Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 35 of 35

Thread: CM de Natatie: Shanghai 2011

  1. #22
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miafangina View Post
    Foarte frumoasa finala masculina la 200 m mixt,superb duelul american,a cistigat cu record mondial(primul in era post-costume?) Lockte-nu cred ca am scris bine,dar nu conteaza.Phelps a fost foarte aproape,Cseh pe locul trei.
    Foarte frumoasa finala. Cea mai tare pana acum, cu un duel fabulos. Lochte mai in forma ca Phelps. E primul record in era post-costume.

  2. #23
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Ce aproape a fost stafeta feminina a SUA de 4x100 mixt de recordul mondial. 0.17 i-a lipsit.

    Phelps ramane rege la fluture. Aur mondial si la 100 m, dupa cel obtinut la 200 m.

  3. #24
    manager mayas's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    335
    Reputatie
    1

  4. #25
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raul View Post
    Ce aproape a fost stafeta feminina a SUA de 4x100 mixt de recordul mondial. 0.17 i-a lipsit.

    Phelps ramane rege la fluture. Aur mondial si la 100 m, dupa cel obtinut la 200 m.
    Da,sunt puternice americancele la aceasta stafeta.Sper sa pot vedea si miine probele,e ultima zi,nu?

    Pentru Camelia,tot respectul!

  5. #26
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Micutul campion:

    Attached Images Attached Images
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  6. #27
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Azi am asistat la un record mondial fabulos. Un chinez a reusit sa bata recordul lui Hackett de acum 10 ani in proba de 1500 m, dupa un finish fabulos. Cred ca era cel mai vechi record mondial din natatie. O performanta uluitoare pentru chinez.

    Lochte a luat inca un aur in proba de 400 mixt si practic a fost vedeta competitiei, cu cele 5 medalii de aur.
    Phelps a terminat si el cu inca un aur la stafeta. In total, 4 medalii de aur, 2 de argint si una de bronz.

  7. #28
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Da. Era cel mai vechi, de 10 ani si 2 zile.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  8. #29
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Felicitari pentru imbogatirea palmaresului celui mai mare sportiv din istoria acestei discipline: PHELPS.

  9. #30
    Mrs Joubert emiii03's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    nu am reusit sa urmaresc competitiile (in loc sa stau in fata televizorului am fost la bazin ) dar ma bucur foarte mult pt Ryan Lochte, stiu ca a muncit mult in ultima vreme. ma surprind rezultatele lui Phelps
    d' abia astept Londra 2012
    Adevaratul erou nu este perfect. Adevaratul test al unui campion nu este daca poate triumfa, ci daca poate trece obstacolele - preferabil cele create chiar de el - pentru a triumfa...

  10. #31
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    De ce te surprind rezultatele lui phelps?

  11. #32
    Mrs Joubert emiii03's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    ma asteptam la mult mai mult din partea lui, atat.
    Adevaratul erou nu este perfect. Adevaratul test al unui campion nu este daca poate triumfa, ci daca poate trece obstacolele - preferabil cele create chiar de el - pentru a triumfa...

  12. #33
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Probabil pentru ca l-a invins Lochte in doua finale.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  13. #34
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    pacat ca intru aici dupa ce s-a terminat concursul. am vrut sa intru la un moment dat, dar stiam ca nu prea se discutau competitiile de natatie pe aici. m-am uitat la sarituri in apa si la inot, cele 2 sporturi care-mi plac. m-a impresionat victoria australienilor la stafeta, in prima zi. extraordinar !!! m-am bucurat mai ales ca revenise si sullivan. apoi magnussen a castigat aurul la 100, genial! pot sa spun ca am un nou favorit.
    proba de 200 liber a fost cea mai interesanta si cea mai disputata, cu 4 oameni mari si tari acolo : phelps, lochte, biedermann si agnel (apropo, ce e asa de amuzant la numele lui agnel ? )

    stafeta de 4x100 mixt, baieti iar am urmarit-o cu sufletul la gura!

    la sarituri in apa ce sa zic...macel din partea chinei. au luat toate medaliile de aur... dar frumos concursul baietilor la toate probele. la fete nu ma uit, sarituri usoare comparativ cu proba masculina, foarte plictisitor...

    acum astept europenele din primavara deja
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  14. #35
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    se vede ca ai vorbit cu mult entuziasm...asa eram si eu acum un an...de acum poti fi sigura ca vom avea o sectiune adevarata la natatie.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •