Page 94 of 106 FirstFirst ... 44849293949596104 ... LastLast
Results 1,954 to 1,974 of 2213

Thread: CAFENEAUA - "La taclale microbiste"

  1. #1954
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Dubele, voi ati furat in continuu zeci de ani.
    Mersi pentru lectia de fotbal neprofesionist de pe la inceputuri.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #1955
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mai ceva ca ieftimie sluga la meciurile cu echipa din popesti? Mai ceva ca răjili la meciurile impotriva mizeriei din popesti? Sa nu uitam, primele 13 meciuri dintre echipa poporului si slujitorul au fost blaturi clasice intr-o singura directie. Intreupte de celebrul 2-5, care e regele blatului in liga 1. Astea nu le amintim, ca ne da cu rest.

    Hai sa nu ne căcăm, cu padureanu a facut blat toata lumea. Imi amintesc de un 5-2 in ghencea, echipa poporului vs bistrita. Cand Rapid dadea lupta la baioneta cu salomir, slugoi fecsebist recunoscut, care a scos mingea din poarta ca sa deturneze titlul in prelungirea ghencea, padureanu si paunescu fumau pipa pacii. Oana iesea golgheter cu golurile alea doua, poporenii campioni, toata lumea multumita. Nu e asa, jegurilor?

    Iata ce spunea Habib Habibou despre cea mai curata echipa din liga 1.

    In România am jucat în cel mai bizar meci din cariera mea, înainte să-mi dau seama că Gigi Becali cumparase echipa adversă. Adversarii noștri nici măcar nu se osteneau să fugă. Ratau toate pasele. Până și suporterii noștri ne-au huiduit când am câștigat cu 5-0. Acesta este unul dintre lucrurile care m-au făcut să vreau o schimbare de peisaj

    Cam asta e mizeria neprihanita a fotbalului romanesc. A, ala e prost cand zice. Cand o face ne-a cici e pursânje. Bai, lasati-ne, ca suntem satui de jeguri...

  3. #1956
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Diversiune marca copil de meletean. Sila-mi e de jeguri precum acest William Shakespeare, un mitoman innascut, suporter al celei mai urate echipe din fotbalul romanesc ever, mimamo Bucuresti - milogii absoluti. Da lasa ca acusi vine Volunatriul sa-si da chiloteii jos, asa cum au facut in 99 la suta din meciuri. Problema insa-i alta acum, incep jucatorii sa se care.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  4. #1957
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Singura problema e la tine sub scufiță, bai mapeț!

  5. #1958
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Incredibil, ce longevitate are ********ul tablagiu de Cismigiu venit calare pe tancurile sovietice pentru a face apologia mizeriei iubite de toata familia Ceausescu, de la al batran la Valentin. Mars, mah, in groapa, ca deja emani un miros putrescent.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  6. #1959
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Dinamu si rrapid se iubesc la infinit!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  7. #1960
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Extra...veral.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  8. #1961
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Mai ceva ca ieftimie sluga la meciurile cu echipa din popesti? Mai ceva ca răjili la meciurile impotriva mizeriei din popesti? Sa nu uitam, primele 13 meciuri dintre echipa poporului si slujitorul au fost blaturi clasice intr-o singura directie. Intreupte de celebrul 2-5, care e regele blatului in liga 1. Astea nu le amintim, ca ne da cu rest.

    Hai sa nu ne căcăm, cu padureanu a facut blat toata lumea. Imi amintesc de un 5-2 in ghencea, echipa poporului vs bistrita. Cand Rapid dadea lupta la baioneta cu salomir, slugoi fecsebist recunoscut, care a scos mingea din poarta ca sa deturneze titlul in prelungirea ghencea, padureanu si paunescu fumau pipa pacii. Oana iesea golgheter cu golurile alea doua, poporenii campioni, toata lumea multumita. Nu e asa, jegurilor?

    Iata ce spunea Habib Habibou despre cea mai curata echipa din liga 1.

    In România am jucat în cel mai bizar meci din cariera mea, înainte să-mi dau seama că Gigi Becali cumparase echipa adversă. Adversarii noștri nici măcar nu se osteneau să fugă. Ratau toate pasele. Până și suporterii noștri ne-au huiduit când am câștigat cu 5-0. Acesta este unul dintre lucrurile care m-au făcut să vreau o schimbare de peisaj

    Cam asta e mizeria neprihanita a fotbalului romanesc. A, ala e prost cand zice. Cand o face ne-a cici e pursânje. Bai, lasati-ne, ca suntem satui de jeguri...
    hai sa-ti spun si eu una buna,merg eu ca prostul la un meci Poli-Dinamo,nu mai batuseram cainii de foarte multi ani si eram foarte entuziasti ca se putea de data aia,nu aveam echipa rea...conduceam,entuziasm,stateam in tribuna cu niste frati care acum sunt antrenori modesti de fotbal,dar care aveau conexiuni,la un moment dat suna unul si zice,gata,in sfarsit ii batem...intreaba alalalt,cine arbitreaza?
    fratii burloiu,zice asta.
    bai dar prosti mai sunteti,pai n-aveti nicio sansa.
    si imediat a aparut fanta aia de lumina,celebra si in ziua de azi...asa a vazut burloiu al mic de pe margine,asa a si dat burloiu al mare...si am pierdut evident din nou acasa...
    asta ca sa nu mai pomenesc de rahaturile lui mucescu,cmma din toate timpurile...
    granita la Orsova!

  9. #1962
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Cred ca se refera la Fulgerul Bragadiru, dar na, e mai comod asa...

    In resta da, si Steaua, si Dinamo au mai pacatuit, dar care echipa e in stare sa arunce cu piatra ? E corect sa punem anatema pe aceste doua valori ale fotbalului romanesc ?
    Sa nu uitam nicicand ca aceste doua echipe, alaturi de Univ.Craiova, au facut cele mai mari performante la nivel de club pe plan international. Sporadic si FC Arges, Rapid, Bacau, Baia Mare, Corvinul sau U Cluj. Mai nou, CFR...Si atat ! Tot jucatorii acestor echipe au constituit nucleul echipei nationale, echipa care de multe ori ne-a bucurat, ne-a facut mandri.

    In loc sa-i ponegrim, mai bine ne-am ruga ca fotbalul sa redevina ce a fost odata. Poate si atitudinea noastra conteaza. Poate !!!
    Last edited by Calandrinon; 6th July 2021 at 21:28.
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  10. #1963
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Dinamu si rrapid se iubesc la infinit!
    In aceeasi masura in care echipa poporrului si policlinica cea cu 1-8 stătătoare se iubesc la infinit

    Quote Originally Posted by cip View Post
    si imediat a aparut fanta aia de lumina,celebra si in ziua de azi...
    Nu vreau sa te contrazic - as putea - dar episodul Fanta era asociat cu Savaniu, nu cu fratii Burloiu. Fratele Burloiu a dat niste cartonase rosii la cateva faulturi si proteste animalice ale timisenilor, care au defulat 30 de ani de insir'te margarite transmise din tata-n fiu Din cate imi amintesc, Zanc a luat atunci rosu, la 2-2, apoi Tamas gol 3-2 in prelungiri si alte cateva rosii, la niste proteste de evul mediu timpuriu. Si nu o spun cu rautate, asa trebe sa se joace un meci Dinamo - Poli. Cum nu trebe sa se joace, cum ati mimat in ultima etapa cu fcsblat, dupa golul lui Mansour, cu golanul ala nenorocit care antreneaza cămile. Sau in fata Sloboziei, cu dedicatie tot pt Dinamo

  11. #1964
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    In aceeasi masura in care echipa poporrului si policlinica cea cu 1-8 stătătoare se iubesc la infinit
    Cred si eu, ca aia asarbatoreau in tribune -7 luat acasa! Pai noi de pierdeam cu -3 cu spurcaciunile cred ca le dadeam foc la jucatori!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #1965
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/din...nu-642012.html

    Pana si Bonetti isi bate madularul de mimamo.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  13. #1966
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Bonetti de la Juventus Torino, nu calmucul Tatybayev din stepele kazahe, hranit cu lapte de antilopa si carne de testoasa. O rusine sunteti, ba, o mizerie!

  14. #1967
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Bonetti de la Juventus!!!! Jucatorul, poate. Ca antrenor e vai de mama lui, n-a stat mai mult de juma' de an la nicio echipa la care a antrenat. Nici ca jucator n-a rupt norii. A jucat la n-spe echipe, intre care si Juve (2 ani) si Milan (1 an), iar la nationala Italiei are 2 prezente. Un jucator bun spre foarte bun de serie A si atat. Asta asa pentru cei care habar n-au de CV-ul lui Bonetti ca jucator.
    Cat priveste echipa din Kazahstan, nu spun ca a fost o super echipa, dar oricum o echipa decenta, care ar face fata fara probleme in prima nostra liga, evident n-ar avea emotii cum are echipa fostei sec00ritati comuniste, mimamo, perntru mentinerea in prima liga. Ca sa nu mai spun ca nationala lor joaca de la egal la egal cu echipe peste celer din grupa noastra.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #1968
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    https://m.facebook.com/story.php?sto...00003884592122

    Cata dreptate are Sergi Lopez. Animalele clonei continua cu tiganismele.
    Last edited by Duba; 19th September 2021 at 15:19.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  16. #1969
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Da, ma, cealapa , noi nu stim cine e Bonetti. Ai descoperit tu wikipedia si ne-ai lamurit. Herve Renard a fost gunoier si a castigat cupa africii cu Zambia calificata de Bonetti. E foarte greu sa reusesti in Italia, Marco Rossi a vrut sa se lase de meserie si sa se faca sofer pana sa fie sunat din Ungaria. Lucescu, campion in serie b cu Brescia e Dumnezeu, ma, nenorocitilor Si, pe vremea aia, Serie B era al doilea campionat al lumii, dupa Serie A


    Dar cat de scrofulos este acest cronicar de etnie rromă-fecesebistă la indexat frustrarile patologice care ii macina pe poporeni, dupa umilinta in fata Rapidului! Dupa ce au stat cu tiganii, axilele si pulile de tigani in gură, zi de zi, a venit meciul cu tiganii, care i-au batut de le-au sarit flocii pe pereti. Dar ce uita acest gunoi e faptul ca, la acelasi meci, doua sute de pisde din galeria metropolitanilor au sarit gardul ca sa se bata cu cateva femei si copii de la tribuna 2. Asta le-a scapat vajnicilor paladini, oare de ce **** mea? Pt ca sunt niste jeguri care staaau si isi bat unii altora cubele pe pulă, pe feisbuc. Ăia au aruncat cu ciorapii imputiti, observa agerul Sergi. Dar voi v-ati schimbat chilotii manjiti cu caca, inainte sa sariti pe doamnele de la T2, ma, nenorocitilor si ingalatilor? Elita pulii mele, pute cromanionu' sub ei si pe ei ii fute grija de Rapid. Zici ca alde mustață si confratii vin de la Vatican, nu din paduchelnițele si șobolanimea din prelungirea ghencea si jilava!

  17. #1970
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Scoate ma unghia de gat ca faci buba, amarastene! Vai de paula voastra, retrogradarea scrie pe voi, spurcatilor!!!!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  18. #1971
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    https://m.facebook.com/story.php?sto...00003884592122

    Cata dreptate are Sergi Lopez. Animalele clonei continua cu tiganismele.
    Bosorogului anchilozant ii plac în schimb pușcăriașii lui Mustață! Fossil cred ca e invertit! 😂
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  19. #1972
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Diferenta intre animalele preistorice, care sustin clona infiintata de Vasile Malureanu, si Mustata este ca cel din urma n-a scuipat, urinat, aruncat cu te miri ce pe jucatorii, antrenorii, arbitrii pe care i-ati 'gazduit' de voi, animalelor! Pricepi, ma hotule?
    Last edited by Duba; 20th September 2021 at 10:00.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  20. #1973
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dar dă ce a umblat cu ghiuleaua atârnata de crac, 6 ani de zile, la penitenciarul Găești? A citit prea multe almanahe si strica media iq-ului in peluza pic si poc se țin de-un floc? Sau ceva nesemnificativ, o tentativa de omor, tâlhărie, crimă organizată? Hai, lasă, nu te mai face de căcat și pe forum, cum faci in izmene.

  21. #1974
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Vesti excelente dinspre catelarie!!!

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/din...re-643629.html

    Hariciumba pierde 9 puncte! Rasii mai pot scăpa de depunctare doar printr-o minune!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •