Page 55 of 103 FirstFirst ... 545535455565765 ... LastLast
Results 1,135 to 1,155 of 2152

Thread: Terorismul si fețele lui multiple, de la Zealots, la Al-Qaeda si Isis

  1. #1135
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    sa fim bine intelesi, bariera sau berarie?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #1136
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Daca nu sunt razboaie armele dispar.
    Conflictele sunt intretinute.
    In Siria producatorii de arme si-au atins tintele.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o patã de sânge care vorbeºte

  3. #1137
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    sa fim bine intelesi, bariera sau berarie?
    NU LUA in deradere "bariera" parizianului , da?

  4. #1138
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  5. #1139
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  6. #1140
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    In acest caz sunt total deacord cu Hingherul sau cu Banciu.
    Aceasta subspecie nu trebuie tratata cu drepturi egale . De ce ? Pentru ca ne restrange noua drepturile.

    Atentat la Bruxelles.

    E vremea masurilor radicale impotriva acestor retardati.

  7. #1141
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Inca o dovada ca ascultarea telefoanelor si urmarirea corespondentei nu este o solutie si nu ii afecteaza pe teroristi , inca o dovada ca restrangerea drepturilor cetatenilor europeni nu este o solutie.


    Solutia e alta si e una radicala!

  8. #1142
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Parca vad ca si atacatorii astia stateau prin Molenbeek. De venit cu pluta nu mai zic nimic, cu aia vin numai inginerii si doctorii am inteles.

    Momentan 11 morti si 25 de raniti.

  9. #1143
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    araboii toti zic "we go to Germany " sau vor in tarile scandinave, ca acolo, ca sa freci menta, iti iei mii de euro.Cine a zis ca nu e fain sa traiesti in Romania unde nivelul de viata e modest ? E marfa! Sarac, dar in viata ! Pana nu aud araboi zicand " we go to Romania", totu e marfa. Nu conteaza ca avem salarii de 300 euro, daca asta inseamna sa am o viata linistita, fara moschei si akhbar, atunci asa sa fie !

  10. #1144
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Atentate la Bruxelles -la metrou si la aeroport ...cel putin 28 de morti si zeci de raniti...atacatorii strigau in araba ! S-a declansat starea de alerta .

    Ma gandeam ca vor sa razbune arestarea lui Sallah Abdeslam dar nu credeam ca asa de repede
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #1145
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  12. #1146
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    s-au gasit 3 centuri de explozibili nedetonate si 2 bombe ...

    intre tmp ar fi avut loc si a 7 explozie dupa unele surse controlata a unui pachet suspect
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  13. #1147
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Deci daca mai era nevoie avem dovada ca teroristii pot ataca oriunde nu numai in Paris. Focarul e la belgieni de fapt si tare cred ca politia tolera prezenta lor acolo ca un fel de pact de neagresiune. Cu arestarea lui Abdeslam s-a rupt acest pact deci s-a trecut la atac.
    Trist pt poporul belgian dar ca si la Paris avem si o parte din care putem iesi in avantaj. Po****tia va fi mult mai vigilenta iar coalitia antiterorista in Europa se va consolida. Apoi anchetele care se multiplica vor da roade pana la urma.

    Ca fapt divers vice primul belgian, Alexander de Croo, a declarat ca sunt probleme cu reteaua telefonica celulara deci indeamna oamenii sa utilizeze WhatsApp sau Facebook
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #1148
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    important e ca europenii sa scoata carnea de porc din scoli,sa nu-i ofenseze pe micutii viitori teroristi...
    mm angela merckel!
    Last edited by cip tm; 22nd March 2016 at 13:44.
    granita la Orsova!

  15. #1149
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Prima masura care ar trebui luata ar fi interzicerea folosirii acelui protex negru de catre araboaice , burca sau cum PLM ii zice. Ar fi un semnal pentru animalele musulmane ca e vremea schimbarii.

  16. #1150
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    O alta masura : ar trebui interzisa religia musulmana, scoasa in afara legii precum fascismul. Vrei sa fii musulman, e ok, fii la tine acolo in desert. Sa isi puna centuri explozive acolo la ei si sa faca chefuri gen ruleta ruseasca. Cand mai ramane un singur arab , ala sa ma caute sa ma pish pe mohamedul lui.

  17. #1151
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    atata timp cat totul provine cu largul si inconstientul concurs al angelicai Angela, pentru unii absurzi totul e ok
    N-o mai injurati, va faceti de ras !?
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  18. #1152
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Calandrinon View Post
    atata timp cat totul provine cu largul si inconstientul concurs al angelicai Angela, pentru unii absurzi totul e ok
    N-o mai injurati, va faceti de ras !?
    am vrut si eu sa citez : "totul pana la Frau Merkel " dar.........am renuntat.

  19. #1153
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Ce galushca au luat politia si armata in Belgia. Au anuntat arestarea lui Abdeslam in fanfara cu imagini tv care au facut turul lumii zicand ca au pus mana pe cel mai periculos terorist actual. Cateva zile mai tarziu hop cateva bombe asa ca sa fie clar cine pe cine are sub control ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #1154
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Acuma nu te lauda, am vazut cu totii cat de eficienti sunt si papagalii francezi in asemenea conditii. Nu uit imaginea aia in care nu reuseau sa urce o panta alunecoasa.

    Nu stiu cat de ilegale sunt mesajele mele, stiu doar ca europenilor li s-au suspendat o gramada de drepturi si privilegii. Militez pentru a incepe sa le suprimam drepturile celor de rasa inferioara. Sunt rasist? Dar ala care ma omoara cu centura lui cum e?


    Acum abia astept emisiunea lui Banciu de diseara!
    Last edited by tim; 22nd March 2016 at 15:36.

  21. #1155
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by timache View Post
    Acuma nu te lauda, am vazut cu totii cat de eficienti sunt si papagalii francezi in asemenea conditii. Nu uit imaginea aia in care nu reuseau sa urce o panta alunecoasa.
    E o diferenta totusi. Dupa atentatele din 13 noiembrie nu a durat mult pana cand francezii au pus mana pe gashca. Au scapat doar cei ce au reusit sa se ascunda in Belgia. Apoi dupa ce ultimul, Abaaoud, care sa mai ascundea prin Franta a fost ucis nu am avut explozii prin Paris. Nu mai misca nimic aici.
    In Belgia au avut alerta maxima la sarbatori in decembrie anul trecut iar acum, chiar dupa arestarea lui Abdeslam, nu era nicio masura speciala de securitate. Pt ei problema era rezolvata....
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •