Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 88

Thread: FIFA 2012 vs PES 2012

  1. #22
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    ai avut ceva timp de abstinenta

  2. #23
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gooner View Post
    Daca e mai vechi si se putea juca doar pe PC, e pentru generatia internet caffe, daca era mai recent, fura elemente. Clasic . Am o mare vina, recunosc. N-aveam playstation la inceputul aniilor 2000, deci nu faceam parte din generatia care statea pe tusa asteptand jocul futurist PES pe playstation. Tocmai trecuse moda jocurilor pe televizor, si ai mei mi-au luat calculator pe marci. Mama ei de treaba, in curand vom afla ca FIFA omoara si oameni.
    Hai nu fi atat de sarcastic ! Nu e cazul
    Mi-am expus si eu parerea in calitate de persoana care a jucat din 98' incoace aproape toate jocurile de fotbal care au iesit pe piata. Cred ca stiu despre ce vorbesc ! Traiesc si-n alta tara deci stiu si cum stau lucrurile prin alte parti ale lumii.

    Seria PES a fost pana acum 3 ani circa universal si obiectiv recunoscuta ca fiind mult mai buna decat FIFA asa cum in momentul de fata rolurile sunt inversate. Nu e doar o parere personala. La cum stateau lucrurile atunci si cum stau acum, e o evidenta. Evident e de asemenea ca FIFA a copiat PES-ul de-a lungul anilor. Nu de alta dar FIFA a devenit un joc bun (asta fiind FIFA 08 pe consolele noi si nu pe PC...pe computer abia FIFA 11 a fost de noua generatie) atunci cand, se zvoneste, o parte di staff-ul celor de la Konami a fost angajat de EA.

    In fine, dincolo de acest lucru, fiecare face ce vrea. Important e sa fie fericit

    Ca sa inchei, avand in vedere ca toata viata ta ai jucat FIFA pe calculator si pe tastatura (e ca si cum ai juca tenis de camp cu bata de baseball), ar trebui sa fii mai rezervat.

  3. #24
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Traiesc si-n alta tara deci stiu si cum stau lucrurile prin alte parti ale lumii.

    [...]

    Seria PES a fost pana acum 3 ani circa universal si obiectiv recunoscuta ca fiind mult mai buna decat FIFA

    [...]

    atunci cand, se zvoneste, o parte di staff-ul celor de la Konami a fost angajat de EA.
    Nu e evident?
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  4. #25
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TeBat View Post
    Nu e evident?
    ??

  5. #26
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Corect!
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  6. #27
    ARSC Gooner's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,664
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    In fine, dincolo de acest lucru, fiecare face ce vrea. Important e sa fie fericit

    Ca sa inchei, avand in vedere ca toata viata ta ai jucat FIFA pe calculator si pe tastatura (e ca si cum ai juca tenis de camp cu bata de baseball), ar trebui sa fii mai rezervat.
    In cazul asta, eu ma numar printre cei care se bucara jucand tenis de camp cu bata de baseball. Nu inteleg de ce fanii PES-ului incearca "sa deschida ochii" fanilor FIFA. Stii zicala cu cainele, nu?
    [B][I]Victoria Concordia Crescit[/I][/B]

  7. #28
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gooner View Post
    In cazul asta, eu ma numar printre cei care se bucara jucand tenis de camp cu bata de baseball. Nu inteleg de ce fanii PES-ului incearca "sa deschida ochii" fanilor FIFA. Stii zicala cu cainele, nu?
    Dar nu incerc nimic prietene...Daca tu spui ca PES e o prostie atunci am si eu ceva de spus

    Totusi, fa-mi favoarea asta...Cumparati un joypad cu analog ieftin cel putin ca sa joci FIFA 12....nu de alta, dar fara el nu poti beneficia de miscarile la 360' ale jucatorilor. Oamenii astia au muncit mult pentru asta si tu iti bati joc in felul asta

  8. #29
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    cunosc pe cineva care a jucat toate versiunile PES.Cand l-am intrebat cum i se pare PES-ul actual,mi-a raspuns ca Konami a distrus jocul,transformandu-l intr-un fifa
    Am reusit sa joc PES11 si 10.Ultima versiune mi se pare ff grea,in timp ce pes10,e mult mai usor de jucat.
    fifa e joc de internet caffe,de cate ori am auzit pustani "hai sa ne facem rezervare la net,sa dam o fifa".
    lucian86: m-ai facut curios,am sa caut torrent cu pes6.daca ai un torrent,primesc cadoul.

  9. #30
    ARSC Gooner's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,664
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Dar nu incerc nimic prietene...Daca tu spui ca PES e o prostie atunci am si eu ceva de spus

    Totusi, fa-mi favoarea asta...Cumparati un joypad cu analog ieftin cel putin ca sa joci FIFA 12....nu de alta, dar fara el nu poti beneficia de miscarile la 360' ale jucatorilor. Oamenii astia au muncit mult pentru asta si tu iti bati joc in felul asta
    Tu iti citesti posturile? Realizezi uneori cat de penibil esti?
    Last edited by Gooner; 11th September 2011 at 04:51.
    [B][I]Victoria Concordia Crescit[/I][/B]

  10. #31
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post

    Totusi, fa-mi favoarea asta...Cumparati un joypad cu analog ieftin cel putin ca sa joci FIFA 12....nu de alta, dar fara el nu poti beneficia de miscarile la 360' ale jucatorilor. Oamenii astia au muncit mult pentru asta si tu iti bati joc in felul asta
    Pariu că te bat la fifa jucând de pe tastatură?
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  11. #32
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Si eu joc mai bine de pe tastatura decat de pe gamepad (PES), dar adevarul e ca tastatura e limitata.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  12. #33
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gooner View Post
    Tu iti citesti posturile? Realizezi uneori cat de penibil esti?
    Eu am incercat sa fiu simpatic cu tine insa vad ca tu o iei in alta directie.
    Penibil esti tu copile care habar n-ai ce joci FIFA este un joc mare datorita in principal libertatii de control a jucatorilor, a suturilor, centrarilor sau paselor...Normal ca nu stii asta pentru ca, cum spuneam, joci pe tastatura.
    Argumentul asta FIFA vs PES te depaseste....daca-ai avea putin bun simt, n-ai mai comenta

    Quote Originally Posted by TeBat View Post
    Pariu că te bat la fifa jucând de pe tastatură?
    E bun ca ai orgoliu asta in tine. N-am jucat eu prea des FIFA dar atunci cand am facut-o ma descurcam destul de bine. Pun pariu ca cu joystickul varza te fac vorbim de FIFA 11, asta nou pe PC...ce era inainte era mult sub gusturile mele (vorbesc de versiunile PC, alea pe console sunt bune repet inca de la FIFA 08)

    Zau acum, jucati pe tastatura si veniti sa va dati impresii obiective despre joc...Putin bun simt !

  13. #34
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Băi omule, tu ești sănătos? Cum **** calului poți să pretinzi tu care habar nu ai cu ce se mănâncă jocul că mă faci varză pe mine care joc de câteva luni bune? (și rar iau bătaie în ultima vreme)

    Cât despre Gooner... îți spun 100% că te face!

    Dacă ești așa de sigur pe tine hai să trecem la fapte și dacă reușești să mă faci varză, ai tot respectul meu.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  14. #35
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TeBat View Post
    Băi omule, tu ești sănătos? Cum **** calului poți să pretinzi tu care habar nu ai cu ce se mănâncă jocul că mă faci varză pe mine care joc de câteva luni bune? (și rar iau bătaie în ultima vreme)

    Cât despre Gooner... îți spun 100% că te face!

    Dacă ești așa de sigur pe tine hai să trecem la fapte și dacă reușești să mă faci varză, ai tot respectul meu.
    Ce tot vorbesti acolo fratioare ? Cum adica nu stiu cu ce se mananca jocul asta ? Tocmai ti-am demonstrat ca habar nu ai de anumite aspecte ale jocului
    N-am jucat des dar am jucat si am batut fifisti ca tine fara nicio problema Stiu despre ce este vorba...stai linistit...Deci eu cu joypad-ul, tu cu tastatura la FIFA 11, repet, varza te fac, si pe tine, si pe Gooner...tu nu stii ce inseamna sa joci pe joypad Crezi ca numai gura e de mine...Joc fotbal pe console de ani de zile...ok ca am jucat PES in general dar oricand am jucat FIFA cu cineva, tranzitia a fost buna

    As juca cu cea mai mare placere cu tine...problema e cum ? online nu pot juca...n-am pc destul de puternic ca sa-mi mearga jocul.....nu joc pe pc in general, joc pe PS3!

  15. #36
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Ce tot vorbesti acolo fratioare ? Cum adica nu stiu cu ce se mananca jocul asta ? Tocmai ti-am demonstrat ca habar nu ai de anumite aspecte ale jocului
    Hă?

    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    N-am jucat des dar am jucat si am batut fifisti ca tine fara nicio problema Stiu despre ce este vorba...stai linistit...Deci eu cu joypad-ul, tu cu tastatura la FIFA 11, repet, varza te fac, si pe tine, si pe Gooner...tu nu stii ce inseamna sa joci pe joypad
    De ce ești atât de sigur că nu știu? Tu nu te găndești că poate am jucat și cu pad-u'?

    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Crezi ca numai gura e de mine...
    Sunt sigur.


    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    As juca cu cea mai mare placere cu tine...problema e cum ? online nu pot juca...n-am pc destul de puternic ca sa-mi mearga jocul.....nu joc pe pc in general, joc pe PS3!
    Dacă nu reușești să-ți și dovedești calitățile, abține-te de la asemenea aprecieri. Altfel, riști să nu pari altceva decât un papagal.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  16. #37
    ARSC Gooner's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,664
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    As juca cu cea mai mare placere cu tine...problema e cum ? online nu pot juca...n-am pc destul de puternic ca sa-mi mearga jocul.....nu joc pe pc in general, joc pe PS3!
    Fa-mi o favoare si cumpara-ti un PC destul de puternic
    [B][I]Victoria Concordia Crescit[/I][/B]

  17. #38
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    care are oua sa faca cu mine o fifa?

  18. #39
    Cormoran! dav_david's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    576
    Reputatie
    1
    Eu, daca mai vrei tu . Nici nu cred ca mai stiu sa joc.

  19. #40
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TeBat View Post
    De ce ești atât de sigur că nu știu? Tu nu te găndești că poate am jucat și cu pad-u'?
    Tu mi-ai spus ca joci cu tastatura


    Quote Originally Posted by TeBat View Post
    Dacă nu reușești să-ți și dovedești calitățile, abține-te de la asemenea aprecieri. Altfel, riști să nu pari altceva decât un papagal.
    Deci tu te-ai laudat primul ca ma bati, nu eu !

    Habar nu am cum joci tu dar pe tastatura ghici ce, n-ai sa ai niciodata viteza de reactie pe care o ai cu un joypad in plus nu poti face multe alte lucruri utile(de la multe dribblinguri la controlul mingii de pe loc)..esti sortit esecului prietene

  20. #41
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Ce declaratii raboinice pe aici

    Mi-am bagat si eu 2011, e futere mare cu tastatura pana o configurez, de jumate de ora imi bat capu si tot nu e cum vreau...

    Intrebare: In cariera la transferuri nu poti cumpara decat ce e la vanzare, loan si free agent?

  21. #42
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    parca se puteau face si oferte pt alti jucatori care iti plac, dar in perioada de transferuri

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •