Page 21 of 22 FirstFirst ... 1119202122 LastLast
Results 421 to 441 of 454

Thread: 2011 US Classic & Nationals

  1. #421
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Pacat Bross si de gimnasta/gimnastele care se vor accidenta la camp.

    @ Mihai ce D-uri au la paralele fetele din echipa SUA propusa de tine? Cam ce D-uri mai au fetele noastre la paralele? Tin minte ca Ana Porgras avea cam acelasi D ca Bross anul trecut.

  2. #422
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LuisaGym View Post

    @ Mihai ce D-uri au la paralele fetele din echipa SUA propusa de tine? Cam ce D-uri mai au fetele noastre la paralele? Tin minte ca Ana Porgras avea cam acelasi D ca Bross anul trecut.
    Wieber: 6.5
    Douglas: 6.4
    Macko: 6.0
    Shawn: 5.5
    Chellsie: 5.6

    Ale noastre? Pfff, greu de zis. Ana si Ama ar trebui sa aiba peste 6 si sa le vedem pe Pitic si Didi Bulimar cum se prezinta. Greu de zis....nu le-am mai vazut de muuuult.

    Quote Originally Posted by stere78 View Post
    Macko. Mai experimentată, mai sigură pe aparat, mai plăcută ochiului (nu că Douglas ar fi anapoda).
    Si este si foarte draguta Sora ei vad ca are 6.3 la paralele, dar e ft inconstanta....nu stiu daca intra in calculele Marthei. Dar macar face parte din echipa nationala, deci poate are o sansa.
    Last edited by mikeyy; 21st August 2011 at 13:54.
    www.fangymnastics.com

  3. #423
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Rotterdam 2010: Ana Porgras (6.2), Diana Chelaru (5.4), Raluca Haidu (5.6), Gabi Dragoi (5.7). Tot in 2010, Amelia avea la Nationale 6.1.

    Concursuri in 2011: Ana Porgras (6.0 in calificari Europene), Amelia Racea (5.5 calificari), Diana Chelaru (5.7 calificari). Nu gasesc in AA cat au avut si nici la Paris (pentru Ana).

  4. #424
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Nici surorile Caquatto si nici Gabby Douglas nu prea le au cu constanta la paralele. Daca arata ca e in stare sa reziste presiunii, ar fi fost sansa perfecta pentru Anna Li. Dar...
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  5. #425
    junior
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Se pot face imbunatatiri enorme si la paralele uitati-va la paralel lui Douglas de la Jesolo nu tocmai foarte placut dar acum pozitii mult mai clare in standuri, mobilitate in articulatia umerilor si de la rusoaice Beloko avea un paralel dezastrous inainte de europene si acum are unul mult mai curat.

  6. #426
    senior sandagym's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ineu, Arad
    Posts
    227
    Reputatie
    1
    Echipa mea ar arata asa: Jordyn Wieber, Alexandra Raisman, Alicia Sacramone, McKayla Maroney, Chellsie Memmel si Mackenzie Caquatto. Nu o scot din discutie pe Shawn. Pe aparate ar fi asa:
    VT:Wieber(6.50)
    Maroney(6.50)
    Sacramone(6.30)
    Raisman(5.80 sau 6.50, dar Amanarul e slab)
    Caquatto(5.80)

    UB:Wieber(6.50)
    Caquatto(6.0)
    Memmel(5.60)
    Raisman(5.70)
    Maroney(5.40)

    BB:Wieber(6.20)
    Memmel(6.20)
    Sacramone(6.0)
    Raisman(6.30)
    Maroney(5.80)

    FX:Wieber(6.0)
    Raisman(6.10)
    Maroney(6.10)
    Sacramone(5.70)
    Memmel(5.60)
    La sol Sacramone si Maroney sunt intersanjabile, intrucat niciuna nu pare a avea o executie prea sigura. Am pus-o pe Maroney prima din cauza D-ului mai mare.

    Shawn ar avea si ea sansa ei. Are saritura mai buna decat Memmel, iar barna si paralelul pot fi mult imbunatatite. Nu stiu la sol cum sta. Caquatto are paralel bun si saritura solida, insa Douglas i-ar putea lua locul. Deci "planul B" ar fi ca Shawn sa o inlocuiasca pe Chellsie, iar Douglas pe Caquatto. Ramane da vazut daca am stofa de antrenoare...
    [FONT="Comic Sans MS"][COLOR="DarkOrchid"][/COLOR][/FONT]"Daca iti doresti ceva cu adevarat, tot Universul va conspira pentru a-ti indeplini dorinta."(Paulo Coelho, "ALCHIMISTUL")[FONT="Comic Sans MS"][/FONT]

  7. #427
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1

    Paralele

    E irelevanta comparatia la paralele la d-uri, pe noi ne taxeaza oricum mai mukt la executie, din prejudecata ca suntem romance si suntem slabe la acest aparat, nu doar pt k avem pozitia deficitara la stand pe maini,, eu sincer ma rog k makar ana sa treaca de 14 altfel si k ekhipa decimata a sua sau rusia, tot nu prindem lokul 3, dk khinezoaicele isi fac treaba. Sper sa ajunga larisu la un 15 pana la anu kaci nu are stofa de romanca
    Last edited by 21mai; 21st August 2011 at 14:19.
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  8. #428
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Cata, pe Anna Li nu o prea vad cu sanse...nu prea pare Martha sa o placa...in plus, are de unde selecta din echipa nationala si nu cred ca o sa se complice pentru cateva zecimi.

  9. #429
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Aaa, Cris, acum categoric nu. Ziceam asa...daca ar fi facut un concurs curat. Constanta va fi cheia pentru americance.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  10. #430
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Didi Bulimar avea anul trecut 5.4 la paralele. Tinand cont ca acum face tsukahara la coborare (sursa: reportajul de Paste de la Antena3) D-ul ei va fi minim 5.5. Insa eu sunt aproape sigur ca a lucrat la paralele in perioada in care a facut pauza din cauza genunchiului.

    Iar Pitic cred ca a avut 5.7 sau 5.8 la paralele anul acesta. Poate a mai lucrat si ea.
    www.fangymnastics.com

  11. #431
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    se stie exact ce are bross,pana la urma?
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  12. #432
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Alicia 5.7 la sol...WOW..si executie buna!.....Catalina ce D credeti ca va avea dupa diagonalele din antrenamente (aproximativ)?...am vazut un 1080, niste whip-uri cu un echer si o tsuka si cam atat; sper sa mai aiba si 900-le cu saltul intins...poate ajunge la 6 oare?
    In privinta lui Bross eu cred ca pierde Olimpiada..din pacate
    Si de ce are Shawn la barna un D asa mic? mi se pare o barna f grea..

  13. #433
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Inca nu, Mitz.
    Din accidentari asemanatoare, tin minte ca pentru un diagnostic complet si exact genunchiul trebuie sa se dezumfle. Depinde cum a evoluat situatia in cazul ei...vom afla in cateva zile cel mult.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  14. #434
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Merci pt D-urile de la paralele. Am gasit undeva ca Raluca Haidu a avut 5.7 la paralele la sfarsitul lui mai. Mi-as dori mult sa avem si noi 3 paralele cu D-uri peste 6 si cu un E de 8.5 fiecare. Doamne ajuta!

  15. #435
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Saritura lui Shawn: http://www.youtube.com/watch?v=wHyna...&feature=feedu
    Ce frumoasa e tinuta in faza a doua. Mici probleme la contactul cu masa...a deviat putin.
    www.fangymnastics.com

  16. #436
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Intreba cineva de Memmel la paralele: http://youtu.be/xSIjo7nRo8E?t=12m42s
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  17. #437
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    eu am inteles ca bross fost pe 2 la sol,dar a ramas ca sa ia medalia?are cineva idee?
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  18. #438
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Daca nu ma insel intreba cineva de Sabrina Vega? Sol de la minutul 9:00 http://www.youtube.com/watch?v=iw_SMprmjRs

  19. #439
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Multumesc

  20. #440
    senior sandagym's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ineu, Arad
    Posts
    227
    Reputatie
    1
    Se pare ca Rebecca Bross si-ar fi dislocat rotula, ceea ce nu ar fi atat de grav, insa nu e un diagnostic sigur.
    Blythe scrie un articol in care zice ca reputatia de antrenor a lui Valery Liukin va avea serios de suferit in urma acestui incident si face o comparatie cu eroarea lui Aleksandrov de a o fi lasat pe Mustafina sa faca Amanar in finala AA la Berlin. Eu cred ca, pe undeva, are dreptate. Voi ce ziceti?...
    [FONT="Comic Sans MS"][COLOR="DarkOrchid"][/COLOR][/FONT]"Daca iti doresti ceva cu adevarat, tot Universul va conspira pentru a-ti indeplini dorinta."(Paulo Coelho, "ALCHIMISTUL")[FONT="Comic Sans MS"][/FONT]

  21. #441
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    Marta Karolyi despre concurs

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •