Page 16 of 22 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast
Results 316 to 336 of 454

Thread: 2011 US Classic & Nationals

  1. #316
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by anna.09 View Post
    Posibil si asa... Eu m-am gandit ca acolo de fapt va fi salt 360 in loc de grupat si acum doar se obisnuieste cu legarea.
    Ar putea fi...avea elementul asta si inainte, facut tot de pe loc.
    Ce or fi patit creatorii de costume din SUA de asociaza fundite (ca pe vremea Nadiei) in loc de elastice de par. Am vazus si la Wieber, si la Shawn, si au mai fost cateva...se instaleaza o noua moda, dupa cea a costumelor rosii si stralucitoare?

    Edit: Cata, multumesc mult. Deci a facut varza la paralele (si asa nu are super nota de plecare).

  2. #317
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Eu nu am codul acum, dar nu inteleg seria de 3 C-uri la barna lui Shawn. Ok, primeste 0.1 pentru legarea primelor 2....dar la ce o ajuta ultimul element? Exista in cod ceva de genul acesta? Desi ma indoiesc.

    Oricum, eu sper sa-si adauge 360-ul si de asemenea sa transforme saltul inainte grupat in echer (cum avea inainte).....ca-l face chiar fain.

    EDIT

    Gata, mi-am amintit. Exista si CC la acrobatic
    www.fangymnastics.com

  3. #318
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Era / este un club in SUA care are de ceva ani moda asta, la concursurile interne gimnastele lor au costume la fel si fundite asortate in par. Parca si Kyla Ross avea asa in anii trecuti? Cu verde.
    Mie imi place Dar la o gimnasta mai subtirica, asa ca Ross. La Jordyn mi s-a parut...nefericita alegerea culorilor la costum si fundita parca nu o prinde.

    Mihai, te referi la cloche + salt + salt? Da, ia 0.1 + 0.1 acolo.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  4. #319
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    eu cred ca echipa pt mondiale va fi asa:wieber,raisman,sacramone,bross daca isi revine(dar eu sunt f sigura ca o sa isi revina,pt ca a mai facut ea d-astea si acum 2 ani),maroney/memmel(poate chiar amandoua),vega/douglas(desi cred ca-s slabe sanse sa intre douglas)/johnson(slabe sanse si pt ea,dupa parerea mea)
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  5. #320
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Da, si Ross are panglicuta. Numai ca acum au prea multe

    Pe mine ma sperie de fiecare data americancele, la fiecare concurs...of, de-am speria si noi vestul si estul la Mondiale

  6. #321
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    N-o vad bine pe Bross la Martha-camp sa speram ca va rezista.

    @ Cristina: de ce ti s-au parut americancele de speriat? Chiar ma intereseaza o parere obiectiva despre echipa USA. Cam pe unde sunt?

  7. #322
    senior sandagym's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ineu, Arad
    Posts
    227
    Reputatie
    1
    Imi spuneti si mie, va rog, de la ce ora(a Romaniei) va fi concursul la noapte? Oare transmite Universal Channel?... Ca s-ar putea sa nu am somn iarasi, din cauza caldurii, si m-as uita la ceva gimnastica. Oricum, rezultatele dupa Day 1 sunt foarte interesante. Credeti ca Martha o sa o ia pe Anna Li in echipa pentru Tokyo pentru simplul fapt ca a iesit prima la paralele? Mie imi vine greu sa cred, desi americancele au si ele ceva probleme la acest aparat. Cu mai multe sanse o vad pe Mackenzie Caquatto... Gata, nu mai fac pronosticuri, astept Day 2 si apoi fac o echipa prezumtiva sa vad daca nimeresc gusturile Marthei... Cine stie, poate ma angajeaza Federatia USA pe post de coordonatoare...
    [FONT="Comic Sans MS"][COLOR="DarkOrchid"][/COLOR][/FONT]"Daca iti doresti ceva cu adevarat, tot Universul va conspira pentru a-ti indeplini dorinta."(Paulo Coelho, "ALCHIMISTUL")[FONT="Comic Sans MS"][/FONT]

  8. #323
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    La noapte concursul e impartit in 2 subdiviziuni [nu stiu ce sunt si de ce nu pastreaza imparteala juniori | seniori], incep de la 21, respectiv 2:30.
    Atentie ca e concursul masculin si cred ca doar cel feminin te intereseaza

    Fetele sunt sambata, la aceleasi ore: intai junioarele, apoi senioarele.
    Live video nu cred ca exista in Romania si nici prin alte tari in afara Americii de Nord, n-am vazut nici un link pana acum.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  9. #324
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Eu nu cred ca Memmel si Shawn vor face parte din echipa, cum nici pe Sacramone nu o vad la sol in finala pe echipe (apropo - nici un upgrade pt ea la sarituri)
    Astept barna lui Bross de maine, a ratat si la training si in ziua 1 si nu o vad bine (+ paralelul) (cu aceeasi curiozitate astept si barna Anei si a Catalinei sapt viitoare)

  10. #325
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Ana si Cata will rock the beam!!!!! me wants that! Si am incredere in ele.
    Cea mai curioasa sunt de coborarea Sandrei la barna, daca a imbunatatit-o. Abia astept concursul!!!

  11. #326
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LuisaGym View Post
    N-o vad bine pe Bross la Martha-camp sa speram ca va rezista.

    @ Cristina: de ce ti s-au parut americancele de speriat? Chiar ma intereseaza o parere obiectiva despre echipa USA. Cam pe unde sunt?
    Mi se par americancele de speriat pentru ceea ce creeaza in fiecare sezon olimpic, de fiecare data vin cu nume noi, foarte bune la AA. Ce e interesant e ca daca inainte aveau 1-2 gimnaste care erau foarte bune, acum au din ce in ce mai multe foarte puternice - lucreaza, practic, la consistenta echipei, la formarea unei echipe care e puternica oricum ai duce-o.

    Au muncit mult in intreg sistemul ca sa ajunga sa le aiba pe Bross, Wieber si Raissman in aceeasi echipa (nici Memmel nu e de neglijat), la anul o vor avea si pe Priessman, nu stiu daca si pe Ross. Au multe valori si la senioare, si la junioare, de cativa ani incoace. Si se mai face si lobby pentru ei, cu arbitri care inchid ochii la anumite probleme de tinuta.

    Iar dupa 2012 - cum ar fi o echipa cu Ohashi, Priessman, Ross, Raissman, Wieber si Bross (deja Bross ar putea renunta, nu i se va mai simti lipsa), care mai are si arbitrii de partea ei?

    Din cauza asta zic ca mi se pare de speriat, nu neaparat pentru luna octombrie, ci pentru ce va sa vina. Nu mai zic - nici anul trecut nu pareau ele foarte bune si pregatite, dar, totusi, s-au batut la aur.

  12. #327
    senior sandagym's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ineu, Arad
    Posts
    227
    Reputatie
    1
    Mersi mult, Cata! Vad eu, poate totusi prind ceva...
    Nici eu nu cred ca Sacramone va avea mari sanse cu solul. De Rebecca nu stiu ce sa zic...Vedem noi! De barna nu imi fac probleme. Ana, Catalina si Ama are the best!!!!
    [FONT="Comic Sans MS"][COLOR="DarkOrchid"][/COLOR][/FONT]"Daca iti doresti ceva cu adevarat, tot Universul va conspira pentru a-ti indeplini dorinta."(Paulo Coelho, "ALCHIMISTUL")[FONT="Comic Sans MS"][/FONT]

  13. #328
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    @ Cristina: merci pt raspuns. M-am referit pentru luna octombrie nu m-am gandit la 2012. Alte pareri despre echipa SUA pt octombrie 2011? Pe unde sunt?
    Mihai? Cata? Oana? Cine se mai pricepe?

  14. #329
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Au muncit mult in intreg sistemul ca sa ajunga sa le aiba pe Bross, Wieber si Raissman in aceeasi echipa (nici Memmel nu e de neglijat), la anul o vor avea si pe Priessman, nu stiu daca si pe Ross. Au multe valori si la senioare, si la junioare, de cativa ani incoace. Si se mai face si lobby pentru ei, cu arbitri care inchid ochii la anumite probleme de tinuta.
    din cate stiu eu,priessman e nascuta in 1997,deci nu va fi
    ross e in 1996,deci poate sa mearga la londra
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  15. #330
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Ross va fi la anul senioara, Priessman si Ohashi nu. Abia din 2013.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  16. #331
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Eu zic ca SUA va castiga anul acesta la diferenta de cel putin 3-4 puncte. Iau in calcul un concurs normal, in care toata lumea merge bine (cu o ratare de caciula) si fara rasturnari de situatie.

    Daca Martha e desteapta, atunci o va lua pe Maroney in echipa, doar pentru Amanar. Nu cred ca Raisman va putea pune in picioare un Amanar prea bun. Astfel SUA va fi prima echipa din lume care va alinia la start 3 sarituri foarte dificile si bine executate (2 de 6.5 si 1 de 6.3). Nici nu le trebuie cine stie ce paralel. Daca isi fac barna si solul pe care le au acum.....nu vor avea probleme.

    De asemenea, la individual pleaca iar cu prima sansa. Cred ca doar Komova i-ar putea pune probleme lui Wieber. Daca Vika va fi in forma, atunci nu o vad bine pe Wieber. Iar noi, fanii, vom avea parte de mult asteptatul duel...prima etapa

    Iar pe aparate au sanse la sarituri si sol. Nu cred ca vor lua mai mult de 2 medalii pe aparate. La barna le cam lipseste dificultatea si vor putea lua medalie doar daca restul fac greseli (exceptie Bross, care are exercitiu de medalie), iar la paralele depinde de chinezoaice, Komova si de Beth.

    As putea spune ca americancele joaca "safe" anul acesta. In afara de sarituri, nu au nimic WOW. Marele lor avantaj este ca au multe fetele cu un nivel foarte bun.
    www.fangymnastics.com

  17. #332
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Luiza, pe mine nu ma pasioneaza in mod deosebit previziunile privind componenta echipelor...dar ca pronostic general, SUA castiga lejer pe echipe.
    Singurele conditii sunt sa duca la mondiale cele mai bune gimnaste, adica sa nu apara acum accidentari, si sa fie un concurs normal - daca prind o zi de "complete meltdown" si aduna ratari pe capete...evident ca se schimba situatia Insa nu cred ca va fi cazul.

    La individual, singura care o poate invinge pe Jordyn e ea insasi. Komova nu cred ca are timp sa recupereze, daca intr-adevar la acest moment e complet sanatoasa.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  18. #333
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Merci pt analiza. Asa pot sa-mi fac si eu niste pareri/ asteptari etc... Concursul e concurs si sper ca fiecare echipa sa dea ce-i mai bun. Cum sta echipa Japoniei? Sunt la ele acasa anul asta, pot pune probleme?

  19. #334
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Japonia? Nu stiu daca le-au mai aparut senioare anul asta...nu am auzit nimic de vreuna mai buna. Oana e cu evidenta , poate stie ea

    Sincer, nu cred ca pot interveni. Koko Tsurumi nu mai e ce-a fost. La CM 2010, am avut avans mai mult de 3p inaintea lor. Romania si Japonia au fost singurele echipe fara ratari din acea finala. Iar anul asta stam mai bine, zic eu
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  20. #335
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Luiza, pe mine nu ma pasioneaza in mod deosebit previziunile privind componenta echipelor...dar ca pronostic general, SUA castiga lejer pe echipe.
    Singurele conditii sunt sa duca la mondiale cele mai bune gimnaste, adica sa nu apara acum accidentari, si sa fie un concurs normal - daca prind o zi de "complete meltdown" si aduna ratari pe capete...evident ca se schimba situatia Insa nu cred ca va fi cazul.

    La individual, singura care o poate invinge pe Jordyn e ea insasi. Komova nu cred ca are timp sa recupereze, daca intr-adevar la acest moment e complet sanatoasa.
    sunt perfect de acord
    lui komova nici nu prea ii dau sanse pt medalie la AA,dar cine stie.Dupa parerea mea,mai multe sanse are demy.Lui komova ii dau sanse la o medalie la paralele


    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Japonia? Nu stiu daca le-au mai aparut senioare anul asta...nu am auzit nimic de vreuna mai buna. Oana e cu evidenta , poate stie ea

    Sincer, nu cred ca pot interveni. Koko Tsurumi nu mai e ce-a fost. La CM 2010, am avut avans mai mult de 3p inaintea lor. Romania si Japonia au fost singurele echipe fara ratari din acea finala. Iar anul asta stam mai bine, zic eu

    acum vreo 2 ani era sasada f buna(DTY,tsuka dubla la sol,urcare salt intins cu 360 la barna si avea doar 14 ani),dar nici macar nu a prins echipa pt CM,nici macar rezerva nu este.Din cate stiu eu,ea a participat la cottbus anul asta,dar a avut rezultate f slabe.De fapt,nici anul trecut nu mai era ca acum 2 ani,deci nu a aparut vreo senioara mai bunicica in japonia
    Last edited by MitzGym; 19th August 2011 at 16:51.
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  21. #336
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Daca e sanatoasa Komova, eu zic ca poate lua medalie la AA. E mai sigura pe ea decat Demy (ce e drept, Dementieva vine dupa succesul de la Europene, Komova dupa o pauza). Ne vom face o idee mai buna dupa Ghent.

    Eu nu inteleg de ce ale noastre nu merg la competitii. Chiar ar trebui scoase, daca vor intr-adevar rezultate la mondiale si JO.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •