Page 45 of 106 FirstFirst ... 3543444546475595 ... LastLast
Results 925 to 945 of 2213

Thread: CAFENEAUA - "La taclale microbiste"

  1. #925
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Lol, uite cine citeste presa de tip cancan!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  2. #926
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    pai eu ce vina am ca doar acolo mai scrie cate ceva de rapid?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  3. #927
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Normal, spre deosebire de voi despre care se mai scrie doar la rubrica Decese.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  4. #928
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ce sa stie tyleru'... despre noi se vorbeste si pe CNN

    Dar mai toata lumea a aizit si despre rapid... rapid viena
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  5. #929
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Se mai laudau unii cu CNN-ul si au sfarsit rau...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  6. #930
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Ionel Ganea are zilele numărate! Ce antrenor vrea să aducă Valerii Moraru la Rapid

    Ideea e că în locul lui Ganea îl va aduce pe Șumudică, unul dintre preferații omului de afaceri moldovean", susțin surse din interiorul clubului.


    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  7. #931
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    Sanctiuni pentru Dinamo, Petrolul si Rapid

    http://www.onlinesport.ro/fotbal/lig...id-nid-108873/
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #932
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    ouch... deci rapid joaca fara spectatori cu astra?
    Nu stiu cum de mai rezista astia cu amenzi si fara bilete vandute
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  9. #933
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    dinamovistii s-au scos. fara suporteri la doua meciuri. abia scapa de rusine live
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  10. #934
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    http://www.gsp.ro/gsp-special/superr...id-432805.html


    1. La cate evenimente ati fost din cele 6 amintite in articolul de mai sus?

    2. La ce meciuri importante ati mai asistat pe fostul "23 August"?
    Last edited by Duba; 23rd August 2014 at 15:49.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  11. #935
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Rapid - steaua 2-0 parca

  12. #936
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Doar un singur meci????? E adevarat ca ai doar 20 de ani, dar ... totusi ... e cam putin.

    Pai spune-ne si anul si povesteste ceva care ti-a ramas in memorie.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  13. #937
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Sanctiuni pentru Dinamo, Petrolul si Rapid

    http://www.onlinesport.ro/fotbal/lig...id-nid-108873/
    Rapid a fost omorat de Copos si acum e ingropat de suporteri. Cum naiba va laudati ca sunteti cei mai buni si loiali din Romania cand puneti streangul de gatul clubului cu fiecare astfel de suspendare??? Gretos, mai ales ca jucati cu Astra, care e in superforma si aducea multi spectatori, stadionul putea sa fie plin si banii de pe bilete erau frumosi.

  14. #938
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    daca nu ma insel s-au sucit astia de la comisiile ligii, au suporteri in meciul cu astra .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #939
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    da
    la rapid nu vin suporterii ca joaca astra sau dinamo. aia sunt tot timpul.
    retired.

  16. #940
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    http://www.gsp.ro/gsp-special/superr...id-432805.html


    1. La cate evenimente ati fost din cele 6 amintite in articolul de mai sus?

    2. La ce meciuri importante ati mai asistat pe fostul "23 August"?

    Sa inteleg ca nimeni din cei care intra pe acest forum n-a asistat pe viu la vreun meci important disputat pe fosta arena "23 August". Ciudat! Si eu care credeam ca pe acest forum chiar sunt pasionati in adevaratul sens al cuvantului.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  17. #941
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    Prin anii '80 am fost la doua meciuri pe fostul 23 august. Primul a fost un meci al nationalei, am mers cu tata, microbist infocat al Stiintei din Craiova. Cel de-al doilea, cel de la care am ramas cu amintiri placute a fost un Rapid-Steaua, incheiat cu victoria noastra si la final de sezon cu retrogradarea Rapidului, asta chiar in anul "revolutiei" . Daca-mi aduc aminte bine am batut la un scor f mare, 7 sau 8 goluri, a fost un excelent antrenament inaintea finalei cu Milan din CCE . Venea lume la stadion pe timpul ala, Duba . Imi amintesc de vestitele cuplaje bucurestene unde veneau de voie peste 50-60000 de spectatori . Timpuri apuse, in fine .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  18. #942
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    La scurt timp după ce bunul său prieten George Ogăraru a fost numit în funcția de antrenor principal al formației ardelene, acesta a anunțat că Mihai Neșu va lucra pentru Universitatea.
    Mihai Neșu, care a suferit o accidentare oribilă în urmă cu doi ani și jumătate, în timp ce evolua la formația olandeză FC Utrecht, va lucra pentru ”șepcile roșii”.
    “Va mai exista un membru în staff-ul nostru: Mihai Neșu. Va fi video-analist în cadrul lui “U” Cluj. Mă bucur că a acceptat să lucrăm împreună. Este la Oradea și o dată pe săptămână va veni probabil la Cluj. Munca de video-analist se poate face oricum și de acasă”, a spus George Ogăraru, care debutează pe banca tehnică la “U” Cluj.
    După groaznicul accident, fostul fotbalist român, a cărui recuperare decurge lent, a înființat și o fundație care îi sprijină pe cei care au probleme similare.
    Mihai Neșu (31 de ani) și George Ogăraru au fost colegi timp de cinci ani la Steaua.
    Gestul facut de Ogararu este de o noblete rar intalnita . Respect George Ogararu !
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  19. #943
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Pentru prima oară în istoria audiențelor măsurate în România, un meci de Liga 1 în care a jucat Steaua a făcut audiență zero pe publicul comercial (18-49 de ani).

    la meciul Steaua – Gaz Metan (scor 3-1) s-au uitat doar 1.000 de oameni la nivelul publicului comercial.

    Un punct de rating la publicul comercial măsoară circa 50.000 de oameni, iar mia de oameni strânsă de Steaua în fața televizoarelor între orele 21:00 și 23:00 n-a fost suficientă pentru a trece în dreptul Look TV, postul care a difuzat meciul, măcar 0,1 puncte de rating.

    Explicațiile pentru acest record neașteptat sunt multiple. Look TV este un post care poate fi urmărit numai în rețelele de cablu Dolce (care aparține de Romtelecom/Telekom) și UPC, care însumează 2,4 milioane de abonați din totalul de aproximativ 6 milioane, la cât este estimată piața din România. Marele jucător de pe piața de cablu, RCS/RDS, care deține peste 60% din piață, nu a preluat în grila sa posturile Look TV și Look Plus, care transmit meciurile din Liga 1.


    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...la-tv-13274416

    Sa ii f** in gura!
    Hai cu falimentul bah!!!
    Jegosii dracu, nu isi vor scoate niciodata banii pe drepturile de televizare luate in mod ilegal!

    Mu*e look
    __________________

  20. #944
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Gestul facut de Ogararu este de o noblete rar intalnita . Respect George Ogararu !
    Daca Georgica il plateste din pachetul negociat de el, atunci respect.
    Daca nu, mai usor cu pianul pe scari ...

  21. #945
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    din ciclul "suntem peste tot acasa", azi avem rapidisti elvetieni

    Suporterii unei echipe din Elvetia (liga a treia) au urinat in sticla portarului unei echipe rivale
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •