View Poll Results: Ce echipa din Anglia va place?

Voters
254. You may not vote on this poll
  • Manchester

    55 21.65%
  • Chelsea

    17 6.69%
  • Arsenal

    82 32.28%
  • Liverpool

    65 25.59%
  • alta

    35 13.78%
Page 2 of 16 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 331

Thread: Ce echipa din Anglia va place?

  1. #22
    trendy Corrado*'s Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bukresh
    Posts
    980
    Reputatie
    1
    Am vazut... E bun baiatu`... Ai vazut meciu` cu Frantza?

  2. #23
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Cate putin, pe Eurosport, dar suficient sa mi se confirme aprecierile.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #24
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Sunt un suporter infocat al echiperi.. Crystal Palace. Suntem in premiership, ne luptam pentru a ramane in primul esalon. Avem cel mai bun atacant englez din Premiership, Andy Johnson(18 goluri)! Avem unul dintre cei mai buni portari din Premiership, Gabor Kiraly, daca nu era el sincer spun ca nu mai aveam sanse de ramas in Premiership. Eagles!!

  4. #25
    trendy Corrado*'s Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bukresh
    Posts
    980
    Reputatie
    1
    Dar puneti si tu un avatar plz. Ca vad ca stii destule despre fotbalul englez.
    Anyway...


    Manchester United are the best

  5. #26
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Nu puteam sa-mi pun avatar.. am rezolvat acuma.. si Man Utd. are not the best!!

    Corrado eu stau la 10-15 minute in mers de Stadionul clubului, Selhurst Park. Merg la meciuri de cand m-am mutat aici, in 2001. M-a intrebat lumea(prietenii din ro) de ce tin cu Palace si nu cu Chelsea, Arsenal.. support your local!

  6. #27
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    chelsea si man. united
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  7. #28
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    Traditia, palmaresul, etc. ne spun un singur lucru: in Anglia exista LIVERPOOL si restul lumii!

  8. #29
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    exista un singur lucru.....FANII...go magpies
    Toon Army the masters of England

  9. #30
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    Sunt fan al lui Liverpool si al fotbalului englez de peste 15 ani...ma atras in primul rand entuziasmul si dorinta de joc,stilul kick & run,jocul direct fara simulari sau floricele,intrarile tari si golurile incredibile marcate in cel mai rapid fotbal din lume.Apogeul dragostei mele fata de fotbalul englez in general a fost cam dupa 93-93 cind colectionam tot ce se putea,filme,carti,reviste,despre fotbalul englez...am si acum o carte despre istoria lui Newcastle si una despre Kevin Kegan pe care am "uitat" sa le returnez Ambasadei Britanice...in perioada aia stiam o gramada,imi faceam carnetele cu rezultate,marcatori,statistic,etc.
    Cel mai fericit am fost cand am primit de la un prieten un tricou cu Liverpool...jucatorul meu preferat era Robbie Fowler,si acu' mai am casete video trase de pe canalele romanesti care transmiteau Premier League.De regula la campionate mondiale si europene tinem cu Anglia,chiar la Euro 2000,cand i-am batut cu 3-2,am fost suparat ca au pierdut englezii,nici mie atunci nu imi venea sa cred,ca tin cu Anglia,in loc sa tin cu Romania...dupa meci am plecat acasa si m-am culcat!

    Intre timp am lasat-o mai usor cu dragostea asta,in special ca fotbalul englez nu mai e ce era odata acum cu atitia straini si antrenori de pe continent...mie imi place fotbalul jucat cu inima si mai putin cu capul unora din sudul Europei...imi placeau echipele engleze cu jucatori britanici majoritari si cateva pete de culoare,gen Man. Utd avec Eric Cantona...asta e acu oricum am tinut cu Steaua in meciurile cu Liverpool,deci sunt pe cale sa ma vindec de noul fotbal englez.
    "I went to a fight and a hockey game broke out"

  10. #31
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    sickboy... england-mania
    [SIZE="1"][COLOR="Red"]Oh South London[/COLOR]
    [COLOR="Blue"](Oh South London)[/COLOR]
    [COLOR="Red"]Is wonderful[/COLOR]
    [COLOR="Blue"](Is wonderful)[/COLOR]
    [COLOR="Red"]Oh South London is wonderful[/COLOR]
    [COLOR="Blue"]It's full of tits, fanny and [b]PALACE[/b][/COLOR]
    [COLOR="Red"]Oh South London is wonderful[/COLOR][/SIZE]

  11. #32
    sport legend DaRk_Star's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    dobrin&neaga city...
    Posts
    367
    Reputatie
    1
    nu tin in mod special cu nici o echipa din anglia..inainte simpatizam cu arsenal dar,paradoxal, dupa ce au inceput sa para invincibili,nu mi-au mai placut...

    sezonul asta,insa,mi-a placut mult liverpool,nu atat prin parcursul sau in champions league,cat prin jocul practicat dar si datorita lui rafa benitez,un mare antrenor...
    ca un bonus,la echipa asta imi plac si suporterii...nu sustin hooliganismul,dar suporterii lui liverpool exprima cel mai bine pe suporterul englez tipic...ei sunt,de altfel,singurii suporteri din intreaga lume care canta ,sincronizat si organizat ,pe toata durata meciului fara a avea vreun lider care sa le dea tonul...
    invingatorii vor fi mereu criticati,campionii insa niciodata...[COLOR=Blue]steaua[/COLOR][COLOR=Red] 4ever[/COLOR] ...

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Am o oarecare simpatie pentru Arsenal , si o ura maxima pentru Chelsea - Man. Utd mai ales cand joaca in Europa (lista) .
    Insa Liverpool m`a impresionat la finala Champions League !

  13. #34
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Ei, aici se pare ca ne potrivim. Am o simpatie pentru Arsenal, dar nu pot sa suport Chelsea si, mai ales, MU.

  14. #35
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    ARSENAL RULES !!!! GUNNERS !

    Chelsea si Man Utd imi sunt fffff antipatice ,Liverpool ceva mai putzin !
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  15. #36
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    dintr-o curiozitate bonlava intreb si io asta...are cnv vro antipatie pt Newcastle?
    Toon Army the masters of England

  16. #37
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    eu unul nu....

    is mai mici astia..nu prea deranjeaza pe nimeni!cand au luat ultimul titlu acum 7 ani? nu mai stiu....
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  17. #38
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Nici eu n-am antipatie pentru ei. Tin minte un meci superb, Newcastle-Barcelona 3-2 si aveau un stil de joc care imi placea.

  18. #39
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    intr-adevar superb meciul ala....pacat ca a pierdut Barca
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kan
    dintr-o curiozitate bonlava intreb si io asta...are cnv vro antipatie pt Newcastle?
    Deloc , insa antipatiile nu sunt innascute.

    Lista negra la mine are in capul ei un nume : Bayern Munchen . Asta e foarte clar.
    Apoi s-au mai adaugat 2 : Chelsea si Real Madrid , fiindca au crezut ca fenteaza fotbalul cumparand tot ce pot . Deci daca vine vre`un Abramovici la Newcastel si cumpara tot , lista e deschisa.

    Pe langa cele 3 antipatii mari de tot : Bayern , Real si Chelsea , mai sunt pe lista: Inter , Man Utd si Ol. Lyon , ultima dobandita in acest an cand mi`au mancat de 3 ori , o gramada de bani la pariauri prin 3 surprize de proportii : infrabgere in Cupa Frantei , egal cu PSV in Champions League acasa si inca o infrangere in campionat .. (un total de 2,700,000 )

  20. #41
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Everton de cand am fost in Anglia, in Liverpool, tot orashule e cu Everton,

  21. #42
    incepator
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucale
    Posts
    31
    Reputatie
    1
    Machester United
    [COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea, STELIST pana la moarte si dincolo de ea ![/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •