Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
filosofie proprie, dar am auzit ca se aplica cu success in jurisdictii unde death penalty is not available.
Din pacate, din ce am inteles pana acum, 21 e numarul maxim de ani pe care-l risca.Sper sa ma insel totusi.

Quote Originally Posted by miril View Post
Politia norvegiana il considera asa, asa ca n-am de ce sa pun sub semnul intrebarii etichetarea autoritatilor, mai ales ca investigatiile sunt pe departe de a fi finalizate. In plus, definitia terorismului nu implica implicit participarea a mai multor persoane ci ia in considerarea aspectul calitativ al actiunii.

"Terrorism refer to those violent acts which are intended to create fear (terror), are perpetrated for a religious, political or ideological goal, and deliberately target or disregard the safety of non-combatants (civilians)".

Asa ca nu te supara pe mine ca nu voi schimba titlul topicului.
De ce sa ma supar. E threadul vostru. Era doar o parere. Foarte bine pot fi eu cel indus in eroare de faptele prezentate pana acum.

Apropo, ai citit despre "teroristii" aia din state care au omorat elevi de colegiu? Retardati dpdv social care au ales sa-si verse frustrarea omorandu-si colegii. Din ce tin minte ei n-au fost catalogati teroristi. Si ei au planuit din timp, si-au postat memoriile pe internet, etc.

E doar un alt nebun caruia sistemul de securitate al tarii respective i-a permis sa se desfasoare.

Daca tu-mi dai definitia asta si te astepti sa o iau ad literam, nu faci bine. Orice poate fi interpretat dupa caz. Nimic nu e tipic.