Page 8 of 22 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast
Results 148 to 168 of 454

Thread: 2011 US Classic & Nationals

  1. #148
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Memmel are sanse mari la podium. Am inteles ca Wieber nu face AA.

  2. #149
    sport legend Auré_Gym's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Canada
    Posts
    479
    Reputatie
    1
    O alta cadere pentru Shawn....13.3 la barna ....
    Hai România pentru Londra 2012 !

  3. #150
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Auré_Gym View Post
    O alta cadere pentru Shawn....13.3 la barna ....
    Da. Imi pare rau de ea, dar probabil emotiile isi spun cuvintul. Eu nu tin minte de vreo cadere la birna a ei in concurs... E bine ca a mers la Classic sa ii treaca emotiile. Sa speram ca la Nationale va fi mai bine.

  4. #151
    sport legend Auré_Gym's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Canada
    Posts
    479
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Da. Imi pare rau de ea, dar probabil emotiile isi spun cuvintul. Eu nu tin minte de vreo cadere la birna a ei in concurs... E bine ca a mers la Classic sa ii treaca emotiile. Sa speram ca la Nationale va fi mai bine.
    Probabil ca ai dreptate.... Iar deja, ma bucur ca ea, Chellsie si Alicia au prezentat exercitii destul de competitive (pai asa cred eu ca nu le-am vazut..). Aduc maturitate in echipa statelor unite la fel ca Catalina si Sandra in Romania.

    De fapt, Chellsie abia a primit 13.65 pentru solul ei.
    Hai România pentru Londra 2012 !

  5. #152
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    [Aure, poti sa pui si posturi consecutive. Nu e nici o problema, nu se supara moderatorii cind e putina mule pe forum....
    Eu am pierdut clasamentul intermediar dupa doua aparate (nu mi se incarca pagina cu live scores)

  6. #153
    sport legend Auré_Gym's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Canada
    Posts
    479
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    [Aure, poti sa pui si posturi consecutive. Nu e nici o problema, nu se supara moderatorii cind e putina mule pe forum....
    Eu am pierdut clasamentul intermediar dupa doua aparate (nu mi se incarca pagina cu live scores)
    Aha, o sa ma simt mai utila atunci ...Se pare ca Alicia a facut cateva greseli la sol, unde a primit 13.9. Alexandra Raisman a avut 14.7 (am citit pe the examiner ca a facut un exercitiu foarte bun) iar Chellsie a avut 14.2 la sarituri... Tot la sarituri, Sabrina Vega a primit 14.6....Per total, astea sunt lucrurile demne de evocat (nu stiu daca tu, mai poti sa vezi comentarile pe "The Examiner" asa ca o sa le copiez pe forumul daca nu poti) ...
    Hai România pentru Londra 2012 !

  7. #154
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Da, pot vedea comentariile de pe examiner (multumesc de oferta de ajutor sa copiezi dar nu e nevoie). Acum si-a revenit si live scor, pot vedea si aia.

    In completare, Vega la ce ai zis, Vega a luat 14.6 pentru DTY, iar Scacramone a avut 2 iesiri din covor (dupa cum zice Blythe). Mi se pare enorma nota lui Raisman la sol... As fi vrut sa vad exercitiul, de fapt as fi vrut sa vad concursul, ce ciuda imi e pe americani!

    Edit: Marty, poti sa vezi undeva concursul?

  8. #155
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Si apropo de posturi consecutive, (uite aici eu chiar incalc regula ) mie mi s-a intimplat sa pun si 3-4 posturi cind eram singura cuc pe aici si aveam chef de vorba. Daca vor moderatorii gasesc ei o modalitate sa le uneasca posturile sa para numai unul, nu-i problema. Si daca e o problema o sa ne spuna/certe si gata... pina data viitoare cind iarasi facem prostii si o luam de la capat.

    Edit: on topic: Ce a facut Sacramone la sarituri? A primit 15.100 din ce zice scoruil dar Blythe inca nu a scris nimic (sau nu merge la mine acum)
    Last edited by Tess_AN; 24th July 2011 at 04:38.

  9. #156
    sport legend Auré_Gym's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Canada
    Posts
    479
    Reputatie
    1
    Alicia a avut 15.1 la sarituri...merge destul de bine pentru ea diseara ... Aceeasi nota si pentru Alexandra Raisman.
    Hai România pentru Londra 2012 !

  10. #157
    sport legend Marty R.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    Marty, poti sa vezi undeva concursul?
    Nu

    Dar cel putin ma bucura ca Ohashi, Maroney si Raisman au obtinut niste note D mari.
    Last edited by Marty R.; 24th July 2011 at 04:47.

  11. #158
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Cred ca Raisman a facut Amanar si probabil Sacramone a facut Rudi (6.3).
    Raisman e peste Memmel, sa vedem ce fac Vega, Caquatto sa stabileasca podiumul la AA.

    Edit: Caquatto nu mai poate prinde podiumul. I-ar trebui 16+ la paralele. Asa ramine:
    1. Alexandra Raisman 15.100 12.450 15.000 14.700 57.250
    2 Chellsie Memmel 14.200 14.400 14.700 13.650 56.950
    3 Sabrina Vega 14.600 13.500 14.500 14.250 56.850
    Last edited by Tess_AN; 24th July 2011 at 04:47.

  12. #159
    sport legend Auré_Gym's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Canada
    Posts
    479
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Edit: on topic: Ce a facut Sacramone la sarituri? A primit 15.100 din ce zice scoruil dar Blythe inca nu a scris nimic (sau nu merge la mine acum)
    Nici eu nu prea inteleg....e scris ca a primit 9.5 in executie si 6.3 in dificultate cu 0.1 de penalizare...probabil ca au gresit undeva ca nu prea se poate sa ia 15.1 asa....
    Hai România pentru Londra 2012 !

  13. #160
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Auré_Gym View Post
    Nici eu nu prea inteleg....e scris ca a primit 9.5 in executie si 6.3 in dificultate cu 0.1 de penalizare...probabil ca au gresit undeva ca nu prea se poate sa ia 15.1 asa....
    Examiner (acum s-a incarcat si la mine quick hits de la examiner) zice ca Alicia a facut Rudi si a doua saritura FTY. Poate nota e media celor doua.

  14. #161
    sport legend Auré_Gym's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Canada
    Posts
    479
    Reputatie
    1
    Probabil ca ai dreptate Tess, multumesc de explicare.

    De fapt, stie cineva de ce Maroney n-a facut paralele ? Nu facea individual compus ?

    Iar Jordyn a primit un alt 15.2 pentru paralele...arata in forma..
    Hai România pentru Londra 2012 !

  15. #162
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Da, Wieber e ea cea din totdeauna
    Maroney nu a facut nici sarituri. Din cite am auzit/citit pe undeva, se pare ca nici la ultima "convocare" la ferma la Karoly nu a fost ca are o accidentare sau o durere de spate - parca - s-ar putea sa gresesc, dar avea ceva probleme de sanatate.

    Stie cineva de ce s-a retras Bross?

    Multe cred ca nu au aratat tot ca inca mai au de lucru sau sa se protejeze.

  16. #163
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Ma bucur pentru Sabrina Vega (si pentru antrenoarea ei, Teodora Ungureanu). Sabrina a fost la o zecime de Chellsie, si din cite zice Examiner la paralele a fost "too bad".
    Dar si cu paralelele ceva mai bune si cu DTY ... nu stiu ce sanse are la echipa pentru CM ... si pentru JO nici atit cred.

  17. #164
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Cu scuzele de rigoare pentru al treilea post consecutiv:

    Abia acum am citit pe examiner despre antrenamentul dinaintea concursului: http://www.examiner.com/gymnastics-i...alerts_article
    6:06 p.m.: Here's a little clarification about Shawn Johnson, courtesy of USA Gymnastics directly. Shawn has petitioned to the U.S. Championships, and one of the conditions of the petition is that she come here and compete something (in this case, it will be bars and beam). But whether she actually goes to the U.S. Championships will be determined next week when her "readiness" is measured. I suppose that if she does excellently tonight and wins both her events a la Alicia Sacramone last year, that will be the end of that and she'll go. But we'll see.
    Adica: "Clarificare din partea federatiei de gimnastica a SUA, in legatura cu Shawn Johnson care a facut petitie sa poata participa la Nationale. Una din conditiile impuse de federatie a fost sa participe la Classic. Dar, daca va participa sau nu la Nationale se va stabili saptamina viitoare cind se va analiza cit de pregatita e. [Examiner] presupune ca daca Johnson va cistiga ambele aparate la care participa - asa cum a facut Sacramone anul trecut - va fi clar ca ea [Johnson] va merge la Nationale"

    Cu toate ca la incalzire a mers bine, din pacate, Shawn a ratat si la paralele (la coborire a pus miinile jos) si la birna (la combinatia la care mai rateaza Ana noastra - bhs, bhs, layout). Oare o sa i se dea voie sa concureze la Nationale?

    In alta ordine de idei, clasamentele pe aparate:
    Vault: 1. Sacramone 2. Jay
    Bars: 1. Wieber 2. Douglas 3. B. Caquatto 4. M. Caquatto 5. Wofford
    Beam: 1. Wieber and Sacramone 3. Raisman 4. Wofford 5. Memmel
    Floor: 1. Raisman 2. Vega 3. Sacramone 4. Memmel 5. Maroney
    AA: 1. Raisman 2. Memmel 3. Wega 4. Wofford 5. Lee.
    Last edited by Tess_AN; 24th July 2011 at 06:03.

  18. #165
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    @Aure, @Tess: Va multumesc pentru tot ceea ce ati postat. Am citit acum si mi-a fost de ajutor sa-mi fac o prima impresia despre concurs!


    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Eu nu tin minte de vreo cadere la birna a ei in concurs...
    A ratat la mondialele din 2007, in finala pe aparat.

    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Oare o sa i se dea voie sa concureze la Nationale?
    Tocmai am citit ca petitia ei a fost acceptata. Shawn va concura si la Nationale.
    www.fangymnastics.com

  19. #166
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    N-am vazut evolutiile din concurs, dar din ce am vazut pe la antrenament nu m-as fi așteptat ca Raisman sa fie prima, si mai ales la sol. Dar sigur, in concurs lucrurile pot fi foarte diferite de ce arata sportivul la antrenament. Oricum ea si Sacramone au avut o comportare foarte buna; antrenorul lor cred ca e multumit.
    Last edited by Tracoromana; 24th July 2011 at 09:23.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  20. #167
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  21. #168
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Multumesc pentru detalii!
    Vad ca Gabby Douglas si Anna Li au facut doar paralele...Anna a ratat. Nu le-a mers prea bine celor care au revenit, emotiile s-au simtit din plin.

    Aveti idee cum a ajuns Aly la 6.2 la sol?
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •