View Poll Results: Cine Va Castiga?

Voters
24. You may not vote on this poll
  • Barcelona

    16 66.67%
  • Real Madrid

    8 33.33%
Page 1 of 27 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 563

Thread: Super Cupa Spaniei 2011: FC Barcelona - Real Madrid 5-4

  1. #1
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1

    Super Cupa Spaniei 2011: FC Barcelona - Real Madrid 5-4

    Aici vom discuta despre super cupa spaniei care va avea loc pe 14 si 17 august intre barcelona si real madrid...

  2. #2
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Asta va fi socul verii fotbalistice si sper doar sa avem parte de spectacol...primul meci se va juca pe santiago bernabeu...

  3. #3
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    "Tiky-taka Barcelona",imi permit sa citez un "intelept" al neamului.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #4
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Deci si tu crezi ca barcelona va castiga fara probleme....

  5. #5
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Da.
    Sunt fan al madrilenilor dar la momentul de fata nu cred ca uzina de fotbal,care se numeste FC Barcelona,poate fi invinsa asa usor.A fost o intamplare faptul ca au pierdut cupa.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #6
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Pur si simplu este un fotbal din alta lume...si asta vede orice microbist...
    Ps sunt fan valencia...

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    737
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Da.
    Sunt fan al madrilenilor dar la momentul de fata nu cred ca uzina de fotbal,care se numeste FC Barcelona,poate fi invinsa asa usor.A fost o intamplare faptul ca au pierdut cupa.
    Sa speram ca se mai intampla aceasta intampalre.

  8. #8
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Nu iti place barcelona sau esti fan real?

  9. #9
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    sa analizam...

    Real i-a adus pe Nuri Sahin (Borussia Dortmund) , Hamit Altintop(liber de contract) , Coentrao(Benfica) , Callejon (Espanyol)

    Barca l-a adus pe Sanchez(Udinese)
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  10. #10
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    hai Barca!
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  11. #11
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Din punct de vedere fizic realul sta mult mai bine decat Barça. Mourinho a avut la dispozitie tot lotul pentru amicalele din aceasta vara.

    Guardiola poate conta pe jucatorii (importanti) care au disputat Copa America de abia de luni. Cand spun importanti ma refer la Messi, Alves, Alexis si Mascherano.

    Astept cu mare interes cele 2 meciuri
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  12. #12
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Si eu merg pe barcelona...unde vom vedea meciurile?

  13. #13
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Real a rupt tot in amicale si mi se par intrati deja in forma. Nu cred ca vor fi probleme in aceasta dubla mansa.

  14. #14
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Sergio Ramos si Xavi ar putea rata meciurile din Supercupa din cauza unor accidentari.
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  15. #15
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Normal as merge pe Barca dar e inceput de sezon si nu stiu unde sunt cu pregetirile cele 2 echipe.

    Sper sa fie spectaculos.

    Sunt curios cum va incerca Mou sa-i opreasca.

  16. #16
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    parca Realul s-a intarit mai mult....dar ramane de vazut
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  17. #17
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Accidentarile lui Ramos si Xavi sunt inventate de cele 2 echipe pentru ca cei 2 sa nu joace in meciul cu Italia.

    Dupa mine Realul pleaca parca cu un pas inainte in Supercupa, sau, macar in prima mansa.

    Au cel putin 12 jucatori intrati in forma, pe cand noi, doar 9: Valdés, Piqué, Fontàs, Busquets, Iniesta, Pedro, Villa, Keita si Thiago.
    Abidal, Xavi si Adriano ioncep sa intre si ei. Alves, Messi, Masch si Alexis au pauza dupa C.A iar Puyol si Maxwell sunt in continuare accidentati.

  18. #18
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    cand ii asta?

  19. #19
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    14 August pe Bernabeu, 17 pe Camp Nou. Mai e putin.

  20. #20
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Super ...tur retur

  21. #21
    Cane Corso NTM's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    prin zona
    Posts
    2,149
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raul View Post
    Real a rupt tot in amicale si mi se par intrati deja in forma. Nu cred ca vor fi probleme in aceasta dubla mansa.
    ohoo, esti cam optimist. mi-e greu sa cred ca vom vedea in viitorul apropiat vreun meci in care Real sa treaca peste Barcelona " fara probleme ". Chiar si cu Messi, Alvez si Mascherano ratand o parte din pregatire Barcelona e super-echipa.

    Barcelona ftw (cu sau fara probleme). Sper sa-l vad pe Mourinho cu spume la gura ! Si daca va avea din nou probleme imaginare cu arbitrajul, sper sa se urce pe acoperisul bancilor de rezerve si sa se arunce in cap (asa, in semn de protest, ca nu-l lasa francmasoneria, americanii, UEFA, FMI si martienii sa bata Barcelona).

    p.s: singura sansa a Realului e sa practice acelasi joc dur, la rupere, pe care l-au practicat in finala Cupei Spaniei; strategia celui cu nevoi speciale : 0-0, 1-0 acasa si marcam in deplasare - dupa care ne aparam.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •