Page 72 of 106 FirstFirst ... 2262707172737482 ... LastLast
Results 1,492 to 1,512 of 2213

Thread: CAFENEAUA - "La taclale microbiste"

  1. #1492
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Liga 4 "Campionatul Bucurestiului" este o competitie de amatori, nu este fotbal profesionist si nu este organizata de FRF sau LPF.
    CSA Steaua nu exista pe harta fotbalului.

    Alte intrebari?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  2. #1493
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,454
    Reputatie
    1
    Nici nu am zis ca nu e asa.

    Doar v-am corectat in aiurelile astea unde mentionati ca FCSB e Steaua.

  3. #1494
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Eu cand am zis ca pe giulesti se face partie pentru Olimpiada de Iarna...

    ...Pentru prima dată, cu 8 luni înainte de termenul final prevăzut în contracte, unul dintre constructori recunoaste că Stadionul Giulesti nu va fi terminat la timp!

    https://www.google.ro/amp/s/www.digi...alizare-736656
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  4. #1495
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    N-o mai tot speria pe Leo, ca in curand o sa-ti faci thread-urile pe Liga 1 singur.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #1496
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,448
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    https://www.prosport.ro/fotbal-inter...roapa-18937850

    Au cazut negocierile pentru preluarea Dinamo, au crescut sansele de faliment si ni se confirma din nou ca New Dinamo nu detine palmares, marca, nume. Toate sunt la Badea in liga 4. Cesionate, ce-i drept, lui Negoita. Deocamdata.
    se apropie black friday cu reduceri de nerefuzat, sansa lui jegoita sa vanda dinam0
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #1497
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu mai jinxuiți ca muta la **** Dinamo nu moare cand vor galben-albastrii din Pipeta Si daca moare, se cloneaza ca fcspreblat, ca raped, ca olga, ca petrolul, ca utaaa, ca policlinica, ca tot fotbalul romanesc.

    In rest, PR pentru naivi si hemofili. Datoriile clubului sunt mult mai mari, peste 4-5 milioane. Supriză, chiar catre firmele viermelui. Jego vinde cu un leu datorii de 5 milioane, insa e clar ca nu va sufla o vorba, iar presa si publicul sunt oricum de un cretinism infiorator

  7. #1498
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,448
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Negoita e de-a dreptul disperat. A scos pachetul majoritar la vanzare pentru pretul de 1 leu
    cam atat ar valora marca detinuta abuziv de CSA, 1 LEU
    sa revenim la subiect, desfiintare mai putin dureroasa mizeriei din haznaua aia.

  8. #1499
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Vad ca sunteti foarte bine, pare ca aveti toate țiglele pe casă, fruncile netede, penele arcuite , a fost o clonare de manual. Ma gandesc sa redirectionez impozitul de 2%, il iau de la gura handicapatilor si il indrept spre asociatia clonatilor din fotbal, care striga la altii 'huu, clonatii'!

  9. #1500
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Vad ca sunteti foarte bine, pare ca aveti toate Č›iglele pe casă, fruncile netede, penele arcuite , a fost o clonare de manual. Ma gandesc sa redirectionez impozitul de 2%, il iau de la gura handicapatilor si il indrept spre asociatia clonatilor din fotbal, care striga la altii 'huu, clonatii'!
    cu propaganda vad ca le ai,sa constitui un grup de socios te-ai gandit?
    pentru inceput ai putea sa aduni bani de cotizatie de la Tobi,Laur si alti caini mitici,cate 50 lei de caciula ar fi numa' buni pt Jegoita...de la cainii cimiseni ma ocup eu sa strang daca vrei...
    Leo,pe unde umbli?
    granita la Orsova!

  10. #1501
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    la buncar,la buncar dar mie sa-mi dea suta...Leo,suta mea,mie sa-mi dai suta...
    granita la Orsova!

  11. #1502
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Iaca c-a aparut un sondaj care-i va face pe toti frustratii antistelisto-fecesebisti sa paralizeze de ciuda la acest sfarsit de an si care va inchide clar disputa pentru legitimitate. Mai pe intelesul lor FCSB este perceputa de marea masa a suporterilor stelisti ca fiind fosta Steaua.

    Hai nu va sfiiti si bagati un ochi pe acest link: https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/son...rt-585639.html
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #1503
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,454
    Reputatie
    1
    De unde reiese ca este perceputa drept Steaua?

    Cred ca este prea limitat sa intelegi articole din ziare.Limiteaza-te la desene animate.

  13. #1504
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Numai din faptul ca CFR are 7,4% vs 1.8% U Cluj, ca Slugitorul are mai multi fani decat Timisoara, Cluj si echipa lui Mititelu iti dai seama cat de serios e sondajul CFR, fara suparare, are 0,01% pt ca e o echipa care nu isi propune sa faca fani, ci cascaval.

    E ticalos mosneagul, Steaua Bucuresti are voturile ei, separat de turmă. Daca ar fi sa speculez, asa cum face mos teaca, aceasta masa amorfa de barbati percepe fcsb ca singura oportunitate reala de a parveni din vietile lor mizerabile. Cfr, Astra ar suna oarecum klingonian pt ei, in vreme ce Dinamo si Rapid nu prezinta interes pt moment. E irelevant ca au 40%, 400% sau 4000%, atata vreme cat au vandut 93 de bilete la derby-ul de clasament cu Astra. Si eu pot sa ma declar rozicrucian, urmas al Regelui Soare, ori cavaler al mesei rotunde

    Daca va uitati pe sondaj o sa vedeti ca intre procentele fcsb si voturile pt Dancila exista o similitudine.

  14. #1505
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Se zvoneste ca Lucescu senior ar fi in vorbe cu Christian Constantin ca sa preia Sion.

  15. #1506
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    https://www.onlinesport.ro/fotbal/li...aua-nid-137450
    Forul continental a publicat, luni, o ierarhie a punctelor acumulate de-a lungul timpului de echipele participante in Cupa Campionilor Europeni si apoi in Champions League, continuatoarea competitiei elitei fotbalului european.

    FCSB, echipa lui Gigi Becali careia instantele din Romania i-au interzis sa mai foloseasca numele de Steaua Bucuresti si care a fost lipsita de emblema istorica, respectiv palmares, apare in topul 30 al ierarhiei UEFA intr-o companie extrem de selecta.

    Astfel, UEFA o vede in continuare pe FCSB ca pe adevarata Steaua Bucuresti prin prisma celor 26 de participari in CCE/CL.

    Trofeul cucerit in 1986 apare in dreptul FCSB, echipa care a disputat 145 de meciuri, dintre care a castigat 52, a remizat in 41 si a pierdut de asemenea 52. Golaverajul ros-albastrilor este de 203 la 204.

    145 de puncte a adunat FCSB in principala competitie europeana, devansand-o la acest capitol pe Paris Saint-Germain, echipa de pe locul 29.

    Cu 600 de puncte si 13 trofee in palmares, Real Madrid ocupa prima pozitie, fiind urmata de Bayern Munchen (474 puncte si 5 trofee) si Barcelona (446 puncte si 5 trofee).
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  16. #1507
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    fcsb nu e steaua!
    Libera La LAZIO !

  17. #1508
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Si pleosc, mi-ai varsat Dubelul pe jos!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #1509
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    fcsb nu e steaua!
    normal ca nu este.
    la fel cum cfr nu este universitatea.

    amu cata engleza mai tin eu minte:
    "CSA Steaua București (football), the football team, refounded in 2017.
    FCSB other Romanian football club claiming to be the legal successor of the original Steaua București. The club used the name FC Steaua București until 2017"
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  19. #1510
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cel mai bine a spus-o judecatorul in sentință. Mai precis, acesta a distins ca pârâta - recte mizeria din Pipera-, a folosit materiale de promovare, pretinzand fata de public ca este continuatoarea Stelei. Utilizand culori specifice marcii Steaua pt a da identitate, pt a legitima aceasta farsa, judecatorului nu i-a mai ramas decat o singura solutie. A constatat ca riscul de confuzie intre original si mizerie e demonstrat de reclamant - recte Uniunea Sovietica, sau, ma rog, armata regala, ca sa nu ma cert si cu Novac de sarbatori -. Daca in cazul numelui s-a gasit portita numita fcsb, in cel al culorilor au luat-o in creț, au trebuit sa schimbe rosul cu galbenul. Ce lipseste de aici, notificarea federatiei catre uefa, pt a consfinti tarasenia. Probabil ca s-au asteptat ultimele cai legale de atac ale piperenilor, dar notificarea trebuie trimisa. Tinand cont de impacarea istorica intre fcsb si burleanu, probabil aceasta va mai astepta oleaca

  20. #1511
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pentru cretinii ignorați am demonstrat ca fcsb nu e steaua, ca marele investitor gigi fecali a castigat 50 de milioane din trocul cu babiucii mapn-isti. Le-o dam la papacioaca babalailor care insista ca gigi 'investeste'. Investeste banii nostri, asa cum fac majoritatea cluburilor. Numai ca una e subzistenta, altul e furtul calificat. Da-le un teren - cum face psd la Rapid, fa-le un teren - cum face psd la Rapid, Steaua, Olga etc, dar cand le dai 50 milioane deja e mestastaza. Si se vede unde e fotbalul astazi. Cate campioane a distrus acest fecali? Slobozia, Astra, Slujitorul. Cate echipe ii platesc haraci? Boto, Clincenii, partial Olga, Astra si cati or mai fi. Azi va distruge Mediasul, maine cine stie pe ce i se va mai pune pata. In schimb, prostalaii il vad investitor si i se ploconesc sub Maibach. Ce mizerie, ce tara, ce *****!

  21. #1512
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Florin Calinescu a lansat un atac dur împotriva lui Mircea Lucescu si a lui Cornel Dinu in emisiunea lui Ovidiu Ioanitoaia: "Durerea mea e că Dobrin n-a prins Mondialul din Mexic! Când l-a lucrat prietenul tău Lucescu (n.a. către Ovidiu Ioanitoaia), Dinu si Dinamo! El merita, pentru că ne-a calificat.
    Eu eram la Timisoara si am bătut Dinamo. Lucescu si Dinu mi-au zis că o să retrogadarăm. Eram pe locul 3 atunci si-am picat. Atât de mare putere avea Dinamo."

    Ca asa au stat lucrurile a spus-o chiar Nicolae Dobrin intr-un interviu in Evz din 23 iunie 2007. Iata link-ul: https://evz.ro/secretul-lui-dobrin-d...ni-448510.html
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •