Page 85 of 106 FirstFirst ... 3575838485868795 ... LastLast
Results 1,765 to 1,785 of 2213

Thread: CAFENEAUA - "La taclale microbiste"

  1. #1765
    sport legend Fedayn's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,303
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Dedicat suporterilor echipei retrogradate pt. care Burleanu a marit numarul de echipe pt. fosta echipa a secooritatii comuniste sa ramana in prima liga:

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/din...le-609277.html

    Tiganie marca dinamo!
    minune!!!!!
    mai traieste nevertebratu' asta.....tot pe pastile ieftine ???

    bha mwoie'n kr....milog esti tu cu neamu' tau!!!!

    hai, mars pe sectie ca se dau medicamente !!!!!
    "Life is like a box of chocolate, you'll never know what you gonna get"

  2. #1766
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    La Dubel medicamentele nu sunt pe sectie, pt el e cantina! Doar cu asta se hraneste! Adevaru e ca la cata otrava de WCSB baga-n el, ii tre tone de medicamente s-o scoata!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #1767
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Stai, ma, Fedică, era o postare de pe vremea cand spurcatii de la fcsb calareau oi regale pe soseaua Andronache, se credeau Alexandru Macedon pe Bucefal si voiau sa alipeasca Pipera la muntele Pindu. Votau clasamente la sesiuni de barbut si limbiinpizdă. Astazi, milogii care aratau cu degetarul cu ghiul s-au infectat pana la unul, s-au penibilizat, injosit, umilit, incat pot sa spun ca am vazut cersetori in intersectii mult mai respectabili si demni decat acesti fecescârbiști.

  4. #1768
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Ce-ati facut, Capitane?
    Am inteles c-ati altoit fani stelisti de n-au avut noroc!

    ATENTIE: fani stelisti, nu fcsb-isti!
    Sau voi nu sunteti jandarmeria, doar militia?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #1769
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Fostul presedintele al Ligii Profesioniste de Fotbal, Mitica Dragomir, a declarat ca fostul premier Victor Ponta a dispus stergerea datoriilor clubului Dinamo către ANAF, in valoare de 24 de milioane de dolari.

    În 2014, Dinamo avea datorii de aproximativ 24 de milioane de euro. Clubul a intrat în insolventă, apoi a depăsit procedura reorganizării, sub conducerea lui Ionut Negoită. Intre timp, omul de afaceri a cedat pachetul majoritar de actiuni de la Dinamo.

    Victor Ponta a fost premierul României în perioada mai 2012 - noiembrie 2015, din partea PSD.


    Quote Originally Posted by Mitica Dragomir View Post
    Ponta i-a scutit pe cei de la Dinamo de vreo 24 de milioane de dolari. Le-a sters datoriile, prin ANAF, care era in subordinea lui. N-a fost deloc legală decizia, dar asta e. Cand esti la butoane si ai puterea asta ... prim-ministru, mai ales atunci.

    Vă dati seama că aici a intervenit si fratele lui Ionut Negoită, Robert.
    https://www.realitatea.net/stiri/spo...3da10a9b4e8112
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  6. #1770
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Insolventa, stergerea datoriilor, bancruta frauduloasa, schimbarea sistemului competitional prin trecerea la 16 echipe s.a. Sa nu va mirati daca sezonul viitor vom avea in liga mioritica 18 echipe.
    DDB---->doar spurktii&burleanu!

  7. #1771
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Fostul presedintele al Ligii Profesioniste de Fotbal, Mitica Dragomir, a declarat ca fostul premier Victor Ponta a dispus stergerea datoriilor clubului Dinamo către ANAF, in valoare de 24 de milioane de dolari.
    Mitica e prost de pute insa vorbeste aiurea fara dovezi dar uite ca are audienta ce-i ia de bune toate aiurelile.
    Procedura de insolventa nu are legatura cu prim-ministrul iar reducerea datoriilor se face la noi si peste tot in lume prin acord la masa credala.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #1772
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu stiu ei cestii din astea, daca a spus mitica pe otv e pursanje

    Dar cand a spus dragomir ca l-a ajutat pe fecali sa fure steaua, ca fecali a cumparat doar jucatorii, atunci era câh, le puțea de mitica. Astazi, cand apare cu un fonfleu tipic activistilor otevisti, pun botul la savarina ca tolomacii.


    Becali este un trișor ordinar, este un hoț de profesie. Steaua a furat-o, l-am ajutat să fure Steaua, rețineți. Fac autodenunț, l-am ajutat să fure Steaua. El a avut bani din pământuri, Steaua era într-o criză financiară și atunci el nu a cumpărat Steaua, el a dat împrumut și după aia i-a șantajat pe frații Păunescu. Le-a dat bani împrumut, contra dezlegări la jucători și niște documente cum că… bani împrumut, luat din jucători. Și el a cumpărat jucătorii, dar nu mă forțați să spun treaba asta..

  9. #1773
    sport legend Fedayn's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,303
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    Insolventa, stergerea datoriilor, bancruta frauduloasa, schimbarea sistemului competitional prin trecerea la 16 echipe s.a. Sa nu va mirati daca sezonul viitor vom avea in liga mioritica 18 echipe.
    DDB---->doar spurktii&burleanu!
    hop si fra'su....astia fuck concurs
    "Life is like a box of chocolate, you'll never know what you gonna get"

  10. #1774
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Pai ce-ati facut, barosanilor?

    Sefii la catei bat din poartă în poartă! Au ajuns să se împrumute ca să acopere cheltuieli curente, inclusiv pentru deplasare la meciuri!

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/sef...ri-614959.html


    Uti, fa ceva!
    Last edited by Hingherul; 3rd November 2020 at 16:46.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  11. #1775
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    ce sa mai faca bietul Uti, trecerea de la new dinamo la nuevo dinamo a insemnat o alta teapa. ma pun in pielea celor care au pus suflet si au mai si contribuit cu bani, tot respectul. in prag de faliment, in al 12 lea ceas, daca nu al 13 lea, sper sa inteleaga ca au platit f.utaiul.

  12. #1776
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Giovanni Becali View Post
    99% spaniolii nu vor mai continua, o să vedeti. Îmi pare rău doar de Rufo Collado. Toată lumea va pleca. Dinamo vede ce face, se va uni cu cealaltă Dinamo, cu Badea, nu stiu ce se va întâmpla
    Ales bules, praful s-a ales! Mimamo-i moarta de foame in continuare.

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/nue...ua-615115.html
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  13. #1777
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Dedicat suporterilor mimamovisti, mai ales celor tineri care n-au trait acele vremuri, dar si asa-zisilor neutri care inca considera/cred in prostia lor ca ambele echipe au avut aceleasi mijloace sau chiar ca Steaua a fost mai avantajata in acele vremuri. Succes la lecturat link-ul de mai jos.

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/ret...da-615359.html
    Last edited by Duba; 8th November 2020 at 12:14.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  14. #1778
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    chiar si asa, se vorbea pe la colt ca mucescu s ar fi dus pe persoana fizica in biroul primului tovaras al judetului, sa i dea meciul . lula, a luat o n gurita si steaua termina la final pe primul loc la doua puncte de jigodiile secu. acum sunt la doi pasi de faliment. tic tac tic tac!

  15. #1779
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    E belita rau treaba la hariciumbe.
    Mi-e ca ramanem fara ele


    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/frf...ce-615606.html
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  16. #1780
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    "În caz contrar, sancțiunile sunt dure, de la o amendă în valoare de 50.000 de lei, până la excluderea din competițiile viitoare. "
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #1781
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Amenda ca amenda, ca doar sunteti miolordari
    Naspa e ca riscati sa nu giugiuliti cioampionsligu nici anul viitor

    Dar nici asta nu e problema. Daca e ceva vorbesc eu cu Ion sa va imprumute Alibecul
    Last edited by Hingherul; 10th November 2020 at 22:43.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  18. #1782
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Si nu prea inteleg de ce restante la altre cluburi vorbesc astia. Daca am inteles bine la Dinamo au venit doar jucatori liberi.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #1783
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    E belita rau treaba la hariciumbe.
    Mi-e ca ramanem fara ele


    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/frf...ce-615606.html
    Nu ramanem, ba din contra. Vin la noi sa jucam Dinamo - Rapid.
    Ca doar Dinamo a ramas de retrogradat, restu toate.

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Si nu prea inteleg de ce restante la altre cluburi vorbesc astia. Daca am inteles bine la Dinamo au venit doar jucatori liberi.
    Or fi fost ei liberi dar din pacate pt Dinamo i-a semnat pe contracte.
    Daca-i lasa sa joace liberi, nu era nici o problema.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #1784
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Sa ne intelegem bine. E vorba de restantre la alte cluburi.
    Explicatii aici
    https://www.onlinesport.ro/fotbal/li...a-1-nid-141523

    La jucatori daca sunt restante atunci devin liberi si atat.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #1785
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Vrea cineva sa adopte niste catei amarati?

    Cu bagajele în stradă: spaniolii de la Dinamo, dati afară din hotel!

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/sef...or-615636.html
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •