View Poll Results: Suna ok treaba?

Voters
23. You may not vote on this poll
  • DA

    23 100.00%
  • NU

    0 0%
Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 172

Thread: Cineclubul OLS

  1. #85
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Atunci sa vezi ce fain e Waking Life
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  2. #86
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    ^^
    Pai cam asa era vorba, sa si discutam despre ele, dar vad ca multi nu vor :-"

  3. #87
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Nu prea e nimic de discutat la asta

  4. #88
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    Naspa ca nu toti se ridica la profunzimea maestrului Aronofsky, cu diamante de genul Black Swan care se pisa pe toate filmele.
    Mai bine bagam bijuteria metafizica a balerinei ca prim film

  5. #89
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    tiza, clar ca trebuie sa discutam dar se pare ca multi nu am reusit sa-l vedem, fie ca nu am avut timp, fie ca nu am reusit sa-l vedem pana la capat.
    eu am promis sa-l vad maine. deja sunt curioasa sa vad de ce a cedat asa multa lume in timpul vizionarii.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  6. #90
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Mai am zis de ce. Filmul e doar un colaj de scene foarte bine prezentate, cu o atmosfera placuta, joc actoricesc bun, coloana sonora foarte buna, dar aceste scene nu au absolut nicio legatura intre ele, nu prezinta nimic, nu se leaga, nimic... Eu l-am vazut foaret usor, nu am avut probleme, insa ca si concluzie, am simtit ca nu am ramas cu nimic

    @Prome: +1 (Stiu ca ai fost ironic, dar totusi ai zis ceva adevarat)

  7. #91
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Prome, nu-ti inteleg deziluzia... Sunt pe acest forum persoane care ridica filme gen Transformers la rang de arta. Inteleg ce vrei sa faci dar ce rezultate voiai sa obtii cu Tarkovsky? Daca nominalizai un film mai comestibil primeai si o gramada de comment-uri probabil... Si asa oamenii s-au uitat la un film de genul asta si si-au expus parerile. E suficient cred.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  8. #92
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    Nu e neaparat vorba de asta, dar am crezut ca poate vom comenta si alte aspecte ale filmelor aici.Nu doar vesnica abordare a unui film : "l-am inteles/nu l-am inteles" sau " am ramas cu ideea cutare/ n-am ramas cu nici o idee".

  9. #93
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Nu l-am prezentat din toate punctele de vedere? Ce mai vrei?

    Pentru mine e important ca filmul sa aiba o poveste in spate...altii au alte prioritati.

  10. #94
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Prome View Post
    Naspa ca nu toti se ridica la profunzimea maestrului Aronofsky, cu diamante de genul Black Swan care se pisa pe toate filmele.
    Mai bine bagam bijuteria metafizica a balerinei ca prim film

    Black Swan alta mizerie

  11. #95
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    N-am putea sa vorbim despre The shining desi nu s-a zis sa-l vizionam? L-am vazut aseara pentru prima data si ma mananca limba...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  12. #96
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    N-am putea sa vorbim despre The shining desi nu s-a zis sa-l vizionam? L-am vazut aseara pentru prima data si ma mananca limba...
    De abia aseara?Eh, si eu l-am vzt acum 2-3 saptamani Daca stiam ca e si aseara il mai revedeam. Cel mai bun film pe care l-am vazut.Sau sa zicem top 10.

  13. #97
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Deci care e urmatorul film?

  14. #98
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    Waking Life

  15. #99
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    De abia aseara?
    Desi Kubrick e unul din preferatii mei am o problema cu filmele horror. Nu ca mi-ar fi frica sau ceva dar pur si simplu nu ma incanta vizionarea lor. Cat despre film cred ca o sa ne certam pe topicul cu filme.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  16. #100
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Prome View Post
    Naspa ca nu toti se ridica la profunzimea maestrului Aronofsky, cu diamante de genul Black Swan care se pisa pe toate filmele.
    Mai bine bagam bijuteria metafizica a balerinei ca prim film
    What? Nu stiu de Zerkalo, dar Black Swan e un kkt de film. Parerea mea. Scuze daca ai fost sarcastic, ai o tenta

    PS. Nu am avut timp de Zerkalo, dar atat de greu sa fie de urmarit? Asa multi nu l-ati terminat, wow. Zilele astea sper sa-l vizionez Si-l vad pana la capat
    .

  17. #101
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    aham, deci waking life will be next

  18. #102
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    gata, atat a durat? luam vacanta?
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  19. #103
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    N-am prea avut eu timp de organizare.Am fost cu sesiunea, licenta si treaba de dupa

    Deci in prima saptamana am vazut Zerkalo.
    A doua Waking Life, dar nu s-a prea comentat cine stie ce.

    Pentru cea de-a treia, ar fi trebuit propus vineri un film si vazut pana miercuri.
    Ma voi ocupa eu de asta ca sa nu mai pierdem timpul.

    Pana miercuri, pentru cine doreste, filmul propus este Wings of Desire.Stati linistiti, este un film mult mai comercial fata de Zerkalo, chiar s-a facut si-un remake(City of Angels).

  20. #104
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    prome, imi dai si un link, te rog.
    eu ma bucur ca propui filme pe care imi doresc sa le vad, chiar daca nu sunt comerciale si nu produc multe comentarii pe forum. pana la urma o sa le si vad anul trecut ma tot impiedicam de wim wenders prin cluj si din cate am vazut si anul asta a facut senzatie cu " pina ', doar ca anul trecut eram de tura cand rula filmul si anul asta nu am prins bilete.

    ps : eu plec in vacanta de vieneri, timp de 2 saptamani. asa ca sa stiti ca nu am dat bir cu fugitii ci nu sunt pe langa calculator.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  21. #105
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Am vazut Waking Life. Lasand la o parte faptul ca imi place acest gen de animatie(acest stil exprima si anumite lucruri), tenta filozofica a filmului m-a fascinat. Pe alocuri, se exprima niste idei foarte interesante ce ar merita dezbatute. Ca sa nu intru in amanunt, apreciez originalitatea, coloana sonora si atmosfera propice temei filmului. I-as da un 8. Trebuie sa-i multumsc celui care l-a propus Sigur il voi mai revedea in scurt timp pentru ca are nevoie si de o a doua vizionare.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •