Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 108

Thread: Litoralul de altadata, ce-a fost si ce-a ajuns

  1. #43
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Avem si noi o comoara si nu stim s-o exploatam
    Atat!
    Am zis!

  2. #44
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1

  3. #45
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Eu am fix 11 ani de cand nu a mai calcat pe litoralul romanesc si timpul mi-a dovedit ca nu am pierdut nimic. Motivele sunt nenumarate! Desi imi pare rau, pentru ca mai am amintiri cu litoralul dinante de '89...

  4. #46
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Litoralul romanesc nu putea sa aibe o evolutie mai buna decat o are societatea,economia romaneasca si de ce nu mentalitatea.Vrem sa scoatem bani din piatra seaca fara sa oferim nimic in schimb.Asa suntem noi,romanii.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #47
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Eu sunt multumita de conditiile oferite de gazdele mele din Costinesti. In august ma duc pt a patra oara in acelasi loc. Singurul lucru care nu imi place este nesimtirea turistilor, care arunca gunoaiele pe plaja si chiar in mare. In fiecare noapte se strang saci intregi de mizerii.

  6. #48
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Eu am fix 11 ani de cand nu a mai calcat pe litoralul romanesc si timpul mi-a dovedit ca nu am pierdut nimic. Motivele sunt nenumarate! Desi imi pare rau, pentru ca mai am amintiri cu litoralul dinante de '89...
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  7. #49
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Chiar aseara am avut o discutie cu drăguța, ea pro-mare, eu pro-munte. Inca nu-mi dau seama ce iti ofera in plus o saptamana la mare fata de una la munte, undeva izolat, mai ales vorbind de Romania. Dar asta tine de fiecare si de asteptarile fiecaruia.
    Am zis!

  8. #50
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    La mare este mai misto, poti sa gasesti apartamente situate central, cu termopane care ridica valoarea cazarii cel putin de 10 ori.Pe cand la munte, mai greu.

  9. #51
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Pai asta-i chestia, daca vreau apartament situat central raman la Cluj. Sau esti ironic?
    Am zis!

  10. #52
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    Nu stiu, eu asa am auzit.Ca daca un apartament are termopane, nu-ti poti dori ceva mai mult :-"

  11. #53
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Atat timp cat ofertele din Bulgaria sunt la o treime din tarifele de pe litoralul romanesc ...
    prefer sa platesc dublu, triplu, ma duc oriunde daca serviciile sunt bune si merita banii . fara manele, fara mizerie, fara nesimtiti, fara profitori. imi place sa vad zambete, sa fiu servit frumos - pt. ca eu sunt clientul !

  12. #54
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Sa povestesc patania mea de un 1 mai acum vreo 4 ani: plecam frumos dimineata din Bucuresti cu 3 masini, nimic organizat, pe ideea ca ne gasim ceva acolo. Parcam la Mamaia, ne plimbam, ne asezam cu gasca la o terasa suprapo****ta de pe langa Rex. Timp de o ora jumate nu-si gaseste nici un chelner timp sa preia macar comanda, tot timpul gesturi de genul "vin imediat". Rezultatul, cand ni s-a facut serios sete? Am schimbat niste bani in Constanta, am pus benzina si o parte am plecat la Balcik. Am oprit pentru pranz intr-un restaurant pe care-l cunosteam din 2 mai, apoi mai departe. Culmea, la Balcik gaseau timp sa te serveasca, hotelul era fara repros si am mai si vizitat superba gradina botanica de acolo. Sa mai spun ca la intoarcere ne-a luat mai putin din Balcik pana in Bucuresti decat stoicilor care ramasesera la Mamaia?
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  13. #55
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Elphax View Post
    prefer sa platesc dublu, triplu, ma duc oriunde daca serviciile sunt bune si merita banii . fara manele, fara mizerie, fara nesimtiti, fara profitori. imi place sa vad zambete, sa fiu servit frumos - pt. ca eu sunt clientul !
    Ce parere ai de 250 euro pentru 10 nopti, all inclusive, hotel de 4 stele, proprietar si administrator nemti, ocupat 85% de nemti, belgieni si olandezi?

    Sa nu uit, fara cele mentionate de tine mai sus.

    La 5 stele era 350 euro.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  14. #56
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Inseamna peste 1000 de lei, pai vino la mine cu 70-80 lei/noapte si iesi mai ieftin

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    737
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Ce parere ai de 250 euro pentru 10 nopti, all inclusive, hotel de 4 stele, proprietar si administrator nemti, ocupat 85% de nemti, belgieni si olandezi?

    Sa nu uit, fara cele mentionate de tine mai sus.

    La 5 stele era 350 euro.
    Adica nemtii nu asculta manele? Eu nu cred una ca asta. Nu de altceva dar din orice BMW care-l vezi al noi numai manele auzi. Credeam ca vin odata cu masina

  16. #58
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    n-am mai fost nici eu de mult pe litoralul romanesc (aprox 10 ani), ultima oara nu se schimase nimic...preturi mari, servicii f proaste.
    patronii de hoteluri au impresia ca exista numai litoralul romanesc in lumea asta si dupa ce ca sfideaza turistii mai si doresc sa ii jupoaie de bani.
    merita plecat in grecia dar problema e timpul avut la dispozitie.
    hoteluri f scumpe sunt si in romania...f scumpe in raport cu ce ofera.
    Oamenii inteligenti discuta idei. Oamenii mediocri discuta evenimente. Restul oamenilor discuta alti oameni.

  17. #59
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Inseamna peste 1000 de lei, pai vino la mine cu 70-80 lei/noapte si iesi mai ieftin
    scump,dom le,dincolo era mai ieftin
    acum serios,pt membrii ols,mai mult pt moderatori niste reduceri nu faci?
    si ce ne oferi

  18. #60
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Inseamna peste 1000 de lei, pai vino la mine cu 70-80 lei/noapte si iesi mai ieftin
    Lasi la 50?
    Poate mai discutam.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  19. #61
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Inseamna peste 1000 de lei, pai vino la mine cu 70-80 lei/noapte si iesi mai ieftin
    Oferi all inclusive?
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  20. #62
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Nu lasa nimic, in ritmul asta nu mai apuci sa-ti pui termopane.
    APP mai are cineva termopan la voi pe strada?

  21. #63
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Inseamna peste 1000 de lei, pai vino la mine cu 70-80 lei/noapte si iesi mai ieftin
    Prinzi și altceva în afară de bulgari?
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •