Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 108

Thread: Litoralul de altadata, ce-a fost si ce-a ajuns

  1. #22
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0

    Unhappy

    Problema e ca m-ai bagat pe mine in aceeasi oala cu ceilalti, printr-o generalizare stupida ca ti s-a intamplat tie odata cu anumita persoana! Ai jignit la general, ceea ce nu se face! Nu sunt eu vinovat ca mai sunt si unii care cauta sa te traga pe sfoara. Eu sunt cinstit!

  2. #23
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    Mai aduna vreo 5-6 cinstiti si incercati impreuna sa va atrageti clienti si sa schimbati renumele dat localitatii... unde-s multi puterea creste. Foarte multi oameni isi cauta cazare prin recomandari. De sute de ori am auzit replici de genul "te trimit eu unde am stat acum doi ani", sau "tu unde ai stat, a fost ok, ca vreau si eu sa merg?"

    Nu asteptati sa o faca altii pentru voi ca nu se va intampla.

  3. #24
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    Eu cred ca ducus ne troleaza.Nu poti sa ai asemenea pareri for real

  4. #25
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ady View Post
    Mai aduna vreo 5-6 cinstiti si incercati impreuna sa va atrageti clienti si sa schimbati renumele dat localitatii... unde-s multi puterea creste. Foarte multi oameni isi cauta cazare prin recomandari. De sute de ori am auzit replici de genul "te trimit eu unde am stat acum doi ani", sau "tu unde ai stat, a fost ok, ca vreau si eu sa merg?"

    Nu asteptati sa o faca altii pentru voi ca nu se va intampla.
    Pai sa stii ca asa si facem, chiar am oameni care imi vin de la an la an, insa sunt unele sezoane slabe de tot, cuma fost sezonul trecut, chipurile din cauza crizei. Acum 2 ani a mai mers ceva-ceva, am reusit in sfarsit sa pun termopane dupa 20 de ani de cand am apartamentul. Sper la mai bine, insa dpar daca se va schimba guvernarea.
    Quote Originally Posted by Prome View Post
    Eu cred ca ducus ne troleaza.Nu poti sa ai asemenea pareri for real
    Du-te mai baietica si vezi-ti de treaba, nu te mai baga tu in discutiile adultilor...A vorbit si nea Ion...

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Problema e ca m-ai bagat pe mine in aceeasi oala cu ceilalti, printr-o generalizare stupida ca ti s-a intamplat tie odata cu anumita persoana! Ai jignit la general, ceea ce nu se face! Nu sunt eu vinovat ca mai sunt si unii care cauta sa te traga pe sfoara. Eu sunt cinstit!
    Deja incepe sa ma irite inocenta ta.Eu nu am povestit doar de experientele mele negative,nu am facut referire la tine ci am vorbit de o stare de fapt,de un lucru generalizat.

    Exemplu 1: am coborat in gara in Eforie nord si am intrebat un taximetrist din fata garii daca hotelul unde aveam eu bilet este departe.mi-a spus ca da,am urcat la el in masina ,m-a invartit prin centr si m-a adus in fata hotelului care era la 300 de m fata de gara. Intelegi ceva?

    Exemplul 2: In alt an la plecare am constatat ca nu mai am curent in bateria de la masina.Am rugat un taximetrist aflat la 50 m sa-mi dea curent de la el.Mi-a cerut atat de mult incat am luat alt taxi,m-am dus in Constanta ,mi-am cumparat cabluri si.....am iesit mai ieftin.Mentalitate ,ce zici.prinde turistul si arde-l.

    Exemplul 3: Hotia de la terase: te uiti in meniu,o ceafa este 10 lei sa zicem,comanzi iar la plata te incaseaza de 5 ori mai mult pe motiv ca pretul ala era pentru miligramul de carne.

    Exemplul 4: in ultimul concediu petrecut pe mirificul litoral romanesc am stat la hotelul ala de 13 etaje de langa hotelul lui Hagi.Am fost obligat sa platesc bonuri valorice pentru masa.O suma enorma la vremea aia.ajuns acolo,mancarea nu era comestibila,in spitale se manca mai bine.Dupa ce tot sejurul am baut whisky la pret de specula atat eu cat si toti prietenii cu care m-am intalnit tot nu am reusit sa epuizez bonurile,asa ca la plecare mi-au incarcat portbagajul cu mirinda care nu avea trecere la ei si era la limita expirarii.


    Intelegeti oameni buni: ce faceti voi acolo nu este turism.

  6. #27
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    tim, daca totul ar fi mers ca la carte, nu ai fi ramas cu atatea amintiri amuzante.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  7. #28
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    din fericire sau din pacate pt. mine in ultimii doi am am fost la noi la mare deoarece acolos e tine team builging-ul de unde muncesc eu.

    in primul an am fost in eforie nord iar faza care m-a scos din sarite a fost ca oriunde parcai masina veneau aia sa-ti ceara taxa de parcare, le-am spus frumos sa-mi arate "tabla" cu parcare cu plata si m-au luat cu o hotarare a consiliului local prin care in orice loc parcai erai obligat sa platesti. 3 zile n-am platit nimic, in a patra zi vine un fel de sef de-al lor la mine si vezi doamne sa ma ameninte, atunci frunos am sunat la 912 au venit baietii si s-a muiat ca sapunul cand a auzit ca mergem la protectia consumatorului deoarece am solicitat hotararea respectiva. din ziua aceea n-am mai avut probleme cu parcarea in zona unde mergeam.

    in anul urmator mamaia, hotel 4 stele dar stelele erau doar pe hartie cum plm la 4 stele camera + baia = 12 m patrati fara balcon, asta doar la noi se poate.
    sa nu mai vb. de unele restaurante, am comandat un pui fript, vine cu el dupa 20 de min si cand bag cutitul in el sa-l tai a bufnit sangele

    sincer, n-as mai merge la noi la mare niciodata

  8. #29
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post
    oriunde parcai masina veneau aia sa-ti ceara taxa de parcare, le-am spus frumos sa-mi arate "tabla" cu parcare cu plata si m-au luat cu o hotarare a consiliului local prin care in orice loc parcai erai obligat sa platesti
    Vino la Bucuresti si spune-le astea parcangiilor de ocazie, care sunt peste tot si nimeni nu ia nici o masura.

  9. #30
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Pai sa stii ca asa si facem, chiar am oameni care imi vin de la an la an, insa sunt unele sezoane slabe de tot, cuma fost sezonul trecut, chipurile din cauza crizei. Acum 2 ani a mai mers ceva-ceva, am reusit in sfarsit sa pun termopane dupa 20 de ani de cand am apartamentul. Sper la mai bine, insa dpar daca se va schimba guvernarea.

    Du-te mai baietica si vezi-ti de treaba, nu te mai baga tu in discutiile adultilor...A vorbit si nea Ion...
    Daca ai asteptat 20 de ani sa-ti pui termopane, inseamna ca esti un afacerist de soi. Probabil ca o sa mai astepti vreo 20 sa instalezi aer conditionat si te miri ca n-ai clienti.

    Asteapta tu mult si bine sa vina politicienii, indiferent de numele lor, sa-ti puna afacerea pe roti.



    Ma uit la varsta ta si nu-mi vine sa cred ce mentalitate invechita ai.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  10. #31
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Du-te mai baietica si vezi-ti de treaba, nu te mai baga tu in discutiile adultilor...A vorbit si nea Ion...
    Unde sa ma duc ?
    Pai speram si eu ca esti trol, adica e cam SF ce spui tu pe aici

  11. #32
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    Ah, imi pare rau, se pare ca ducus nu e trol
    Am vazut ceva fain pe softpedia care sintetizeaza mult : "Nu ai prins "joaca" lui Duculeana? Duculeana nu are / nu a avut o gramada de chestii si ii e ciuda pe cei care le au / le au avut. Si deschide diverse topicuri (care par diferite, dar au ceva in comun), pentru ca probabil s-a prins ca defularea e mai sanatoasa decat frustrarea: la ce va trebuie masina? / la ce va trebuie job bine platit? / la ce va trebuie calculator? / la ce va trebuie tupeu? etc."

  12. #33
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    God, genial topicul

    Ca sa fiu on, tuturor probabil li se intampla tot felul de chestii stupide in vacantele la mare in Romania. E clar ca nu merita sa dai toti banii pe care ii cheltuiesti intr-o astfel de vacanta, dar ai de ales? Nu prea. totusi, toata lumea vrea putina mare acolo. Ideea e ca numai cineva chiar orb nu vede toate mizeriile astea, motivele pentru care pur si simplu tara noastra este de kkt. Si cand ma refer la tara, ma gandesc la toata prostimea care profita.

  13. #34
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Atat timp cat ofertele din Bulgaria sunt la o treime din tarifele de pe litoralul romanesc ...
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  14. #35
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    De cand pana cand are voie ducus sa dea avertismente pe aria asta ?

  15. #36
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Despre ce avertisment vorbesti?
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  16. #37
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Sorin, vezi pe RA> Idem Ducus.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  17. #38
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    Warning, ma rog.La ultimul post al meu.

  18. #39
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Se va corecta. N-ai grija.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  19. #40
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by tim S View Post
    Intelegeti oameni buni: ce faceti voi acolo nu este turism.
    Tim, nu toti sunt asa. Insa conditia e sa ai timp si bani sa iti iei cazare "pe vazute", nu prin agentii inainte. Asta ca la noi un 4* luat din pliante poate fi mai prost decat un 3* sau o pensiune pe care o cunosti.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  20. #41
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    ducus = comunist neadaptat la vremurile noastre du-te tata

  21. #42
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Eu propun sa-l facem pe tovarsul Ducus modirator absolut pe tot Ols-ul, sa devina un soi de Mao al forumului.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •