Page 15 of 103 FirstFirst ... 513141516172565 ... LastLast
Results 295 to 315 of 2152

Thread: Terorismul si fețele lui multiple, de la Zealots, la Al-Qaeda si Isis

  1. #295
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by newcool View Post
    Nu e bine deloc....
    E precum la Colectiv, toti vom plati pentru asta. Banuiesc ca de maine nu ne mai asculta ei telefoanele , trebuie sa ne inregistram singuri si sa mergem cu transcriptul la aia care in loc sa ne apere de teroristi ne spioneaza pentru DNA.

    In Franta nu puteai sa cumperi o cartela prepay daca nu aveai ID de Franta. Asa, si? La ce le-a ajutat aseara? PLM de societate distrusa.

  2. #296
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Toate competitiile sportive au fost anulate in acest we. Aveam bilet pt rugby azi la Racing92 - Glasgow
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #297
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Teroristii sunt francezi, tara i-a trimis la scoala, i-a educat, i-a integrat in societate. Franta a crescut serpi la san.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o patã de sânge care vorbeºte

  4. #298
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Delaparisule, stii de ce s-a intamplat ce s-a intamplat aseara? Datorita tolerantei francezilor, datorita permeabilitatii si deschiderii lor. Stiu ca suna rau dar pana lumea civilizata nu intelege ca trebuie sa actioneze asupra raului la radacina si nu sa ingradeasca drepturile cetatenilor sai, salbaticii vor castiga. De ce ? Pentru ca ei nu respecta nicio regula , nici legala nici morala. Astia nu sunt fiinte umane, deci nu trebuie tratati ca atare. Trebuie striviti ca orice daunator.

  5. #299
    sport legend Dexter30's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,303
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Teroristii sunt francezi, tara i-a trimis la scoala, i-a educat, i-a integrat in societate. Franta a crescut serpi la san.
    Quoted for truth.

    Franta are o problema grava la nivel de societate ce nu are nicio legatura cu criza actuala a imigratiei.

    LE - Statul francez ar trebui sa-si schimbe din temelii anumite conceptii legate de religie si sa umble la problema imamilor wahabisti. Asta e una din sursele crizei. Imamii trebuie sa treaca in subordinea statului francez. Doar cei autorizati de stat sa aiba dreptul sa practice.
    Last edited by Dexter30; 14th November 2015 at 14:00.

  6. #300
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Hollande a spus ca e o lovitura planuita din afara Frantei. Desigur ca tu ai surse mai bune ca Hollande. Continuati cu penibilizarea, intre timp aparura si 2 rumani pe lista victimelor
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred cã e supãrarea unui om care n-a reușit sã ne cumpere, așa cum a fãcut-o cu alții

  7. #301
    sport legend Dexter30's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,303
    Reputatie
    1
    Or fi planuite din afara Frantei, dar daca atacatorii sunt cetateni francezi la a doua sau a treia generatie nu este o problema ce tine si de societatea franceza?

    Stii ca foarte multi dintre voluntarii ISIS sunt cetateni francezi?

  8. #302
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    A fost planuit afara dar a fost executat de catre francezi . Francezi pregatiti militar afara. De aici intrebarea, unde sunt serviciile de securitate? Cum sa nu monitorizezi o boraciune araba care pleaca in Siria si pe urma vine inapoi pregatit?

  9. #303
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    na ca se baga si preanesimtitul Danut in seama

    Preanesimtitul Daniel: Cu multa durere si intristare in suflet, ne rugam pentru victimele cumplitelor atentate teroriste de la Paris

    popo, cine mortii ******* te-a invitat sa te rogi?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  10. #304
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    dlp, hai ba in romanica ! asa vezi si tu pe catelusii tai !

  11. #305
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    pai cum sa vina? nu auzi ca au inchis aia granitele si au ascuns cheia?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  12. #306
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca de societate. Nu cred. Societatea are inima buna, nu monitorizeaza decat la nivelul radio santz monden. Altii trebuiau s-o apere, ca si in cazul Colectiv. Si nu stim ce nationalitate aveau aia. Sau stim? Timache stie...

  13. #307
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    na ca se baga si preanesimtitul Danut in seama

    Preanesimtitul Daniel: Cu multa durere si intristare in suflet, ne rugam pentru victimele cumplitelor atentate teroriste de la Paris

    popo, cine mortii ******* te-a invitat sa te rogi?
    Injura-l bah pe *****ul ala de allah, caca-te pe mormantul homalaului ala de Mahomed si macar acum lasa-l pe preanefericitul nostru.

  14. #308
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    N-are treaba Allah ca niste cretini se raporteaza mot a mot la un text scris acum 1500 de ani.

  15. #309
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Ete ****. Vreau sa vad in tot parisul araboaicele cum umbla topless. Uite asa , sa se intoarca Mahomed in mormant. Tu-le rasa lor de salbaticii pulii mele.
    Daca aveai pe cineva din familie care a facut o vizita in Paris si acum ar fi ciuruit de gloante, ai mai gandi asa? Animalele astea provoaca de zeci de ani si politicienii fac pe ipocritii. Nu tata, vreti sa ne masuram, hai sa ne ardem.
    Last edited by tim; 14th November 2015 at 14:38.

  16. #310
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A iesit vreun popa francez sa ia la **** satanistii? Ce cretini, daca erau la liturghie mureau doar cativa romani si alti descreierati in clubul ala...

  17. #311
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Urmeaza Viena unde in ultimii 10 ani s-a umplut de *****i islamisti cu ****rile lor imbricate in protex negru.

  18. #312
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    De politicieni si statul francez in general am zis si eu, nu stiu de ce te iei de viata mea. N-o dau parte-n parte cu tine ca esti smardoi

    App, vezi ca Cemesvar a inflorit maximum in plina ocupatie turca, nu e chiar...plm, nu conteaza.

  19. #313
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by timache View Post
    Urmeaza Viena unde in ultimii 10 ani s-a umplut de *****i islamisti cu ****rile lor imbricate in protex negru.
    pana mea, in ritmul asta nu o sa mai ai unde sa te duci. parca vad ca in cateva luni o sa imi ceri voie sa iti pui cearsaful langa mine la Mamaia
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  20. #314
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    pana mea, in ritmul asta nu o sa mai ai unde sa te duci. parca vad ca in cateva luni o sa imi ceri voie sa iti pui cearsaful langa mine la Mamaia
    doar ca imam ISIS.

  21. #315
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •