View Poll Results: Cine Credeti Ca Va Castiga Drepturile Tv Pentru Roland Garros?

Voters
23. You may not vote on this poll
  • Digisport

    19 82.61%
  • Dolce sport

    2 8.70%
  • Sport.ro

    2 8.70%
  • Alta statie Tv (Precizati pe thread)

    0 0%
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 67

Thread: Eurosport A Pierdut drepturile De difuzare Pentru Roland Garros!

  1. #22
    Nole FTW! JoeDirt's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Slatina
    Posts
    1,953
    Reputatie
    1
    Multumesc. Bine macar ca nu le-au pierdut si pe alea.
    [SIZE="1"][B][Center][B]Real Madrid[/B] - [COLOR="Red"][B]Dinamo București[/B][/COLOR] - [COLOR="Blue"][B]Chelsea Londra[/B][/COLOR] - [COLOR="Green"]Sporting Lisabona[/COLOR] [/B][/SIZE][/center]

    [center][COLOR="Blue"][b]ALRO SLATINA[/b][/COLOR]- [b][COLOR="Blue"]NOVAK DJOKOVIC[/COLOR] [/b][/center]
    [center]
    [SIZE="1"][B]Federer, Hănescu, Gulbis, De Bakker, Almagro, Murray, Davydenko, Baghdatis, Isner, Fish, Querrey, Wawrinka, Gasquet, Troicki, Volandri
    [/B][/SIZE][/center]

  2. #23
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Ce ar fi sa trimitem mail la televiziunile cu acoperire nationala pentru a ne exprima dorinta sa ia drepturile pentru roland garros...poate evitam sa ajungem la mana lu digi...

  3. #24
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dextercioby View Post
    Le-a pierdut sau nu le-a mai vrut/platit ? E o mare pierdere, ei oricum se concentrau pe turneele feminine. Problema e totusi ca un GS ar merita un canal paneuropean pentru a-l difuza. Eu unul in afara de Eurosport nu stiu...
    Nu cred ca se concentreaza pe WTA pt ca asa vor ci pt ca sunt mai scumpe turneele masculine.
    Sper ca Digi sa faca si o emisiune la sfarsitul zilei, asa cum obisnuia Eurosportul. Sunt in Romania oameni ce ar putea fi invitati. Plus ca Zancu ar putea modera fata probleme.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  4. #25
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    De cand avem noi televiziune de nivel european ca sa ai sperantele astea?

  5. #26
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    De cand avem noi televiziune de nivel european ca sa ai sperantele astea?
    Ce mare smecherie, sa comenteze rezultatele zilei, macar 2 oameni timp de jumatate de ora? N-am pretentii de cine stie ce reportaje de la fata locului, dar macar sa aud si eu niste oameni competenti din Romanica discutand despre tenis la TV. Nu cred ca cer prea mult.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  6. #27
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Ce ar fi sa trimitem mail la televiziunile cu acoperire nationala pentru a ne exprima dorinta sa ia drepturile pentru roland garros...poate evitam sa ajungem la mana lu digi...
    Care televiziune cu acoperire nationala ?

  7. #28
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Sper sa le ia Digisportul aceste drepturi ! Avem siguranta ca vor transmite aproape tot programul zilei de la RG; in perioada in care se desfasoara, campionatele de fotbal sunt terminate si avand in vedere ca Digi are deja 2 canale de sport si-si va lansa pe cel de-al treilea cat de curand, pot transmite chiar mai multe meciuri decat o facea Eurosport !

    Nu va mai plangeti de filmari, unghiuri, imagine, etc....exista o televiziune oficiala care transmite RG-ul si aia nu se schimba ! Imaginea Digisport e foarte buna...cea a Eurosportului era si ea foarte buna insa numai pe primul canal; pe Eurosport 2, cel putin pe satelit era mult mai slaba;asta la mine; nu stiu la voi!

    Cine nu are Digisport, ce sa va spun ! Abonati-va! Serviciu de calitate si nici nu e foarte scump !

  8. #29
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Sper sa le ia Digisportul aceste drepturi ! Avem siguranta ca vor transmite aproape tot programul zilei de la RG; in perioada in care se desfasoara, campionatele de fotbal sunt terminate si avand in vedere ca Digi are deja 2 canale de sport si-si va lansa pe cel de-al treilea cat de curand, pot transmite chiar mai multe meciuri decat o facea Eurosport !

    Nu va mai plangeti de filmari, unghiuri, imagine, etc....exista o televiziune oficiala care transmite RG-ul si aia nu se schimba ! Imaginea Digisport e foarte buna...cea a Eurosportului era si ea foarte buna insa numai pe primul canal; pe Eurosport 2, cel putin pe satelit era mult mai slaba;asta la mine; nu stiu la voi!

    Cine nu are Digisport, ce sa va spun ! Abonati-va! Serviciu de calitate si nici nu e foarte scump !
    sah-mat!
    dupa parerea mea, digisport e cel mai bun produs media din romania.era nevoie de-o astfel de televiziune. romanul e milog si comunist.chiar si cei nascuti post 89. romanul crede ca i se cuvinte totul,gratis,evident.

  9. #30
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Adevarul ca traim intr-o tara unde curge lapte si miere de ar trebui sa nu avem pretentia ca macar televiziunea sa o avem gratis

  10. #31
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Sper sa le castige Digisport!
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  11. #32
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Adevarul ca traim intr-o tara unde curge lapte si miere de ar trebui sa nu avem pretentia ca macar televiziunea sa o avem gratis
    Daca traiesti intr-o tara in care nu curge lapte si miere atunci nu trebuie sa ai pretentia sa vezi tenis la televizor ! sunt alte lucruri mai importante!

  12. #33
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Ceea ce voiam sa zic e ca nu e o tara in care sa ti se ofere atatea sanse de a te implini din punct de vedere material astfel incat sa-si permita sa-ti ceara foarte multi bani pentru TV...

  13. #34
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Daca traiesti intr-o tara in care nu curge lapte si miere atunci nu trebuie sa ai pretentia sa vezi tenis la televizor ! sunt alte lucruri mai importante!
    Locuiesti in Italia.Cine vrea sa vada juventus,fie merge la stadion,fie se aboneaza la premium calcio sau sky.La noi, totul trebuie sa fie gratis, pentru ca unii romani sunt milogi.

  14. #35
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Daca tu crezi ca a refuza sa fii bataia de joc a firmelor de cablu inseamna sa fii milog, atunci nu mai am ce zice.

  15. #36
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Ceea ce voiam sa zic e ca nu e o tara in care sa ti se ofere atatea sanse de a te implini din punct de vedere material astfel incat sa-si permita sa-ti ceara foarte multi bani pentru TV...
    Ti se pare scump 24 lei pe luna, atat cat costa pachetul baza satelitar de la Digi ?

    In Italia ca sa vad tot ce imi ofera Digi (meciuri de fotbal, tenis, discovery si altele) ma costa 60 de euro pe luna ! Serviciul e mai de calitate ce-i drept insa si pretul e mult prea mare !

    Singurul mod de a avea gratis e ca o televiziune comerciala bazata pe incasarile de publicitate sa transmita ! Problema e ca tenisul nu e agreat de televiziunile comerciale si nici de cele generaliste care transmit mai multe genuri de emisiuni ! Sunt multe meciuri si mai ales nu au o durata prefixata, ceea ce da peste cap programul canalului de televiziune ! Am vazut un experiment falimentar in ceea ce priveste Sport.ro care transmiteau in medie un meci pe zi !

    Asa ca, daca vrei mult tenis la televizor, scoate banu'

  16. #37
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Ideea e ca astia paseaza drepturile in ultimul hal in functie de interese. De pilda acum tenis ciuciu, formula 1 ciuciu, Liga I nimic, si drepturile sunt imprastiate pe la toate televiziunuile de sport aparute ca ciupercutele infiintate cine stie de cine. Cand vorbesti de Romania, vorbesti de interese. Ceea ce se intampla la ora asta cu privire la drepturile TV e golanie.

  17. #38
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Deci daca vreau tenis,merg la digi...dar daca am nerusinarea sa vreausi NBA trebuie sa ma hotarasca sa fac din casa mea un depozit de antene,ca, deh,NBA este doar la dolce.

  18. #39
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Ce ar fi sa trimitem mail la televiziunile cu acoperire nationala pentru a ne exprima dorinta sa ia drepturile pentru roland garros...poate evitam sa ajungem la mana lu digi...
    Ii doare pe aia in cur de mailul tau, al meu, sau al oricaruia...banu' face legea.

  19. #40
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Andrei,la cati prosti sunt pe la toate statiile tv este posibil ca ei nici sa nu stie ca Rg este disponibil

  20. #41
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Deci daca vreau tenis,merg la digi...dar daca am nerusinarea sa vreausi NBA trebuie sa ma hotarasca sa fac din casa mea un depozit de antene,ca, deh,NBA este doar la dolce.
    exista streamuri oficiale contra-cost la un pret decent ,unele chiar HD si streamuri piratate.Nu-i nevoie de mailuri.

  21. #42
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Nu toti vor sa stea la pc sa vada tenis...eu imi pot chema parintii sa se benocleze la pc cand sunt meciuri...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •