Page 93 of 106 FirstFirst ... 43839192939495103 ... LastLast
Results 1,933 to 1,953 of 2213

Thread: CAFENEAUA - "La taclale microbiste"

  1. #1933
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Vorbim de 89,deci finalista CCE.

  2. #1934
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    nu se afla pe lista legendelor Stelei dar a avut onoarea sa apere la Steaua...sau Steaua a avut onoarea ptr aproape doua sezoane.
    la multi ani, rica raducanu! multa sanatate sotiei!

  3. #1935
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #1936
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Bai, este incredibil. Statul da doua milioane pe an ca sa se bata astia cu buticari si rebusisti. Da' nu era mai simplu sa dea Valentin un comunicat, cupa romaniei din seara asta sa fie acordata cazarmei talpaniste?

  5. #1937
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Sa fim seriosi.
    Victorie cu 2-0 pentru CSA Steaua Bucuresti in mansa tur a dublei de baraj cu CS Afumati
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #1938
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Baaaaaaa ce ziceti de fuziune noi cu viitorul ?
    Libera La LAZIO !

  7. #1939
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Viitorul Farului sau Farul Viitorului?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #1940
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    mdea deja incep intepaturile

  9. #1941
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Se batura olgutoii cu mititeii. Arestari, spitalizari, cum sade bine la case de oameni gospodari. Asteptam vesti asemanatoare si dinspre cska/fc berceni, desi aici e mai complicat. Nu cred ca fratii vacarm se vor manji cu borșul ultrasilor de pe feisbuc. Nu trageti in ambulanțe, dragi talpanisti!

  10. #1942
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    e marele Blondu acolo capitane.. e sef de brigada )))))
    Libera La LAZIO !

  11. #1943
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Acum 32 de ani, Steaua juca ultima finala de cupa europeana pentru o echipa din Romania, 0-4 cu marele AC Milan in Cupa Campionilor. Partida s-a jucat pe Camp Nou, cu 97.000 de privitori in tribune.

    STEAUA: Lung - Petrescu, Iovan, Bumbescu, Ungureanu - Hagi, D. Minea, T. Stoica, Rotariu (Balint) - Lacatus, Piturca
    Antrenor: Anghel Iordanescu

  12. #1944
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Sursele GSP transmit că există sanse ca Muresan să vină "la pachet" cu Răzvan Zamfir, fostul său colaborator de la CFR Cluj si Hermannstadt. Zamfir este o persoană controversată, la Hermannstadt fiind implicat în 2019 într-o violentă altercatie fizică cu Filip Jazvic.

    Răzvan Zamfir era acuzat public de Gigi Becali în 2009. Latifundiarul mărturisea că oficialul clujean Răzvan Zamfir i-ar fi promis că va aranja anumite meciuri pentru Steaua, în schimbul unei sume de bani:

    "M-am prins eu de ce l-au luat la CFR Cluj pe Răzvan Zamfir. Cu vreo câtiva ani în urmă a venit la mine la birou și mi-a spus că e impresar si că are jucători la fiecare echipă, câte 2-3, cu care poate vorbi pentru a aranja meciuri. Mi-a zis si că mă costă 30.000 de euro.

    Atunci, eu când l-am văzut asa nasparliu, l-am dat afară din birou, am crezut că mă încearcă cineva. Abia când a ajuns la CFR am înțeles ce influentă are".



    Asadar, mimamo, echipa milogilor si mortilor de foame, l-a adus, pe langa fostul sec00rist de pe vremea lui ceasca Iulian Muresean, deh sangele apa nu se face, si pe escrocul beleiu Răzvan Zamfir, omul care ca contribuit prin metode borciste la titlurile castigate de CFR pe vremea cand Muresan conducea echipa lui Dancu. Iata de ce aceasta mizerabila echipa a fost si este cea mai urata echipa din fotbalul romanesc, cum bine spunea Ionut Negoita.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  13. #1945
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    sa zicem ca ai avea dreptate. care i spilu cu echipa noastra...steaua sau fcsb...sau perioada 98 -2003

  14. #1946
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    bai dar perioada 98 2003 cum ramane cu ea? ca e cam ciudat!
    Libera La LAZIO !

  15. #1947
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Eu personal nu vreau sa tai in stelisti. Sunt un om de bine.
    Se taie ei singuri intre ei, eu doar imi iau popcorn.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #1948
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    bai dar perioada 98 2003 cum ramane cu ea? ca e cam ciudat!
    E ciudat pentru prosti. Pentru mine este Steaua. Pentru mine toata istoria din 1947 pana in prezent reprezinta Steaua, Fie ca s-a numit ASA Bucuresti, CSCA, CCA, Steaua sau acum FCSB. Din 1947 pana in prezent Steaua a evolut in prima liga continuu.
    O echipa infiintata acum 4 ani nu are cum sa fie una si aceeasi cu cea infiintata in 1947. Simplu! Probabil pentru prosti e greu de perceput asa. De fapt nu probabil, absolut sigur.

    P.S. Pe mine ma interezeaza mai mult ce vor face milogii de la mimamo. La cine se vor duce acum cu mama-ntinsa. Prima etapa, e clar, la Voluntarii, echipa in fata careia are cele mai multe victorii raportate la numarul de jocuri disputate cu aceasta. Pandele stie de ce. Ma intereseaza, pentru ca de 4 ani ii vad cum se chinuie sa nu retrogradeze, cum se duc la Burleanu si se milogesc sa-i mentina in prima liga, cum sunt bataia de joc a tuturor.
    Last edited by Duba; 5th July 2021 at 08:25.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  17. #1949
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    OK, si pentru destepti, cine e atunci Steaua? Echipa care are numele de Steaua. O impostoare ce fura biata echipa seccuristo-comunista FC FCSB, ce-a furat la randul ei de la toata lumea decenii la rand inainte de revolutie? Cu Dinamo cu tot, doar ca mult mai mult!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #1950
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Ma Ionut, tu esti cam prostut. Confunzi marfa cu ambalajul. Sec00ristii au fost si sunt mimamo. Chiar asa ingorant esti?
    De un sec00rist ceausit a fost infiintata clona pe care o sustii acum - FC R. Vasile Malureanu pe numele lui. Nu mai fa pe proasta ca oricum esti, ma clonatule, ma iubitor de 'n'-spre echipe.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #1951
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Apreciez promtitudinea. Nu conteaza cum te-ai nascut amice, ci cum ai trait.
    Noi n-am furat pe nimeni, voi ati luat cu japca jucatori de la toata lumea fara sa le dati nimic in schimb.
    Furt pe fata, voi si Dinamo. Bine, Dinamo n-a vrut sa se lase mai prejos, c-a avut exemplu al mare.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #1952
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    dubele.. esti ditamai ursuletzu sincer )
    Libera La LAZIO !

  21. #1953
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Apreciez promtitudinea. Nu conteaza cum te-ai nascut amice, ci cum ai trait.
    Noi n-am furat pe nimeni, voi ati luat cu japca jucatori de la toata lumea fara sa le dati nimic in schimb.
    Furt pe fata, voi si Dinamo. Bine, Dinamo n-a vrut sa se lase mai prejos, c-a avut exemplu al mare.
    Pai voi ati trait in hotie, intr-o hotie continua. Ati fost promovati direct in prima liga dintr-o liga regionala, fara sa aveti dreptul, si asta cand inca comunistii nu pusesera mana pe putere, in '32 sau '33 cred, nu mai caut acum, te las pe tine. Apoi ati luat cei mai buni jucatorii de la desfiintata Carmen Bucuresti, echipa lui industriasului Mociornita, care afirma in presa vremii, ca citez din memorie: 'Eu tin aceasta echipa pentru a ma razboi cu Ciocanul (echipa evreilor) si echipele CFR-iste. Cu una ma rafuiesc rasial, cu celelalte ma rafuiesc politic.' Cand spune ca se rafuieste politic cu echipele CFR-iste, e clar ca si Locomotiva Bucuresti, asa se numea echipa decedata in acea perioada, era echipa puterii noi venite pe tancurile sovietice. Doar stie toata lumea ca ati facut campanie electorala in noiembrie 1946, cand Steaua si mimamo nu erau infiintate, bolsevicilor, avand 'Soarele', semnul electoral de atunci al bolsevicilor, pe tricouri. Arhiva din Biblioteca Academiei sta marturie.
    Pana pana la inceputul anilor '70 ati avut aceeasi protectie, daca nu chiar mai mare, ca si mimamo si Steaua, apoi, e adevarat, v-au cam lasat din brate bosevicii, exceptie facand anul in care Adrian Paunescu (pe la inceputul anilor '80) a insistat sa transferati intr-o perioada cand nicio alta echipa n-a facut-o, in plin campionat, venind la echipa sarmana vreo 8 jucatori, din cate-mi amintesc. Cu toate acestea echipa lui Miril, Progresul Bucuresti, reusit o surpriza uriasa la acea vreme, promovand in dauna echipei decedate.
    Dupa '90 ati furat de-ati rupt cu arbitrii lui Vama, dar si blaturile lui Padureanu, care se dadea la o parte de fiecare data, mai ceva ca Voluntariul in meciurile cu Mimamo.
    Nu-i asa ca am drepate, mai minte scurta???
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •