Page 11 of 22 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 211 to 231 of 454

Thread: 2011 US Classic & Nationals

  1. #211
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    cheng-ul are chiar acelasi D ca amanarul,adica 6.5,dar e chiar greu de facut
    asa-i un cheng:http://www.youtube.com/watch?v=K9Moe...eature=related
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  2. #212
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Eu nu cred ca vom vedea Amanar anul acesta. In cel mai bun caz doar un Cheng pentru ca sunt convins ca Sandra e capabila. Trece prin cea mai buna perioada a carierei, e dornica de performanta si sigur va dori sa atace medaliile la sarituri si astfel va ajuta si echipa.

    @Xtreme: scuza-ma ca te intreb....de cand urmaresti gimnastica? Sincer, ai o mentalitate tipica perioadei 2006-2010. Astepti tot timpul greseala adversarului si nu prea dai dovada de fairplay fata de restul echipelor. Ratarile fac parte din concurs, sunt inevitabile....dar nu trebuie sa te bazezi pe faptul ca X o sa cada, Y prinde o zi proasta si asa mai departe. Nu vei ajunge nicaieri asa, ci mai mult te vei imbata cu apa rece.

    Eu vreau ca in acest an toate cele 4 mari puteri sa mearga fara greseala...ca sa vedem unde ne situam si ce trebuie facut pentru Olimpiada. Doar asa vom putea evalua corect ceea ce se intampla.
    Last edited by mikeyy; 25th July 2011 at 15:50.
    www.fangymnastics.com

  3. #213
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Eu nu cred ca vom vedea Amanar anul acesta. In cel mai bun caz doar un Cheng pentru ca sunt convins ca Sandra e capabila. Trece prin cea mai buna perioada a carierei, e dornica de performanta si sigur va dori sa atace medaliile le sarituri si astfel va ajuta si echipa.

    @Xtreme: scuza-ma ca te intreb....de cand urmaresti gimnastica? Sincer, ai o mentalitate tipica perioadei 2006-2010. Astepti tot timpul greseala adversarului si nu prea dai dovada de fairplay fata de restul echipelor. Ratarile fac parte din concurs, sunt inevitabile....dar nu trebuie sa te bazezi pe faptul ca X o sa cada, Y prinde o zi proasta si asa mai departe. Nu vei ajunge nicaieri asa, ci mai mult te vei imbata cu apa rece.

    Eu vreau ca in acest an toate cele 4 mari puteri sa mearga fara greseala...ca sa vedem unde ne situam si ce trebuie facut pentru Olimpiada. Doar asa vom putea evalua corect ceea ce se intampla.
    perfect de acord,nu vom vedea anul asta vreun amanar!!!si eu sper sa mearga fara greseala,desi e cam imposbil,dar niciodata nu se stie
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  4. #214
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Perfect, Mihai! N-am nimic de adaugat. Ceea ce, trebuie sa recunoasteti, e ceva. (glumesc, evident)

    Intrebare: Dar ce face Sandra plus juma de surub cat valoreaza? Ma gandesc ca poate face treptat lucrurile.

  5. #215
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dracsor View Post

    Intrebare: Dar ce face Sandra plus juma de surub cat valoreaza? Ma gandesc ca poate face treptat lucrurile.
    pai 6.1 ar valora
    EDIT:http://www.youtube.com/watch?v=jtsDL...&feature=feedf
    ce cazatura!!!e mai neobisnuita
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  6. #216
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Alina, ar iesi saritura pe care au incercat-o Mustafina si Nabieva in finala la CM.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  7. #217
    senior sandagym's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ineu, Arad
    Posts
    227
    Reputatie
    1
    Da, Sandra ar putea incerca sa adauge dificultate la cea de-a doua saritura si sper ca o va face. In ceea ce priveste Amanarurile, decat sa le faca anul acesta si sa pateasca ce a patit Mustafina, mai bine le lasa pentru Londra...desi repetarile in concursuri oficiale nu ar strica defel. Noi, insa, stam extrem de prost la paralele. Tin minte ca domnul Belu zicea, prin 2004, ca paralelele sunt ca o piatra de moara legata de picioarele gimnasticii romanesti si nu pot sa nu ii dau dreptate. Aici vom pierde zecimi importante, pentru ca, oricat ne-am iluziona si oricat am astepta erorile adversarilor, americanii tot nu o vor folosi pe Raisman la acest aparat in finala pe echipe(cum bine a observat Mitz). Ar fi absurd sa o faca din moment ce le au pe Bross, Wieber sau Memmel.
    [FONT="Comic Sans MS"][COLOR="DarkOrchid"][/COLOR][/FONT]"Daca iti doresti ceva cu adevarat, tot Universul va conspira pentru a-ti indeplini dorinta."(Paulo Coelho, "ALCHIMISTUL")[FONT="Comic Sans MS"][/FONT]

  8. #218
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sandagym View Post
    Noi, insa, stam extrem de prost la paralele. Tin minte ca domnul Belu zicea, prin 2004, ca paralelele sunt ca o piatra de moara legata de picioarele gimnasticii romanesti si nu pot sa nu ii dau dreptate.
    De acord si eu.
    Quote Originally Posted by sandagym View Post
    Noi, insa, stam extrem de prost la paralele. [...] Aici vom pierde zecimi importante,
    De acord si aici cu o "mica-mare" corectie: nu zecimi importante ci zeci de zecimi, adica puncte intregi.

  9. #219
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Sandra va face si paralele, acum ideea e cat de competitiva va fi la acest aparat, daca face pentru a se califica in primele 8 ale lumii prin prisma notelor de la celelalte aparate sau face pentru a ajuta echipa si atunci are nevoie de un paralel mai mult decat decent, sperantele mele se leaga in intregime de ea si de larisa; pe diana stiu ca se poate conta in orice moment caci este o fata puternica
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  10. #220
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ati vorbit in timpul concursului de barna lui Nica Hults. Aici e filmuletul: http://www.youtube.com/watch?v=M3Er0...layer_embedded

    A lucrat frumos, are potential.
    www.fangymnastics.com

  11. #221
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    2011 Covergirl Classic (Part 1 - 7) pe youtube:
    http://www.youtube.com/watch?feature...SBOPco1k#at=46
    Last edited by Tracoromana; 27th July 2011 at 00:44.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  12. #222
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    au inceput nationalele US. deocamdata, podium training.

    http://www.examiner.com/gymnastics-i...-championships

  13. #223
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Katelyn la sol: http://www.youtube.com/watch?v=m5SBL...eature=feedlik
    Amanarul lui Ross: http://www.youtube.com/watch?v=VjydMXw-38I&NR=1 (ce bine s-a sincronizat cu muzica...mai ales la aterizare )

    Sunt ffff multe filmulete pe acest cont de youtube. Arata foarte bine americancele din ceea ce am vazut. Cred ca va fi un CN foarte interesant.
    Last edited by mikeyy; 17th August 2011 at 09:52.
    www.fangymnastics.com

  14. #224
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    351
    Reputatie
    1
    Americancele au deja 3 sarituri Amanar...poate chiar mai multe?????

  15. #225
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    bross paralele:http://www.youtube.com/user/usagymna...13/hFLox4QeH6g

    6.5 D-ul(am calculat acum)
    dar coborarea ce e...tsuka simpla sau dubla?ca daca e dubla ar iesi 6.7
    si jordyn tot 6.5 a avut la classic

    si solul ei:http://www.youtube.com/user/usagymna.../1/zVA9BkwYGtQ

    dar cand au fost antreneamentele astea?ieri?

    http://www.youtube.com/user/usagymna.../6/JgubobunjUY

    e doar FTY sau DTY?
    Last edited by MitzGym; 17th August 2011 at 10:41.
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  16. #226
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    351
    Reputatie
    1
    Am vazut barna lui Memmel....bunaaa...da..cred ca SUA va mai creste pana la mondiale si are sanse bune la aur..Vom vedea..

  17. #227
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    merci !!!! arata bine americancele. Bross a nimerit muzica la sol, e f buna pentru ea. Mai are de lucru la diagonale insa.
    Cine o fi fost la sol in timpul paralelelor lui Bross (e tsuka simpla nu dubla la coborare)? Mor dupa muzica aia. As vedea la infinit paralelele lui Bross numa' sa ascult muzica
    Shawn face DTY. Bravo ei!

  18. #228
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lilianabirsanu View Post
    Am vazut barna lui Memmel....bunaaa...da..cred ca SUA va mai creste pana la mondiale si are sanse bune la aur..Vom vedea..
    dupa parerea mea,americancele sunt favorite la aur.Rusoaicele sunt scoase din carti,neavand-o pe musti,cred ca nici pe nabieva.Acum sa vedem daca va fi komova,dar nu ar putea sa ajute echipa prea mult,pt ca nu va putea face AA(asa a zis alexandrov sau cum il cheama).Dupa parerea mea,chinezoaicele nu pot emite pretentii la aur,dar o medalie singur iau
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  19. #229
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    de ce nu e Nabieva? eu am inteles ca poate face chiar aa acum la camp. Rusiei
    Sau am inteles gresit?

  20. #230
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ancaqwe View Post
    de ce nu e Nabieva? eu am inteles ca poate face chiar aa acum la camp. Rusiei
    Sau am inteles gresit?
    Aaa,da
    eu stiu ca a avut/are dureri la spate si facea/face antrenamente usoare.Am vazut niste poze de la sfarsitul lui iunie/inceputul lui iulie si se ingrasase destul de mult
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  21. #231
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Am vazut si eu filmuletele de la Podium training.
    Ce imi place:
    - amanarurile celor 2: McKayla si Lexie
    - dty-ul lui B. Caquatto
    - ritmul de lucru la paralele al Annei Li
    - solul lui Wieber (exceptand sariturile)
    - prima diagonala a lui Raisman la sol

    Ce nu imi place:
    - Bross! ( pana acum nu eram asa atenta la picioarele ei sau nu erau asa evidente, insa acum nu pot sa o urmaresc Stiu ca munceste mult insa la paralele e insuportabila pt ochii mei si mai nou si la barna si sol... saritura oricum nu-mi placea
    - Memmel la barna (imi pare rau dar nu-mi place deloc)
    - Gabrielle Douglas oare asa face ea sariturile
    - asa zisul amanar a lui Raisman

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •