cu Japonia, R.P.D. Coreeană și Siria, așa că trebuie s-o ia încet, băbește, cu pregătirile, contra unor echipe mai mititele, gen România ...

  7. #7
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Grinco View Post
    Da' Bogdan Stancu de ce e de doua ori trecut acolo?
    Ca sa se evidentieze faptul ca ei il au pe Baijramov si Shatisk si noi il avem pe Bogdan Stancu.
    Eu cred ca stapanul inelelor se referea totusi la Maxim Shatskih. Iti dai seama cand o tura asta pe Maxim ce se-ntampla? Pai pe langa Bogdan Stancu ne mai trebuie si Ionut Mazilu. Ah, il avem... No worries then.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  8. #8
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Da ce naiba face cu atatia jucatori pt un singur amical? sa ii vada la lucru la antrenamente sau ce? Piti chiar vrea sa il credem ca incepe reconstructia

  9. #9
    Cainii Rosii jonsnow's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,018
    Reputatie
    1
    6 stelisti la lot ???? ...eu cred ca a mai ratat pe careva sunt prea putini

  10. #10
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Frate da' pe Romeo de ce nu l-a convocat? Concubinul Julietei de la Rapid adica.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  11. #11
    Cainii Rosii jonsnow's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,018
    Reputatie
    1
    nu mai joaca la steaua

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Jenant sa-l pui pe Balanel fundas dreapta cand ii ai pe sapunaru si rapa pe postul ala. Absolut jenant. De ce sa fortezi un jucator fara cap, tehnica sau viziune sa joace pe un post unde ai castigator de UEFA si cel mai promitator jucator roman pe postul ala? Si specializati pe postul de fundas dreapta, nu adusi de cine stie unde de pe teren? Urmeaza tatarusanu sa fie fortat varf impins, poate ii descopera cine stie ce valente ofensive...

  13. #13
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Banel lipsea nationalei ?
    Ii bine ca merg destul de multi de la Steaua.
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  14. #14
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ca veni vorba de Sapunaru, l-am vazut aseara in amicalul cu Lyon si, in opinia mea a jucat foarte bine. Porto, desi a pierdut din intamplare, a jucat combinativ ametitor, mai ales in prima repriza, creend faze de mare efect, cu Kleiber la pupitru. Apropo de pupitru, si Sanmartean?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #15
    junior Saburo's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Si cand te gandesti ca noi ar fi trebuit sa jucam un amical de lux cu Argentina iar acum ne trezim cu Uzbekistan am ajuns naiba de ras. Acum macar cu
    Uzbekistan avem si noi ceva sanse era prea frumos sa-l vedem pe Messi la Bucuresti. Uite cum am ajuns sa inauguram noul stadion national tocmai
    intr-un meci oficial...cu Franta desi o sa fie o inaugurare foarte trista.
    Pentru ca la ce valoare are Romania cu siguranta ca Franta o sa castige.
    Pana una alta o sa vedem si cum o sa arate nationala asta condusa de Piturca...ca el vrea cam multe dar de fapt obiectivul lui era calificarea la EURO 2016.
    Deci ar trebui sa ne asteptam la fel de fel de "experimentari" si in preliminariile pentru mondialul din 2014 unde am nimerit intr-o grupa unde am avea sperante de locul 2 dar la cat de "buni" suntem noi ne batem pentru locurile 3-4.
    Pana una alta hai sa vedem cum iesim din marele test cu UZBEKISTAN
    si pe urma vedem daca e ceva de capul lui Piturca sau nu.

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    http://www.youtube.com/watch?v=Ufd9c...eature=related

    A reusit de pe stanga, sunt curios daca-i iese si ca fundas dreapta. De-acum fundasul central are rol precis, sa-l blocheze pe asta cand are de gand sa paseze la portar...
    Last edited by Ciprica; 2nd August 2011 at 12:06.

  17. #17
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Meci greu, care ne poate afecta negativ extraordinarul palmares din ultimii 10 ani....Sper sa prizeze pardon sa prinda Adrian o zi buna si sa ne scoata din rahat
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  18. #18
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    am scapat de puternica nationala a uzbekistanului si vom juca impotriva celor din san marino
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  19. #19
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Nimic nu-i batut in cuie, mai spunem ca nu stim cu cine jucam.
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  20. #20
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    unde se joaca? Chiajna? Mogosoaia?
    pe stadionul nou nu se merita sa aprinda nocturna ...

  21. #21
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,361
    Reputatie
    0
    Meci bun. Pana la urma am gasit o echipa de nivelul nostru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •