Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 51

Thread: Cupele europene: discutii, comentarii.

  1. #22
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Cap de afis este partida THW Kiel-MKB Veszprem.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #23
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0

    Cupa EHF

    Stiinta Bacau - Dragunas Klaipeda (Lituania) 36-21 (17-9)

    Acest meci a contat pentru pentru mansa tur din turul al II-lea al Cupei EHF.


    "Am fost dominați la toate capitolele de adversarii noștri, în timp ce jucătorii noștri parcă au renunțat la luptă pe final. Handbaliștii Științei au luat decizii mai rapide și mai inteligente și îi felicit", a declarat antrenorul lituanian Miglius Astrauskas.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #24
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Cupa Cupelor, mansa tur/turul trei.
    Corona Brasov - HC Lokomotiv Zagreb 23-25 (9-14)
    Returul va avea loc pe 17 noiembrie, la Zagreb.

    Cupa EHF, mansa tur/turul trei .
    "U" Jolidon Cluj - AC PAOK 39-25 (21-11)
    Partida retur se va juca azi, 10.11.2013, tot la Cluj.

    Cupa EHF, mansa tur/turul trei .
    HC Zalau - Banik Most 28-21 (17-9)
    Returul va avea loc pe 16 noiembrie, in deplasare.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #25
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    CSM Bucuresti debut cu victorie la 12 goluri diferenta in actuala editie a LC.

    CSM Bucuresti – Krim Ljubljana 30-18 (15-7)

    CSM: Ungureanu, Grubisic, Iordache - portari; Udristioiu 1, Frafjord 3, Gullden 5, Curea 1, Neagu 8, Jacobsen, Jorgensen, Bazaliu 3, Kurtovic 1, Niombla 1, Hagman 4, Mehmedovic 3.
    Antrenor: Helle Thomsen

    Krim: Marincek, Pandzic - portari; Benko 2, Abina, Baric 4, Beganovic 1, Stanko, Omoregie, Zulic 1, Koren 3, Gregorc, Adler 2, Tsakalou 4, Amon, Perederiy, Despotovic 1.
    Antrenor: Ihar Papruha
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #26
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    ouch...primul adversar un pic mai greut...am pierdut la nykobing...urat...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  6. #27
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Panarama dracu de Neagu, cea mai proasta jucatoare din circuit care are pretentii la trofee!
    Tot ce-a avut in repriza a 2-a, TOT a ratat si singur cu portaru si de la 9m tot pe langa! Varza pwlii!
    Asta nici nu miroase a jucatoare pe langa Mork, io va tot zic, si asta pt ca e moarta sub presiune cand echipa pe final e la egalitate pe tabela sau condusa cu un gol sau doua si e nearaparata nevoie de gol, mental de kkt! Da goluri doar in meciurile in care echipa bate cu de la 6-7 in sus! De asemenea jucatoare se poate lipsi oricine care cand ai nevoie de ea, se kkt pe ea! Doar cand n-ai nevoie stie juca, penibilitate rau de tot.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #28
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    nu cred ca avem cum sa ne batem cu gyor..ele sunt mult mai inchegate...sau vardar...

    vedem...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #29
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Se poate, daca joaca Neagu doar pana in minutu 40 pe faza ofensiva.
    Aia e crapata mental cand scoru e aspru si meciul sub presiune pe final. Arunca acolo o data bine la poarta in repriza a 2-a, si daca portaru o scoate, echipa adversa da gol la faza urmatoare, pe urma se kk pe ea cumplit si nu mai nimereste nici macar poarta! Rar am vazut in hadbal asa dezastru mental si nu e prima data, are o gramada de meciuri de genu asta si la Buducnost, si la Romania, asta fu doar primu pt CSM!


    Mi-au iesit toate meciurile azi doar carpa aia imputita si retardata m-a futut, echipa n-a mers bine dar cat de cat a mai jucat ceva in afara de ea care a fost ciuma Universului, si o jucatoare de liga a 2-a din Romania ar fi dat macar o data pe poarta din atatea aruncari!


    Te mai astepti la caderi mentale dar cu Gyor, Vardar, etc. nu cu Norkomping sau cum plm le cheama pe astea... e mai penala mental decat credeam!
    Last edited by Johnny D; 22nd October 2017 at 20:51.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #30
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Noroc cu Gulden care e cu o clasa peste Neagu in momente de presiune, se mai pierde fata cateodata dar isi revine imediat cu o faza bine gandita. E la cu totul alt nivel de joc sub presiune. Tot in ea sta CSM-ul.


    CSM-ul a dat o retardata mental pe alta, a plecat nordica aia cu "T" ceva, am uitat exact cum o cheama, si aia era un inter bun dar praf mental sub presiune, a venit o alta. Ce-i drept asta e mai buna pe pasa si faza defensiva de-a venit acu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #31
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Johnny, n-a ieșit biletu'? Se numește zi proasta.. și cei mai mari jucători o au din când în când.. ce-i drept, rar.. că altfel nu ieșea cea mai buna fara merit!! Sleep on it! Nora tot departe e...

  11. #32
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Au jucat catastrofal ieri. Sunt cam a 3-a favorita sezonul asta, dupa Gyor si Vardar. Gyor a pierdut la Rostov, probabil a 4-a echipa care va ajunge in F4.
    Sunt 2 puncte importante pierdute de CSM, avand in vedere ca mai departe o sa joace cu Gyor si Rostov si va fi greu de scos puncte.
    Gyor le-a adus vara asta pe Oftedal si Althaus. Au Mork, Amorim, Groot si Oftedal la linia de 9m. Ireal asa ceva...

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Johnny, n-a ieșit biletu'? Se numește zi proasta.. și cei mai mari jucători o au din când în când.. ce-i drept, rar.. că altfel nu ieșea cea mai buna fara merit!! Sleep on it! Nora tot departe e...
    Nora nu are repriza sa arunce de 5 ori la poarta in total, sa nu dea nici un gol si sa n-o nimereasca de 4!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Come on. Neagu a fost mai sus ca nora la goluri mai mereu in clasamente.. singurul lucru la care Nora e mai buna și tot a fost Cristina mai mereu peste. Ieri a fost o zi proasta, dar e și ea om, nu e vina ei că o echipa întreaga nu a jucat bine, sa fim serioși!

  14. #35
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Vad cat e de sus, si azi e cap, pana in minutu 35 deja 3 aruncari in bara si 3 pe langa poarta! Praf! Am zis ca astazi batem la peste 10 goluri dar asta se pare ca din cauza faptului c-o scot coechipierele, toate joaca bine mai putin Neagu.


    Inca o aruncare pe langa poarta, deja a 4-a pana in minutu 44! Noroc ca are pase de gol vreo 10 azi, dar asta si pentru ca atunci cand esti praf la aruncari, ce sa faci, pasezi! Iar bara, 4 bare, 4 aruncari pe langa poarta = 8 ratari.


    Orice ati zice, pt minea Mork e mai buna, in momentele de presiune stie sa-si ajute echipa, nu sa dea-n bara sau pe langa poarta!
    Last edited by Johnny D; 4th November 2017 at 18:11.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #36
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Ești liber să placi pe cine vrei.
    Întrebare: Cate goluri are nora și câte pase acum? Vad că tot Cristina e peste. Și câte minute jucate in aparare?! Daaa, sunt de acord șutul norei poate fi mai incisiv, dar doar atât
    BTW, văzând meciul in sala..se vede efortul fetelor la handbal.. toată stima - e un sport greu.

  16. #37
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    am fost la meci...atmosfera super, joc foarte foarte tare din partea csm...

    neagu se vede ca stie, dar cel mai mult mi-a placut de hagman...
    nu imi place in schimb de kurtovic...este o fata palida a ceea ce a fost sezonul trecut in norvegia...

    oricum grupa o vom castiga cu 10/12 si apoi sa vina gyor-ul si rostov-ul
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  17. #38
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Nu zice nimeni ca Neagu nu e cea mai buna din lume tehnic si tactic, problema ei e la capatzana, in momente de presiune nu mai vede poarta cum trebuie. Eu daca mi-as face o echipa de staruri, as aduce in primul rand jucatoare cu coaie care sa nu se piarda sub presiune, acolo m-as uita prima data, la valoarea mentala, apoi doar la valoarea tehnico-tactica. Aici se face diferenta si de aia Gyor o va bate pe CSM anu asta, deoarece ca valoari sunt cam egale insa mentalul va face diferenta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #39
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Hai sa pariem că CSM va ajunge mai bine decât Gyor in liga campionilor anul asta. Momentan Neagu e sub nivelul ei, Amanda la fel, Line... La fel. Jocul nu se leagă perfect încă.

  19. #40
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Johnny, a dat Nora doar 4/11 azi.. ce zici de asta? :p
    Însă echipa a câștigat au vedete cat cuprinde acolo

  20. #41
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Mda, ea da goluri cand echipa are nevoie, nu cand bate sigur!

    Pariem daca vrei Nicoleta, insa sansele sunt relativ egale cum am zis, insa daca iar se joaca in Buzgaria, greu de tot sa le scoti pe Gyor in final 4.
    Tocmai de aia si pariez. Altfel diferentele ar fi neglijabile si n-as paria.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #42
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Mda, ea da goluri cand echipa are nevoie, nu cand bate sigur!

    Pariem daca vrei Nicoleta, insa sansele sunt relativ egale cum am zis, insa daca iar se joaca in Buzgaria, greu de tot sa le scoti pe Gyor in final 4.
    Tocmai de aia si pariez. Altfel diferentele ar fi neglijabile si n-as paria.
    Come on.. meciul a fost strans, nu era ca si cum jucau fara miza si Nora a zis:"Las ca se ocupa echipa azi.." Eu zic ca e inutila aceasta comparatie, ambele pot avea zile sau perioade de forma proaste.

    Cate despre Gyor vs CSM sper ca, cu pariu, fara pariu, sa bata CSM in Final Four in Ungaria
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •