Page 70 of 106 FirstFirst ... 2060686970717280 ... LastLast
Results 1,450 to 1,470 of 2213

Thread: CAFENEAUA - "La taclale microbiste"

  1. #1450
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Bai, nu este asa

    Mi se pare normal si chiar necesar ca primariile sa construiasca/modernizeze baze sportive care servesc ca infrastructura sportul rege. Pe care apoi sa le nchirieze cluburilor, la preturi corecte (adica modice). Fotbalul este un sport de masa, serveste comunitatea.
    Total de acord aici. Sportul din Romania are nevoie de asa ceva. Dar mai apoi ca Primaria sa sustina financiar echipele si sa le plateasca salariile jucatorilor mi se pare urat de tot. Cum ma sa dai din bani publici bani unora sa frece menta pe teren. Si sa mai stea si capra, dupa cum zice si Capitanu de baietii de la craiova care isi joaca tot timpul bine rolurile in meciurile cu jiji.

    Cat tupeu sa ai ca fan al fcsb sa mai si zici ca meciurile cu oltenii se joaca pe viata si pe moarte? Am zis de mai multe ori si o voi mai zice, nu e nici o mirare ca % de sustinatori ai psd e asemanator cu cel al suporterilor fcsb. Imi tot amintesc ca la finala de cupa cu Sibiul ne multumeau oltenii prin mall ca i-am scos noi pe fcsb ca altfel stiau ca trebuie sa le dea iar meciul. Deci ma, cand e clar e clar sa nu imi spuneti ca ati vazut dinamovist care sa nu recunoasca despre meciurile cu voluntari ca sunt comedie curata

  2. #1451
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Ce facem, iar inventam cuvinte?

    Pai, hai sa vorbim. ..., tu ce zici?

    lasa-l Sevi, lasa-l!

    ca-i ''subtire''

    rau.

    edit. iaca na: https://forum.onlinesport.ro/threads...72#post4461972

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  3. #1452
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Bre, daca e teatru, trebuie sa recunoasteti ca baietii joaca foarte bine.
    Daca-i batem numai prin minutul 84, 86 cu 5 goluri marcate pe meci, io zic ca e de Oscar.

    Dar, daca nu dadea Avram penalty in minutul 82, la Tanase? Cumperi si arbitrul la un meci aranjat cu echipa adversa? A fost fault, dar a cazut totusi destul de usor.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  4. #1453
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Tertipuri regale pentru ca toata natia albaneza sa profite.

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/vid...omentarii.html

  5. #1454
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    dinamo fura cu arbitrii mai ceva ca in perioada Postelnicu. Cititi mai jos ceea ce au scris cei de la GSP:

    Iulian Dima, eroare după eroare în Dinamo - Botosani! L-a iertat de două ori în trei minute de eliminare pe N'Diaye, care a marcat golul victoriei

    Mamoutou N'Diaye putea fi eliminat de Iulian Dima pe finalul meciului dintre Dinamo si FC Botosani, terminat cu victoria gazdelor, 1-0. '€žCentralul'€ partidei nu i-a arătat al doilea cartonas galben, desi mijlocasul putea să îl primească în două rânduri.

    Avertizat încă din minutul 36 cu cartonasul galben, închizătorul dinamovist i-a dat peste picioare lui Karaboue în minutul 77 si putea fi trimis la cabine.

    Fotbalistul celor de la Botosani era într-o cursă spre poarta diamovistă si a fost oprit cu o piedică de jucătorul din Mali. Nu numai că n-a avut nicio treabă cu mingea, dar a oprit si o actiune ce putea fi foarte periculoasă, cu un fault din spate.

    La doar 3 minute de la acest eveniment, acelasi N'Diaye i-a pus talpa pe tibie tot lui Karaboue. De această dată, N'Diaye putea vedea chiar cartonasul rosu direct, dar Dima n-a dat nici măcar fault.

    Mai mult, Mamoutou N'Diaye a înscris golul victoriei dinamoviste cu o lovitură de cap, în minutul 87.
    Ce ar fi trebuit sa faca arbitrul mai mult decat atat pt. ca orice privitor al acestui meci sa nu spuna ca n-a fost jaf la drumul mare???? Repet, ceea ce face dinamo pt. a iesi din situatia mai mult decat rusinoasa in care este de peste ... nici nu mmai stiu cati ani ... este exact ceea ce faceau pe vremea lui Postelnicu, poate chiar mai mult. Sa fie Gelu Eftime cheia acestor jafuri la drumul mare???
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  6. #1455
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    dinamo fura cu arbitrii mai ceva ca in perioada Postelnicu. Cititi mai jos ceea ce au scris cei de la GSP:



    Ce ar fi trebuit sa faca arbitrul mai mult decat atat pt. ca orice privitor al acestui meci sa nu spuna ca n-a fost jaf la drumul mare???? Repet, ceea ce face dinamo pt. a iesi din situatia mai mult decat rusinoasa in care este de peste ... nici nu mmai stiu cati ani ... este exact ceea ce faceau pe vremea lui Postelnicu, poate chiar mai mult. Sa fie Gelu Eftime cheia acestor jafuri la drumul mare???
    Medicamenteeee!
    20 de ani sa fure Dinamo, etapa de etapa si nu fura cat fcsb-steaua intr'un an...
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  7. #1456
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Astra mizeria ligii 1!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  8. #1457
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    eu as zice echipa din haznaua aia. nah ca mi scapa numele acum , spurcaciune, spurktii, mizeria ligii samd.

  9. #1458
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Iti spun eu: FCSB! Iti statea pe limba dar cum e plina de acronime ce nu-nseamna nimic, stiu, e greu de retinut!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #1459
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    ai face mai bine sa spui ce se poate face cu natia aia spurcata, usor bronzata de soare. sau o sa ne spui ca esti blond si doar negru in cerul gurii.

  11. #1460
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Nu exista, las ca vezi tu in Liga a 2-a, aproape nici picior de tuciuriu pe la noi.
    Pe langa, pe la voi........OHOOOOO......
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #1461
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    cred ca am stricat o seara superba. cu scuzele de rigoare!!!

  13. #1462
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    N-ai stricat, ce sa strici, ca noi suntem pe 1, voi pe 2! Asa ca anu trecut, si anu asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #1463
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    N-ai stricat, ce sa strici, ca noi suntem pe 1, voi pe 2! Asa ca anu trecut, si anu asta!
    Mereu pe locul 2...
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  15. #1464
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    liviut, salta manuta ai spune pe ce loc este echipa din haznaua aia. stiu ca stii !!

  16. #1465
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Nu stiu la ce echipa te referi....
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  17. #1466
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0

    Cata imaginatie au unii!
    Attached Images Attached Images

  18. #1467
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    "Vesti bune pentru Florin Andon! S-a incheiat lupta la retrogradare in Premier League" Cine va scrie titlurile pe sitte?

    Andon, asa-i ramane numele!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #1468
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    CFR cea mai buna si la U19, castiga Cupa Romaniei in fata Viitorului!
    Stemucea stim ca e 0 barat si la juniori, dar CFR-ul rivalizeaza cu Viitorul, asta n-o stiam!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #1469
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Clubul Sportiv Dinamo, prin vocea juristului Ciprian Stoica, nu renunță la ideea dobândirii palmaresului secției de fotbal în perioada 1948-1992. Problema stadionului ține în loc această mișcare, iar în partea a doua a interviului oferit ProSport, oficialul din Ștefan cel Mare a făcut o sinteză a înstrăinării Fotbal Club Dinamo după Revoluție. Cum a fost făcută trecerea de la club departamental și cum a apărut Nicolae Badea în conducere, o rocadă catalogată dur de Ciprian Stoica: “atunci s-a furat o unitate militară!”

    https://www.prosport.ro/fotbal-inter...otbal-18233429

    De putut se poate. Trebuie doar sa se gaseasca un Talpan dinamovist care sa si vrea
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  21. #1470
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Tocmai ma uitam la Mihai Butean si pe ce pozitii a jucat in meciuri.

    https://www.transfermarkt.com/mihai-...spieler/375712

    L-au plimbat astia pe tot terenul numai sezonul trecut a jucat pe 6 posturi.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •