Page 95 of 106 FirstFirst ... 45859394959697105 ... LastLast
Results 1,975 to 1,995 of 2213

Thread: CAFENEAUA - "La taclale microbiste"

  1. #1975
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Iar se vorbeste ca Dinamo dispare?
    E doar a zecea oara
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #1976
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Ce-i rau nu piere. Doar poate s-o ia de la un capat.
    Nu chiar de la capatul Stelei care castiga Cupa fara sa joace, dar de la un anume capat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #1977
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Iar se vorbeste ca Dinamo dispare?
    E doar a zecea oara
    Pai si nu ar fi mai uman sa dispara?
    Nu ti se rupe inima cand o vezi cum se chinuie?
    Ca mie mi se rupe
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  4. #1978
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Fc fotbal din Popesti e un club condus dupa principii zootehnice a spus Emil Gradinescu, culmea, un binecunoscut lingau fecesebist. Si el, ca si alti forumisti (stiti placa, fmg ne-a gigi ) , au mârâit ce au mârâit, apoi au fost chemati pe la comisii si cna-uri sa dea socoteala, ca pe vremea stalinista. Sa zica merci detractorii lu' ne-a gigi ca e doar atat, maine s-ar putea sa se pomeneasca la usa cu baietii lu' Fane Dediu si Claudiu Tarziu, in parpalace de piele si automate la piept, dusi in padure si... mno.

  5. #1979
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ce-i rau nu piere. Doar poate s-o ia de la un capat.
    Nu chiar de la capatul Stelei care castiga Cupa fara sa joace, dar de la un anume capat.
    De la capatul bun, ala cu coaie de la care oamenii morali o iau, nu tarfele scarboase care sarbatoresc cupe ce nu le castiga, ci li se dau din oficiu sau meciuri ce le pierd pe teren dar le castiga la masa verde! Scarboseniei Universului, c-o fi ea FC Steaua, c-o fi ea FC FCSB sau o combinatie perversa intre cele doua, ii zicem... SUGI PWLA!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #1980
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  7. #1981
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #1982
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Asta mai bine mergea la 'Te dor flocii si bobocii'. E caterinca pura.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #1983
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Eu nu am floci
    Dar am auzit ca Ion e cret
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  10. #1984
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Eu nu am floci
    Dar am auzit ca Ion e cret
    Suna ghey.

  11. #1985
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Eu nu am floci
    Dar am auzit ca Ion e cret
    Cred ca mai repede o ia-n cret.
    Last edited by Duba; 27th October 2021 at 16:13.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #1986
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Oameni plictisiti...


    ...desi, parca plictisitori mai degraba e cuvantul.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #1987
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Ahmetov, la fel ca Gigi Becali! Patronul lui Sahtior a platit 500.000$ unei rivale; Lucescu si Rat au cucerit titlul in acel an. Iaca articolul integral: https://www.gsp.ro/international/cam...ro-645308.html

    De am adus in discutie acest articol? Pentru ca inca o data se poate vedea ca Becali a fost condamnat degeaba pentru acea asa-zisa fapta. Astfel de premieri au loc in toate sau, ma rog, in foarte multe campionate, mai ales cele importante, iar federatiile din tarile respective n-au niciun fel de problema. Doar cretinii si milogii frustrati de la noi post spune ca o premiere pentru a se juca corect reprezinta coruptie. Mai mult, in opinia lor a fost ca Piatra Neamt, de exemplu, sa se dea la o parte cand juca cu mimamo, iar aceasta mizerabila echipa, care blatuia la foc automat pe vremea lui Borcea, sa castige acel campionat.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  14. #1988
    sport legend MagicTouch's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Londoin SW4
    Posts
    1,243
    Reputatie
    1
    Userul duba s-a nascut dintr-o greseala de tipar? Si aici nu ma refer la inventatorul budismului. Totodata dovada vie ca Ceausescu nu ar fi trebuit sa interzica avorturile.
    Despre fosta echipa a Ceausestilor numai de bine, nu-i asa?
    Trebuie sa fii extrem de frustrat sa cauti prin gunoaiele altor "curati" dupa 6 sezoane in care ai tot facut felatie de pe locul 2. Presupun ca acum sunt altii care-i fura pe imaculati.
    Si ca tot suntem la capitolul scotocit prin gunoaie, ceva pareri despre
    https://mateiudrea.wordpress.com/201...andal-celebru/
    Mai mult ca sigur ca ie minciuni
    If you can dream - and not make dreams your master,
    If you can think - and not make thoughts your aim;
    If you can meet with Triumph and Disaster
    And treat those two impostors just the same

  15. #1989
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Mai mult ca sigur esti prost si dobitic pe deasupra. Sinistrule, articolul adus in discutie este de astazi, specie de bou. Steaua ceausita a fost in comparatie cu mimamo Fecioara Maria, dobitic. Lucescu, ajutat de Postelnicu si gasca sec00ristoida, facea blaturi incontinuu in acea perioada. Nu stiu daca juca mai mult de 4-5 partide pe bune in campionat, labagiule. D-aia era facuta de ras de 17 Nentorii, o echipa albaneza care pana la meciul cu spurcatii de la dinamo, nu castigase niciun meci in Europa, desi mai evoluase de cateva ori bune; se poate verifica.
    Intreaba-i pe Ioan Sdrobis sau pe Ion V. Ionescu, daca nu ma crezi, inca sunt in viata, cam facea dinamo pe vremea lui Luceascu blaturile. Ia de aici amaratule, daca tot vrei sa rascolim rahatul:
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/vid...ta-554758.html

    Inca un articol mai vechi, in care Viorel Mateianu afirma, il citez cu exactitate: 'In ultimii ani ai dictaturii au proliferat fortele oculte la Steaua, dar sediul mafiei a fost la FRF si la cluburile lui Dinamo - Victoria si Moreni, care detineau economicul, pasapoartele si vama.'

    Ia de aici, fraiere:
    https://mateiudrea.wordpress.com/201...ircea-lucescu/
    Last edited by Duba; 27th October 2021 at 17:20.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  16. #1990
    sport legend MagicTouch's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Londoin SW4
    Posts
    1,243
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Mai mult ca sigur esti prost /[/url]
    Conform zicalei, dupa ce te-am bagat in seama sa stii ca sunt.
    Nu tine in tine ca dauneaza la ficat, vomita in continuare.
    If you can dream - and not make dreams your master,
    If you can think - and not make thoughts your aim;
    If you can meet with Triumph and Disaster
    And treat those two impostors just the same

  17. #1991
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Te-am facut sah mat, prostavane! Citeste cu atentie inainte sa raspunzi si nu mai abera ca n-ai habar de ce s-a intamplat inainte de '89, dar bati campii la greu. Sictir!
    Last edited by Duba; 27th October 2021 at 18:04.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  18. #1992
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Înainte de Revoluție, un singur meci s-a rejucat: Dinamo Brașov – steaua! Ca să înțelegi ce forță avea steaua

    Pt cretini. C Alexe, 39 de ani ziarist la Sportul.


    Costică “Vâlcea” cu cine era?
    Cu Steaua.

    Rainea?
    Era corect. Dar înclina un pic spre Steaua.

    Crăciunescu?
    Crăciunescu e din Râmnicu-Vâlcea. Iar Ion Alexandrescu (n.r. – conducător atunci la Steaua) era tot din Vâlcea. Faci tu legătura.


    Acelasi C Alexe.

    Ai facut, ma, legatura, putregaiule sau trebuie sa iti desenam?

    Mai, prostule, se faceau abuzuri, dar nu veni cu bullshituri de 3 lei, ca abuzurile unora erau mai abuzuri decat ale altora, ca te faci de *****. Bine, starea ta naturala.

    A Porumboiu, dupa ultimele etape in care fc schitu cu branza a imbracat camasa blatului: ASA CEVA NU AM VAZUT NICI PE VREMEA LUI VALENTIN!

    Iti desenam?

  19. #1993
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Cand s-a rejucat acel meci, mizerie???? Arata-mi un articol/sursa in care apare asa ceva.


    N-ai talent la desen, specie de copil de secooristoid. Aveati totul pe vremea lui ceasca, cea mai importanta institutie in oricare stat din lumea asta - securitatea -, pasapoartele, vama, totul. Toata presa va lingea pe scrot, doar, doar mai capatau si ei o viza și bunavointa din partea celor de la vama. La fel si arbitri.
    Minti ca o gazeta sovietica cand il citezi pe Porumboiu. Citatul coret e asta: "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud"
    Ca sa nu mai spun ca omul n-a vizionat faza in care Steaua a fost dezavantajata la un mod ordinar de arbitru in prima repriza la 0-0, cand am avut penalty clarisim la tragerea in careu a lui Dimiter. Dar asa e cand presa antistelista ascunde fazele cand Steaua este dezavantajata. Nu-i asa ca am dreptate?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  20. #1994
    sport legend MagicTouch's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Londoin SW4
    Posts
    1,243
    Reputatie
    1
    Pe vremuri au fost doua echipe care s-au batut pe bune la locul 1: Argesul lui Dobrin si Craiova puternic sustinuta de Paunescu. Cand spun sustinuta nu ma refer la blaturi si alte magarii ci la faptul ca le-a acordat jucatorilor conditii similare cu Steaua si Dinamo si i-a protejat de represalii in cazul in care nu se conformau ordinelor de sus (vezi cazul Poli Tim - Dinamo, Poli pe locul 5 la mijlocul campionatului, bate Dinamo, retrogradata la final de campionat).
    Restul erau slugile aservite celor doua port-drapeluri comuniste din sportul romanesc. Un timp mai era o speranta pentru locul 3-5, asta pana au aparut Victoria, FC Olt, Flacara Moreni si Inter Sibiu.
    Numai un prapadit de neica nimeni poate sa vina sa (incerce) sa argumenteze ca maldarul lui de rahat miroase mai putin decat celelalte. Mai mult sau mai putin toate echipele din acea vreme au fost partase la acel pseudo-fotbal.
    Mie mi-ar fii rusine sa ma laud cu o cupa europeana, echipa venita dintr-un campionat odihnit si masluit jucand cu echipe care s-au luptat la sange sa castige campionatele lor. Nu ca primele trei echipe intalnite aveau ceva valoare.
    Ce s-a intamplat in urmatorul sezon cand oboseala accumulata in meciurile adevarate si accidentarile s-au vazut? Eliminata din primul tur. Iar cativa ani mai tarziu calcata in picioare de Milan. Nimeni nu se putea astepta la o victorie impotriva acelui Milan dar nici umilinta suferita. Au aparut pe urma tot felul de vrajeli ca jucatorii erau suparati pe Valentin pentru neonorarea unei promisiuni si de aceea nu au jucat la valoare adevarata. Vrajeli ieftine, erau morti de oboseala in urma meciurilor adevarate din cupele europene, nu balet contrafacut ca in Div.A. Fotbalistul roman nu a avut si nu are conditia fizica a jucatorilor veniti din fotbalul mare. Pana si Balaci, Hagi sau Chivu in ciuda talentului innascut nu mai dadeau acelasi randament dupa cateva meciuri serioase.
    Steaua si Dinamo adunau pe vremuri toti fotbalistii buni, capabili sa castige campionatul si fara blaturi; nu am inteles niciodata de ce, in aceste conditii, nu au lasat campionatul la liber. Campionatele puternice nu au dat echipe mari pe blaturi.
    Ma rog, daca anumite persoane cred ca rata impunge, cine sunt eu sa le spulber visurile umede. Mai ales cand realizari mari in viata nu prea au si singurul motiv de mandrie sunt hotiile. Fie ele mari sau mai mici.
    If you can dream - and not make dreams your master,
    If you can think - and not make thoughts your aim;
    If you can meet with Triumph and Disaster
    And treat those two impostors just the same

  21. #1995
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    ma copii, nu i frumos. ori suntem golani, ori nu mai suntem

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •