Page 68 of 106 FirstFirst ... 1858666768697078 ... LastLast
Results 1,408 to 1,428 of 2213

Thread: CAFENEAUA - "La taclale microbiste"

  1. #1408
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    dinamo nu moare!!!
    Se anunta transferuri spectaculoase!


    Patru râsi din fondurile cinegetice administrate de Regia Natională a Pădurilor - Romsilva vor fi "exportati" în Slovenia, Croatia si Italia, pentru refacerea popwlatiei de râs din zona muntilor Dinari si sud-estul muntilor Alpi, în cadrul proiectului european LIFE Lynx, coordonat de Serviciul Forestier Sloven si sustinut de către Ministerul Mediului din România.

    https://www.agerpres.ro/mediu/2018/1...italia--224552
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  2. #1409
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    STEAUA-CRAIOVA

    STEAUA : Balgradean - Benzar, Balasa, Planic, Morais - Pintilii, Filip - Man, Tanase, Coman - Hora
    CRAIOVA: Pigliacelli - Dimitrov, Tiago, Kelic, Briceag - Fedele, Cicaldau - Barbut, Cristea, Bancu - Koljic

    Final : 3-0

  3. #1410
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Urat derapaj Pancule.


    ''Jucătorii s-au lovit de publicul nostru, multi nu erau obisnuiti cu presiunea aceasta. A fost o luptă surdă si spun că nu era o problemă dacă pierdeam azi. Am mai spus-o, Rapid mai are nevoie de o lună. Va trebui să găsim solutii să jucăm mai bine si în primele minute ale meciurilor.
    Rapidistii au încurajat echipa, dar am si unele nemultumiri. În această săptămână, sobolanii au iesit din cotloane si din întuneric. Locul lor e la întuneric! Dacă n-au fost aproape la bine, să nu fie nici la rău. Îi mai anunt pe sobolani că fac lucrurile din suflet pentru Rapid, fac greseli fără nicio intentie. Le spun sobolanilor să stea la locul lor'', a spus Daniel Pancu, la TV Digi Sport.

  4. #1411
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,459
    Reputatie
    1
    Are dreptate Pancone.
    Multi sobolani.

  5. #1412
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Mesajul unui rapidist

    Draga Rapid,
    Cand din Liga 1 in 2 ai plecat,
    Si din 2 in faliment ai intrat,
    Pentru noi viata radical s-a schimbat,
    Si cu toate problemele astea,
    Iubirea fata de tine nu se stirbea,
    Speranta nu ne-a luat-o,
    --------------Noaptea.

    Draga CFR,
    O alta echipa de visinii,
    Ce nu se-ndoaie de-ntemperii,
    O sursa mare de bucurii,
    Ce campioana ajunge intr-una,
    Cand totul parea sa fie aiurea,
    Ne-ai tinut inimile vii,
    Noaptea se scurse si se relua
    -----------------Ziua.

    Draga Dinamo,
    Ce duceai dupa tine caini asprii de rasa,
    Cu dinti de titan si falci de otel,
    Muscarati cu nesat meciuri si titluri furate nitel,
    De parca nu va mai satura nimeni in viata,
    Dar Borcica s-a dus si banii odata cu el,
    Ati ramas cu dinti de lapte si gingii de matasa,
    Iar cozile abia ca va misca acum ptitite carcel,
    ............Pe sub masa.

    Draga Steaua,
    Campioana fotbalului romanesc dictata de un regim absolutist,
    Ce facea suporterii adversi sa vomite prin tribune de ciuda,
    Ca nu pot sa-si exprime reprimata ura,
    Echipa nascuta din titluri dictate pe filiera de partid,
    Campioana Europei formata din staruri cu libertati declarate invalid,
    Acum faci furori si lupti pentru culori prin Liga 4-a,
    Echipa fanion a Romaniei mele si bucuria maselor proaste dintotdeauna,
    --------------Sugi POOLA!

    Draga FCSB,
    Corcitura de ceausisti si ciobani de galbeaza,
    Ce timpul ti-e scurt dar scarba compenseaza,
    Nu stiu cum dracu te mai suporta pamantul acest,
    Nu tu brand, nu sigla, nici palmares,
    Istoria ti-e mai scurta decat un imn vietnamez,
    Si din toata inima iti uram:
    --------La mooie ti-o dam!
    Last edited by Johnny D; 29th March 2019 at 19:20.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #1413
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Jenant de proasta. Cati ani are, 6 anisori?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  7. #1414
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Creativitatea nu cunoaste varsta!

    Nu esti publicul meu, sunt convins ca unora o sa le placa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #1415
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Tocmai, care creativitate? Luci ar fi fost in stare de mai bine.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  9. #1416
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    de fapt a fost mesajul unui tigan visiniu, rupt in c.ur, suporter al clonelor infiintate pe filiera p$d dupa trecerea in nefiinta a echipei tiganilor caldarari de pretutindeni.

    pisa m as pe groapa voastra!

  10. #1417
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Uite ca sunt si oameni carora le-a placut, care sunt aspru afectati de poezica mea!


    Stiam eu!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #1418
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    doar pentru tiganii caldarari! se scrie "pisa m as pe groapa voastra" dar se citeste "cine tine cu crapid sa i f.utem fam...a "
    "aspru afectat"

  12. #1419
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Ce taclale pe aici !!! ...

    Hai ca va pun o injuratura de nu va vedeti: "Hai Dinamo "
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #1420
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    taclale microbiste, vorbesti tiganului pe limba lui.

  14. #1421
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Vai da ce urat vorbeste, eu doar am compus o poezica!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #1422
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Nocturna si tabela din Giulesti merg la Calarasi.

  16. #1423
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    O sa tina Ionelu' si cu astia. Pentru ca o parte din Rapid ajunge acolo
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  17. #1424
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    O parte din Rapid ESTE deja acolo, o cheama Alexa! De fapt e la Calarasi, nu la Chiajna, mereu le confund pe cele 2, sunt la fel de importante, adica deloc.

    Hopa, am vazut un Dubel p-aici!
    Sunt curios daca tot copilaroasa i se pare si lui poezica mea!
    Ca eu n-am prea auzit ceva similar pe la serbari, ca sa fiu sincer!
    Last edited by Johnny D; 30th March 2019 at 19:32.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #1425
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Cu o intarziere destul de mare imi permit sa citez ceea ce a postat pe pagina sa de Facebook marele stelist, ma rog FCSB-ist pt. cretini, Sergi Loprez, dupa partida cu CraiOlguta:


    Quote Originally Posted by Sergi Lopez View Post
    Ia-o pe asta CraiOlguta, cadou de nuntă ! Sase goluri în două meciuri cu Steaua. Faceti memoriu. Dar nu împotriva arbitrilor că ,săracii, au încercat.

    Grande, nasul rosu nu te face Mos Crăciun. Gura mare nu ascunde halul politicii de transferuri. Să-l iei pe Fortes, acest Bokila al Craiovei, doar pt că cineva si-a spus că le dai stelisilor o lovitură, să-l dai pe Mitriă si să joci cu Mihaila si Drăghici ,să îl arunci pe Bic ca armă secretă, să joci cu Donkor fundas dreapta si ... cum mama naibii Thiago e încă titular la Craiova ? Voi îi dati sfaturile astea lui Rotaru ? Popescu, Craioveanu, Papură Vodă, Costesin ... Azi v-as da afară, as veni la Craiova mergând pe jos.

    Steaua a fost răsplătită pt curaj, Tănase coborât mijlocas central ca să le facă loc lui Gnohere si Coman. Da, Teja produce spectacol, dar si palpitatii. Uneori îmi spun că as vrea un Dan Petrescu ,un 1-0 sec si gata. Mă răzgândesc repede.

    Hai să facem o comparatie. Bărbut se contorsionează la duelul cu Teixeira, se agată cu cangea de portughez si scoate un penalty mai urât decât Talpan. Nimeni nu reactionează la felul în care a fortat Bărbut. Dacă Tănase făcea asta, multi ziarici făceau cu ochiul, nu-l stii pe Tănase ? Apoi vedeti cum îi dă Donkor una peste picioare aceluiasi Tănase, prin minutul 50, în careu. Nicio reactie a arbitrului.

    Teja l-a făcut ko tactic pe Mangia. Cu improvizatii pe flancuri la olteni, acolo a lovit eroul Morais. Acest Dani Alves de flancul stâng, îsi poate face meciul vietii, apoi să îti tragă presul de sub picioare. Si acolo a lovit Benzar, dar s-a opus arbitrul. Motivatia o asteptăm încă. E ca la sentintele judecătoresti, dai verdictul, apoi, peste trei luni, dai si motivarea. Anulezi un gol valabil, sezonul viitor aflăm de ce.

    Pe final niste firimituri. Gnohere intrat ca berbecul prin apărarea oltenilor. Mi-a plăcut cum îl tinea cu o mână pe Donkor, care voia sânge, pare atât de puternic încât ai curajul să intri cu el într-un bar al celor de la Liverpool si să strigi Go Everton. Sau la cornerul de pe final, când Steaua trăgea de timp, Gnohere s-a pus în fata mingii, dându-l pe Coman la o parte, a venit Fortes si nu putea să-l miste.
    Cristea e implantul perfect. Desi nu am crezut că e altceva decât un moft al patronului. Apare foarte bine la fazele fixe ofensive, desi nu pare foarte înalt. Are atitudine ,e implicat nu doar în meci, ci si în clinciuri.
    Hora are cinci goluri în opt meciuri. Dacă Grozav prinde nationala ...

    În rest, asa cum am tot spus, Steaua a fost abandonată de suporteri în favoarea UM 02301.
    Last edited by Duba; 6th April 2019 at 11:13.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #1426
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    https://www.prosport.ro/fotbal-inter...op-10-18035676

    Dennis Man a devenit cel mai bine cotat fotbalist din Liga 1 de catre transfermarkt, cu 4,5 mil euro.
    Adica de 5 ori mai valoros decat panarama de Ionita
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  20. #1427
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    17 indicii utile ca să recunosti un suporter dinamo:

    Are sanse mari să ajungă pustnic, că se simte bine în zone pustii, precum stadionul Dinamo;

    Statistic, are 10% sanse să fie copilul fostului actionar dinamovist Cristi Borcea;

    Dacă-l întrebi când i-a plăcut cel mai mult pe stadion, îti spune că atunci când i-a făcut galerie lui Ponta, la lansarea candidaturii;

    Se laudă peste tot cu 10 mai, ziua în care dinamovistii au dat foc tribunei din Ghencea, dar pentru că le era frig, nu pentru că-s ultrasi, cum sustin ei;

    Dacă-l întrebi de jucători dinamovisti recenti, îti spune maxim 3-4 nume. În schimb, dacă-l întrebi de investitori din ultimii ani, stie vreo 10 nume;

    Recunoaste rivalitatea cu FCSB doar atunci când Dinamo bate echipa lui Becali, în rest sustine că adevăratul derby e cu echipa aia din liga a III-a sau a IV-a;

    Dacă-l întrebi de echipa secwristilor sau a militienilor, se face că nu întelege întrebarea;

    După meciurile de pe stadion intră la metrou la Stefan cel Mare si-si arată spiritul de ultras, sărind peste turnicheti;

    Nu mai foloseste expresia "Lăsati-ne să ne pregătim de Liga Campionilor", dar îl poti recunoaste după alta: "Lăsati-ne să ne pregătim de play-off".

    In cativa ani, expresia de suflet a suporterului dinamovist va deveni "Lăsati-ne să ne pregătim de promovare";

    Are două expresii de suflet: "Mwie Steaua" si "Boss, n-ai o tigară?;

    A probat cel putin o dată haine de femeie, sub pretextul că se îmbracă în rosu pentru că e fan Dinamo;

    Dacă-l întrebi cine e Leonidas, îti va răspunde "Cristi Borcea, augh, augh, augh!"

    Face spume dacă-l întrebi orice legat de pescuit, pescari sau Islanda. De asemenea, nici cifra 17 nu-l încântă prea tare;

    Dacă-i ceri un nume de filozof, ti-l va da pe al lui Cornel Dinu;

    Dacă-i spui cuvântul lighean, se va rusina, că se va gândi instant la stadionul lui Dinamo;

    Stie mult mai multe scandări cu Mwie decât cu Dinamo.
    Last edited by Hingherul; 6th April 2019 at 13:33.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  21. #1428
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1


    Daca ar fi sa adaug una, ar fi: e alaturi de echipa si la bine si la bine
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •