Page 82 of 103 FirstFirst ... 3272808182838492 ... LastLast
Results 1,702 to 1,722 of 2152

Thread: Terorismul si fețele lui multiple, de la Zealots, la Al-Qaeda si Isis

  1. #1702
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    eddie, zi- ne ce arma de foc ai.

  2. #1703
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Am niste acizi concentrati la indemana Se pune?

  3. #1704
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    chimistule, lasa astea, ba zi ce arma de foc plm, tot americanu are una, taman tu sa te aperi cu eprubeta...las-o in plm ...

  4. #1705
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Nu ma identific cu pasiunea americanilor pentru arme. Daca crezi ca a avea o arma rezolva ceva sau te face sa te simti mai "safe", esti la fel de retardat ca astia care sunt responsabili de "mass shootings". IMO.

    Mi-ai amintit de sketch-ul asta de la SNL



    Amuzant, dar trist si adevarat.

  5. #1706
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    ba, delpotro, plm tot Americanu are gun si tu abordarea asta gandhista...ce plm te faci cand un American se enerveaza pe tine ca te bucuri ca del potro a facut break, si scoate la tine un gun...ce plm ii zici "dude, you know..."...

  6. #1707
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Nu prea inteleg. Pe CNN scrie ca politia a primit un telefon ca unul se plimba cu pistolul mitraliera pe strada, deci fusesera avertizati. Iar asta reuseste sa impuste 7 politisti, din care 3 mortal? Dar cine puii mei era, Rambo?

  7. #1708
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    politistii au devenit o tinta la yankei. acu sa vezi demisii din politia americana tot un negru sa fi fost Rambo ?

  8. #1709
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Nu prea inteleg. Pe CNN scrie ca politia a primit un telefon ca unul se plimba cu pistolul mitraliera pe strada, deci fusesera avertizati. Iar asta reuseste sa impuste 7 politisti, din care 3 mortal? Dar cine puii mei era, Rambo?
    pai am inteles ca i-a impuscat de la distanta sau ceva de genu' . Chiar daca politaii fusesera avertizati nu au reusit sa-i gaseasca foarte rapid locatia
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #1710
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Atentat terorist in Alma Ata, 3 politisti si un civil impuscati. Aparent un islamist radical.

  10. #1711
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    timache ,anul asta fa o exceptie ,nu te du cu tiru' in nisa .oamenii de acolo au capatat o anumita sensibilitate ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  11. #1712
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Avem oficial un cetatean roman mort la Nice. Statistic , era imposibil sa nu fie.

    Trist.

  12. #1713
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0

  13. #1714
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Ieri seara atac terorist intr-un tren din Würzburg, un azilant afgan de 17 ani a ranit grav o familie de turisti din Hong Kong cu securea, dupa care a fugit din tren cand s-a tras semnalul de alarma. Teroristul a fost impuscat in apropiere de politistii germani.

    ... Cireasa de pe tort: o parlamentara verde a criticat politistii pe twitter, ca n-au reusit sa-l prinda pe terorist fara sa-l ucida.
    wir schaffen das

  14. #1715
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    acu, orice tampenie facuta de un individ, ca se soldeaza cu sau 100 de persoane, e atac terorist

  15. #1716
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Israelul este singura tara din lume de care Statul Islamic se teme. Asta sustine Jürgen Todenhöfer, un reporter german care scrie o carte despre ascensiunea si viata in interiorul organizatiei jihadiste, scrie The Independent.

    Timp de 10 zile, el a trait alaturi de luptatorii din Mosul si a reusit sa se intoarca acasa nevatamat. Intr-un interviu acordat publicatiei Jewish News, el a afirmat ca Istraelul nu este inclus in planul de colonizare din Orientul Mijlociu al Statului Islamic.

    "Singurul stat de care se tem este Israelul - mi-au spus ca armata israeliana este prea puternica pentru ei. Ei cred ca pot invinge trupele terestre ale Marii Britanie si SUA, care, spun ei, nu au experienta in strategiile teroriste si nici in razboiul contra luptatorilor de gherila. In schimb, stiu ca israelienii sunt foarte duri la acest capitol. Considera ca adevaratul pericol este pus de Trupele de Aparare israeliene", a declarat Todenhöfer.

    Statul Islamic a lansat mai multe amenintari in clipurile lor de propaganda la adresa Israelului si a poporului evreu, afirmand ca "niciun evreu nu va fi crutat in Ierusalim" si jurand sa distruga "boala iudaismului" in lume.
    Desi se crede ca mai multe grupuri afiliate Statului Islamic activeaza in provincia Gaza, pana acum niciun atac asupra Israelului sau asupra teritoriilor ocupate de palestinieni nu a fost revendicat de organizatia jihadista.
    "Eu vor sa arate ca Statul Islamic functioneaza si este puternic. Am crezut ca voi intalni un grup terorist brutal, insa am dat peste un adevarat stat al brutalitatii", a mai spus reporterul.

    Israelul nu face parte din coalitia condusa de Statele Unite care bombardeaza Statul Islamic din Siria si Irak, dar se crede ca serviciile de inteligenta israeliene le furnizeaza informatii statelor din coalitie.

  16. #1717
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Rio de Janeiro (CNN)Brazilian police have arrested 10 people suspected of planning terrorist acts during the Olympics, Brazil's Justice Ministry said Thursday.

    The group was inspired by ISIS and only had contact with the group online, Justice Minister Alexandre de Moraes said.
    He said no specific targets were mentioned, but the Justice Ministry is still investigating the suspects' computers and cell phones to learn more about the plans. De Moraes said the suspects are all Brazilian nationals, and that one minor was mentioned in the conversations.
    De Moraes said the group was "not an organized cell."
    Another two suspects have warrants out for their arrests. Authorities said they believe those two people will be arrested soon.
    This week, Brazil's intelligence agency said it was reviewing all threats against the Rio 2016 Games after a jihadi messaging channel called for its followers to target the Olympics.
    "Many [threats] are discarded and the ones that deserve attention are investigated exhaustively," the agency said.
    Rio Olympics: Brazil weighs jihadi threats
    Earlier this week, a jihadi channel on the messaging app Telegram called for attacks against the Games and detailed targets and methods, according to the SITE Intelligence Group.
    SITE said a message was posted to "Inspire the Believers!" saying, "Lone wolf from anywhere in the world can move to Brazil now."
    The message also suggested using the Games to target the enemies of jihad, including Western athletes.
    Is Rio ready? Other Olympic host cities faced problems, too

    CNN's Holly Yan and Julia Jones wrote from Atlanta, Shasta Darlington reported from Rio de Janeiro. CNN's Pamela Boykoff contributed to this report.

  17. #1718
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    baba Merkel, pai ce-ai facut fa hoasco, fa....

    Germania: Focuri de arma la un centru comercial din Munchen

    Impuscaturi au fost auzite la un centrul comercial din Munchen, Germania, anunta Reuters, care precizeaza ca politia locala nu a oferit deocamdata informatii cu privire la autorul focurilor de arma sau despre posibile victime.

    totusi, cica sunt 15 victime
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  18. #1719
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #1720
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Fake and gay. Aia purtau chestii pe urechi. Nu cred ca e de la Munchen.

  20. #1721
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Münchenezilor li se recomanda sa ramana acasa si sa evite locurile aglomerate. In mod normal, astfel de sfaturi se dadeau doar pentru tari instabile in curs de dezvoltare. Rau am ajuns.

  21. #1722
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Plin de fatalai in europa asta....
    Daca la fiecare atentat erau beliti de vii si dati cu sare 100 de arabeti infecti, altfel statea treaba.

    Saracul Hitler. Cred ca e ventilator la ora asta

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •