Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 88

Thread: FIFA 2012 vs PES 2012

  1. #64
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Whatever! M-a lamurit ca n-au muncit la baza de date nici jumatate de ora.
    Nu-s adeptul jocurilor si filmelor facute doar pentru grafica.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  2. #65
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    5. FIFAPro scoate patch-uri cu liga I la scurt timp dupa ce se lanseaza si jocul. Si nici eu nu aleg un joc DOAR pentru licente, dar cand am vazut ca Arsenal e redenumita North London si are alta sigla si ca au doar vreo 4-5 campionate am zis ca baza lor de date e o gluma proasta. Si atunci cu ce ramai din joc? Cu grafica. Ca si cum te-ai uita la efectele speciale ale unui film fara nimic altceva.
    Si imi place ca un joc de fotbal sa fie cat mai apropiat de realitate in ceea ce priveste baza de date, valoarea jucatorilor si a cluburilor, precum si continuitatea. Toate astea FIFA le are.
    Bine, astept ziua in care vor face un joc fuzionat intre FIFA Manager si FIFA. Sunt pe drumul cel bun momentan.
    Mai multa precizie n-ar strica ! Tu vorbesti de acele add-ons pe care FIFA le-a scos la editia trecuta, printre ele posibilitatea de-a avea toate campionatele europene. Problema e ca astea se platesc oficial, nu fac parte din jocul original.
    In fine, e doar pentru FIFA 11...in versiunile anterioare nu erau disponibile (asa cum spui tu)

    Daca ai avut campionatul romanesc si in trecut, probabil a fost de la un patch neoficial. Patch-uri neoficiale sunt cu sutele si la PES. Sa nu crezi ca joc eu cu North London si cu tricourile alea "spartane"

    PES n-a avut niciodata licenta din Anglia pentru ca EA a cumparat-o in mod "exclusiv". N-are ce sa faca Konami. In fine, e un argument mai putin important. Pe PS3 sunt niste patch-uri foarte bune pentru PES, deci lucrurile se rezolva.

    FIFA a avut intotdeauna mai multe licente decat PES. E evident insa Konami are de 3 ani deja Champions League-ul si de 2 ani Europa League.

    Cat despre baza de date de care vorbesti, pur si simplu nu-ti impartasesc aceasta dorinta. FIFA si PES sunt jocuri de fotbal, nu manager. Eu vreau sa joc, nu sa fiu un manager de succes deci important e gameplay-ul, realismul jocului. Imi ajung echipele pe care mi le ofera Komani (ca sa nu mai vorbesc de EA).

  3. #66
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Atunci te rog da-mi si mie un patch pentru PES cu cat mai multe campionate si liga I, verdiunea PC.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  4. #67
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  5. #68
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Multumesc!
    Asta-i doar cu liga I sau are si restul campionatelor rezolvate?
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  6. #69
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Din cate stiu sunt rezolvate si celelalte campionate.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  7. #70
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Le-am jucat pe ambele exclusiv pe console. Cum am mai spus mai demult am o mica preferinta pentru FIFA dar imi place si Pro. Din recenziile de pana acum inainte de scoaterea oficiala a jocurilor, 29 septembrie FIFA si 14 octombrie Pro, pentru Europa, impresiile sunt usor favorabile pentru FIFA dar entuziasmul nu se citeste nici macar printre randuri. Cine doreste sa citesca opiniile expertilor si aici nu ma refer doar la aceste jocuri, doua link-uri, unul scandinav, Gamereactor, si altul american, IGN, ambele competente, in opinia mea:

    http://www.gamereactor.eu/?sid=b095e...782a643e1533dc

    http://www.ign.com/
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #71
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Am reusit sa rezolv doua din obiectiile care le aveam fata de PES. Patch-ul facut de PESRomania e super. Corecteaza toate campionatele si mai adauga inca cateva.
    Inca o obiectie am rezolvat-o cumparandu-mi un gamepad. FIFA e exclusivista in ceea ce priveste gamepad-urile si nu-mi functioneaza.
    Ramane doar problema legata de sistemul de notare, dar facand comparatie cu cel de la FIFA, e mai rezonabil asta.
    Avand in vedere faptul ca din 4 obiectii 3 au fost rezolvate, consider ca PES, cu patch-ul RPES e peste FIFA. Asta si datorita faptului ca la FIFA am un bug datorita caruia nu pot primi experienta dupa meci.
    In concluzie, PES poate fi un joc reusit datorita efortului echipei PESRomania.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  9. #72
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Inca unul adus pe calea cea dreapta.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  10. #73
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Suporteri de rezultat.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  11. #74
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Pentru cupe si flori...
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  12. #75
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Iar alții din pasiune, pentru aceste... corporații.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  13. #76
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Da, am cedat pentru PES.
    Adevarul e ca n-am prea mai jucat FIFA de la 200 incoace si asta noi, cu 7.000 de combinatii ma cam depasesc. La FIFA 99 eram maestru, imi placea chiar sa joc pe 5-4-1 defensiv sa pot castiga cu 1-0, dar la generatia asta noua, cred ca un copil de 8 ani imi da clasa.
    Unde gasesc si eu un tutorial pentru tantalai? Habar n-am sa fac un dribling. De la amatori in sus, daca stau cu mingea la picior mai mult de 1 secunda, am adversarii pe mine si ma deposedeaza.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  14. #77
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Nici eu nu mi-am dat seama la fifa11 cum se dribleaza

  15. #78
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    A aparut pes 2012?
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  16. #79
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Andrei_23 View Post
    Nici eu nu mi-am dat seama la fifa11 cum se dribleaza
    Eu am uitat sa precizez ca pentru PES am nevoie de ajutor, ca la FIFA am renuntat. Am tradat.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  17. #80
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Radu View Post
    A aparut pes 2012?
    Vezi postarea mea de mai sus. Ultima versiune a FIFA este cotata peste de revistele de specialitate. In final, fiecare cu jocul preferat, este ceea ce decide cine este cel mai.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #81
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Maine apare PES-ul!!!

  19. #82
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    L-am luat!Traiasca minunatul site romanesc PES rullez!

  20. #83
    incepator
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Pes 2012 Multiplayer

    Toate probleme care le are PES,AM gasit solutia trebuie sa luati pes all unlock de aici
    http://www.2shared.com/file/ITohIGBi...tra-conte.html

    Rezolva problema cu avatarul,numele echipelor,numele jucatorilor puteti schimba si rezolutia si toate ce le are DAR TOATE

    Si daca vreti sa jucati MULTIPLAYER FARA sa CUMPARATI jocul puteti sa luati PES12MP de aici

    http://www.2shared.com/file/oQclDImN/PES12MP.html

  21. #84
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Cam penal PES-ul. Am jucat un meci și l-am măturat. Dacă la nivelul de dificultate "regular" iese un așa rezultat, atunci nu mai avem ce discuta.

    http://i714.photobucket.com/albums/w...eacata/pes.jpg
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •