View Poll Results: Cine va castiga ?

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Mayweather KO/TKO

    5 71.43%
  • Mayweather la puncte

    2 28.57%
  • Ortiz KO/TKO

    0 0%
  • Ortiz la puncte

    0 0%
  • Meci egal

    0 0%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 33

Thread: Floyd "Money" Mayweather Jr. vs Victor "Vicious" Ortiz, 17 septembrie 2011

  1. #1
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0

    Floyd "Money" Mayweather Jr. vs Victor "Vicious" Ortiz, 17 septembrie 2011

    http://www.esnewsreporting.com/wp-co...r-vs-Ortiz.jpg

    Data: 17 septembrie 2011 (in Romania 18 septembrie)

    Locul: MGM Grand, Las Vegas, Nevada, United States

    Centura: WBC welterweight title (detinuta de Ortiz)

    Televizari: Sport.ro

    Revenirea in ring a lui "Pretty Boy" impotriva unui tanar ambitios si proaspat detinator de centura mondiala la categoria semi mijlocie.
    Un meci foarte bun cu doua stiluri diferite, premiza pentru un meci foarte interesant!

    Este prevazut si un special 24/7 din partea HBO-ului
    Last edited by Lucian86; 15th September 2011 at 23:23.

  2. #2
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Asta e posterul oficial?

    In fine,am sa votez inca de acum pt. ca nu este nmic uitandu-ma la meciurile lor care m-ar putea face sa-mi schimb parerea.

    Mayweather via decizie.

    Singurul fel in acre Ortiz ar putea castigha este ca Mayweather sa imbatraneasca peste noapte(ceea ce este posibil,Floyd dand deja semne) dar ma indoiesc ca asta va fi seara in care el va pierde.
    Ortiz e bun dar nu exceptional.Nu are armele necesare in acest meci.

  3. #3
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Asta e posterul oficial?
    Nu cred ! Nu l-am gasit inca pe ala oficial. Voi schimba cand il voi gasi

    In rest de acord cu tine ! Problema nu e ca Ortiz n-ar avea arme ci nu are destula consistenta si abilitate pentru a sustine un ritm bun impotriva lui Mayweather ! S-a vazut in meciurile trecute ca are multe momente in care ori devine imprudent si este trimis la podea ori sufera dominarea adversarului !

    De partea lui Ortiz ar mai fi faptul ca e de garda stanga si daca istoria are vreo valoare, Mayweather a avut unele probleme cu acesti pugilisti desi pana la urma s-a ajustat si a castigat clar (Judah in primis).

    Victorie la puncte pentru Floyd deci; nu m-ar mira deloc ca sa reuseasca si un knockdown

  4. #4
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    HBO Boxing: Mayweather vs. Ortiz - Press Tour (HBO)



    HBO Face Off Floyd Mayweather vs Victor Ortiz


  5. #5
    sport legend melo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Arad
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    [size=1]"The Heat are out! Lebron failed! Are you happy about it? I guess you are "[/size]

  6. #6
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by melo View Post
    Da, ca deobicei. Tot respectul pentru valoarea lui Mayweather dar continua sa-mi fie foarte antipatic.
    Cearta aia cu tacsu' pe final, c-o fi adevarata sau nu, a fost de-a dreptul ridicola.

  7. #7
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Floyd si HBO stiu care e treaba.24/7-ul e ca sa faca fanii casula sa cumpere meciul.

    Cearta de la sfarsi mi s-a parut extrem de aranjata.

    Episodul in general s-a bazat pe aceeasi chestie cu baitul sarac fara familie reusind i nviata impotriva tuturor posibilitatilor si Mayweather...find Mayweather.

  8. #8
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Floyd si HBO stiu care e treaba.24/7-ul e ca sa faca fanii casula sa cumpere meciul.

    Cearta de la sfarsi mi s-a parut extrem de aranjata.
    Pai cum spuneam, aranjata sau nu, a fost ridicola, stupida Personal sunt satul de povestea asta intre el si tacsu'. Adevaratul personaj insa e unchiusu'; vorbeste de parca n-ar avea limba si nu exista fraza in care sa nu vina cu aceleasi expresii foarte elegante: "that moddafucker" sau "my nieeefiu gona whop his ass"
    O fi un circ ceea ce fac ei acolo dar nu cred ca familia asta, lasa-ma s-o spun, putin dereglata, este foarte departe de adevar.

    Floyd Jr. tine neaparat sa aibe rolul asta de baiat rau si de "trashtalker". Prima poate ii merge insa cea de-a doua personal nu cred ca i se potriveste. N-are "curgerea" aia lina a cuvintelor, tipica "profesionistilor" in acest domeniu. Ca sa numesc cativa, vorbim de Tyson, Mayorga, Hameed, Haye chiar si poate cel mai bun dintre toti, marele Muhammad Ali; toti stiau sa faca trashtalk de "calitate" si nu prostiile in stil rap pe care le debiteaza Pretty Boy.
    Nu stiu, poate ca am o judecata impartiala in privinta lui (recunosc ca mi-e antipatic pur si simplu). Nu stiu, poate altii sunt fascinati de trashtalk-ul oferit de Floyd. Voi ?

    In fine, tin sa repet, nu se contesta valoarea (desi se pot spune multe despre cariera lui din 2006 incoace). Dincolo de toate aceste lucruri, este cel mai tehnic boxer din lume la ora actuala; un hall of famer fara discutii

  9. #9
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    unchiu Roger e comedie pur si simpl;u cand vorbeste.O tin minte pe aia cu ''why do Bill Gates still make them mothafuckin computers?Ha?Thas why Floyd still fights''.Evident mai este clasicul ''u don't know shit bout boxin' '' adresat oricarui jurnalist care il contrazice.

    Cum am zis 24/7-ul este pentru a vinde PPVuri,ei stiu ce fac.Cearta is what it is....niciunul nu este usa de biserica.In orice caz nu mi s-a parut ceva extraordinar chiar daca a fost pe bune.Astia din neamul lor se cearta tot timpul si toti ne mai certam pana la urma,doar ca pe noi nu ne filmeaza nimeni.

    Cat despre trash talkingul lui este de calitate.Adevarat ca nu are cuvintele celor mentionati de tine(apropo l-ai uitat pe preferatul meu James Toney) dar merge.A avut cateva citate tari de tot dealungul timpului.

    Si sa fiu sincer nu am apreciat porcariile pe care le-a zis Ali despre Frazier in perioada premergatore Thrilla in Manilla.Rasismul este un pic prea mult dar ma rog it is what it is.

  10. #10
    sport legend melo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Arad
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    Mie cel mai bun la trash talk mi se pare Bernard Hopkins, Mayweather e slabut. As prefera sa vad 10 interviuri Toney - Jim Gray decat un meci Sylvester - Geele.
    [size=1]"The Heat are out! Lebron failed! Are you happy about it? I guess you are "[/size]

  11. #11
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Adevarul ca l-a facut praf Toney pe Gray dupa meciul cu Holyfield.''I got milk baby!!!!''Si merita Gray,la vremea aia parca nu era asa bun cu me acum.

    Despre Hopkins nu as spune ca e trash talking clasic,e un fel de monolog intelectual combinat cu limbajul de strada al lui Bernard.

    Hopkins il bag in categoria Don King al oameilor din box pe care i-as asculta toata ziua vorbind.Am ascultat si interviuri de 30 de minute cu Hopkins fara sa ma plictisesc.

  12. #12
    sport legend melo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Arad
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    Lui Mayweather nu ii place episondul 2 din 24/7.

    http://twitter.com/#!/FloydMayweather
    [size=1]"The Heat are out! Lebron failed! Are you happy about it? I guess you are "[/size]

  13. #13
    sport legend melo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Arad
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    Mayweather v Ortiz Full Weigh in
    http://www.youtube.com/watch?v=D0KyeOxL9XY
    [size=1]"The Heat are out! Lebron failed! Are you happy about it? I guess you are "[/size]

  14. #14
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Ai nostri trasmit?

  15. #15
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Urat de tot modul prin care a castigat Floyd. Asta desi sunt fan Mayweather.

  16. #16
    Tennis Addict Joker's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Călărași
    Posts
    1,125
    Reputatie
    1
    oricum a trisat daca nu era asa Ortiz castiga

  17. #17
    sport legend melo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Arad
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    Ortiz isi merita soarta, chiar daca s-a descurcat excelent in cele 4 reprize disputate. Dupa ce a luat croseul, el se uita la Joe Cortez.

    Si cea mai interesanta parte a meciului. Evident nici nu se putea fara "you don't know shit about boxing si you ain't shit." As vrea sa vad ce comunicat va da HBO.

    http://www.youtube.com/watch?v=AMRpp5PNkjE
    [size=1]"The Heat are out! Lebron failed! Are you happy about it? I guess you are "[/size]

  18. #18
    sport legend polat's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    world
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Jegos tare si caracter infect Mayweather Jr

  19. #19
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1

    comportament de cioara.tare raspunsul batranelului!GO,GRANFA!
    Last edited by SwedishMafia; 18th September 2011 at 15:27.

  20. #20
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Djokovic_Fan View Post
    oricum a trisat daca nu era asa Ortiz castiga


    Lasand la o parte faptul ca Ortiz pierdea meciul clar si nu avea cum sa castige nu este vorba despre nici un trisat.

    Cortez a zis ''box on'' si Ortiz a incalcat regula neoficiala ''protect yourself at all times".

    Totul a fost ok chiar daca lasa un gust amar finalul.

    Morala meciului:sa nu fii nesimtit cu unul mai nesimtit ca tine.

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Ba ma lasati cu jegul asta de maimuta borata!E un nimic,o coclitura care are un comportament de tot rahatul!!!!Cum frate ala sa vina sa dea mana cu tine si tu sa-i dai pumn????Nu se face asa ceva!E cel mai overated boxer din istorie,mie mi s-a parut clar Ortiz pste el in astea 4 reprize!Sa-l vedem intradevar intr-un meci cu Pacman!Sa-l vedem atunci pe acest infect cum se mai descurca!
    Fedor: "The one who doesn’t fall doesn’t stand up"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •