Page 13 of 103 FirstFirst ... 311121314152363 ... LastLast
Results 253 to 273 of 2152

Thread: Terorismul si fețele lui multiple, de la Zealots, la Al-Qaeda si Isis

  1. #253
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Groaznic. Am atatea de spus dar mai bine tac dracu.


    De parizianul nostru stiti ceva? E OK?

  2. #254
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    po****tia araba din franta o cam belit belengheru....acu, chiar daca tu ca francez ai un vecin arab cu care mergeai sa iei bagheta, si mai ales dupa ce s-a intampla si cu Charlie, francezu ala se va uita chioras la vecinu araboi....el neavand nicio vina, insa ghinion, o sa aiba toti araboii de suferit.

    daca arabii is atat de atasati de cultura lor, de ce noi, europenii, nu le facem un bine si ii expulzam in tara lor ! nu s-ar supara araboii. ar merge la 40 de grade, nisip, camile. desigur , nu ar mai manca croissant in portul din Marseille sau sa consume un vin de Bordeaux, dar ar fi in mediul lor. doar se spune ca nu e bine sa uiti de unde ai plecat !
    egalite, deporte, fericite ! ole !

    Asa se intampla cand americanii is baga coada in zona araba. Dementu ala de sadam Hussein ii tinea in lesa. la fel si gaddafi. americanii I-au curatat pe cei 2, si acu au parte de ISIS. Good job, uncle sam !

  3. #255
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    n-a fost niciodata ok.
    si oltean si frantuz,mai rau nu vad cum...

    intrebarea e alta,mai vrem o tara ca afara?
    granita la Orsova!

  4. #256
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Si uite asa, din nimic, fericita si exuberanta franta se transforma într-un stat asediat perpetuu pe stilul israel. La fiecare iesire din oras, magazin, gura de metrou sau colț de strada vom avea doi redneci inarmati pana in dinti ce vor cotrobai prin posetele de firma ale turistelor. Baraje de sarma ghimpata, transportoare blindate si miros pregnant de transpiratie... de la frica. Felicitari Europa!

  5. #257
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Felicitari Europa!
    sau

    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    Asa se intampla cand americanii is baga coada in zona araba. Dementu ala de sadam Hussein ii tinea in lesa. la fel si gaddafi. americanii I-au curatat pe cei 2, si acu au parte de ISIS. Good job, uncle sam !
    Bilantul provizoriu de la Teatrul Bataclan, cel putin 112 morti. Martorii spun ca cel putin 2 teroristi, fara cagula, probabil lunadu-si rolul de martiri, in jur de 18-20 de ani, omorau cu sange rece in stil Breivik, persoana cu persoana. conform CNN, 153 de morti, pana in acest moment.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #258
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Doar nu se astepta cineva ca mizeria asta de tara de ***** sa stinga fitilul care ii arde la cur, cand ei s-au handelit in izmene de la cateva sute de tigani care ii tot abuzeaza cu pontoarca si suriul. Nu e ceva iesit din comun ce s-a intamplat si se va mai intampla, afara daca esti un cretin ignorant care crede ca acesti luptatori din evul mediu pot face saltul spre civilizatie pt ca vor cativa *****i sa demonstreze globalizare pe o coala de hartie. Pai suntem noi in urma cu 200 de ani, daramite salbaticii astia...

    Ce e drept, privind retrospectiv, s-a mancat ***** cu lopata chiar si aici pe forum, vezi doamne asimilarea e in floare si nu va fi o problema sa schimbe aia turbanul cu sapca. De asta incerc un sentiment de scarba pentru compatriotii mei. Nu la fel de mare ca pentru occidentalii astia de *****, dar pe acolo
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred cã e supãrarea unui om care n-a reușit sã ne cumpere, așa cum a fãcut-o cu alții

  7. #259
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by timache View Post
    Groaznic. Am atatea de spus dar mai bine tac dracu.


    De parizianul nostru stiti ceva? E OK?
    nu stim nimic...sa speram ca e ok...postase niste poze afara pe threadul cu "Teorismul si fetele lui"..

    In Franta s-a declansat planul rosu de alerta

    Sa speram ca e bine...asteptam vesti cat mai repede...mai ales ca din ce am inteles e si un jurnalist roman ranit ...il cheama Marian Andrei ...
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  8. #260
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Locurile terorii de la Paris
    Attached Images Attached Images
    • File Type: jpg 9.jpg (61.7 KB, 29 views)
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #261
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  10. #262
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    a fost un plan bine pus la punct...au atacat simultan in 6 locatii diferite .
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #263
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ce mai conteaza, bai, locurile? S-au pisat pe ei tur-retur, natiunea franceza a capitulat! A cata oara capituleaza scursurile astea? De la Carol Ciocanul, ala care s-a pisat pe musulmani la Tours, numai gherle au dat frantujii...
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred cã e supãrarea unui om care n-a reușit sã ne cumpere, așa cum a fãcut-o cu alții

  12. #264
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    trebuie luate masuri urgente sau acesta va fi doar inceputul !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  13. #265
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Fie ca tine. Atac nou, drive-by shooting by eyewitness from bbc. E bine? e bine.
    deja sunt atitea eyewitness accounts acuma ca e clar ca a fost perfect ce ziceam eu ca zice bbc aseara.

    bbc this morning: marauding attackers.

    eu inteleg ca rahatul de televiziune romana va obliga sa nu credeti ce baga ei pe post. dar totusi eu vorbeam de bbc nu de cocalari.

  14. #266
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post

    eu inteleg ca rahatul de televiziune romana va obliga sa nu credeti ce baga ei pe post
    miros ipocrizie.
    retired.

  15. #267
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    miros ipocrizie.
    cam citi useri au dat linkuri sau stiri cu surse tv romanesti?

    hmmmmmmm zeroooooooo.

    unde e ipocrizia?

  16. #268
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    pute ipocrizia.
    [I]În timp ce Luceafãrul brânzei își revarsã lumina hepaticã la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  17. #269
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Toate ca toate, da' cat sunt de slabe serviciile franceze? Ca am impresia ca si amatorii cu statii radio pe masina au sanse mai mari sa descopere teroristii decat ei.
    [I]În timp ce Luceafãrul brânzei își revarsã lumina hepaticã la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  18. #270
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Acum poate ma lamureste cineva la ce folosesc legile alea big brother? Cu ce incurca ascultarea telefonului meu pe un arab sa isi ia kalasnikovul si sa treaca la macel?
    Acum intelegeti ca totul e o mizerie?

  19. #271
    sport legend Dexter30's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,303
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    trebuie luate masuri urgente sau acesta va fi doar inceputul !
    Ce masuri sa iei? Doar sa inaspresti legislatia in materie de securitate pe model american - post 11 septembie.

    Franta are insa probleme grave la nivelul societatii, iar in acest caz nu ai ce masuri sa iei.

  20. #272
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Nu-l incurca telefonul tau, da' cel putin teoretic arabul si fratii lui pot fi prinsi atunci cand folosesc mijloace de comunicare ca sa isi cumpere arme, munitie, sa coordoneze atacuri etc.
    [I]În timp ce Luceafãrul brânzei își revarsã lumina hepaticã la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  21. #273
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    am observat ca niciunul nu vine sa dea stiri de la televiziuni romanesti. cum zicea unul mai sus.

    puuuuuute ipocrizia.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •