Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 88

Thread: FIFA 2012 vs PES 2012

  1. #1
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  2. #2
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Îți dai seama și numai ascultând cele două piese.

    Girls just wanna have fun...
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  3. #3
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Oricum ala care a facut filmuletul e fan FIFA, PES-ul se vede jalnic...
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  4. #4
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,322
    Reputatie
    0
    Nici nu se pune problema. PES ii cel mai tare.

  5. #5
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Fac astia la bani,an de an....

  6. #6
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    ea sports in fiecare an "copia" pes-ul.imaginea fifa e mai stralucitoare.mingea pare atat de reala.fifa e pt copii din generatia internet caffe,iar PES e pentru cunoscatori

  7. #7
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    PES rules. Mai ales pe PS2
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  8. #8
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Nu încape îndoială că Fifa a revoluționat jocul de fotbal pe calculator. 2011 e cel mai bun produs scos vreodata în domeniu.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  9. #9
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TeBat View Post
    Nu încape îndoială că Fifa a revoluționat jocul de fotbal pe calculator. 2011 e cel mai bun produs scos vreodata în domeniu.
    Au scos cel mai bun si complet joc de fotbal pe consolele de noua generatie dar nu l-au revolutionat

    Adevaratii pionieri sunt tot cei de la Konami cu seria International Superstar Soccer pe PS1 (sau seria Winnning Eleven in Japonia)


    FIFA a copiat tot ! N-au revolutionat nimic !

  10. #10
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    M'am jucat si eu ieri demo'ul de la PES 2012 pe PlayStation 3, nu stiu ce se intampla...ori nu le mai am eu cu fotbalul, ori au inceput astia sa faca jocurile astea grele ca naiba.

    Am avut nevoie de 5 meciuri ca sa marchez un gol si ala a fost din foarfeca laterala de la vreo 30 de metri, naiba stie cum am reusit
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  11. #11
    sport legend Mr Cosmin's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    București
    Posts
    2,172
    Reputatie
    1

  12. #12
    ARSC Gooner's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,664
    Reputatie
    1
    FIFA | PES

    Cine pe cine a copiat?
    [B][I]Victoria Concordia Crescit[/I][/B]

  13. #13
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gooner View Post
    FIFA | PES

    Cine pe cine a copiat?
    Initial la FIFA jucatorul controlat avea un cerc in jurul picioarelor, acum are un triunghi deasupra capului
    Initial la FIFA nu puteai regla puterea la suturi sau la centrari, acum se poate
    Initial la FIFA la loviturile libere aveai o sageata pe care o miscai pentru a da directia mingii...acum se face automat cu tastele directionale (sau cu analogul din joypad)
    Initial la FIFA nu exista acea pasa la intalnire (through pass), acum este

    PES a introdus prima toate aceste lucruri. E clar cine a copiat pe cine

    In fine, nu e nimic rau sa copii. Au fost destepti si-au scos acum un joc mult mai complet decat cel a lui Konami...Bravo lor

  14. #14
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    pana acum am jucat aproape numai FIFA...
    la PES sunt cel mai smecher daca dau un gol la amator
    oricum, nu ma omor dupa niciuna.
    Last edited by Shinnok; 10th September 2011 at 00:21.
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  15. #15
    ARSC Gooner's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,664
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Initial la FIFA jucatorul controlat avea un cerc in jurul picioarelor, acum are un triunghi deasupra capului
    Initial la FIFA nu puteai regla puterea la suturi sau la centrari, acum se poate
    Initial la FIFA la loviturile libere aveai o sageata pe care o miscai pentru a da directia mingii...acum se face automat cu tastele directionale (sau cu analogul din joypad)
    Initial la FIFA nu exista acea pasa la intalnire (through pass), acum este

    PES a introdus prima toate aceste lucruri. E clar cine a copiat pe cine

    In fine, nu e nimic rau sa copii. Au fost destepti si-au scos acum un joc mult mai complet decat cel a lui Konami...Bravo lor
    Am jucat fiecare editie de FIFA, de la FIFA 98 incoace. Sincer, de PES am auzit abia dupa 2005. FIFA a evoluat de la an la an, n-am habar daca a "furat" sau nu elemente din PES (si nici nu prea ma intereseaza). Am incercat PES acum vreo noua-zece luni. Iti dai seama, dupa mai bine de zece ani de FIFA, mi s-a parut o prostie de joc. Eu nu cred ca trebuiesc puse semnele astea ">,<" intre FIFA si PES. Pana la urma, ne umplem timpul liber jucand ce vrem, ce ne face placere. Eu unul, n-as da FIFA pe nimic. Pentru asta, nu afirm ca "pes e pt copii din generatia internet caffe".
    [B][I]Victoria Concordia Crescit[/I][/B]

  16. #16
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gooner View Post
    Am jucat fiecare editie de FIFA, de la FIFA 98 incoace. Sincer, de PES am auzit abia dupa 2005. FIFA a evoluat de la an la an, n-am habar daca a "furat" sau nu elemente din PES (si nici nu prea ma intereseaza). Am incercat PES acum vreo noua-zece luni. Iti dai seama, dupa mai bine de zece ani de FIFA, mi s-a parut o prostie de joc. Eu nu cred ca trebuiesc puse semnele astea ">,<" intre FIFA si PES. Pana la urma, ne umplem timpul liber jucand ce vrem, ce ne face placere. Eu unul, n-as da FIFA pe nimic. Pentru asta, nu afirm ca "pes e pt copii din generatia internet caffe".
    Imi pare rau pt tine Ai jucat doar FIFA probabil pt ca joci doar pe calculator cu tastatura (ceea ce e un sacrilegiu)
    Acum FIFA e tare...de vreo 3 ani incoace e un joc bun insa pe playstation 1 si playstation 2 (adica de la FIFA 98 pana la FIFA 07 si relativ PES 1,2....6) PES era mult dar mult superior (obiectiv vorbind) ! Si eu am jucat FIFA pana la FIFA 2001 dar cand am jucat pentru prima oara ISS 2 (vechia editie de la PES) pe PS1 (deci era mai vechi si o grafica mai slaba) nici n-am mai stat la discutii. Gameplay-ul si senzatia de-al juca era de-a dreptul fabulos. Acele jocuri (ISS 2, ISS 3 si ISS 4) erau atat de bune ca si acum daca le-as juca nu m-as plictisi



    Apropo, FIFA cel putin in Romania e joc pentru generatia internet caffé...PES nu s-a putut juca pe computer pana de curand
    Last edited by Lucian86; 10th September 2011 at 13:41.

  17. #17
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    PES 6, ultimul joc mare de la Konami..dupa asta s-a trecut la consolele noi (PS3/Xbox360) unde FIFA a scos jocuri mai bune


  18. #18
    ARSC Gooner's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,664
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Apropo, FIFA cel putin in Romania e joc pentru generatia internet caffé...PES nu s-a putut juca pe computer pana de curand
    Daca e mai vechi si se putea juca doar pe PC, e pentru generatia internet caffe, daca era mai recent, fura elemente. Clasic . Am o mare vina, recunosc. N-aveam playstation la inceputul aniilor 2000, deci nu faceam parte din generatia care statea pe tusa asteptand jocul futurist PES pe playstation. Tocmai trecuse moda jocurilor pe televizor, si ai mei mi-au luat calculator pe marci. Mama ei de treaba, in curand vom afla ca FIFA omoara si oameni.
    [B][I]Victoria Concordia Crescit[/I][/B]

  19. #19
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,452
    Reputatie
    1
    Eu am crescut pe FIFA si numai pe asta l-am jucat si m ise pare foarte misto seria.98-ul chiar mi-a placut foarte mult.

    Am auzit de PES dar nu l-am jucat.

  20. #20
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    ce ma enerveaza discutiile astea ...am jucat si eu de cateva ori PES, dar l-am sters pt ca erau foarte putine echipe si m-am plictisit de el

    in rest, FIFA la greu

  21. #21
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Mi-am luat PC nou, abia astept FIFA2012 De la 2008 nu am mai jucat...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •