Page 99 of 106 FirstFirst ... 4989979899100101 ... LastLast
Results 2,059 to 2,079 of 2213

Thread: CAFENEAUA - "La taclale microbiste"

  1. #2059
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Eu am incercat sa readuc un subiect important dpdv sportiv si intelectual. Voi tot il evitati. Subiectul e revenirea lui Petrea la FCSB
    Ce e atat de distractiv?! Dementul de Becali face ce doreste, dupa cum a si declarat, el e FCSB, Steaua pentru majoritatea suporterilor ros'albastrii. Asa ca nu ne mai miram de absolut nimic sau cel putin eu in ceea ce se intampla la echipa care a facut istorie in fotbalul romanesc.
    In ceea ce-l priveste pe Petrea, nu e un antrenor catastrofal, gen Andronache sau Dinu Tudoran. E un antrenor care intelectual este peste cei doi si multi altii, intre care panarama de Iosif de la echipa decedata. Problema lui este ca nu prea are personalitate. Dar pentru asta exista Becali.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  2. #2060
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    sigur esti suparat pentru faptul ca ai carat acordeonul la scoala. bacterie plina de prostie este o glumitza nevinovata
    Suparat???!!! Suparat e el. Problema e ca mai si plange cand i se raspunde cu aceeasi moneda. Repet, tipic suporterilor mimamovisti, care sunt avantajati aproape meci de meci de arbitri, si toti ei urla ca sunt dezavantajati dupa ce arbitrul ii iarta de cartonase rosii sau penalty-uri clare in favoarea echipei adverse.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  3. #2061
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Eu zic ca e loc de mai multa concordie intre voi, pana la urma ca sportiv ai activat sub culorile pe care el le iubeste atat de mult.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  4. #2062
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    sigur esti suparat pentru faptul ca ai carat acordeonul la scoala. bacterie plina de prostie este o glumitza nevinovata
    Sincer, nu cred ca esti de inchiriat. Cu toate ca pare ca nu prea stii ce strada cauti. Dar fiind ingaduitor, te intreb daca nu cumva bacteria vine, cronologic, dupa sictir.
    Iar daca ai respect de sine, cauta in urma sa vezi cate expresii d`astea imi sunt adresate.
    L-am rugat, daca nu se poate, asta e ! Urmeaza sa fiu banat...
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  5. #2063
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,415
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Ce e atat de distractiv?! Dementul de Becali face ce doreste, dupa cum a si declarat, el e FCSB, Steaua pentru majoritatea suporterilor ros'albastrii. Asa ca nu ne mai miram de absolut nimic sau cel putin eu in ceea ce se intampla la echipa care a facut istorie in fotbalul romanesc.
    In ceea ce-l priveste pe Petrea, nu e un antrenor catastrofal, gen Andronache sau Dinu Tudoran. E un antrenor care intelectual este peste cei doi si multi altii, intre care panarama de Iosif de la echipa decedata. Problema lui este ca nu prea are personalitate. Dar pentru asta exista Becali.
    Ce rezultate are Petrea(ca principal) sa fie peste Iosif?
    Promovarea Rapidului(mai ales in punctul in care a preluat echipa) e un rezultat mai mare decat activitatea pe plantatia Becaliland.

  6. #2064
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Ce rezultate are Petrea(ca principal) sa fie peste Iosif?
    Promovarea Rapidului(mai ales in punctul in care a preluat echipa) e un rezultat mai mare decat activitatea pe plantatia Becaliland.
    Da-i o cautare pe Google și ai sa afli. E simplu. Promovarea e o kaka-maka pentru un antrenor, mai ales cand ai arbitri de partea ta, așa cum a avut clona FC R.
    Last edited by Duba; 18th November 2021 at 14:52.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  7. #2065
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Zise fanul echipe de suflet a arbitrilor!

    Observati ca panarama batrana evita sa raspunda intrebarilor si afimatiilor mele legate de activitatea sa in cadrul clubului Dinamo? Se curist de mic!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  8. #2066
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    bai,iar ati tabarat pe Duba?
    uamini rai
    granita la Orsova!

  9. #2067
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,415
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Da-i o cautare pe Google și ai sa afli. E simplu. Promovarea e o kaka-maka pentru un antrenor, mai ales cand ai arbitri de partea ta, așa cum a avut clona FC R.
    Adica Cupa aia?Se poate discuta si despre nivelul ei ca valoare,dar ramane acolo un trofeu.
    Daca promovarea,mai ales in contextul ala, atunci cum e Cupa aia?Nu retin ce arbitraje e vorba,stiu doar ca dupa ce Grigore a facut praf tot a venit Isof si a facut minunea.Minune care a continuat si in Liga A deocamdata.
    Bine,aici comparam viermi cu gandaci.Amandoi sunt de nivel slab dar Petrea pare prea multumit sa fie secund sau angajat.Macar Iosif e lasat sa ia deciziile sale chiar daca nu are acelasi salariu.

  10. #2068
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Calandrinon View Post
    Sincer, nu cred ca esti de inchiriat. Cu toate ca pare ca nu prea stii ce strada cauti. Dar fiind ingaduitor, te intreb daca nu cumva bacteria vine, cronologic, dupa sictir.
    Iar daca ai respect de sine, cauta in urma sa vezi cate expresii d`astea imi sunt adresate.
    L-am rugat, daca nu se poate, asta e ! Urmeaza sa fiu banat...
    suntem un tribune, Cala, la discutii pot participa persoanele care sunt vaccinate impotriva covid, pentru care au trecut 10 zile de la finalizarea schemei complete de vaccinare.
    persoanele care nu indeplinesc aceasta conditie trebuie sa prezinte un rezultat negativ al unui test rt pcr nu mai vechi de 72 de ore sau rezultatul negativ certificat al unui test antigen rapid nu mai vechi de 24 de ore. bine, ar mai fi si varianta taierii nasulyi celor care se supara.

    calm, nu vei fi banat!

  11. #2069
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    'Nicolae Badea, trimis in judecata de DNA!' Cred ca mimamo-i ca si-n faliment dupa aceasta informatie.

    https://www.gsp.ro/gsp-special/diver...na-647271.html


    P.S.
    @Numero Dieci Ai intrebat ce performate are Petrea. Uite ca ai gasit si ti-ai raspuns singur. Timpul ne va arata care dintre ei va obtine rezultate mai bune de acum inainte. Eu sunt absolut sigur ca Iosif al tau nu are capacitatea de a antrena o echipa de prima liga. Dupa ce va fi dat afara de la FC R, fii sigur ca nu-si va mai gasi angajament mai sus de liga II-a.
    Last edited by Duba; 18th November 2021 at 17:31.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #2070
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    suntem un tribune, Cala, la discutii pot participa persoanele care sunt vaccinate impotriva covid, pentru care au trecut 10 zile de la finalizarea schemei complete de vaccinare.
    persoanele care nu indeplinesc aceasta conditie trebuie sa prezinte un rezultat negativ al unui test rt pcr nu mai vechi de 72 de ore sau rezultatul negativ certificat al unui test antigen rapid nu mai vechi de 24 de ore. bine, ar mai fi si varianta taierii nasulyi celor care se supara.

    calm, nu vei fi banat!
    Tu esti un tribune, Vadim, tribunul, era stelist
    Dar subiectul era cronologia, pana si ala de la difuzorul Garii de Nord a inteles asta. Si da, nu voi fi banat, eu mi-s dobrogean.
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  13. #2071
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Sergi Lopez:

    Încerc, jur, încerc în urma sfaturilor, să acord beneficiul îndoielii presei sportive. Să cred că ostilitatea de care se 'bucură' Steaua în presă este mai degrabă urmare a ideilor mele preconcepute, poate atentia exagerată acordată greselilor ei nu vine dintr-o formă de ... relatii reci, ci ca urmare a faptului că are cei mai multi suporteri deci e firesc ca jurnalistii să fie cu lupa pe ea. Si vine clasamentul ăsta, al erorilor arbitrilor, din Gsp. În care contra Stelei se retin doar două meciuri cu erori. Cu FC R când i s-a anulat un gol valabil si alte două, nerelevante, în meciul contra Dinamo. Poate că domnii de la Gsp chiar s-au străduit, dar clasamentul e FALS, mai fals decât dantura lui Deac.
    1. În meciul contra Botosani, Todoran pe bancă, Steaua a avut trei penaltyuri, i-a fost acordat unul.
    2. În meciul cu Mioveni a avut penalty, fault la Dumiter, neacordat.
    3. Iar în meciul contra Chindiei Popadiuc este iertat de rosu după ce îl calcă pe Miron.
    Toate fazele în filmuletul de dedesubtul textului. Nu am găsit rezumate mai lungi ale partidei cu Botosani, deci doar primul penalty nedat e prins în insectar.
    Este asa greu să revezi meciul din tur cu Botosani? Repet, nu cred că Gsp vrea intentionat să creeze o imagine nedreaptă FCSB-ului, dar clasamentul e rusinos prin halul grotesc în care se ascund erorile contra ros-albastrilor. Acum, când totul e la un click distantă.
    Raportul erorilor ar fi 11-7, deci mai degrabă echilibrat. Si am îndoieli că alea 11 pro sunt chiar reale, îmi amintesc că în meciul cu FC U, Crăciunescu si Balaj spuneau că penaltyul primit de Steaua e absolut corect, Porumboiu zicea invers, iar GSP a îmbrătisat varianta aflată în minoritate.
    PS
    Permiteti-mi să întreb, meciul cu Botosani al Univ Craiova, de aseară, cu două goluri marcate neregulamentar de olteni, a fost pus în galantar? Eu cred că nu.
    Mult mai corect, dar riscau să se expună, era ca autorii articolului, măcar online, să pună si meciurile în care s-au petrecut erorile. Era mai limpede asa.

    https://www.facebook.com/10000388459...9200198880867/
    Last edited by Duba; 7th December 2021 at 14:04.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  14. #2072
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Bun, ce fac personaje pestilente de genul Scutariu (cu talpanistii) si acest sergiu lopată (cu boovenii, cu poporenii). Acesti bivolari rurali profita de incultura si credulitatea moluștelor pt a deveni, in timp f scurt, liderii de opinie a acestor secte de cretinopati.

    Era doar un pas pana la demonstratia irefutabila a scribalaului poporean ca fc fotbal club e de fapt dezavantajata. Chiar la ultimul meci, de ce nu?

    Doamne, ce imbecili! Asa otreapa de postare, asa distribuitor!

  15. #2073
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  16. #2074
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Pt. Ionica, cretinul suprem: https://www.facebook.com/10000388459...9553842807985/ Dar si pentru cei de de teapa lui.
    Last edited by Duba; 12th December 2021 at 16:35.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  17. #2075
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Bine Dubel, fie ca tine, Steaua este cea mai buna!
    Dar asta nu ne opreste sa ne simtim bine cand o futem in gura!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #2076
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Pana una alta, clona FC R, infiintata de generalul de securitate Vasile Malureanu, ne suge pl de la 12 puncte distanta. Spor!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #2077
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Pana una alta, clona FC R, infiintata de generalul de securitate Vasile Malureanu, ne suge pl de la 12 puncte distanta. Spor!
    Mie imi place mai mult aici Mironica, atunci cand reuseste in numai doua minute sa descrie toata istoria infectiei purulente care este Steaua!
    https://www.youtube.com/watch?v=LmCE...lambada10lamby
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  20. #2078
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Pana una alta, clona FC R, infiintata de generalul de securitate Vasile Malureanu, ne suge pl de la 12 puncte distanta. Spor!
    Noi oricum n-aveam sanse la cupele europene, dar macar v-am lasat cu 3p mai jos decat CFR. Ce-i drept, si pe ei i-am apropiat cu 3p mai mult de voi in meciul direct.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #2079
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    <iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •