Page 104 of 106 FirstFirst ... 45494102103104105106 LastLast
Results 2,164 to 2,184 of 2213

Thread: CAFENEAUA - "La taclale microbiste"

  1. #2164
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    ISteaua evolueaza in prima liga si e protagonista in campionat an de an


    In primul rand nu e protagonista decat la locul 2.
    In al 2-lea rand nu e Steaua, e o mooie de Becali fara nume si sigla.

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Atata poate el. Ce sa-i faci?

    Dintr-o puteritza de Unghier mooit
    A iesit un vierme mic, si-a... murit.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #2165
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Libera La LAZIO !

  3. #2166
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Macar nu ne-am unit cu alta echipa sa promovam pe foaie doar.


    Ar zice stelistii! Daca ar avea glas, ca nici drept de promovare nu mai au, saracii.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #2167
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post


    In primul rand nu e protagonista decat la locul 2.
    In al 2-lea rand nu e Steaua, e o mooie de Becali fara nume si sigla.
    Ha, ha, ce prostavan!!!! Pai mai minte putina, mai bine protagonist, chiar la locul 2, cu toate ca ne-am batut pana in ultimele etape pt. titlu, decat sa clonam echipa decedata, prin faliment evident, si sa ne scaldam in ligile inferioare, apoi sa ne zbatem in mediocritatea retrogradarii. Ce bine ca nu ai frati!!! Ferice de parintii tai ca au doar un prostavan pe cap!!!

    Cat priveste Steaua, specie de prost, baga la cap ca de-a lungul istoriei, respectiv din 1947 pana in prezent, echipa a avut diverse denumiri, de la ASA Bucuresti pana la FCSB (Fotbal Club Steaua Bucuresti) si destul de multe alte sigle. Asa ca, specie de bivol, doar un ignorant ca tine poate gandi asa, cand stim bine continuitatea sportiva reprezinta cel mai important element pentru identitatea unei echipe.
    Last edited by Duba; 9th January 2022 at 11:53.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  5. #2168
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    „Securitatea era Securitate! Dinamo cumpăra meciurile cu videocasetofoane, cu ce confiscau ei. Steaua le cumpăra cu bani. Securitatea, fiind mai nenorocită, știa cum lucrau ăia de la Steaua.

    Erau doi tipi. Banii veneau de la Victor Stănculescu, din traficul de arme, treceau pe la Olteanu, mi se pare, ministrul Apărării, și ajungeau la Alecsandrescu. Existau doi tipi din Drumul Taberei care primeau bani de la Alecsandrescu ca să cumpere trei-patru jucători de la formația adversă. Meci de meci!

    În perioada 1986 – 1989, asta se întâmpla meci de meci! Dinamo cu casetofoane, Steaua cu bani cumpărau meci după meci! Mie mi-au cumpărat meciul când eram la Târgu Mureș, mi-au spus în față că o să mă facă. O bătusem pe Victoria cu o etapă înainte și m-au călcat în picioare, până m-a apărat Valentin” a declarat Cornel Dinu
    Suugi paulaa, Dubaa
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  6. #2169
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Poporul stelist la meciul cu Chelsea : https://www.youtube.com/watch?v=SC8FQJz_g3E
    Apropo: https://www.ziaruldeiasi.ro/stiri/ch...ezi--2009.html
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  7. #2170
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Echipa poporului la meciul cu Twente - 250 de spectatori.

    Galerie venita din Olanda - 400 spectatori.



    Pai si ce, ma Vulvitza , va deranja frigul? Cu Juventus era mult mai frig, calificarea era ratata, dar tot au venit cativa flacai, cat sa nu fie italienii mai multi. Bine, nu era f greu, erau 30 de broaste Nu te pisa prin scufita roasa de molii, toata tara stie ca sunteti cea mai pestrita, nenorocita, oportunista si fara demnitate adunatura de suporteri. Dati navala cand vine circul in oras, in rest transhumanta ieftina.

    Aratati-mi mie un meci de cupa europeana al unei echipe romanesti in care oaspetii au adus un nr dublu de suporteri fata de gazde. Caz unic si irepetabil, una dintre marile umilinte despre care deontologii nu vor sufla o vorba din cururile sclifosite.

    PS. Cand umpleam noi 23 august, 80 de mii, voi manati racanii cu forta la meci, sa va faca galerie. Nu ti-e e rusine, mai, boule?
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  8. #2171
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Prulea zice ca Flavius e bulangiu
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/flo...an-654247.html
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  9. #2172
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Stie el foarte bine cum stau lucrurile
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #2173
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Dan Sucu la Rapid, e oficial! Anu viitor ne batem la titlu, de centenar!



    Desi... cu Mutu am dubiii... Daca l-ar fi adus pe Shumudik, te mai credeam...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #2174
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    a zis nea cristi balaj ca o sa si prinda degetele in dulap
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #2175
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Nu ma uit la posturi de kkt. Doar la Jiji Tv unde avem Anglia de anul viitor.
    Campionatul care e mai tare decat Spania, Italia, Germania si Franta la un loc.


    As zice si decat Romania, dar aici joaca Rapid.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #2176
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    In atentia prostilor care considera ca CSA Steaua este echipa originala, cea înființata in 1947. Iata ce a postat Sergi Lopez: https://m.facebook.com/story.php?sto...00003884592122
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  14. #2177
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Daca noi suntem echipa comunista infiintata cu un sfert de secol inaintea voastra, cum iti explici ce la noi nu s-au pompat niciodata Ceausisti mizeri care sa curete tot fotbalul de jucatori absolut abuziv, lipsindu-i de libertate ca sa-i aduca la Rapid, nici macar in acest rastimp cat voi nici n-ati existat? Ia sa te auz, Shubidubel!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #2178
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    iatra incepeti cu bazaconiile comuniste ?! 90%din echipele de traditie sunt infintate de comunisti .....
    Libera La LAZIO !

  16. #2179
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Daca noi suntem echipa comunista infiintata cu un sfert de secol inaintea voastra, cum iti explici ce la noi nu s-au pompat niciodata Ceausisti mizeri care sa curete tot fotbalul de jucatori absolut abuziv, lipsindu-i de libertate ca sa-i aduca la Rapid, nici macar in acest rastimp cat voi nici n-ati existat? Ia sa te auz, Shubidubel!
    Esti prost de puti! Intreaba-l pe Miril cum l-ati luat pe Titus Ozon, mai mult ca sigur n-ai auzit de acest fotbalist. Intreaba-te de ce Gheorghiu Dej, predecesorul lui ceasca, a fost presedinte de onoare la rapidul muncitor?
    Rapidul decedat a fost protejat de cand s-a infiintat, iar acum clona FC R asemenea echipei decedate, de politic. De altfel, Daniel Pancu a recunoscut ca fara politic actuala echipa nu ajungea in prima liga atat de repede, poate niciodata. Dar cum voi sunteti un vehicul electoral al PSD-ului, asa cum a fost si Dinamo, asa cum este si CSU Craiova, dar mai ales CFR Dincu nu mira pe nimeni protectia de care beneficiati.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  17. #2180
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    iatra incepeti cu bazaconiile comuniste ?! 90%din echipele de traditie sunt infintate de comunisti .....
    Toate echipele au fost infiintate de comunisti. Mai putin Ripensia, care de altfel a fost desfiintata imediat cu instaurarea ciumei rosii, iar acum ceva timp au reinfiintat-o niste nostalgici timisoreni. Dar e greu, foarte greu fara bani, dar mai ales fara ajutor politic. Si Sportul Studentesc a fost infiintata inainte ca bolsevicii sa vina la putere, insa la un moment dat s-au dat si ei cu puterea comunista si au fost ajutati, chiar foarte mult, fiind protejata ontr-o perioada de Nicusor.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  18. #2181
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    daca o luam cronologic CFR cluj e 1907 ... cu mult inaintea ciumei rosii !
    Libera La LAZIO !

  19. #2182
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Si ce legatura are?! Da, CFR a fost infiintata cand Ardealul nu era la noi, d-aia i se spune echipa ungureasca. Acum insa este protejata 100% de Dincu si Rus. Stii unde-s astia? La partidul unic - PSD, care-i in tot si toate, inclusiv in fotbal.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  20. #2183
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Ce le stie Dubel, zici ca-i mai vechi ca toate.

    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Dar cum voi sunteti un vehicul electoral al PSD-ului, asa cum a fost si Dinamo, asa cum este si CSU Craiova, dar mai ales CFR Dincu nu mira pe nimeni protectia de care beneficiati.
    Si voi sunteti vectorul urinal al Jiji Berbecalului, un exponat al umanitatii mai rau decat toti PSDii si PNLii care au existat si vor exista vreodata la un loc!


    SUNTETI! ACUM! NU ATI FOST acu mult timp!
    Last edited by Johnny D; 29th June 2022 at 02:06.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #2184
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    In atentia imbecililor antistelisti:
    https://m.facebook.com/story.php?sto...00003884592122
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •