View Poll Results: Cine va castiga ?

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Mayweather KO/TKO

    5 71.43%
  • Mayweather la puncte

    2 28.57%
  • Ortiz KO/TKO

    0 0%
  • Ortiz la puncte

    0 0%
  • Meci egal

    0 0%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 33 of 33

Thread: Floyd "Money" Mayweather Jr. vs Victor "Vicious" Ortiz, 17 septembrie 2011

  1. #22
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Morala meciului:sa nu fii nesimtit cu unul mai nesimtit ca tine.
    Buna asta.

  2. #23
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Ba ma lasati cu jegul asta de maimuta borata!E un nimic,o coclitura care are un comportament de tot rahatul!!!!Cum frate ala sa vina sa dea mana cu tine si tu sa-i dai pumn????Nu se face asa ceva!E cel mai overated boxer din istorie,mie mi s-a parut clar Ortiz pste el in astea 4 reprize!Sa-l vedem intradevar intr-un meci cu Pacman!Sa-l vedem atunci pe acest infect cum se mai descurca!

  3. #24
    sport legend melo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Arad
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    [size=1]"The Heat are out! Lebron failed! Are you happy about it? I guess you are "[/size]

  4. #25
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by melo View Post
    Ortiz isi merita soarta, chiar daca s-a descurcat excelent in cele 4 reprize disputate. Dupa ce a luat croseul, el se uita la Joe Cortez.

    http://www.youtube.com/watch?v=AMRpp5PNkjE
    da, isi merita soarta , din pacate nu a avut la el o saie sau un pistol sa poata sa raspunda
    chiar crezi ca dupa asa o lovitura luata pe neasteptate e simplu sa reactionezi? era deja groggy inainte sa vina a 2-a lovitura ...

  5. #26
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Nu era groggy deloc,chair a avut luciditatea sa se uite la Cortez.A doua lovitura l-a termiant.

    Si e vina lui ca nu s-a protejat indiferent daca gestul lui Mayweather este josnic.

  6. #27
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Alt meci care se termina urat din pacate; se intampla cam des in ultimul timp

    Meciul a fost frumos; Mayweather a dominat clar insa Ortiz era inca in meci....mi-a placut acest Floyd mai ofensiv care pune presiune...cu un astfel de box si poate cu un alt caracter, cine stie, poate as fi fost un fan de-a lui inca de la inceput.

    Repriza a 4-a; Ortiz a lovit bine in acea faza cu 4 lovituri cel putin; Mayweather le-a simtit dar nu era groogy cum spune cineva. Sunt sigur ca iesea bine din acea situatia. Dupa vine gestul absolut de neinteles a lui Ortiz; o lovitura de cap absolut voluntara cum rar se mai vede. Ce naiba i-a trecut in cap cretinului ?
    Si-a mai spalat din pacate cerandu-si scuze obsesiv chiar insa fapta ramane.
    Cat despre gestul lui Mayweather, a fost probabil o reactie la faptul ca i-a fost sparta buza. Totusi, e a 3-a oara din cate stiu eu cand Mayweather loveste smechereste in acest mod (s-a mai intamplat cu Gatti pe care la pus kd asa si cu Mosley care n-a cazut insa). E un gest urat fara doar si poate. Chiar daca a fost "provocat", nu trebuie sa lovesti asa marlaneste, mai ales ca te vede o lume intreaga. Nici la luptele de strada nu poti sa faci asa ceva.

    In fine, fraierul de Ortiz in opinia mea trebuia descalificat din prima si sunt de acord ca-si merita soarta. Mayweather si-a mai patat inca o data imaginea proasta pe care o avea. Ramane totusi un mega boxer, printre cei mai buni din toate timpurile si a demonstrat-o inca o data azi dimineata
    Last edited by Lucian86; 18th September 2011 at 23:27.

  7. #28
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Ba ma lasati cu jegul asta de maimuta borata!E un nimic,o coclitura care are un comportament de tot rahatul!!!!Cum frate ala sa vina sa dea mana cu tine si tu sa-i dai pumn????Nu se face asa ceva!E cel mai overated boxer din istorie,mie mi s-a parut clar Ortiz pste el in astea 4 reprize!Sa-l vedem intradevar intr-un meci cu Pacman!Sa-l vedem atunci pe acest infect cum se mai descurca!
    esti un *******.
    Asemenea comentarii faci si pe tenis.

  8. #29
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by melo View Post

  9. #30
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Ca o chestie la intamplarea cu Gatti din prima repriza a meciului.Acolo a gresit arbitrul spre deosebire de acest episod.De ce?Pt. ca acolo Earl Morton a zis ''stop boxing'' si a parut ca vine intre ei sa-i desparta.Gatti s-a oprit a lasat mainile jos iar Mayweather dupa ce a facut un pas in spate a venit in fata si l-a pocnit.Gatti insusi dupa meci a zis ca a gresit.

    Luciane nu ai comentat deloc episodul cu Larry Merchant de dupa meci.

    Daca intrecut cei 2 au mai avut altercatii de data asta parea ca nu mai e mult pana la pumni.Dupa Baldomir Mayweather a mai avut o interventie de acest gen dar dupa Hatton pareau ca s-au impacat din nou.
    Apropo de ce zicea Floyd,ca HBO trebuie sa-l inlocuiasca pe Merchant........pai Kellerman e vazut ca inlocuitorul lui Merchant de ceva timp si deja i-a preluat o mare parte din munca.Ori Floyd a avut un astfel de dialog si cu Kellerman dupa meciul cu Marquez desi acolo a fost si vina lui Max pt. ce s-a intamplat.
    In fine Mayweather tece prin multe chestii acum,e intr-un punct de maxima frustrare cu tot ce se intampla in urul sau si nu e nevoie intr-un meci de box de mult ca sa-l aprinda.Gestul a fost josnic dar de inteles undeva.
    Nici nu vreau sa-mi imaginez ce ar fi daca un Pac-May s-ar semna.24/7-ul ar exploda cu declaratii tari si sigur la un moment dat s-ar intampla ceva controversatla o conferinta de presa,cantar sau chair in meci).

  10. #31
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Luciane nu ai comentat deloc episodul cu Larry Merchant de dupa meci.
    Da, uitasem ! La meciul cu Baldomir i-am dat dreptate lui Mayweather. Scopul in box nu e sa faci spectacol ci sa castigi, cel putin din punctul de vedere a boxerului. Dupa fanii vor decide cu cine sa tina si cu cine nu.

    In acest meci, nu stiu ! Are dreptate si Mayweather caci e adevarat ca Merchant nu respecta pe deplin valoarea de boxer a lui Floyd insa faza aia din finalul meciului trebuia clarificata oarecum si avand in vedere ca Floyd era vag in raspunsuri, inteleg insistenta lui Larry catre acel episod. Pe mine m-a distrat
    In fine, Floyd imi este antipatic pentru alte lucruri; asta ma lasa indiferent.

    Cine si-a pierdut destul respectul din partea mea e Ortiz. Dincolo de lovitura aia cu capul, ati vazut ce interviu a dat la final ?
    Vesel, zambaret si dadea raspunsuri de parca nimic grav s-a intamplat
    "You know, it happens" Spune asta in fata celor care au platit bani ca sa vada acest meci

  11. #32
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    http://img3.imageshack.us/img3/1885/maymu.jpg


    In orice caz, Merchant mi-e simpatic
    Last edited by Lucian86; 20th September 2011 at 16:18.

  12. #33
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Si mie desi in ambele cazuri(dupa Baldomir si dupa Ortiz) amandoi au avut dreptate in parte si de aici si conflictul.

    Mie imi place Ortiz eu l-am vazut demult prima oara,in aceeasi seara cand Dorin o lua de la Gatti am vazut si un pusti de 17 ani la al 2-lea meci la profi pe o gala obscura si de atunci nu am mai luat ochii de pe el.Credeam ca o sa fie mai bun decat este dar oricum a ajuns destul de departe.
    Ortiz nu e un tip rau,ba chiar invers,interviul lui a fost cu acelasi zambet de baiat de la tara pe care il avea si dupa Maidana sau la acea partida de pescuit din 24/7.Asta e el.Si pana la urma ceva grav nu s-a intamplat.
    Personal nu cred ca a fost la fel de montat psihic ca la meciul cu Berto dar cred ca s-ar putea nici sa nu am ifie asa niciodata.Atunci avea in cap doar razbunarea pe fani si presa care l-au pus la colt dupa episodul Maidana.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •