Page 65 of 106 FirstFirst ... 1555636465666775 ... LastLast
Results 1,345 to 1,365 of 2213

Thread: CAFENEAUA - "La taclale microbiste"

  1. #1345
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Deci FCSB nu este Steaua.
    Si ce optimist era ieri Becali.

  2. #1346
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    FCSB nu e Steaua pt. cei cu minte putina sau extrem de frustrati si complexati. Faptul ca FCSB este continuatoarea echipe infiintate in 1947 sub titulatura ASA Bucuresti, apoi CSCA, CCA, STEAUA, iar acum FCSB arata fara doar si poate ca echipa este una si aceeasi. Titulatura s-a schimbat de 5 ori de la infiintare, asa ca abuzul fortelor comunistoide (Oprea, Dumbrava, Talpan si acei judecatori ghidonati de acele forte) nu au absolut nicio valoare pt. milioanele de inimi ros'albastre, care in marea lor majoritate stiu ca FCSB este una si aceeasi echipa. FCSB = STEAUA!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  3. #1347
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Nimic nou sub soare sau liniste deplina pe frontul de est, totul a ramas ca la ultima hotarare a justitiei profund corupte din amarata asta de tara, numele STEAUA a fost, este si va fi la CSA Steaua, echipa de amatori a Armatei infiintata in anul 2017. Doar pentru cei frustrati si cu minte putina, dupa cum spune amicul Dunba, cu ce afecteaza asta echipa de fotbal infiintata in 1947 si care continua in competitiile sportive organizate de Liga 1 si UEFA de atunci si pana azi??!! CU NIMIC, dragi fo(ru)misti frustrati, este doar o schimbare de nume pentru echipa care va da la buci din 1947 pana in zilele noastre.
    Doar pentru frustrati cu_curul rosu si gura stramba---->ASA, CSCA, CSA Steaua, AFC Steaua, FC Steaua, FCSB!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #1348
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Domnul Duba, acum ma adresez domniei voastre. E destul de evident si pentru marea masa de naivi, sa nu zic prostani, ca principalul vinovat e pipereanul cretin. A incercat sa negocieze de pe pozitii de forta si s-a ales cu praful de pe toba. Ingrijorator e faptul ca talpan castiga pe banda rulanta si este posibil ca giginio sa plateasca si niscai despagubiri pe care o sa le fenteze dupa cum bine stim. Intrebarea este urmatoarea, vor cade si niste capete de general care tin la sertar fituica din 2003 prin care anuntau cu surle si trambite ca CSA Steaua isi inchide pe termen nelimitat taraba de fotbal si se retrage din Divizia A (asa cum se numea atunci)? Va raspunde Piturca pentru faptul ca l-a adus pe cioban si a indatorat AFC-ul?
    ONOR JUSTITIE DE RAHAT, doar intreb si vreau raspunsuri, si de ce nu DREPTATE...
    Last edited by delaoltenia; 5th May 2018 at 10:35.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #1349
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    1. misto aia cu Dunba

    2. vis-a-vis de acuzatiile de frustrare eu zic sa-ti recitesti spusele si sa incerci ca cugeti care's aia care au frustrari: cei plecati sau cei ramasi?

    dupa ce toate formele de razboi cu taranoiul care conduce FCSB-ul au fost incercate si, dupa ani de proteste in care Sudul a incercat sa-l faca sa renunte la club au decis sa se disocieze de tot ce inseamna gigi becali.

    te rog sa nu uiti anii in care pe Ghencea galeria i-a cerut trogloditului pe multe voci: VINDE, PLECA, MORI. Ai atasat imediat un mic clip in caz ca ai uitat

    https://www.youtube.com/watch?v=d9g9LBP-wIM




    plm, nu vrem sa-i mai dam taranului banii pe abonamente si bilete. Punct!

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  6. #1350
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    7 MAI 1986
    Estadio Ramon Sanchez Pizjuan, Sevilla.
    Spectatori: 70.000
    Arbitru: Michel Vautrot


    FC STEAUA BUCURESTI - FC Barcelona 0-0

    Penaltiuri:
    Majearu (x) - Alexanko (x) 0-0
    Boloni (x) - Pedraza (x) 0-0
    Lacatus - Pichi Alonso (x) 1-0
    Balint - Marcos (x) 2-0
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #1351
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Stai asa ca m-ati inecat cu lacrimile voastre fumigene! Ce-am vrut sa zic!?... Nu mai stiu...


    Las' ca o sa-mi amintesc eu probabil, pana atunci... felicitari pentru amintiri, ce sa zic! Sunt frumoase!


    Apropo, pe Dubel nu l-ati mai vazut de 3 zile? Voiam sa-l salut.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #1352
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Apropo, pe Dubel nu l-ati mai vazut de 3 zile? Voiam sa-l salut.
    E in Pipera la poarta oierului sa mai linga si gura lui un oscior!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  9. #1353
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Cred ca in curand vedem clona becalista in liga a 5-a.
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  10. #1354
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Vezi ca avem satelit in liga III

    Aproape ca as vrea sa ne retrogradeze astia. Nici o televiziune de pe planeta nu va mai plati 27 mil euro pentru televizari pentru un campionat fara Steaua. Si o sa intre in faliment tot fotbalul romanesc. Dinamo si Astra vor fi primele ce vor intra in faliment. Sa fie clar ca nici o echipa nu va supravietui daca se injumatateste suma din televizari.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  11. #1355
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Vezi ca avem satelit in liga III

    Aproape ca as vrea sa ne retrogradeze astia. Nici o televiziune de pe planeta nu va mai plati 27 mil euro pentru televizari pentru un campionat fara Steaua. Si o sa intre in faliment tot fotbalul romanesc. Dinamo si Astra vor fi primele ce vor intra in faliment. Sa fie clar ca nici o echipa nu va supravietui daca se injumatateste suma din televizari.
    Fara fcsb. Nu se termina fotbalul fara steaua sau orice alta echipa. Nimeni nu este de neinlocuit!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  12. #1356
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Asa cum a fost inlocuit Hagi cu Mutulica la nationala? Avem doua turnee finale in 18 ani, parca?
    Steaua, FCSB sau cum vreti sa-i spuneti, va reveni in prima liga chiar daca este retrogradata. Dar nu stiu ce mai gaseste cand se intoarce
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  13. #1357
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Asa cum a fost inlocuit Hagi cu Mutulica la nationala? Avem doua turnee finale in 18 ani, parca?
    Steaua, FCSB sau cum vreti sa-i spuneti, va reveni in prima liga chiar daca este retrogradata. Dar nu stiu ce mai gaseste cand se intoarce
    Tot raul vine de la conducerea federatiei so ligii di ultimii 25 de ani. Nu s-a construit nimic sanatos, nu s-au facut legi, doar s-a praduit. Trecerea patrimoniului unei echipe de la un stapan la altul s-a facut numai pe interese de moment, de asta am ajuns in asemenea situatii .
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  14. #1358
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Marius Sumudică a fost dat afară de la Kayserispor după ce a pierdut ieri al 4-lea meci la rând, scor 1-2 cu Akhisar si a ajuns pe locul 9, chiar dacă la un moment dat era pe locul 4.

  15. #1359
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Prea mica echipa aia pentru el oricum!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #1360
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Dat afara de la o echipa asa mica, asta spune multe.

  17. #1361
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Zero lei, zero bani!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  18. #1362
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Dat afara de la o echipa asa mica, asta spune multe.
    gura lumii zice ca nu echipa e cea mai mica din viata lui

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  19. #1363
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0

    O fi stiind gura lumii mai multe decat noi.

  20. #1364
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Niculae si Grigore va zic eu
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #1365
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Rapid - locu 1
    Steaua - locu 2
    Dinamo - locu 3

    Ordinea fireasca a fost respectata!

    Toata lumea a primit medalii si cupe de diferite dimensiuni, aici nu e loc de Craiova, Iasi, Arges, Cluj, Brasov, Galati si alte kturi, se premieaza doar bucurestenii intre ei!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •